Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
12Mar/180

HABERLERİN HAMALI MISINIZ, FİKİRLERİNİZİN MİMARI MI? – Yunus ÖZEN

haber

Bir müddet çalıştığım kurumun internet istatistiği dikkatimi çekti. Sabah mesai başlar başlamaz internette ilk olarak haber sitelerine giriliyordu. Sıralamada ilk 10 haber sitelerinden oluşuyordu. Ardından sosyal platformlar geliyordu ki bu daha endişe vericiydi. Çalışanların işiyle alakalı asıl kullanması gereken site ise ilk 20 site arasına bile girmiyordu çoğu zaman. Oysa bir insanın çalıştığı yerde yapması gereken şey, mesaisinin tamamını işine harcamasıdır.

11Oca/170

Youtuber: İşi gücü youtube – Yunus ÖZEN

Yunus-Ozen-Ahsen-Okyar-Av-Ruhittin-Sonmez753Youtuber: İşi gücü youtube – Yunus ÖZEN

Düzenli olarak video çekip bunu bir Youtube kanalında yayımlayanlara Youtuber deniyor. Hobi amaçlı, eğlence amaçlı ya da bilgi paylaşımı amaçlı bu işe girişip sonradan işe dönüştürenler de var. Bu yazı Youtuber kimdir, ne yer ne içer konusunu fena halde anlatır, hatta örnekler verir.

Evimde Turkcell Superonline Fiber Internet kullanıyorum. Bu sabah internet hızımı 50 Mbps’ye çıkardılar, ayrıca televizyonuma da Turkcell TV Plus kutusu bağladılar, televizyonu da internet hattı üzerinden alacağım.

Açıkçası düzenli bir televizyon izleyicisi ve haber okuyucusu değilim. Çok önemli olayları rahatsız etmeyen bildirimleri ile Bundle Haber uygulaması telefonuma getiriyor, günün büyük bir kısmını haber okuyarak geçiren ortalama Türk insanına dönüşmeden de dünyadan kopmayabildiğimi düşünüyorum.

Turkcell TV Plus kutusuna ayrıca para vermezdim ama bir kampanya dahilinde bedava verdiler, almıyorum diyemedim 🙂

İnternet hızının hem mobil kullanımda hem de ev kullanımda yeterli bir seviyeye çıkmasından sonra internet kotamın büyük bir bölümünü Youtube başta olmak üzere video sitelerinin tükettiğini fark ettim. Tv izlemenin çekici gelmemesinin sebeplerinden birisi de bu olabilir.

16Eki/144

Geceyi onaran mimar – Yunus ÖZEN

1-HDmonJ28rpOjymqF7o_n5Q


https://medium.com/@yunus/geceyi-onaran-mimar-d2930bda18fc

Gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimar vardır,
Yanmışsam külümden yapılan bir hisar vardır,
Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır.

19Eyl/120

Göksu Özen, Kırgız Türk Anadolu Kız Meslek Lise’sinde

3

Kırgızistan’ın Başkenti Bişkek’teki Kırgız Türk Anadolu Kız Meslek Lisesinde eğitim başladı.