Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
11Tem/180

Çilemiz Devam Edecek… / Burhan ÖZFATURA

 BURHAN (1)Çilemiz Devam Edecek... /  Burhan ÖZFATURA

Seçim sonuçları, tam anlamı ile hayal kırıklığı doğurdu. Şahsen çok üzüldüm. Zira; meydanlardaki kalabalıklara ve coşkuya bakarak; halkın bu defa feraset ve basiretle hareket edeceğine; Ülkemizin ve evlâtlarımızın geleceğinin ön plâna çıkacağına, kula kul olmaktan vazgeçileceğine, demokrasiye, hukuk düzenine, parlamenter sisteme sahip çıkılacağına; Tek Adam yönetimine son verileceğine;  tüm kalbimle inanmıştım.

13Şub/170

Niçin hayır? – Dr. Burhan ÖZFATURA

 4_thumbNiçin hayır? - Dr. Burhan ÖZFATURA

Geçen referandumda (12 Eylül 2010'da) eşimin devamlı ikazlarına rağmen; saf bir Anadolu çocuğu olarak, 28 Şubat mağdurlarının haklarının iade edileceği inancı ile EVET oyu verdim.

Yazılarımda ve beyanlarımda da Evet denmesini tavsiye ettim. Ancak gördüm ki çok büyük hata etmişim ve ülkeme kötülük yapmıştım. Zira, bu referandumdan sonra her şey rayından çıktı;

1- Terör azdı. Türkiye resmen savaş ortamına girdi, siyasi belirsizlik had safhaya ulaştı, ekonomi çöktü, tüm milli, dini, manevi değerler dejenere oldu. Tüm dünya ile kavgalı hale gelindi. Fikir, ifade, inanç ve teşebbüs hürriyetleri ile can ve mal güvenlikleri kayboldu. 15 Temmuz olayı da bahane edilerek, Silahlı Kuvvetlerimiz, polis teşkilatımız, yargımız, eğitim kadromuz tam anlamı ile zaafa uğratıldı. Bürokrasi çarkı dejenere edildi, liyakat sistemi terk edildi.

Torpil, kayırma, yandaşlık esas alındı. Ne Mutlu Türküm Demek suç oldu. Ülke mülteci istilasına uğradı. Hapishaneler doldu taştı, milyonlarca kişiye haksızlık yapıldı.
Muhalif seslerin ve medyanın tümü yok edildi.

Neticede her şey kötüye gitti, demokrasi rafa kaldırıldı. TBMM vb. gibi kurumlar devre dışı edildi. Her şey tek bir kişinin iki dudağı arasına mahkum edildi. Camilere, kışlalara, okullara, yargıya politika girdi. Halkımız bölündü.