Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
6Oca/141

TÜRK OLMANIN DAYANILMAZ AĞIRLIĞI – Dr. A. Nazmi ÇORA

TÜRK OLMANIN DAYANILMAZ AĞIRLIĞI - Dr. A.Nazmi ÇORA

Türkler tarih içinde süreklilik arz ederek günümüze kadar gelebilmiş tek millettir. Dünya, Türklerin devletsiz olduğu bir yıl değil bir gün bile yazmamıştır. Hatta aynı zamanda 2 – 3 devlet ile kendilerini temsil etmişler, bulundukları dönemlere silinmez izler bırakmışlardır.

Tarih öncesine doğru gittiğimizde ön Türkler olarak kabul edilen ve günümüzde bize her medeniyetin anası olarak sunulan Yunan – Roma medeniyetlerinin aslında kendilerinden çok önce ön Türklerce kurulmuş olan medeniyetlerden istifade ettikleri bilim adamlarınca ciddi kanıtlar sunularak tespit edilmiştir. Bu medeniyetler incelendiğinde kullanılan dil, alfabe, aile ve sosyal yapı, tek tanrılı inanç, savaşçılık karakterleri ile devlet yapılanmalarındaki milletimize özgü davranış kalıpları onların Türk olduğunun kanıt olarak gösterilmektedir.

Ön Türkler deyince özellikle batılı tarihçilerin medeniyetin Türk kökenleri üzerinde durmadığı veya üzerini örtmeye çalıştıkları görülmektedir. Oysa ne kadar gizlenmeye çalışılırsa çalışılsın tarihin içindeki Türk izleri kendini göstermektedir. Çünkü Türklerin çıkarıldığı bir tarih kopuk bir tarih olacaktır. Gün geçtikçe ve tarihi kanıtlar teker teker gün yüzüne çıktıkça yadsımasız dünya tarihinin aslında Türk tarihinden ibaret olduğu görülmektedir. Büyük medeniyetler kuran başlıca ön Türk devletleri şunlardır;