Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
31Mar/150

Cihat Kaymas’a sürpriz doğum günü..

31 Mart 2015 Salı / Cihat Kaymas ekonomist.. Doktora çalışmalarını sürdürüyor..

31Mar/150

TOPRAK VER SORUN ÇÖZ – Av. Ruhittin SÖNMEZ

ruhittin sönmezTOPRAK VER SORUN ÇÖZ – Av. Ruhittin SÖNMEZ

Prof. Dr. Ümit Özdağ, Aydınlar Ocakları Genel Merkezi’nin 15 Mart’ta İstanbul’da düzenlediği konferansta, “AKP, Türkiye’nin uzun yıllardır çözülmeyen meselelerini toprak vererek çözmeye çalışıyor” dedi. Bunun örneklerini anlattı.

1- KIBRIS VE PATRİKHANE: “Toprak ver, sorun çöz” politikalarına ilk örnek olarak da Kıbrıs’ta rahmetli Rauf Denktaş’ı devreden çıkartarak, “Annan Planı’nın” kabul edilmesini gösterdi. Allah’tan Rum tarafı yapılan referandumda “hayır” dedi de, Kıbrıs’ın tamamının Rum Devleti haline gelmesi gerçekleşemedi.

Eğer “Annan Planı” kabul edilmiş olsaydı o günden bugüne kadar “enosis” gerçekleşecekti. Ada’dan Türk askeri çıkmış olacak, yönetimde Türk varlığının esamisi okunmayacak, Kıbrıs fiilen Yunanistan’a bağlanacaktı.

Ama sorun “çözülmüş” yani “yorgan gitmiş, kavga bitmiş” olacaktı.

Fener Rum Patrikhanesi konusunda verilen tavizler ve patriğin “ekümenik” sıfatını kullanmasına sağladıkları katkılar da aynı anlayışın ürünüdür.

31Mar/150

Engin Eroğlu kardeşime teşekkür ediyorum..

23 Mart 2015 Pazartesi / Engin Eroğlu geçen dönem Kocaeli SMMM Odası Meclis Başkanlık Divanında beraber görev yaptığımız genç bir meslektaşım.

31Mar/150

Çok önemli bir konferans…

11083683_779004805517366_3551137815421133960_n

30Mar/150

29 Mart Pazar günü saat 03.00’ten itibaren saatinizi bir saat ileri aldınız mı?

28163632  Yaz saati uygulaması başladı. Bakanlar Kurulu kararıyla 28 Mart'ta Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gece saat; 03.00'de saatler 1 saat ileri alındı. 

30Mar/150

Politikada, iyi yetişmiş dostların varlığı çok büyük şans..

  23 Mart 2015 Pazartesi / Süleyman Pekin hocam, MHP Kocaeli Milletvekili Aday Adayı.. Koşuşturuyor.. Yoğunluğuna rağmen Türk Eğitim Sen Kocaeli 1.nolu Şube Başkanı Yaşar Şanlı ve Eğitimci Necdet Özmen kardeşlerimle birlikte sohbet imkanı bulduk.

30Mar/150

Dostluk ve Vefa – Seyfettin KARAMIZRAK

seyfettin-karamzrakDostluk ve Vefa - Seyfettin KARAMIZRAK seykarami@gmail.com

Biri olmalı, varlığını daima bildiğin, kendini güvende hissettiğin. Biri olmalı, “üzülme üzülürüm”diyen biri olmalı hayatınızda.

Kimi zaman hayatımızın sekteye uğradığı, işlerin ters gittiği olur. Her şeyin üstümüze geldiğini sanırız. Böyle zamanlarda, umduğumuz ya da güvendiklerimizden yeterince destek görmediğimizde kendimizi kandırılmış, terk edilmiş ya da unutulmuş hissederiz.

İnsanlar en çok, sevinçlerinin ve üzüntülerinin sevdikleri ile paylaşılmasını ister ve beklerler. Ancak iyi ve kötü gününde dostlarının yanında olmayanların böyle bir beklentiye girmesi hayaldir.

Vefa sözcüğü sözlüklerde, “sözünü yerine getirme, sözünde durma, borcunu ödeme; sevgi, bağlılık ve dostlukta sebat; yetme ve yetişme; güzel ahlâk” anlamlarında kullanılmaktadır.

Vefa, dostların kalbinde yetişen müstesna bir güldür. Vefa kaderde kıvançta yüreği bir atan, birbirini beklentisiz ve çıkarsız seven, duygu ve düşüncelerde aynı şeyleri paylaşan kişilerin karakteridir.

Kin, nefret, kıskançlık, haset vb. duygular “vefa” nın düşmanıdır. Böyle duyguların yer aldığı gönüllerde sevgi barınamadığından, hoşgörü, merhamet, özveri, affetme, değer verme, fedakârlık vb. güzel hasletler yer almaz.

30Mar/150

Yeni Kandıra Kabristanın da..

27 Mart 2015 Cuma / Ayşe Kahraman anamızı ebediyete uğurladıktan sonra, biricik ana ve babam ile yakınlarımızı da ziyaret etme imkanı bulduk..

30Mar/150

AKPARTİ Milletvekili aday adayı Ercüment Şahin Kocaeli Kandıralılar Derneğinde..

27 Mart 2015 Cuma / AKP Milletvekili Aday Adayı Ercüment Şahin Kocaeli Kandıralılar Derneğini ziyaret etti.

30Mar/150

Kırmızı Halı!.. / Murat YILMAZ

kırmızıdil-halı-k

Kategori: Karikatür Yorum yok
29Mar/150

BBP Milletvekili Aday Adayı Serhat Duyar Aydınlar Ocağında..

  20 Mart 2015 Cuma / Büyük Birlik Partisi MYK Üyesi / Milletvekili Aday Adayı Serhat Duyar, BBP İl Başkanı Nihat Yıldız ve arkadaşları Kocaeli Aydınlar Ocağımızı ziyaret etti.

29Mar/150

AH EDEBİYAT VAH SİYASET – Mehmet Cemal ÇİFTÇİGÜZELİ

mehmetcemal-iftigzeli2AH EDEBİYAT VAH SİYASET - Mehmet Cemal ÇİFTÇİGÜZELİ

Napolyon komutasındaki Fransızlar Osmanlı Cilhan Devleti toprakları olan Mısır’ı 1798’de işgal ediyorlar. İşgal gerçekleşirken Fransız ordusunda sadece top, tüfek değil; bilim adamları ve sanatçılardan oluşan 167 kişilik bir edebiyat, sanat ve kültür heyeti ile 287 ciltlik bir de kütüphane bulunuyor. Naci Öncel’e göre (22 Mart 2015 Hürriyet) emperyalizmle birlikte ortadoğu’da çok farklı bir dönem başlıyordu o yıllarda.

Bu dönem halka rağmen hala devam ediyor. Emperyalizm ve siyaset; kültür ve edebiyatla da içli dışlıdır nereden bakılırsa bakılsın. O’nunla görünmek isterler yer edinene kadar. Kahire merkez sokakları bugün hala Fransız mimari dokusu ve estetiğiyle resim vermektedir.

Bazı ülkelerde siyaset homojenliğini koruyup, istikrarını sürdürürken; edebiyat, ilim, kültür, sanat ve medeniyet hareketi de buna paralel olarak hayat bulur. Dikkat edin ABD sadece bir süper güç değil, aynı zamanda teknolojide, sanatta, edebiyatta, ilimde, sporda, hukukta ve eğitimde de öyledir. Aynı, ortakları olan diğer batılı devletler gibi. Bir zamanlar SSCB de öyleydi. Siyaset; edebiyat ve kültür ile birlikte hedefe varmaya çalışırlardı.

29Mar/150

Ayşe Kahraman teyzemiz ebediyete uğurlandı

27 Mart 2015 Cuma / Son Kuruçeşme Belediye Başkanı Ali Kahraman, Şerif Türkoğlu ve Sündüs Mutlu’nun annesi, 92 yaşındaki Ayşe KAHRAMAN 27 Mart 2015 Cuma günü, Cuma namazına müteakip Kurçeşme Merkez Camiinde kılınan cenaze namazından sonra Kandıra Yeni Kabristanında ebediyete uğurlandı.

28Mar/150

MHP Milletvekili Aday Adayı Zekai Kahyaoğlu, Kocaeli Kandıralılar Derneğinde..

27 Mart 2015 Cuma / Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili aday adaylarından Zekai Kahyaoğlu, Kocaeli Kandıralılar Derneği'ni ziyaret etti.

28Mar/150

“TÜRK MİLLETİNE ÇAĞRI” BİLDİRİSİ – Prof. Dr. Mustafa E. ERKAL

mustafa erkal prof“TÜRK MİLLETİNE ÇAĞRI” BİLDİRİSİ - Prof.Dr.Mustafa E. ERKAL

II.Abdülhamid’e İngilizlerin sunduğu açılım paketi reddedilir. Aslında dış kaynaklı açılım emirlerine çoğu kere uymuşuzdur. Açılımlara hala doymadık. II. Abdülhamid’den istenenler arasında jandarmanın yeniden düzenlenmesi ve başına Batılı birinin getirilmesi idi. Bugün terörle mücadelede jandarma devre dışı bırakılmak ve pasifleştirilmek için İçişleri Bakanlığı’na bağlandı. Dün de bugün de hedef değişmiyor. Bugün de Suriye ve Irak sınırını kaldır, Osmanlı ağabeyliği yap telkinleri var. Bu oyun sözde Osmanlıcılık adına oynanıyor. Bir başka ifade ile genişle ama ufalan anlamını taşıyor. IŞİD hedef alınıyor; PYD-PKK meşrulaştırılmaya çalışılıyor. Bir taraftan terör örgütü muhatap alınıp işbirliği yapılıyor; diğer taraftan neden Batılı ülkeler örgütü terör listesinden çıkarıyor diye şikayet ediliyor.

Diğer taraftan 12 sene aldatıldık; cemaat bizi yanlış yönlendirdi itirafları ciddi devlet adamlığı ile bağdaşmıyor. Balyoz ve Ergenekon davalarında ben de savcıyım diyenler, yargıyı etkileyen ve yönlendirenler, hukuktan yana olan hakim ve savcıları sürenler, Genel Seçimler yaklaşırken birden tavır değiştirdiler. Paşaların tutuklanmasından bugün rahatsız olanlar, dün askere kumpas kuranların ortakları değil mi? Malum davalarda “Türkiye bağırsaklarını temizliyor” diyen Başbakan Yardımcısı emekliliği yaklaşınca şeref, haysiyet, doğruluk ve dürüstlükten bahsediyor.

27Mar/150

Ayşe Kahraman büyüğümüz 92 yaşında vefat etti.

VEFAT ve BAŞSAĞLIĞI

556184_388576601217755_282063565_n - Kopya
Kuruçeşme, Fatih Mahallesi sakinlerinden Kazım Kahraman’ın eşi,

Son Kuruçeşme Belediye Başkanı Ali Kahraman, Şerif Türkoğlu ve Sündüs Mutlu’nun annesi,

92 yaşındaki

Ayşe KAHRAMAN

vefat etti.

27 Mart 2015 Cuma, Cuma namazına müteakip Kurçeşme Merkez Camiinde kılınan cenaze namazından sonra Kandıra Yeni Kabristanında ebediyete uğurlandı.

Merhume annemize rahmet, Ali Kahraman ağabey başta olmak üzere, yakınlarına ve hemşerilerime başsağlığı ve sabır dilerim.

Ahsen OKYAR

Taziye için: Ali KAHRAMAN 0532 345 09 95

27Mar/150

Kandıralılar Derneğinin bugün de önemli ziyaretçileri var. Siz’de davetlisiniz..

unnamed

KOCAELİ KANDIRALILAR DERNEĞİ

Kocaeli Kandıralılar Derneğini 27 Mart 2015 Cuma günü(bugün) Otel Asya’da,

18:00’de MHP Milletvekili Aday Adayı Eğitimçi Zekai Kahyaoğlu,

18:30’da AKPARTİ Milletvekili Aday Adayı Harita Mühendisi Ercüment Şahin,

19:00’da CHP Milletvekili Aday Adayı Diş Hekimi Müzeyyen Topçu Tan,

ziyaret edeceklerdir.

Aday adaylarının görüş ve değerlendirmelerini dinleme imkanı bulacağımız bu ziyaret programına Kandıralılar, Kandıra’yı sevenler, basın mensupları ve ilgi duyanlar davetlidir.

Erdoğan Görgün

KOCAELİ KANDIRALILAR DERNEĞİ BAŞKANI

27Mar/150

SP Milletvekili aday adayı Av. Fatih Polat Kocaeli Kandıralılar Derneğinde..

24 Mart 2015 Salı / Saadet Partisi Milletvekili Aday Adayı Av. Fatih Polat, Kocaeli Kandıralılar Derneğini ziyaret etti.

26Mar/150

Kandıralılar Dr. Aziz Alemdar’ı ziyaret etti

23 Mart 2015 Pazartesi / Erdoğan Görgün Başkanlığındaki Kocaeli Kandıralılar Derneği yöneticileri eski Derice Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar’ı ziyaret etti.

26Mar/150

CHP Milletvekili aday adayı Prof. Dr. Cüneyt Özkürkçügil, Kocaeli Kandıralılar Derneğinde..

24 Mart 2015 Salı / CHP Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Cüneyt Özkürkçügil, Kocaeli Kandıralılar Derneğini ziyaret etti.