Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
31Mar/210

Nostalji; 30 sene ÖNCE: Özgür Kocaeli Gazetesi, 01 Şubat 1991 Cuma

1991.02.01 özgür kocaeli

31Mar/210

Özkan Bayram’a; “Rahmetli Arkadaşım Fevzi GENÇ” kitabı..

IMG-3051

19 Mart 2021 Cuma / Kocabayramlar sakinlerinden Özkan Bayram’a yeni yayınlanan 306 sayfalık “Arkadaşım Fevzi GENÇ” kitabını takdim ettim.

31Mar/210

Arı ve sinekler..

ari-ve-sinek

Arı ve sinekler..

Bilim insanları arıları ve sinekleri bir şişeye koymuşlar. Şişenin taban tarafını ışığa doğru, açık olan ağız kısmını da karanlığa doğru yerleştirmişler.

Arıların hepsi ışık olan tarafa doğru üşüşmüşler. Ama şişenin tabanı kapalı olduğundan çıkmayı başaramamışlar. Bu arada sinekler, karanlığa aldırmadan şişenin ağzına doluşmuşlar ve karanlıkta dışarı çıkıp kaybolmuşlar.

Ağzı açık olan şişenin karanlık tarafına doğru tek bir arı bile gelmemiş!

Camın önünde ışığa doğru çabalarına devam etmişler.

İnsanın aklına hemen arıların akılsızca davrandıkları geliyor. Ancak daha derinlemesine düşününce; karşımıza bir anıt gibi dikilen gerçek çok farklı oluyor.

Bilim adamlarına göre arılar olmazsa, insan yaşamı da olmaz. Ayrıca nerede, hangi çiçek ile besleneceğini bilen, kovanından kilometrelerce ayrılsa bile Allah vergisi mevki bulma kabiliyetleri ile kovanın mevkisini bulan ve yüzlerce kovan arasında kendi kovanını da bulan ve o kovanın yüzlerce peteği arasından kendininkine yumurtlamayı hiç şaşırmadan uygulayabilen bir canlıdır arı…

Nasıl olur da şişenin ağzını bulup çıkamaz değil mi? Ancak durum şudur; Işığa doğru yürüyenlerin önünde her zaman engeller olacaktır kuşkusuz...

Onlar, engellere rağmen ışıktan vazgeçmeyenlerdir. Ne tür engel olursa olsun önlerinde, çabalarını sürdürenlerdir. Ve bu uğurda da gerektiğinde ölebilenlerdir. Yürek, azim, sevgi, ilkeler, dürüstlüktür bunu yaptıran... Kendine saygı, yaşadığı topluma ve yaptığı görevine saygıdır.

Sinekler, karanlıkta sıvışarak kaçarlar. Hiç tereddüt etmeden karanlığa yürürler, pismi, temizmi ayrımı yapmadan her şeye konarlar ve mikrop saçarlar. Arı ise asla pis bir şeyin üzerine konmaz ve mikrop barındırmaz.

Arıyı kovalamak isterseniz savaşır. Engellere aldırmaz. Amacı sadece ışığa ulaşmaktır. İğnesini sapladığında öleceğini bilerek savaşır. Ve değerleri için ölür. Ama sinekler kaçarlar. Sonra yılışık yılışık tekrar dönerler kovaladığınız yere gelirler... Yemeklerinize, kollarınızın üstüne tünerler. Pis ayaklarıyla ezerler; yaşadığımız her yeri...

Arılar yumurtalarını yalnızca kovanlarına bırakırlar. Kovan dışına yumurta bırakmazlar. Oysa sinekler her yere yumurtlar, her yerde ürerler. Çöplüklerde, tuvaletlerde, bataklıklarda… Onlar için yumurtalarını bırakacakları yerin bile hiç önemi yoktur.

İşte burada alınacak çok büyük dersler vardır!!!

Sinek olup karanlığa mı?

Arı olup aydınlığa mı?

Uçmak daha onurludur.?

Engellere rağmen ışığa yürüyenlere, ışığa ulaşmak için çabalayanlara, hatta canlarını ortaya koyanlara, insanca değerler yaratma adına mücadele edenlere ve etrafındakilere ışık\nur saçanlara selam olsun.

Kategori: Mesaj Yorum yok
30Mar/210

Nostalji; 30 sene önce: Körfez B.Dergisi, 1 Şubat 1991 Cuma

1991.02.01 körfez

30Mar/210

Hüseyin Akbaş’a; “Rahmetli Arkadaşım Fevzi GENÇ” kitabı..

51a86b99-be76-40ac-8945-a0adf4096d29

25 Mart 2021 Perşembe / Yakup Akyıldız, Fevzi Genç’in Çocukluk arkadaşı Hüseyin Akbaş’a yeni yayınlanan 306 sayfalık “Arkadaşım Fevzi GENÇ” kitabını takdim etti.

30Mar/210

GÜVEN VE İSTİKRAR SLOGANLA GELMEZ – Ruhittin SÖNMEZ

ruhittin sGÜVEN VE İSTİKRAR SLOGANLA GELMEZ – Ruhittin SÖNMEZ

Ak Parti’nin son kurultay sloganı “Güven ve İstikrar” idi. Sloganı kullananların benim düşündüklerimden farklı bir kastı olabilir. Ama bana göre, doğru bir teşhisle isabetli bir tedavi yöntemini işaret eden bir slogan bu.

Ülkemizin içinde bulunduğu devasa meselelerin en başında devleti yönetenlere ve devletin kurumlarına olan güvenin kaybolması geliyor.

Devlete olan “güven” devleti yönetenlerin ve kurumların her hal ve şartta halka doğruları söylemesi ile mümkün olur.

Bu da yetmez. Devletin kurumlarının doğru bilgiye dayalı stratejik planları kısa, orta ve uzun vadeli olarak istikrarlı bir şekilde uygulayacağına halkın inanması gerekir.

Türkiye’de bunlar olmadığı için devlete “güven” yok!

Kurumların çalıştığına ve kuralların herkese eşit şekilde uygulandığına güven kalmayınca hukuktan, ekonomiye; sağlıktan, eğitime; ahlaktan, din anlayışına kadar her alanda çöküntü kaçınılmaz oldu.

Bu çöküşün kendilerini iktidardan edeceğini gören iktidar panik içinde, her geçen gün “daha otoriter bir yönetim anlayışını” uygulamaya başladı.

İktidarın “İstikrar” kavramından tek anladığı kendi koltuklarını korumak. Bu yüzden kendi sorumluluklarının üstünü örtmek için çabalamakta. Kurumların başına getirdikleri sadık taraftarlarını bile rahatça harcamaktan çekinmez oldu.

Devlet içinde “istikrar”da kayboldu.

“Güven” ve “istikrar” aranan iki kavram haline geldi.

30Mar/210

Kültür Konseyinin Olağan Genel Kurulu yapıldı

indirOlağan Genel Kurul Toplantısı

27 Mart 2021 Cumartesi günü yapıldı.

Yönetim Kurulu üyeleri

Dr. Metin ERİŞ

Prof.Dr. Korkut TUNA

Mehmet GÜNTEKİN

Selim DERMAN

Prof.Dr. Birsel KÜÇÜKSİPAĞİOĞLU

Halil KÜTÜK

M. Fatih DURMUŞ

Yönetim Kurulu Yedek üyeleri

Yavuz ÖZER

Mehmet Şadi POLAT

Doç.Dr. Ayhan VERGİLİ

Kategori: Duyuru Yorum yok
29Mar/210

Nostalji; 30 sene önce: Özgür Kocaeli Gazetesi, 25 Ocak 1991 Cumartesi

1991.01.25 özgür kocaeli

Kategori: Nostalji Yorum yok
29Mar/210

Muhammet Altınten’e; “Rahmetli Arkadaşım Fevzi GENÇ” kitabı..

IMG-3035

19 Mart 2021 Cuma / Mustafa Nevzat İlaç Sanayii'nden emekli Muhammet Altınten’e yeni yayınlanan 306 sayfalık “Arkadaşım Fevzi GENÇ” kitabını takdim ettim.

29Mar/210

Neden mi Pakistan?

159082133_1085345515275064_1077906870379136047_n

Kategori: Mesaj Yorum yok
28Mar/210

Nostalji; 30 sene ÖNCE: 12 Ocak 1991 Cumartesi

1991.01.12 fotoğraf

Kategori: Nostalji Yorum yok
28Mar/210

İbrahim Yılmaz’a; “Rahmetli Arkadaşım Fevzi GENÇ” kitabı..

IMG-3088

20 Mart 2021 Cumartesi / Burak Market Şirket Müdürü İbrahim Yılmaz’a,  yeni yayınlanan 306 sayfalık “Arkadaşım Fevzi GENÇ” kitabını takdim ettim.

27Mar/210

Nostalji; 30 sene ÖNCE; Özgür Kocaeli Gazetesi, 15 Ocak 1991 Salı

1991.01.15 özgür kocaeli

Kategori: Nostalji Yorum yok
27Mar/210

Sebahattin Baykara; “Rahmetli Arkadaşım Fevzi GENÇ” kitabı..

IMG-3100

20 Mart 2021 Cumartesi / Çelikord emeklisi Sebahattin Baykara’ya, yeni yayınlanan 306 sayfalık “Arkadaşım Fevzi GENÇ” kitabını takdim ettim.

27Mar/210

Dünyayı Kurtaran Çift Bizi Gururlandırdı – Hakan HACIİBRAHİMOĞLU

hakan hacıibrahimoğlu

Dünyayı Kurtaran Çift Bizi Gururlandırdı - Hakan HACIİBRAHİMOĞLU

Gelecek, henüz belirgin olmadan fırsatların farkına varabilenlere aittir.Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier; Oscar Wilde’ye ait bu cümleyi iki Türk hekimine Alman devlet nişanı takdim ederken kullandı. Dünyayı kurtaran çift olarak anılan Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin Alman devlet nişanı alarak bizi gururlandırdı.

Almanya’nın en önemli devlet ödülü olan yıldızlı büyük liyakat nişanı siyasi, ekonomik, kültürel, manevi ve fahri alanlarda olağanüstü başarı gösterenlere veriliyor. Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier; Cumhurbaşkanlığı sarayı bugüne kadar bu derece önemli bilimsel bir kahramanlığa tanıklık yapmadı diyerek iki Türk hekiminin ileri görüşlülüğü, araştırmacı ruhu ve sonsuz çalışma azmiyle ışık hızında bir süreçte aşı geliştirdiklerine dikkat çekti.

Steinmeier; İki Türk hekimin kültürel, sosyal ve ekonomik olarak Almanya’nın ayakta kalmasına olanak sağladıklarını dile getirdi.Dünyayı kurtaran çift, mucize insanlar, Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci Almanların kahramanı, Türk milletinin gururu ve tüm insanlığın umudu oldular.

27Mar/210

Berat Kandiliniz Kutlu olsun..

0x0-1616787525151

kutlu olsun ne demek? "uğurlu olsun bolluk ve iyilik getirsin" anlamında bir kutlama sözü

Kategori: Mesaj Yorum yok
26Mar/210

Muhsin Yazıcıoğlu Başkanımıza sayısız rahmet duası ile..

4e64da4c-4f00-41e1-a0d2-dd9b8d893bde

Kategori: Mesaj Yorum yok
26Mar/210

Sudenur Altınten yeni yaşına girdi..

IMG-3065

19 Mart 2021 Cuma / Aile büyükleri Fahriye - Muhammet Altınten çiftinin Kocabayramlar’daki evlerinde, torunları Sudenur Altınten yeni yaşına girdi.. Halası İlknur Altınten’in hazırladığı özel pasta çok beğenildi.

Yeni yaşını tebrik ettiğimiz Sudenur kardeşimizin bahtı açık olsun..

26Mar/210

MİLLETİN CANI DA MALI DA FEDA OLSUN – Ruhittin SÖNMEZ

ruhittin sMİLLETİN CANI DA MALI DA FEDA OLSUN – Ruhittin SÖNMEZ

Mademki Allah sizi bize lütfetti, “bu millet” size oy verdi, yönetme yetkisi verdi; milletin canı da malı da size feda olsun.

Yeter ki siz iktidarda kalın. Sizin dışınızdaki “zillet” dediğiniz kesimi temsil eden “terörist”, “yüzsüz”, “terbiyesiz adamcağızlar” sizi seçimlerde yenip makamınızdan etmesinler. Allah muhafaza böyle bir şey olursa sizin bütün “sırlarınızı” ifşa etmek ve hatta “hesap sormak” cüretini bile gösterebilirler.

Siz ki seçkin ve üstün özelliklerinizle bu millete hizmet etmek gibi bir fedakârlık içindesiniz. Milletin de sizin için canını, malını feda etmesinden daha doğal ne olabilir ki?

Sizler mübarek insanlarsınız. Baroların, derneklerin mensubu olan sıradan ve günahkâr insanların katıldığı kongrelerle,  sizin kongrelerinizdeki virüsün davranışı bir olabilir mi? Sizler okuma, üfleme, aşılama, test dahil maddi ve manevi bütün tedbirleri almışsınızdır.

25Mar/210

İlker Altınten’e, “Rahmetli Arkadaşım Fevzi GENÇ” kitabı..

IMG-3072

19 Mart 2020 Cuma / Kocaeli Kandıralılar Derneği Denetim Kurulu üyesi İlker Altınten’e yeni yayınlanan 306 sayfalık “Arkadaşım Fevzi GENÇ” kitabını takdim ettim.