Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
30Nis/150

Dalya demeye 1 yıl kaldı..

img074 (2)

30Nis/150

Dr. H. İbrahim Kahraman ağabeyin daveti..

DSC_0009

29 Nisan 2015 Çarşamba / Dr. H. İbrahim Kahraman ağabey aradığında öğle yemeğinde beraber olalım dedi.

30Nis/150

Haftasonu İstanbul’dayız.. Zeki Hacıibrahimoğlu ağabey Öğretim Görevlisi olan kızı Nurhan’ı evlendiriyor..

Kategori: Duyuru Yorum yok
30Nis/150

Milli İttifak Kocaeli 2. sıra adayı Serhat Duyar..

11202571_389338597935749_1728529174021363217_n   29 Nisan 2015 Çarşamba / Milletimizi soyanlarla darbeci zihniyetin gizli ittifakını dağıtmak için, Hırsızlarla teröristlerin yapmış olduğu gizli ittifakın ülkemizi bölmesini engellemek için, milletimizin saadeti ve birliği için kurulan Milli İttifak adayı Serhat Duyar başkanımız ziyeretime geldi.

30Nis/150

Bir Türk’ün gönlünde dağ varsa Balkan’dır, Nehir varsa Tuna’dır.. Yahya Kemal BEYATLI

11174888_10155488158065483_8098474465805866556_n

Kategori: Mesaj Yorum yok
29Nis/150

Kızıl Çin’in korkulu rüyası, Altay Kartalı: Osman Batur’a sayısız rahmet dileklerimle..

FB_IMG_1430324862529  Osman Batur kimdir? Nerede doğmuş ömrünü nerede geçirmiştir? Altay Kartalı olarak da bilinen Osman Batur nasıl şehit olmuştur? Doğu Türkistan davasının sembol isminin ailesine nasıl işkence edildi? İşte tüm bu soruların cevabı...

29Nis/150

BİR EĞİTİM ÇALIŞMASI VESİLESİ İLE İZMİT’İ TANIMAK ve TANITMAK – Dr. Halil İbrahim KAHRAMAN

h i kahraman drBİR EĞİTİM ÇALIŞMASI VESİLESİ İLE İZMİT’İ TANIMAK ve TANITMAK - Dr. Halil İbrahim KAHRAMAN / kocalab@hotmail.com

21 Nisan – 24 Nisan 2015 tarihinde 6 Avrupa ülkesinden 26 okul öncesi öğretmenini ağırladık. Çocuk Kasabası Anaokulumuzun da ortak olduğu bir Avrupa Birliği projesi kapsamında İtalya, İspanya, Romanya, Polonya, Macaristan ve Letonya’dan gelen bu eğitimcilerle okulumuzun öğretmen ve yöneticileri bu alandaki uygulamaları, ihtiyaçları, yenilikleri değerlendirdiler. Her ülke kendi uygulama ve sonuçlarını değerlendirerek daha iyi bir okul öncesi eğitim ile ilgili bilgilerini paylaştılar.

Eğitimin önemini belirtmeye gerek yok. 3 – 5 yaşları döneminde hizmet veren Çocuk Kasabası Ana Okulumuzun genel eğitim ile ilgili sunumunu aynı zamanda okul yöneticisi olan Ayşenur Aytekin, yabancı dil eğitimi ile ilgili sunumu ise Şule Elif Demircioğlu yaptılar. Verilen bilgilerin ve uygulamaların diğer ülke eğitimcileri tarafından takdir ve tebrikle karşılanması ülkemiz ve şehrimizi temsil etme noktasında bizim için gurur vesilesi olmuştur. 23 Nisan Çocuk Bayramımıza denk getirilen bu değerlendirme toplantısı diğer ülkelerden gelen eğitimcilerin 23 Nisan’ın özel bir Çocuk Bayramı şeklinde kutlandığının gösterilmesi bakımından seçilmiş bir tarihti. Bu Milli Bayramımızın bir çocuk şenliği halinde kutlamamız ve belediyemizin bu organizasyonlara ev sahipliği yaparak bunu uluslararası bir çocuk şenliğine dönüştürmüş olması takdir ve tebriklere konu olmuştur.

29Nis/150

Ulugazi’de 23 Nisan dolu dolu geçti.

24 Nisan 2015 Cuma / Ülke ve il genelinde devam eden 23 Nisan kutlamaları, Ulugazi İlkokulu’nda da coşkulu bir şekilde sürdü.

29Nis/150

KİMSE BAŞIMIZA VURAMAZ BİZİM – Av. Tevfik KARABULUT

tevfik karabulut  avKİMSE BAŞIMIZA VURAMAZ BİZİM – Av. Tevfik KARABULUT

Dostlukların defterini dürenler
Selamı hesapla alıp verenler
Günde on kez kıble değiştirenler
Gönül kapımızdan giremez bizim

Sevgidir dünyada her şeyin başı
Nefret, gönüllere yaşatır kışı
Merhemi muhabbet olmayan kişi
Gönül yaramızı saramaz bizim

Hırsını aklının önüne koyan
Kendini ölümsüz feriştah sayan
İster Karun olsun ister Süleyman
Saygımızı asla göremez bizim

Bir tatlı söz bile mest eder bizi
Güldürür bir tebessüm yüzümüzü
Çekinmeden deriz her sözümüzü
Kimse başımıza vuramaz bizim

29Nis/150

Adapazarı’nda Toka ailesine misafir olduk

25 Nisan 2015 Cumartesi / Neslihan Çakar kardeşimizin Bahçesaray’daki düğününden sonra Serdivan’daki Toka ailesine misafir olduk.

28Nis/150

Bu resim bana/bize birşeyler diyor mu?

06092514_sorumluluk

Kategori: Karikatür Yorum yok
28Nis/150

HUKUK ve EKMEK – Av. Ruhittin SÖNMEZ

ruhittin sönmez avHUKUK VE EKMEK – Av. Ruhittin SÖNMEZ

Kumpas” olduğu kesinleşmiş bulunan Ergenekon, Balyoz, Casusluk, Oda TV vd davalarda yaşanan hukuksuzlukların bir benzeri “paralelci” davalarında yaşanmakta.

Samanyolu Yayın Kurulu Başkanı Hidayet Karaca ile “Cemaat yanlısı polisler” için verilen tahliye kararları infaz savcılığı tarafından uygulanmıyor.

Başbakanın seçim mitinginde verdiği gözdağından sonra tahliyelerin yapılması pek mümkün değil. Ama bu aynı zamanda demokrasinin vazgeçilmez şartı “kuvvetler ayrılığı” ilkesinin rafa kaldırıldığının bir kere daha ispat edilmesi olur.

Bu tutuklu şahısların bir kısmının geçmişteki benzer hukuksuzlukları yapmış veya savunmuş olmaları “adil yargılanma hakkını” ortadan kaldırmamalı. Hukuk kendi kuralları çerçevesinde çözüm bulmalı. Seçim meydanından verilen direktifler yargı bağımsızlığına leke sürmek demektir.

Bu hukuksuzluklar da muhtemelen kitlelerin seçimlerdeki tercihini pek etkilemeyecek. Seçmene sorsanız “Hukuk karın doyurmuyor” diyecektir.

Araştırma şirketleri özellikle 17/25 Aralık 2013 olaylarını takip eden bütün seçimlerde beklenenin aksine rüşvet, yolsuzluk iddialarının oldukça somut verilerinin bile etkili olmadığını gösterdi.

28Nis/150

Neslihan Çakar ile Bekir Şahin evlendi..

25 Nisan 2015 Cumartesi / Neslihan Çakar ile Bekir Şahin evlendi..

28Nis/150

Kahve Dünyası’nda, kahve keyfi..

24 Nisan 2015 Cuma / Kocaeli Kandıralılar Dernek Başkanı Erdoğan Görgün ve yöneticileri Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na nezaket ziyaretinde bulunduktan sonra Kahve Dünyasına geçip kahvelerini yudumlarken gündemi de değerlendirdiler.

27Nis/150

Kandıralı Hüseyin Kayadelen 99 yaşında..

23 Nisan 2015 Perşembe / Kandıralı Orman Muhafaza Memurluğundan emekli Hüseyin Kayadelen 99. yaşına girdi.

27Nis/151

“Belgelere Göre Türk – Ermeni İlişkilerinde Katliam ve Soykırım İddiaları”, Ömer Lütfi TAŞÇIOĞLU, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Doktora Tezi, 24 Haziran 2014

TÜRK-ERMENİ İLİŞKİLERİNDEKİ TARİHSEL GERÇEKLER - Ömer Lütfi TAŞÇIOĞLU

ERMENİLERİN SELÇUKLU VE OSMANLI DÖNEMİNDEKİ YAŞAMLARI

Türklerin Ermenilerle irtibatı 1026 yılında Çağrı Bey’in Anadolu topraklarına girişiyle başlamıştır. Selçuklular Bizans’ı yenerek Anadolu’ya hakim olduğunda Ermeniler Bizanslılara bağımlı prenslikler halinde varlıklarını sürdürmekteydi. Türkler bu topraklara egemen olunca Ermeniler Selçuklulara bağımlı hale gelmiştir.

Ortaçağ Ermeni tarih yazar­larının Bizans İmparatorluğu ve Haçlılar için yergi dolu ifadeler kullandıkları fakat Türk hükümdarlarından hep övgüyle söz ettikleri görülmektedir. Ermeni tarihçi Urfalı Mateos, Melikşah’tan bahsederken: “Sultanın yüreği, Hristiyanlara karşı şefkatle dolu idi. O, geçtiği memleketlerin halkına bir baba gözü ile bakıyordu. Böylelikle hiç muharebe yapmadan birçok eyalet ve şehirlere hakim oldu” [1] sözlerini kullanmaktadır.

Osmanlı Devleti kurulduktan sonra Ermeniler Osmanlı Devleti’ne bağlanmışlar, Ermeni dini reisliği önce Kütahya’ya, 1324’te Bursa’ya, İstanbul’un fethinden sonra ise İstanbul’a nakledilmiş ve Ermeni Patrikhanesi Fatih Sultan Mehmet tarafından kurulmuştur.

Osmanlı İmparatorluğu’nun yükseliş döneminde Ermeniler devletin sadık bir tebaası olmuşlardır. Gerileme döneminde ise emperyalist devletlerin de kışkırtması ile Osmanlı Devleti’nden koparacakları topraklar üzerinde bağımsız bir Ermenistan kurma hayaline kapılmışlardır.

Osmanlı Devleti, Ermenileri her dönemde kendi iç işlerinde ve dinlerinde serbest bırakmış, onlara kendi okullarında eğitim yapmaları, kendi aralarındaki davaları kendilerinin çözmesi, askerlikten muaf olmaları gibi haklar tanımış ve bu kapsamda 1863 yılında Ermeni Milleti Nizamnamesi’ni kabul etmiştir.

27Nis/150

Ali Şahin ağabey ile..

23 Nisan 2015 Perşembe / Ali Şahin ağabey ile Sülüloz İş Sendikası Genel Merkezinde Genel Mali Danışmanı olduğum 1980’li yıllarda beraber çalışma imkanı bulmuştuk. Sülülüz-İş Sendikasının Genel Teşkilatlandırma Sekreteri olarak önemli bir görevde bulunmuştu..

27Nis/150

Kolumuzu kestirmeyiz.. / Süleyman DEMİREL

11167785_10206838397062424_6324575847433322498_n

Kategori: Mesaj Yorum yok
26Nis/150

DEVRAN FENA DÖNDÜ AHİR ZAMANDA – Av. Tevfik KARABULUT

tevfik karabulut  avDEVRAN FENA DÖNDÜ AHİR ZAMANDA – Av. Tevfik KARABULUT

Devran fena döndü Ahir zamanda
Muhabbetin keyfi kaçtı bir anda
Kelimeler yorgun, harfler isyanda
Cümleler moralsiz, sözler gülmüyor

Felek vurdu, viran etti dünyayı
Kabuslar kuşattı, haftayı, ayı,
Acılar kavurdu, yaktı sineyi
Gülücükler sahte, özler gülmüyor

Herkes kendi telaşında, derdinde
Niceleri garip kaldı yurdunda
Umutlar uzakta, dağın ardında
Başlar öne eğik, yüzler gülmüyor

Işıkları sönükleşti zamansız
Bakışlardan belli, bitik, dermansız
Canlı mı, ölü mü bilmek imkansız
Donuk donuk bakan yüzler gülmüyor

Sanki derman hiç kalmamış ellerde
Gönüller sızlıyor, tat yok dillerde
Parmaklar mızrabı tutamaz halde
Tellerin keyfi yok, sazlar gülmüyor

GÜLELİM, GÜLDÜRELİM DİYENLERE SELAM OLSUN

26Nis/150

Fevzi Genç İzmit’te..

22 Nisan 2015 Çarşamba / Fevzi Genç Kandıra’da yaşıyor. Çocukları ise İzmit’te.. İzmit’e geldiğinde Ofisimde ziyaret etti. Birlikte İzmit Yürüyüş Yolu üzerindeki Hoşgör Pastanesinde gittik. Erdal Baykara kardeşimizin de katılımıyla keyifli bir sohbeti gerçekleştirdik.