Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
12Eki/130

Lütfü Türkkan bursiyerleri ile buluştu…

 DSC_0343  11 Ekim 2013 Cuma / 2011 seçimlerinde MHP’den aday gösterildiğinde, “Milletvekili seçilince, maaşımı ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak vereceğim” diyen Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan karşılıksız burs verdiği öğrenciler ile İzmit Öğretmenevi’nde yemekte buluştu.

11Eki/130

Lütfü Türkkan’dan burs öğrencilerine yemek

 indir Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, 2011 seçimlerinde MHP’den aday gösterildiğinde, “Milletvekili seçilince, maaşımı ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak vereceğim” demişti.

50 öğrenciye 200’er TL. olmak üzere eğitim burs için Üniversitelerin Tıp, Hukuk, Siyasal. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinde okuyan ve ailesi Kocaeli ilinde ikamet eden 284 öğrenci başvurdu.

Milletvekili maaşını yükseköğrenim öğrencilerine burs yardımı olarak vereceğini ifade eden ve bunu 29 Ağustos 2011 tarihinde imzalanan protokol ile resmileştiren Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın bursuna hak kazananlar belirlendi.

29Ağu/120

2012- 2013 eğitim döneminde burs veren kuruluşlar

2012- 2013 eğitim döneminde burs veren kuruluşlar

Aşağıda listesi olan kurum ve kuruluşlar öğrenci bursu veren kurumlardır. bazı kurum ve kuruluşların burs imkanı sınırlı olabilir veya burs verme işlemi yıllara göre değişebilir burs verip vermeme kurumun yetkisindedir. Bu bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Burslar karşılıklı burs veren kurumlar yani sonrada ödemeli yada karşılıksız burs veren kurumlar yani geri ödemesiz olarak 2 ye ayrılabilir.

21.YÜZYIL EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI
http://www.yekuv.org/ 0212 274 15 02
15 Eylül-15 Ekim arasında başvuran adaylar sıra numarasına göre mülakata alınıyor. Belli bir puanlamaya tabi tutulan adaylara daha sonra burs veriliyor. Burs alabilmek için gerekli koşullar: Öğrencinin başarılı olması, İstanbul içindeki üniversitelerin ilgili fakültelerini bu yıl kazanması ve kaydını yaptırmış olması, eğitim desteğine ihtiyacı olması, ailenin kırsal kesimde ikamet etmesi.

7Oca/120

Türkkan: "Vekil maaşını almıyorum, bu nedenle rahat konuştum

2011.05.19 lütfü türkkan 002 11 bin liralık masraf tablosu çıkaran ve tartışma başlatan MHP Kocaeli Milletvekili

MHP'nin 'dalağı dışarıda' vekili dobra dobra anlattı

3Kas/114

Milletvekili Lütfü Türkkan bursu alacaklar belli oldu

2011.11.02 l türkkan burs komisyonu 005 Milletvekili Lütfü Türkkan bursu alacaklar belli oldu

Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan bursu için 284 öğrenci, Kocaeli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına kaydını yaptırdı.

9Eyl/110

Burs Başvuru Formu

ba_vuruformu

2. sayfsı da var

9Eyl/111

YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİLERİNE BURS YARDIMI

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü TÜRKKAN tarafından 50 öğrenciye 200’ er TL olmak üzere eğitim bursu verilecektir. Milletvekili maaşını yükseköğrenim öğrencilerine burs yardımı olarak vereceğini ifade eden ve bunu 29 Ağustos 2011 tarihinde imzalanan protokol ile resmileştiren Milletvekili Lütfü TÜRKKAN’ ın verecek olduğu burs yardımına ilişkin protokol ve başvuru formu ekte yer almaktadır.

Burs yardımı için üniversitelerin

Tıp, Hukuk, Siyasal Bilimler ve İdari Bilimler Fakültelerinde okuyor olmak ve

ailesi Kocaeli ilinde ikamet ediyor olmak gerekmektedir.

Başvurular 5 Eylül-31 Ekim 2011 tarihleri arasında Kocaeli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza yapılacaktır. Vakfımız aracılığı ile verilecek burs yardımına başvuruda bulunmak için gerekli belgeler aşağıda belirtilmiştir.

9Eyl/110

Burs Yardımı Protokolü (Lütfü TÜRKKAN)

YÜKSEK ÖĞRENİM ÖĞRENCİLERİ İÇİN ŞARTLI NAKİT EĞİTİM YARDIMI PROTOKOLÜ

Konu

MADDE: 1- (1) Kocaeli İlinde ikamet etmekte olan ve Üniversitelerin lisans programlarından Tıp Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Siyasal Bilgiler ve İdari Bilimler Fakültelerinde okumakta ve okuyacak olan 50 (elli) yüksek öğrenim öğrencisine 8 ay boyunca düzenli olarak yapılacak nakit eğitim yardımı.

Amaç

MADDE: 2- (1) Kocaeli Milletvekili Lütfü TÜRKKAN tarafından bağışlanan meblağın başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak dağıtımını sağlamaktır.