Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

Hakkında

 

Rötarlı Teşekkür – Süleyman PEKİN

08 Ağu 2014 22:02 tarihinde "Süleyman Pekin" <spekin41@gmail.com> yazdı:

Sevgili Hasan Uzunhasanoğlu,

Öncelikle İngilizce iznimi kullanaraktan eve kapandığımdan maillere tam bakamadım, yazıları da aksattım.

Sevgili Hasan Bey'e özürle birlikte sadece teşekkürlerimi değil minnetlerimi de sunuyorum.

Tabi Yunus Bey'e de, Ahsen Bey'e de..

Site fikir meşheri oldu, herşey vaktinde ve düzenli gerçekleştirildi. Yeni yazarlara, çizerlere derhal yer ayrıldı.

Profesyonel hizmet aldığımız hostingcilerden daha güzel ve daha hızlı iş görüldü.

Fikrî dostluklara, düşünsel ve davranışsal arkadaşlıklara vesile olundu.

Yalnız olmadığımızı, birlikte toplumsal hedefler için ortak alan açabileceğimizi daha iyi anladık.

Sizleri tanımakla ticarî kârdan öte kâr ettiğimi düşünmekteyim.

Site olmaz, plaza olur; bir şekilde kalbî beraberliğimizi sürdüreceğiz.

İş ve emek üretmeye devam, değerlerle değerli dostlara selam..

(Hakkınızı da inşallah helal edersiniz.)

Süleyman PEKİN

Yorumlar (18) Geri izlemeler (0)
 1. Ahsen bey kandıra sarısu beldesini araştırırken sizin internet sayfanıza rastladım. Çok güzel bir sayfa hazırlamışsınız sizi tebrik ederim bunun yanında yapmış olduğunuz sosyal faliyetrinizi taktirle karşıladım. Sayfanızda gezinirken tanıdık kişilere rastladım. bunlardan bir tanesi Esat GÜÇHAN beydir. Ben emekli fakat halen çalışmaktayım istanbula yakın ailecek kalabileceğim yazlık bir yer araştırmaktayım. Yaptıklarınızı saygı ile karşılar bundan sonraki yaşantınızda başarılar dilerim.

 2. Çoşkun Bey, Esat Bey sevip, saydığımız bir ağabeyimizdir.. Temenni ve iltifatınız için teşekkür ederim. Cebeci, Kovanağzı, Kefken, Kerpe, Sarısu, Bağırganlı da arzu ey-temeniz halinde araştırabiliriz.. Sevgi ve saygılarımı sunrım..

 3. Bazı insanlar hakkında konuşmak kolay yazmak zordur. İsmini Şehitler Listesinde gördüğüm ve o günden beri çifte bahşolunmuş ömrünü cemiyet hayatına faydalı olmakla, teşkilatçılığın hakkını vermekle, gençlerin kürsülerden toplumsal çabaya katılımını sağlamakla, bayan engelinin örgütçüğümüzdeki handikap olma keyfiyetini avantaja çevirmekle bereketlenmiş buldum. Kandıra da cabası..
  Teşkilatçılıkta çığır açan, organizasyon yeteneğini herkesle paylaşan, bildiğini aktarmada cimrilik etmeyen, meramını ifadede yetkinlik gösteren ve tarihî gidişata diğerlerine nazaran daha yakından tanıklık eden Ahsen Okyar gibi kişilerin birikimlerini yazılı / basılı halde bırakmalarında büyük yarar var. İnsan en çok yorum ve analizin insanıdır. Böylelikle sonradan bu kişiler hakkında yazacak veya konuşacak kimselere de rehbermetreler hazır tutulmuş olur.
  Allah; sevdiklerine ve sevildiklerine bağışlasın, derin düşünce olarak belleğe düşen memleket çapındaki korku ve kederlerden de emîn eylesin.

 4. Ah ah. Sen yok musun sen.. Sevgili Kardeşim Ahsen Beyefendi… Siz ve dostlarınızla gönülden beraberlik ve mutlak itimadın emsâlsiz bir örneğisiniz. Senin yanında Sevgili Nihat Gürer… Güzel adam Selçuk Arslan.. Dr. İbrahim Karaman adı gibi… Er oğlu er .. İbrahim Gençer.. ve diğer sadık, muti ve muhabbetli dostlarınla Ruhittin Sönmez’e teslim ettiğiniz muhteşem bir meşale… Bu hizmetleri menfaat beklemeden yaptığınız için siz artık unutulmazlar arasına şimdiden adınızı yazdırdınız. Dahası ülkeme hizmet ettiniz hem de dur durak bilmeden, dinlenmeden… Daha da güzeli son derece atak, duyarlı, lâtif, nezih, ve her yöne muhabbetli bir genç nesle kılavuzluk yaptınız. Seni ve arkadaşlarını yıllardır dikkatle takip edenlerdenim. Kıskanmıyorum… İftihar ediyorum.. Siz ve sizin gibi dostlara sahip olduğum için… Bazı nadanlar… amma da yalaka diyecekler… Hemen cevabını vereyim. Benim size ve ekibinize olan hayranlığım bu ifadelerin ötesinde.. Bu kadar snıırsız konuşmamı ise Sevgililer Sevgilisi’nin ikazına ve ifadesine izafeten; O’na candan itaat ederek söyleyip ve yazıyorum. Buyuruyorlar ki:
  “Sevdiklerinize sevginizi izhar eyleyiniz (söyleyiniz)”

 5. Süleyman Pekin Hocamdan aylar sonra Yrd. Doç. Dr. Emin Sezer hocamın iltifatına mazhar olmak!… Nasıl ve hangi kelimeler ile mukabelede bulunayım?.. Her güzel bakan insan gibi lutfetmişler.. Sağolsunlar..

 6. Evet Ahsen bey,

  Otel Asya’da ki konuşmasında ben de vardım.
  o zaman 24 yaşımdaydım.
  Kız kardeşimle birlikte toplantıya gelmiştik.
  çok kalabalıktı.
  Hatta kapıda bizi Siz karşılamıştınız.
  Çok kalabalık olduğu için bize yer bulamamıştınız.
  Yer bulana kadar biraz beklememiz için bizi cam kenarına doğru almıştınız.
  İnsanlar ayakta olduğu için masalar bile gözükmüyordu.
  Zar zor cam kenarına kadar gelmiştik.
  Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun daha henüz gelmediğini düşünerekten arka taraflarda boş bir yer bulabilir miyiz diye bakınıyorduk.
  Derken bir ses duyduk;
  -Hoş geldiniz gençler.
  Sesin geldiği yere doğru döndüğümüzde bir de baktık ki Muhsin Başkan bize sesleniyor.
  Meğerse zar zor cam kenarına geldiğimiz yer hemen protokol masasının yanıymış.
  İlk önce ne diyeceğimizi şaşırdık. Belli belirsiz “Hoş bulduk” diyebildik.
  Tekrar bize ;
  – Hoş geldiniz gençler. ayakta kaldınız. Şuraya iki sandalye koysunlar. Oraya oturunuz dedi.
  U şeklindeki protokol masasının ucuna iki sandalye getirildi.
  Biz de o sandalyelerde oturduk.
  Daha sonra bizlerle kısa bir sohbet yaptı.
  Hatta oturduğumuz sandalyeler Meral Akşener hanımın iki yanındaydı.
  O nedenle gerek Meral hanımla olsun gerekse protokol masasındaki diğer kişilerle olsun sohbetlerini ve soru-cevapları çok iyi duyuyordum.
  Bu soru ve cevapların rahmetli Muhsin Başkanı tanımamda çok faydası olmuştu.
  Allah (c.c.) kendisine ve kazada vefat eden diğer arkadaşlarına rahmet eylesin.. Murat YILMAZ Karikatürist

 7. Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişiyi elim bir helikopter kazasında kaybettiğimiz 4 yıl olmuş..

  Muhsin Başkan,Kocaeli Aydınlar Ocağı ailesi olarak da yakından tanıdığımız bir yiğit adamdı.

  Sevgili ve rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu, 29 Ocak 1993’te Parti Genel Başkanı oldu ve 11 Şubat 1993 tarihinde Genel Başkan olarak Türkiye’de ilk konferansını Kocaeli Aydınlar Ocağı’nda verdi. Otel Asya’daki konuşmasında; “DEĞİŞEN DÜNYA DENGELERİNDE TÜRKİYE’NİN ROLÜ ve ŞANSI” konulu tebliğini sundu.

  BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’na ve aynı trajik kazada hayatını kaybedenlere Cenab-ı Hak’tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve metanet diliyorum.

  Mekânları cennet olsun, Milletimizin başı sağ olsun. Ahsen OKYAR

  Ahsen OKYAR

 8. Ben de Ankara’da kayıtlı meslektaşınızım. Fakat, mesleği icra etmiyorum. Zaten eski vergi denetmeniyim. 1965 den bu yana gazetecilik ve yazarlığım var. Şiir yazıyorum daha çok. Baktım da pek çok STK’ya üyesiniz. Sizi kutlarım. Saygılarımla.

 9. Üstadım ilginize teşekkür ederim. Çalışmalarınızı blogumda ve http://www.kocaeliaydinlarocagi.org.tr sitemizde değerlendirmek isteriz. e-posta adresim: ahsenokyar@gmail.com Muhabbetlerimle..

 10. Hocam bu mesajı size Bitlis’ten gönderiyorum. Bilindiği üzeri Van ilinde meydana gelen 23 Ekim 2011 tarihindeki deprem neticesinde büyük kayıplar meydana gelmiş olup, bu deprem dolayısıyla Bitlis ilini de etkilemiştir. Söz konusu deprem sonucu oturduğumuz bina hasar görmüş ve acil tahliye ettirilmiştir. AFAD’a yaptığımız başvuru neticesinde Bitlis’teki depremin Genel Hayata Etkisizlik oluru alması sebebiyle tarafımıza herhangi bir yardım yapılmamıştır. 7269 sayılı kanunun uygulanabilmesi için genel hayata etkili olması şartı var mıdır? İdarenin bu sebeple yardımda bulunmaması doğru mudur? Yoksa depremin genel hayata etkili olmaması halinde bile afetzedelere 7269 sayılı kanun hükümleri uyarınca yardım yapılabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

 11. Çevresine, Kocaeline, Ülkesine, Milletine ve dünya insanlığına; daima pozitif hizmetler sunmuş, hala da ilk günkü heyecanla aktif ve üretken hayata devam eden…. ilim, bilim, akıl, mantık mefumlarını çok iyi analiz yaparak, onları verimli /aktif bir şekilde toplum hizmetine sunabilme becerisini gösterebilen gece- gündüz demeden çalışan; ayrıca Türk / İslam ülküsüne gönülden bağlı; Kocaeli Aydınlar Ocağı’ ın uzun yıllar başkanlığını yapmış (yedi dönem) Şu an ise; İlim İstişare icra kurulu üyesi çok değerli bir kişilik muhterem dostum / arkadaşım Ahsen Okyar İle.. ( Kocaeli Aydınlar Ocağı’ ın Organizesinde ”Yrd. Doç.Dr.Süleyman Coşkuner’ in sunduğu.” KALİTELİ YAŞAMDA ALIŞKANLIKLARIMIZIN GÜCÜ” adlı toplantı öncesi. (Otel Asya-Kocaeli… Kasım 2013)
  Hasan YILMAN

 12. sayın ahser bey,sayfayanızı çok beğendim yüreğinize sağlık.geleceğe ışık tutan ,yoğun çaba gereken uğraşılarınız için sizi kutlarım.

 13. İyi geceler Ahsen bey.
  İnanın şu an gecenin 01 inde fark ettim sizin benim yazılarımı sitenizde yayınladığınızı. Çok memnun oldun. Ancak, son yazılarım yok. Her yazımı alır ve yayınlarsanız daha çok memnun olurum.
  İlginize çok teşekkürler.
  İyi geceler.

 14. Selamun aleyküm efendim, sitenizi Mim Kemal Öke’yi ararken rastladım. Siteyi biraz inceledim. Sosyal hayatin icinde bayagi aktifsiniz. Allahü teala saglik, sihhat, afiyet versin. Hayirli ramazanlar ve şimdiden iyi bayramlar.

 15. Merhaba Ahsen bey, bazı araştırmalar yaparken sitenize denk geldim ve yararlandım size çok teşekkür ederim iyi çalışmalar.

  https://www.menemenhaber.com.tr / Ayhan Ederoğlu

 16. Merhaba Ahsen bey, bazı araştırmalar yaparken sitenize denk geldim ve yararlandım size çok teşekkür ederim iyi çalışmalar.

  http://www.menemenhaber.com.tr

 17. Iyii Aksamlar,
  Zafer Ilkokulundan cok Haberleriniz var, ancak Akcakocadan varmi bilmiyorum. Zira cok uzun süre ayni kaldım. Sanırım ulaşabileceğim birisi yok. Ancak bir ipucu var, oda ne kadar saglam bilmiyorum. 66, 67 ve 68 yıllarındaki ilkokul Öğretmenimizin adi, Hatice Sazak idi. Yardimci olabilirmisiniz.
  Cok Sagolun.
  Ridvan Umut

 18. MRNA sozde ASIlari ile yapilamkta olan kuresel soykirim (yani bu zehirler masum bir madde ile degistirilmediyse) ACiLEN durdurulmali.

  Bir tane “namuslu ve bilincli ve cesur ” kimse yok mu halki bu …’e karsi uyaracak.

  (site bana ait degil)


Leave a comment

Geri izleme yok.