Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
28Şub/150

“Suriye’de toprak kaybetmedik peki Ege’de” – Ümit ÖZDAĞ

1524875_10153710896100341_977325610_n_thumbÜmit Özdağ: Suriye’de toprak kaybetmedik peki Ege’de

AKP Hükümeti, Orta Doğu’dan ricat anlamına gelen Türk Mezarı resmi adı ile Süleyman Şah Saygı Karakolu’nun üzerinde olduğu toprağı IŞİD terör örgütüne terk ederek, Türkiye sınırına 180 metre uzaklıkta bir bölgeyi yeni mezar yeri olarak ilan etmenin toprak kaybetmek anlamına gelmediğini söylüyor. İlk bakışta öyle. Ne kadar toprak bıraktı isek o kadar aldık. Oysa mesele öyle değil.

Bıraktığımız topraklar devletler hukuku tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin toprakları. Aldığımızı ileri sürdüğümüz topraklar ise fiilen işgalci konumda olduğumuz topraklar. Hiçbir uluslararası anlaşmaya dayanmadığı gibi Suriye Hükümetinin itiraz ettiği bir yer değiştirme söz konusu. Ancak bir an için AKP Hükümetinin gerekçesini doğru ve haklı kabul edelim. Bıraktığımız kadar toprak aldık. Tehlike geçince geri gideceğiz. (Tabii bu husus vatan topraklarının tehlike anında terk ve taşınabilirliğini kabul etmektedir.)

28Şub/150

Dıgıdıkçı İsmail Çakar ağabeyi Hendek Bıçkıatik Köyünde ebediyete uğurladık

27Şubat 2015 Cuma / Hak’kın rahmetine kavuşan Çakar Ailesinin büyüğü Sevgili İsmail Çakar Cuma Namazına müteakip Hendek Bıçkıatik köyünde Aile kabristanına defnedildi.

28Şub/150

“Pijamalı Adamlar” gazete kupürleri..

28Şub/150

KOCAELİ AYDINLAR OCAĞI’nda Av. Özcan PEHLİVANOĞLU Konuşacak

10959535_10153362825839523_4333355521293962438_n

Rumeli Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi yöneticisi, Aydınlar Ocağı Genel Merkezi İlim İstişare Kurulu Üyesi, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Av. Özcan Pehlivanoğlu Kocaeli Aydınlar Ocağı’nda İzmitlilere hitap edecek.

27Şub/151

İsmail Çakar ağabeyi kaybettik.. Allah rahmet eylesin..

DSCN8324_thumb - Kopya

3 Kasım 2014 Pazartesi günü akşam saatlerinde Akça Koca Kültür Platformu Başkanı Hasan Uzunhasanoğlu kardeşim ile geçirdiği ciddi bir operasyon sonrası İzmit Seka Devlet Hastanesinde dinlenen İsmail Çakar ağabeye geçmiş olsun ziyaretinde bulunmuştuk. Dün akşam saatlerinde kardeşi değerli arkadaşım Orhan Çakar vefat haberini bildirdi.

27Şub/150

Kandıra Kabristanın da..

25 Şubat 2015 Çarşamba / Saat: 11:00 sularında Erdal Baykara kardeşim Kandıra Belediyesi Meclis Üyesi Orhan Can’ın annesinin vefat ettiğini ve öğle namazına müteakip Orhan Camiinden ebediyete uğurlanacağı bildirdi.

27Şub/150

TÜRKİSTAN’DA EZİLEN İNSANLIK ONURU – Mehmet Cemal ÇİFTÇİGÜZELİ

mehmetcemal çiftçigüzeliTÜRKİSTAN’DA EZİLEN İNSANLIK ONURU - Mehmet Cemal ÇİFTÇİGÜZELİ

Vefatının 5. Yıldönümünde İstanbul Fındıkzade Grand Anka Oteli’nde Doğu Türkistan Vakfı Başkanı Emekli Tuğgeneral Mehmet Rıza Pekin Paşa’yı anma toplantısı yapıldı.

Doğu Türkistan Mücadelesinin fedakar isimlerinden Hamit Göktürk telefon edince “Koşarak gelirim. Rahmetli Bekin Paşa ile derin sohbetlerimiz olmuştu. Birçok toplantıda ve iftarlarda aynı sofrayı ve endişeyi paylaşmıştık. Bir vefa olarak bile gelmem gerekir!” dedim ve gittim.

Toplantıyı değerli alimimiz Prof. Dr. Abdülkadir Donuk yönetti, Doğu Türkistanlı Akademisyenler Prof. Dr. Alimcan İnayet, Doç. Dr. Erkin Emet, Yrd. Doç. Dr. Mağfiret Kemal Yunusoğlu Bekin Paşayı anlattılar. Türk Dünyasının her bölgesinde emeği ve hizmeti olan Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş Türkistan Davası ve Rıza Bekin Paşa’yı öyle güzel anlattı ki yüreğinizde bir eylem olduğunu herkes hissetti.

TÜRKİSTAN’DA İNSANLIK KATLEDİLİYOR

Konuşmacıların anlattıkları dehşet resimlerdi. Son bir haftada Çin yönetiminin yaptıkları şöyle: Türkistan kan revan içinde. 3 Köyde 27 Uygur Türkü şehit edildi. Bunlardan ikisi, baba ve 10 yaşındaki oğlu. Namaz kılmak yasak, gizli de olsa ibadet etmek mümkün değil. Canınızdan oluyorsunuz. Çünkü Pekin yönetimi iyi biliyor ki Türkistanlıları diri tutan dini ve dilidir. Buna mani olunursa mesafe alınacağını, Türklerin asimile olacağı sanılıyor! Canları pahasına da olsa Uygurlar kimliklerini korumak için dininden ve dilinden vazgeçmiyor. Peki Çin zulmü nasıl azaltılabilir?

27Şub/150

26 Şubat 2015 Perşembe Gazete Kupürleri

zzzm

26Şub/150

TOLGA HAVUÇ KOCAELİ TAŞKÖPRÜLÜLER DERNEĞİNDE KONFERANS VERECEK

11028001_596171060527124_2096037250701255739_n

Yasin Sönmez Başkanlığındaki Kocaeli Taşköprülüler Derneğinde TV Program Yapımcısı ve Kocaeli Olimpiyat Yıldızları Jimnastik Kulübü Başkanı Tolga Havuç konferans verecek.

26Şub/150

Akça Koca Kültür Platformu Başkanı Hasan Uzunhasanoğlu’na plaket

24 Şubat 2015 Salı / Sabancı Kültür Merkezinde Necmi Yapıcı'nın yazıp yönettiği ve oynadığı oyunda, Ceyhun Fersoy, Erdem Baş, Cem Aksakal, Murat Ergür, Faruk Sofuoğlu ve Ufuk Yapıcı rol aldı. “Pijamalı Adamlar” adlı komedi oyununa, Hasan Uzunhasanoğlu Başkanlığındaki Akça Koca Kültür Platformu üyeleri de büyük ilgi gösterdi.

26Şub/150

SUFİ GÖZÜYLE KADIN – Av. Zeki HACIİBRAHİMOĞLU

SUFİ GÖZÜYLE KADIN – Av. Zeki HACIİBRAHİMOĞLU

Elime bir kitap geçti. Süleyman Uludağ’ın “Sufi Gözüyle Kadın” kitabı.

Yazar bu kitabı niye yazmış? Maksadı nedir? Vermek istediği mesaj nedir? bir kaç kez okuduğum halde bu soruların cevabını bulamadım. Çünkü benim niyet okuma gibi bir maharetim yoktur.

Öncelikle sufi kelimesinin manasını araştırdım. İslam Ansiklopedisinde şöyle bir tarif buldum;

Sufi, tasavvufi hayat tarzını benimseyerek hakkın yakınlığını kazanmaya çalışan kimse, diye tanımlanmış.

Kitaptan bazı bölümler; “Otuz sene aralıksız oruç tutan şeyh Abdullah Zaid Ahmed Cam Namekiyi ziyaret etmiş, Ahmet Cam Nameki ulu bir zatmış, on iki senedir eşine karşı görevini yerine getiremeyen Abdullah Zaid’e bir ilaç tarifi vermiş Zaid de bu tarifi uygulamış ve erişmişlik mertebesine ulaşmış. Zaid tarif edildiği şekilde hareket etmiş ve otuz sene ibadet ederek ulaşamadığı evliya derecesine bir cinsi ilişki neticesinde ulaşmış.”

“Hz. Peygamber, belki de erkeği arındıran ve yücelten bu özelliklerden dolayı kadınları seviyordu. Ünlü Zaid İbn Ömer’in cinsi ilişki ile iftar ettiği cimadan sonra akşam namazını kıldığı, yatsıdan evvel de dört cariyesi ile ilişkide bulunduğu rivayet edilir. “

26Şub/150

Kandıralılar Derneği’nin Kandıra Turu

DSCN0616

25 Şubat 2015 Çarşamba / Erdoğan Görgün Başkanlığındaki Kocaeli Kandıralılar Derneği yöneticileri  Kandıra’da ziyaretlerde bulundu.

25Şub/150

2014 Yılında Elde Edilen Kira Gelirlerinin (GMSİ) Beyanı.

2014 Yılında Elde Edilen Kira Gelirlerinin (GMSİ) Beyanı.

Numara : 26

Tarih : 19.2.2015

VERGİ SİRKÜLERİ NO: 2015/24

KONU: 2014 Yılında Elde Edilen Kira Gelirlerinin (GMSİ) Beyanı.

Vergi hukukunda "Gayrimenkul Sermaye İradı" (GMSİ) olarak adlandırılan kira gelirleri gerçek kişilerce her yılın Mart ayının 25’ine kadar beyan edilerek, biri Mart ayı, diğeri Temmuz ayı olmak üzere iki eşit taksitte ödenebilmektedir.

Gayrimenkul sermaye iratlarının hangi gelir kalemlerinden oluştuğu Gelir Vergisi Kanunu'nun 70 inci maddesinde sayılmıştır. Ancak, sirkülerimizin konusu, gerçek kişilerce elde edilen sadece konut ve iş yeri kiralarının beyanına ilişkindir. Konu hakkındaki kısa açıklamalarımız aşağıdaki gibidir.

1. Kira Geliri Ne Zaman Elde Edilmiş Sayılacaktır?

Mükelleflerce bir takvim yılı içinde o yıla veya geçmiş yıllara ait olarak nakden veya aynen tahsil edilen kira bedelleri o yılda elde edilmiş gelir kabul edilecektir. Örneğin: 2012 ve 2013 yılları kira gelirleri topluca 2014 yılında tahsil edilmiş ise, 2014 yılının geliri olarak dikkate alınacaktır.

Ancak, gelecek yıllara ait olup peşin tahsil edilen kira bedelleri, ilgili yılın geliri olarak kabul edilerek ilgili yıllarda beyan edilir. Örneğin: 2014, 2015 ve 2016 yılları kira gelirleri topluca 2014 yılında tahsil edilmiş ise, her yıla ait kira bedeli ilgili yılda beyan edilecektir.

25Şub/150

Pijamalı Adamlar dakikalarlarca ayakta alkışlandı..

TRT1’de büyük beğeni ile izlenen “80’ler” dizisi oyuncularının yer aldığı “Pijamalı Adamlar” isimli komedi oyunu  Sabancı Kültür Sitesi’nde sahnelendi.

25Şub/150

MÜJDE(!) RİCAT KÜLTÜRÜMÜZ HORTLADI – Süleyman PEKİN

süleyman pekinMÜJDE(!) RİCAT KÜLTÜRÜMÜZ HORTLADI – Süleyman PEKİN

Birkaç yazıdır artık Başbakanlığa erişen ve yazdığı Stratejik Derinlik kitabıyla Türkiye’nin son 13 yılının dış politikasının rotasını belirleyen Prof. Ahmet Davutoğlu’nu teoriden pratiğe analiz etmeye çalışıyoruz. Günün özeti; hayaller hoş olsa da karşılığı yok.

En çok da Osmanlıcılık merakından belli. Hiçbir tarihçi 623 yıllık Osmanlı’yı tek bir kalıpta ve aşamada değerlendirmez. Rahmetli Atilâ İlhan gibi sorar dururlar: Hangi Osmanlı? Benim gördüğüm ve ikidir yazdığım şimdilerdeki nevzuhur Yeni Osmanlıcılarımızın hepsi Dağılma Dönemi Osmanlıcısı.

Devlet-i Âliye’nin son döneminde ne kadar hata ve zaaf varsa, ne kadar paça düvel-i muazzamanın kasnağına kaptırılmışsa, ne kadar korku ve eziklik kompleksi varsa onu kuşanmış ve mezarlıktan geçerken ıslak çalar gibi mehter çalıyorlar.

Yine dedik; Türkiye Cumhuriyeti atom çekirdeği sadedinde kurulmuş bir devlettir. Tedbir ve teenniyle hareket eder ama fırsat da gözetir. 1938-39 Hatay’ın bağımsızlığı ve ilhakı aynen öyledir. Gecikmiş de olsa 1974 Kıbrıs Harekâtı’yla adanın 3’te 1’inden fazlasını almamız ve Kuzey’e topladığımız Türklerle apayrı bir Devlet kurabilmemiz de böyle.

25Şub/150

Akça Koca Kültür Platformu Coşkun Karakadılar’ı ziyaret etti..

Hasan Uzunhasanoğlu Başkanlığındaki Akça Koca Kültür Platformu yöneticileri İnşaat Yüksek Mühendisi Coşkun Karakadılar’ı evinde ziyaret etti.

24Şub/150

SAVAŞMADAN VERDİĞİMİZ BİR VATAN TOPRAĞI DAHA… / Av. Ruhittin SÖNMEZ

ruhittin sönmez avSAVAŞMADAN VERDİĞİMİZ BİR VATAN TOPRAĞI DAHA… / Av. Ruhittin SÖNMEZ

“Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu”nu terk ettik. Orada bulunan 38 askerimiz ve manevi değeri olan emanetler Türkiye’ye taşındı.

Orası vatan toprağımız idi. Edirne gibi, Antalya, İstanbul, Ankara, Diyarbakır gibi. “Savaş riski var” diye bıraktık. Emanetlerimizi kaçırdık.

PKK'ya yakınlığıyla bilinen Fırat Haber Ajansı ise operasyonu, “Türk askerlerini kurtarmak amaçlı, YPG (PKK) ile Türk ordusunun ortak operasyonu” olarak duyurdu.

Oradaki bayrağımızı da “güvenli” saydığımız PYD/YPG/PKK bölgesinde bir araziye diktik.

Bunu niye yaptık? Muhtemelen, Musul Konsolosluğumuzu boşaltmada gecikip, IŞİD’in eline Başkonsolos dâhil 49 kişiyi rehine olarak verdiğimiz olayın benzeri olmasın diye.

Hatırlayınız, Musul Konsolosluğumuza IŞİD’in saldırması pek sürpriz değildi. Çünkü Konsolosluk işgalinden bir gün önce MHP Milletvekili Sinan Oğan TBMM kürsüsünde, "besleyip büyüttüğünüz IŞİD Musul Başkonsolosluğumuzun etrafını sarmış durumda" demişti.

24Şub/150

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. Sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU’na, bu Türk gencinin ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dilerim.

22 Şubat 2015 Pazar / Ege Üniversitesinde önceki gün bölücü canilerce şehit edilen ülkücü Fırat ÇAKIROĞLU için yatsı namazına müteakiben Fevziye Camiinde Kuran-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

23Şub/150

Allah’ım sen bu ülkeyi koru – İlker AKŞİT

Allah’ım sen bu ülkeyi koru – İlker AKŞİT

Hem tuhaf, hem de tehlikeli günlerden geçiyoruz.  Türkiye, koşar adım felakete sürükleniyor.

Politika sahnesinde bu korkunç günlerden rahatsız olan kimse var mı? Hiç zannetmiyorum. 

Ateşe benzin döküyorlar.

Türkiye’nin kaderi de maalesef iktidar partisinin kaderiyle ortak, iktidar nereye giderse hepimiz oraya savrulacağız. 

Peki, Türkiye’yi kurtaracak çıkışları yapmasını beklediğimiz iktidar partisi ne yapıyor? 

Türkiye’yi Avrupa Birliği üyeliğine taşıyacağını düşündüğümüz, “İleri Demokrasi” diye yola çıkan, demokrasi ve özgürlük diye iş başına gelen iktidar partisine ne oldu?

Türkiye’nin hem Kürt meselesini hem de Türk meselesini çözecek, barışı ve demokrasiyi sağlam bir şekilde bu topraklara yerleştirecek AK Parti, bugün hangi noktada?

Meclisteki İç Güvenlik Paketi görüşmeleri, bugün gelinen noktayı gözler önüne sermiyor mu?

Muhalefet var gücüyle bu yasanın çıkmasını engellemeye çalıyor ama sayıca azlar.

İktidar, dün bu yazının yazıldığı saatlere kadar 10 maddeyi geçirmişti.

Öyle bir noktaya geldik ki, “CHP, MHP ve HDP” böyle bir yasanın çıkmaması için aynı tepkiyi koymak zorunda kaldı.

23Şub/150

Kocaeli Kandıralılar Derneğinin 2. Konferansı: “Dünya’yı Değiştiren Makina” Yavuz GÜNEŞ 04 Kasım 1994 Cuma / Nostalji

zzzze11 - Kopya

Kocaeli Kandıralılar Derneğinin 2. Konferansı:

Konuşan: Yavuz GÜNEŞ – DYP Kandıra İlçe Başkanı / İşadamı

Konu: “Dünya’yı Değiştiren Makina”

Tarih: 04 Kasım 1994 Cuma