Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
1Nis/190

Yerel Seçimler, Devlet ve Türk Milletine, seçilenlere, kaybedenlere Hayırlı olsun..

56337093_1312465118908092_5512314516932657152_o

Yerel Seçimler Devlet ve Milletimize Hayırlı olsun – İsmail KAHRAMAN

Belediye başkanlarının sorumluluğu ve Bir ananın oğluna kefen bezi vasiyeti

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için sandık başına gidip oylarımızla bizleri yerelde idare edecek belediye başkanları, Meclis üyeleri ve muhtarları seçtik. Bende oyumu ünlü şairimizin adının verildiği Yahya Kemal Beyatlı okulunda kullandım.

Belediye başkanlarının sorumluluğu çok büyük, eski başkanları uğurlayıp yeni başkanlara hoş geldin demeye hazırlandığımız bu günlerde şehrin en emin insanı olarak adlandırılan şehri emin belediye başkanlarına sorumluluklarının ne kadar ağır olduğunu hatırlatacak bir olayı paylaşmak istiyorum.

Bir arkadaşım anlattı bir gün yüz yaşına yaklaşmış annesi oğlunu yanına çağırıp, oğlum belediyeler ölenlerin kefen bezini parasız veriyormuş doğrumu diye sorar.
Oğlu da annesine evet anne belediyeler hem kefen bezini veriyor hem de tüm cenaze hizmetlerini ücretsiz olarak yapıyor, isteyenlerin cenazesini belediye arabaları ile memleketlerine ücretsiz gönderiyor der.

Annesi oğluna ben öldüğümde benim cenazemi belediyeye kaldırtırsanız size analık hakkımı helal etmem, ben Allah’ın huzuruna halka hizmet etsin diye seçilen belediyenin aldığı kefenle çıkmak istemiyorum. Benim kefen bezimi en helal paranla al bana getir, cenazemle ilgili belediyeden hiç bir şey istemiyorum ben belediye başkanına oy vermiş halkın hakkı ile ebedi aleme gitmek istemiyorum diye vasiyet eder.

Oğlu annesine kendi emekli maaşı parası ile kefen bezini alır, anne kefen bezini yanından ayırmaz.

Birinci dünya harbi gazisinin Kızı olan bu anne devletten hakkı olan yaşlılık maaşı da almak istemez.

Gerçekten bu hikaye basit gibi görünse de çok önemlidir eli öpülesice bu ananın devlet malına karşı gösterdiği hassasiyete bizler ne kadar önem veriyoruz ben önce kendi şahsımı sorguluyorum.


26Kas/180

İl ve İlçelerimizin Değerlerini Ne Kadar Tanıyoruz?– İsmail KAHRAMAN

46524122_1225013260986612_195558463806373888_o

İl ve İlçelerimizin Değerlerini Ne Kadar Tanıyoruz? – İsmail KAHRAMAN

Marmara Bölgesi Fatihi Kocaeli, Düzce, Akçakoca ve Sakarya Kocaali’ye adını veren Akçakoca Gazi’nin Kandıra Babatepe’deki anıt mezarı ziyaretçi bekliyor.

24Ağu/180

BELGESEL TADINDA TÜRKİSTAN‘DAN MALAZGİRT ZAFERİ‘NE – İsmail KAHRAMAN

ismail kahramanBELGESEL TADINDA TÜRKİSTAN‘DAN MALAZGİRT ZAFERİ‘NE – İsmail KAHRAMAN

Kültür ve medeniyetimizin temelini oluşturan, tarihe adını yazdırmış önemli bilim adamlarını mütefekkirleri sanatçıları ve ruh mimarlarını doğuran bölge.. Türklerin ilk İslam'la şereflendiği ata yurdu. Divânu Lugâti't-Türk'ü kaleme alan Kaşgarlı Mahmud'u, Kutadgu Bilig müellifi Balasagun'lu Yusuf Has Hacib'i hadis alimi İsmail Buharileri yetiştiren ve bugün milyonlarca türkü içinde barındıran, binlerce yıllık köklü bir medeniyete ev sahipliği yapmış toprakların adı Türkistan. Sınırları Batıda Hazar Denizi ve Ural Dağları'nın güney kısmına, kuzeyde Sibirya'ya, güneyde İran, Afganistan ve Tibet'e, doğuda Çin ve Moğolistan'a kadar uzanan bir coğrafya. Çin Seddinden cebeli Tarık ve Atlantik sahillerine yüzlerce milyon Türk nüfusunun yaşadığı Türkistan.

31Tem/150

Vali Güzeloğlu’na Akçakoca Gazi Çağrısı – İsmail KAHRAMAN

Vali Güzeloğlu’na Akçakoca Gazi Çağrısı - İsmail KAHRAMAN

Kocaeli bölgesi tarih ve kültür bakımından çok büyük zenginliklere sahip. Ama ne acıdır ki bu tarih ve kültür zenginliklerini ne Kocaeliler olarak kendimiz tanıyoruz ne de buraları Türkiye tanıyor. Kocaeli Orhangazi döneminin Büyük komutanlarından Akçakoca Gazi tarafından fethedilmiş, ilimiz Kocaeli’nin adı da Bu büyük komutandan Akçakoca’nın eli anlamına gelmektedir.   

Geçtiğimiz yıl Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından “Akçakoca Gazi Seöpozyumu” düzenlendi. Biz de bu sempozyuma araştırmacı gazeteci ce Devri Alem Belgesel programı yapımcısı olarak “Akçakoca Gazi’den günümüze Marka Kent Gebze” bildirisi sunarak tarihimize karşı vefa borcumuzu ödedik. Ama sempozyuma katılan çok sayıda Bilim adamı maalesef Akçakoca Gazi’nin mezarının bulunduğu Kandıra bölgesine götürülmedi. Keşke bu Akademisyenler Kandıra bölgesinde bilimsel araştırmalar yapabilselerdi.