Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
30Nis/190

Koromuzun misafiri; Ziraat Y. Mühendisi Hüseyin Yüce..

IWTE2843

29 Nisan 2019 Pazartesi / Aylardır, Pazartesi ve Perşembe günü akşamları 2 saatten fazla süren Müzik çalışmalarını sürdüren Bizkandırayız platformu üyelerinin misafiri Hüseyin Yüce oldu.


30Nis/190

Eski Dostların 375.toplantısı

5

26 Nisan 2019 Cuma /  “Eski Dostlar” grubunun 375.Geleneksel toplantısı Otel Asya’da yapıldı. Toplantıya Birol Öztürk ev sahipliği yaptı.

Emin Saka ile Rahmetli Mustafa Ersoy ve Fikret Balcı tarafından 1966 yılında kurulan “Kocaeli ve Kocaelispor’u seven Eski Dostlar Grubunun” 375.toplantısı Otel Asya’da gerçekleşti.

30Nis/190

Yakup Akyıldız’a uğramadan olmaz..

QDYP1670

17 Nisan 2019 Çarşamba / Av. Abdurrahman Kaymak Başkanlığındaki Kocaeli Kandıralılar Derneği yöneticileri olarak, Kandıra’da Aydınlık Mahallesi Güvenler Caddesi üzerinde bulunan Akyıldız Çay Evi işyerinde hizmet veren Yakup Akyıldız’ı ziyaret ettik..

29Nis/190

Süleyman Uluocak; “Demokrasi mücadelesi veren bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

GOTH9775

 Sevgili arkadaşım Süleyman Uluocak diyor ki!..

TEŞEKKÜR EDERİM...

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerini geride bıraktık.
Millet İttifakı Listesinden İBB ve Zeytinburnu Meclis ile İmar Komisyonu Üyesi olarak
seçilmeme ve aday olmama destek olan bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Yerel seçimlerinin galibi; Tevazu, hoşgörü ve halkın değişim arzusu olmuştur.
Seçimlerin kazananı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Ekrem İMAMAOĞLU ile
Türk Demokrasisi olmuştur.

Bu seçim döneminde bizleri yalnız bırakmayan ve seçim çalışmalarında yanımızda olan, bize yol gösteren, seçim sandıklarının başından 1 dakika bile ayrılmadan Demokrasi mücadelesi veren bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Mimar Süleyman Uluocak

Kategori: Mesaj Yorum yok
29Nis/190

Boğaziçi Sohbetlerine Davetliyiz..

L. Çimen

Ramazan öncesi Boğaziçi Sohbetlerini Dr. Öğr. Gör. Latife Kabaklı Çimen’in 30 Nisan Salı saat 18.30’da ki toplantısı ile kapatıyoruz.

Teşriflerinizi bekliyoruz.

Kategori: Duyuru Yorum yok
29Nis/190

Türkiye Muhtarlar Derneği Kandıra Şubesi Başkanı ve Çerçilli muhtarı Mustafa Satılmış’ı ziyaretimiz..

DIPK9032

17 Nisan 2019 Çarşamba / Av. Abdurrahman Kaymak Başkanlığındaki Kocaeli Kandıralılar Derneği yöneticileri Türkiye Muhtarlar Derneği Kandıra Şubesi Başkanı ve Çerçilli muhtarı Mustafa Satılmış’ı makamında ziyaret etti.

29Nis/190

Kocabayramlar da!..

IMG_4371

14 Nisan 2019 Pazar / Kocabayramlar’da Fahriye - Muhammet Altınten çiftinin misafiri olduk. Sağolsunlar..

28Nis/190

Dr. Taşolar çiftine hayırlı olsun ziyareti..

WAYE5817

27 Nisan 2019 Cumartesi / Dr. Fatma – Dr. Oktay Taşolar çiftine hayırlı olsun ziyareti

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hekimlerinden Dr. Fatma ve Dr. Oktay Taşolar çifti Derince Yelkent Safir Sitesine taşındı. Hasan Uzunhasanoğlu Başkanlığındaki Akça Koca Kültür Platformu üyeleri hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarete: Platform Yönetim Kurulu üyeleri Dr. Ayşe Zeynep Turan, Çevre Yüksek Mühendisi Banu Çevikel, Yüksek İstişare Kurulu üyeleri; Mali Müşavir Ahsen Okyar, Kardiyolog Dr. Nuri Çağlar, Özel Kocaeli Kültür Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Aydemir, İşadamı Necati Pilavcı, Av. Naci Kara, Ecz. Selçuk Arslan, Harita Mühendisi Ali Kahraman ve Eğitimci Remzi Turan ile eşleri katıldı.

28Nis/190

Şelale Cafe’de mutad buluşma..

IMG_4362

14 Nisan 2019 Pazar / Bu pazar buluşmasında da Şelale Cafe’deyiz..

28Nis/190

SEVGİ, DEĞER, ÖZGÜVEN VE SORUMLULUK VERMEK – Ruhittin SÖNMEZ

ruhittin sSEVGİ, DEĞER, ÖZGÜVEN VE SORUMLULUK VERMEK – Ruhittin SÖNMEZ

Çarşamba günü İzmit’te Doğan Cüceloğlu ve Polat Doğru’nun “Aile İçi İletişim” konulu çok etkileyici bir konferansını dinledim.

Konuların sunumu son derece renkli idi. Psikolojik teknik terimlere boğulmadan, hayatın içinden canlı örneklerle anlatılan konuları her kesimden dinleyicilerin kolay kolay unutması mümkün değil.

Konferanstan bazı hususları aktarmaya çalışacağım:

Hayatta başarılı olmak, çocuklarımızın da başarılı olması için ana-baba olarak elimizden geleni, hatta belki de fazlasını yapmaya çalışıyoruz.

Ancak eğitim hayatında başarılı olmayı çok çok önemseyenlere sorunuz: “Çocuğunuzun eğitim hayatında başarılı olmasını mı isterseniz yoksa mesleki alanda başarılı olması daha mı önemlidir?” diye. Mesleki hayatta başarının daha önemli ve değerli olduğunu fark edecektir.

Fakat eğitim ve mesleki hayatında başarılı olduğu halde, aile içi ilişkilerde başarıyı sağlayamamışsanız, diğer bütün başarı hikâyelerinizin anlamsız hale geldiğini görürsünüz. Aile içi ilişkilerde başarısızsanız diğer başarılarınızdan keyif almanız mümkün olmaz.

Bu iki değerli bilim adamı kendi hayatlarından örneklerle aile içi ilişkilerde başarılı olmak için belli ilkeleri anlattılar.

Aklımda kalan en önemli ilkelerden birisi sevgi vermek. Hayata adım atan bebek daha ilk 6 saat geçtikten sonra sevgiyi hissetmeye başlar. Çocuk “sosyal kişiliğinizin” arkasında gerçekten bir “insan kişiliği” olup olmadığını hisseder.

Çocuklar sınıfa giren öğretmenin bir insan mı, içinde insan olmayan öğretmenlik yapan biri mi olduğunu daha birinci dakikada anlar.

Çocukluk dönemi bir insanın anavatanıdır. Çocuklarınızın çocukluğunu doya doya yaşaması için elinizden geleni yapın.

Ağacın köklerini yeterince iyi beslediğiniz zaman dalları ve yaprakları da güçlü ve canlı olur. Dallara ve yapraklara odaklanmak yerine kökleri beslemeye odaklanmalıyız.

Onun için çocuklarınızı seviniz, karşılıksız, şartsız bir sevgi gösteriniz. İletişiminiz sosyal rolünüzle değil, içinizdeki insanla olsun ve hayat boyu çocuklarınızla iletişiminizi kesmeyin.

Çocuklarınız sizinle yani ailesi ile bir ekip olduğunu hissetmeli. Bu ekipte kendisine değer verilen, güvenilen bir ekip üyesi olduğunu ve her sıkıştığında birlikte sorunlarının çözümüne çalışılacağını bilmelidir.

Ancak çocuklarınızın sizden sonrası için hayatta tutunabilmesi için kendilerine özgüven, bilgi, irade ve şevki verirken kendi hayatını şekillendirmede sorumluluk almaya da alıştırmamız gerekiyor.

28Nis/190

Mete bey ile Cumhuriyet Çocuk Parkın da..

IMG_5371

24 Nisan 2019 Çarşamba / İzmit Cumhuriyet Çocuk Parkına Mete Küçük torunumla birlikte gittik.

28Nis/190

Kocaeli 11.Kitap Fuarı açıldı.

IMG_5587

27 Nisan 2019 Cumartesi / Kocaeli 11.Kitap Fuarı bugün açıldı.

27Nis/190

TAZİYE ÂDÂBI – Fahri SAĞLIK

fahri sağlıkTAZİYE ÂDÂBI - Fahri SAĞLIK - Karesi Müftüsü

Taziye; başsağlığı dileme, yakını/sevdikleri ölmüş kişilere sabır telkin etmek, gereken maddi ve manevi desteği vermektir. Acılı yürekleri teskin etmektir. Müslüman’ın görevlerinden olan bu manevi desteğin elbette bir adabı vardır. Taziyede kullanılacak sözler hassasiyetle seçilmelidir.  Bazen konuşmak yerine susmak gerekir. Giyilen kıyafetler bile özenle seçilmelidir. Bütün bunlar, cenaze yakınının hâliyle hemhâl olmaktır. Ölenle ölünmese de geride kalanların acısına ortak olmaktır. Hüzünler paylaşıldıkça azalır. Ölenin yakınlarına taziyede bulunmak, sabır ve metanet dilemek İslam kardeşliğinin bir gereğidir.

“Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla, bir de mallar, canlar ve ürünlerden eksilterek deneriz. Sabredenleri müjdele.” (Bakara, 2/155.) ayet-i kerimesini hatırlatmak, “İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn” [Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aitiz ve şüphesiz O’na döneceğiz (Bakara 2/156.)] diyerek acıya tahammül göstermek, mükâfatını Allah’tan bekleyerek sabretmeyi telkin etmektir.  Taziyede sözü uzatmamak, abartmamak gerekir. Belki bazen içten bir sarılış her şeyi anlatır. İhtiyaçları olması durumunda bütün samimiyetimizle yanında olduğumuzu hissettirmektir taziyenin amacı. Taziye mümkün mertebe uzatılmamalı, üç gün ile sınırlandırılmalı, cenaze yakınlarını yoracak, masrafa sokacak, kalbini kıracak her türlü davranışlardan uzak durulmalıdır. Taziyelerde hassas davranıldığı hâlde bazen bilmeyerek de olsa yanlış ve kırıcı durumlar sergilenmektedir. Örneğin taziye evinde karşılaştığı arkadaşıyla sohbet ederken çocukluk anılarına kadar inmek ve gafilce yükselen kahkaha sesleri…

27Nis/190

2004-2009 dönemi Kandıra Belediye Başkanı Mustafa Öğren’i ziyaretimiz..

DMAL3843

17 Nisan 2019 Çarşamba / Av. Abdurrahman Kaymak Başkanlığındaki Kocaeli Kandıralılar Derneği yöneticileri 2004-2009 dönemi Kandıra Belediye Başkanı olan Mustafa Öğren’i makamında ziyaret etti.

27Nis/190

Türk olmak ne kadar da zor!..

58441974_2380532152274471_5078828845046431744_n

Kategori: Mesaj Yorum yok
26Nis/190

Kocaeli 11.Kitap Fuarı başlıyor!..

57308537_2516081521757008_1933369027099361280_o

Kategori: Mesaj Yorum yok
26Nis/190

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’a başarılar diledik..

4

17 Nisan 2019 Çarşamba / Av. Abdurrahman Kaymak Başkanlığındaki Kocaeli Kandıralılar Derneği yöneticileri kalabalık bir heyetle Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’ı makamında ziyaret etti.

26Nis/190

TOPARLANILMAZSA VAY HALİMİZE – Mehmet Cemal ÇİFTÇİGÜZELİ

mehmetcemal-iftigzeli2TOPARLANILMAZSA VAY HALİMİZE - Mehmet Cemal ÇİFTÇİGÜZELİ

İlkbaharın cıvıl cıvıl, taptaze, renk renk aydınlığı henüz insanların yüzüne yansımıyor. Dikkatle bakıyorum sokaktaki, otobüsteki, metrodaki, vapurdaki insanlarımızın yüzüne; hep asık. Bir karış suratla süzüyorlar etrafı. Sanki ondan tanımadığı biri borç isteyecekmiş, ya da sataşacakmış da buna olumlu cevap vermemek üzere hazırlanmış kendisini. Yüzlerde aldanmama ve kurulabilecek bir tuzağa düşmeme endişesi var. Herkesin canı sıkkın görünüyor. Hiç biri tebessüm etmiyor her nedense. Yolda bile akıllı telefona kulaklıklarını takıp müzik dinleyenlerin veya mesajlaşanların pek dünya umurunda değil. Ara sıra gözlemliyorum ancak onların gözleri daha fazla açılıyor nasıl bir mesaj duyuyor, okuyor veya alıyorsa. Genelde bir karamsarlık havası yaşanıyor. Kimisi işsizlikten, kimisi geçimsizlikten ve hayat pahalılığından, kimisi hastasını tedavi ettirememekten, hastaneden randevu alamamaktan, kimileri aldığı kredi borcunu ödeyememek endişesi içinde bedbin. İnsanlar hayatın her anının yaşamaya değer olduğunu bile unutmuş. Kim bilir son kahkahayı, gülmeyi, hatta gülümsemeyi ne zaman yaşamıştı farkında bile değil.

26Nis/190

Sadettin Şahin ağabey ziyaretime geldi..

IMG_5355

24 Nisan 2019 Çarşamba / Sadettin Şahin ağabey çok eski bir dost.. Rahmetli Dr. M. Şefik Ağabey müşterek dostumuz.

26Nis/190

Doğu Türkistan Atasözü..

türk-atasözleri-duygusal (1)

Kategori: Mesaj Yorum yok