Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
26Kas/151

İSTİHBARATA VE İSTİHBARATÇIYA NASIL KARŞI KONULUR – Dr. Cüneyt DİLER

4627_1İSTİHBARATA VE İSTİHBARATÇIYA NASIL KARŞI KONULUR - Dr. Cüneyt DİLER

İstihbarat Toplama ve Biriktirme süreci sadece teknolojik ve bilimsel yönetmelerle yapılmıyor, daha farklı simbiyotik süreçlerde (ruh ilmi,simya v.b) istihbarat elde etmede kullanılıyor, bu sebeple gen haritası ele geçirilmiş bir ülkenin insanları olarak, kendimizi, ailemizi ve sevdiklerimizi korumamız ve kollamamız gerekli;

Çok değer verdiğim ve özel eğitim aldığım bir büyüğümün "İstihbarata Karşı Koyma Teknikleri"nden izin verdiği kadarını paylaşacağım sizinle.

Gönül ister ki bu ciddi konu gerçekten ciddiye alınır ve her fert tarafından bire bir uygulanır, Benden yazması ve söylemesi geriye kala okuyanların bileceği konu, ister dalga geçin, ister gülün geçin, ister "zaten çatlaktı, iyice çatlatmış kafayı, çok okumuş sıyırmış iyice" gibi kelimelerle kendi kendinize kazdığınız çukuru dahada derinleştirin bu benim problemim değil, başınıza gelince, demişti ama deyip kafayı taşlara vuracak olan sizlersiniz ben değil.

"Bir yandan iktidarıyla muhalefetiyle, yandaşı ve karşıtı medyasıyla, akademisyenleriyle iktidar mücadelesi veriliyor. Tabiî ki kullanılan en önemli argüman bilgi. Ve bilgiyi elde etmek için kullanılan yöntem ve araçlar.
Dünya'da siyasi casusluk yanında teknoloji ve sanayi casusluğu da yeni teknolojilerle birlikte ileri düzeye geldi.

Bununla birlikte yabancı ülkelerin gizli servislerinin faaliyetlerini önlemek amacı ile Casusluk konusunda bilgilendiren istihbarata karşı koyma eğitimi de her alanda verilmeye başlandı.

7Haz/154

Toplumsal Ahlak(sızlığın) Bir Soygun Üzerinden Analizi – Dr. Cüneyt DİLER

Toplumsal Ahlak(sızlığın) Bir Soygun Üzerinden Analizi - Dr. Cüneyt DİLER

e-posta :cuneythoca2010@hotmail.com

Kendi Ülkemizde ve içinde bulunduğumuz her toplumda, her an olabilecek, belkide onlarca defa yaşanmış bir olayın üzerinden Toplumsal yozlaşmanın analizini ortaya net olarak koyan ama olayın sonunda okuyucuya soru yönelterek toplam algıyı görmeye çalışan bir gerçek hikayeden bahsetmek istiyorum.

Bu günlerde her şeyi normal görme refleksi içinde muhalif olma öznesi iğdiş edilmiş ılık su kurbağalarına, öğrenilmiş çaresizlik deneyleri ile topluma yön vermeye çalışan sözde toplum mühendisi neandertal ceo'ların harekat merkezlerininde bu hikayeyi not almalarını, hatta pay çıkarmalarını bekliyorum.

Çin´in Guangzhou kentinde bir banka soygunu.

Soygunculardan biri bankadakilere bağırır:

- Kımıldamayın. Para devletindir, ama hayatınız sizindir.

26Kas/143

SUBLİMİNAL İŞGAL TEKNİĞİ 25.KARE – Cüneyt DİLER

34_bSUBLİMİNAL İŞGAL TEKNİĞİ 25.KARE - Cüneyt DİLER / Ortak Ses cuneythoca2010@hotmail.com

GERÇEKLER GÖREMEDİKLERİNİZDİR VE GÖREMEDİKLERİNİZ HIZLICA SİZE SAHİP OLUYOR                                                                                                                   Makalemize başlamadan önce bütün bilgi ve belgelerin uzun süren bir çalışma sonucunda düşünülerek olaylar ve sonuçları derinlemesine tahlil edilerek gerek şahsım, gerekse zihnini subliminal işgale karşı zaman zaman koruyabilen bilimadamlarından alıntı yapılarak hazırlanmaya çalışıldığını belirmekte fayda görüyorum, bu makalenin benim yada bir başkasının olması önemli değil makalede anlatılmak istenenlerin  anlaşılıp beyinlere yerleşmesidir esasen önemli olan

BİLİNÇALTINA YÖNELİK MESAJLAR
Bilinçaltını etkilemeyi hedefleyen mesajlara “subliminal” adı verilir. Genel olarak “bilinçaltına yönelik gizli mesajlar olarak ifade edebiliriz. Kişinin bilinçaltına ‘’subliminal’’ mesaj göndermenin birçok yolu bulunuyor.

Bunlardan en çok kullanılanları :

1. Dijital ses dosyalarına gizlenen işitsel yolları.

2. Gözle algılanamayacak kadar kısa süreyle ve sık patlayan flaşlar şeklinde sinema ya da televizyon görüntüsü yoluyla bilinçaltına itilen 25. kareler.

3. Reklam afişleri, logoları ve benzeri nitelikteki görsel malzemenin içine saklanmış şekil, kelime ve rakamlar.

Bu yöntem, bir ürünün reklâmını yapmaktan, bir inancın ya da görüşün propagandasını yapmaya kadar varan geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. Görsel ve işitsel olarak (bilinçli) algılananlar değil; bilinçaltı seviyesinde algılanan söz, resim, görüntü ve şekillerden oluşur.
Bunlardan en çok kullanılan Dijital ses dosyalarına gizlenen ses mesajlardır. Üzerinde oynanabilirliği ve işlenilmesi ve yayılması daha kolay olduğundan MP3 dosyaları gizli mesaj için biçilmiş kaftandır diyebiliriz.