Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
23Mar/180

Daha kaç defa aldatılacaklar? – Rahmi TURAN

rahmi turanDaha kaç defa aldatılacaklar? - Rahmi TURAN

Ünlü bir sözdür… “Kör bile aynı çukura iki defa düşmez!” denir. Bunu söyleyenler halt etmiş! Bizim muhterem insanlarımız kör olmadığı halde aynı çukura iki değil yirmi iki defa düştü, yine akıllanamadı! “Çiftlik Bank” olayı ilk olmadığı gibi son da değildir. Kim bilir daha ne kadar bu tür sahtekârlık çıkacaktır? Kaç defa aldatılacaksınız aziz yurttaşlarım? Suratında sakal çıkmamış tombul bir oğlan “Allah yolunda yürüyoruz, Rabbimin yardımıyla çok kazanacağız” gibisinden lâflarla hepinizi uyutur, lokantada bulaşıkçılık yaparken milyonerliğe terfi ederek paraları cukkalar!

4Eki/170

Çok yaşayın Savcı Bey – Rahmi TURAN

rahmi turanÇok yaşayın Savcı Bey - Rahmi TURAN

Sağlık eski Bakanı Rifat Serdaroğlu internette yayınladığı yazılarla etkili muhalefet yapıyor, kendisini izleyenleri uyarıp bilinçlendirmeye çalışıyor.

Eleştiri yüklü olan yazılar beğeniliyor ve ilgiyle okunuyor ama Serdaroğlu'nun başı dertten kurtulmuyor.

Muhalefet yapan birçok kişinin başına geldiği gibi onun hakkında da birçok dava açılmış bulunuyor. Serdaroğlu'nun “Yamuk ağaç/Düz baston” başlıklı yazısı için de Cumhuriyet Savcısı M.E., Adalet Bakanlığı Ceza Genel Müdürlüğü'nden izin alarak kamu adına ceza davası açmış.

25Nis/160

17 yaşındaki çılgın! / Rahmi TURAN -54

IMG_062717 yaşındaki çılgın! - Rahmi TURAN

Yıl 1956… Günlerden 25 Mayıs Cuma…

Yugoslavya o günlerde komünist rejimin ağır baskısı altında eziliyor.

“Ozna” adlı gizli servis, rejim karşıtı olduğunu düşündüğü kişileri ya yok ediyor, ya da zindana atıyor… Hapsedilenler bir daha güneş yüzü göremiyorlar!

Türkler için hayat şartları işkenceden farksız… Korku içindeki insanlar, ertesi güne sağ çıkıp çıkamayacaklarından emin değiller…

25 Mayıs, Devlet Başkanı Tito’nun doğum günü. Türk ve Arnavutların yaşadığı Kosova’nın Prizren kentinde, o gün şehri dehşete düşüren bir olay yaşanıyor!