Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
10May/200

ELMALILI MUHAMMED HAMDİ YAZIR’DAN TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ DERSİ – Prof.Dr. Nurullah ÇETİN

indir

ELMALILI MUHAMMED HAMDİ YAZIR’DAN TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ DERSİ - Prof.Dr. Nurullah ÇETİN

Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır, (1878-1942) büyük bir tefsir âlimidir. Atatürk, 1926’da kendisine Kur’an’ı Türkçe tefsir etmesi görevini verdi. Bu görevi verirken Kur’an’ı bozacaksın, tahrif edeceksin, eğip bükeceksin, bazı ayetleri çıkarıp ekleyeceksin falan demedi, bunu aklının ucundan bile geçirmedi. Velev ki böyle bir dayatmada bulunsaydı bile Elmalılı Hamdi Yazır, bu türden siyasi dayatmalara boyun eğecek bir âlim değildi.

Yani Atatürk’ün niyeti dinde reform yapmak değil, dini halkın asıl kaynağından doğru biçimde öğrenmesini sağlamaktır.

Atatürk istedi ki Türkler, sahanın en iyi âlimi ve otoritesi olan Elmalılı’nın kaleminden kitapları olan Kur’an’ı anlasınlar ve öğrensinler.

Böylece Hak Dini Kur'an Dili (Kuran'ı Kerim'in Türkçe Tefsiri) kitabı çıktı ve Atatürk’ün emriyle 1935 yılında matbaa'ya verildi. Atatürk'ün Elmalılı'ya yazdırdığı bu tefsir, günümüzde bile önde gelen İslam âlimleri tarafından da hâlâ en güvenilir tefsir olarak kabul edilmektedir.

 

6May/200

ÇİN VİRÜSÜ SALGINI SONRASI PLANLANAN KÜRESEL TEHLİKE – Nurullah ÇETİN

indirÇİN VİRÜSÜ SALGINI SONRASI PLANLANAN KÜRESEL TEHLİKE -
Nurullah ÇETİN
Küresel Çin virüsü salgınını fırsat bilip şeytani planlarının kolayca devreye sokulabileceği zehabına kapılanlar, önceden beri var olan niyet, düşünce ve eylemlerini iyice gün yüzüne çıkarmaya başladılar ve kendilerince projelerini tamama erdirmek için çok uygun bir zemin yakaladıklarını düşünüyorlar. Bu vesileyle kim ne yapmak istiyor, ona bakalım.
Bütün dünyaya maksatlı olarak yayılan şöyle bir propaganda cümlesi var: “Virüs’ten sonra dünya eskisi gibi olmayacak”.
Öbür taraftan 1973-1977 yılları arasında, ABD'nin 56. Dışişleri Bakanı olarak görev yapan, Amerika’nın akıl hocası Siyonist Henry Alfred Kissinger, 3 Nisan 2020’de Wall Street Journal'da yer alan "Korona Virüsü Salgını Dünya Düzenini Ebediyyen Değiştirecek" başlıklı makalesiyle Amerika’nın öncülüğünde yeni bir dünya düzeni kurulmasını salık veriyor. Onun Amerika dediği de Amerika’yı her anlamda yöneten Siyonist odaklar.
 
31Eki/180

ANDIMIZ AYET Mİ? – Prof.Dr. Nurullah ÇETİN

AndimizAyetmiANDIMIZ AYET Mİ? – Prof.Dr. Nurullah ÇETİN

Son zamanlarda özellikle İslamcı diye bilinen çevrelerde Andımız üzerine itirazlar, eleştiriler yoğunlaşmaya başladı. 02 Şubat 2012 tarihli gazetelerde çıkan bir habere göre AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik, şöyle demiş: “Gençliğe Hitabe konusunu da kamuoyunun oturup tartışması lazım. Şimdi, Reşit Galip andımızı getirmiş değil mi? Ayet mi bunlar? Reşit Galip böyle bir şey yapmamış olsaydı olmayacaktı. 12 Eylülcüler hatırlar mısınız Andımız’a ilavelerde bulundular. Sonra tekrar değiştirdiler. Böyle bir şey olmaz.” (http://www.haberturk.com/polemik/haber/712139-ataturkun-genclige-hitabesi-ayet-mi)