Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
31Eki/150

Yeni açılan Kültür Okullarını ziyaret..

7 Ekim 2015 Çarşamba / Akça Koca Kültür Platformu üyeleri, Ali Aydemir’in sahibi olduğu Özel Kocaeli Kültür Eğitim Kurumlarını ziyaret etti.

31Eki/150

Oy kullanımında dikkat edilecek hususlar..

1 Kasım'daki milletvekili genel seçiminde oyların geçerli sayılması için oy pusulasının üzerinde, 'evet' ya da 'tercih' mühründen başka bir işaret, yazı veya imza bulunmaması gerekiyor.

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde sandık kurullarının oluşumu ile görev ve yetkilerini düzenleyen genelgesine göre sandıklar, okul (özel okullar ve özel dershaneler dahil) avlusu veya salonların elverişli kısımları gibi geniş ve umumi yerlere konulacak.

Açık yerlerde, saçağı, sahanlığı, sundurması bulunan yerler üstün tutulacak. Kapalı oy verme yerleri, yeterli aydınlatması ve masası olan, oy serbestliğini ve gizliliğini sağlayacak nitelikte olacak.

Ayrıca seçimin güvenliğini sağlamakla görevli kolluk güçleri dışında, özel güvenlik görevlileri ve belediye zabıtaları gibi görevliler de dahil olmak üzere resmi üniforma ve silah taşıyanlar sandık alanına giremeyecek.

Adaylar ve siyasi partiler ile bağımsız adayların sandık başlarında görevlendirecekleri müşahitlerin kamu hizmetlerinden yasaklı olmayan, ergin kimselerden belirlenmesi gerekecek. Bu şartları taşımayan kimse müşahit olamayacak ve sandık alanından uzaklaştırılacak.
Oy verme gününde sandık kurulunun yapacağı işleri de düzenleyen genelgeye göre, sandık çevresinde düzenin sağlanması sandık kurulu başkanına ait olacak.

Sandık Kurulu, oy verme saatinden 1 saat önce sandık başında toplanarak ant içecek. Gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından oy verme işlemine geçilecek.

Onaylı sandık seçmen listesinde yazılı her seçmen, oy verme yetkisine sahip olacak. 298 sayılı kanunda sayılan istisnalar dışında, sandık seçmen listesinde kaydı olmayanların oy kullanmalarına izin verilmeyecek.

Her seçmen, kanunda sayılan istisnalar dışında, hangi sandık seçmen listesinde kayıtlı ise ancak o sandıkta oy kullanabilecek. Bir seçmen, birden fazla oy kullanamayacak.

Oyunu kullandıktan sonra sandık başından ayrılmayan seçmene, başkan uzaklaşmasını hatırlatacak. Seçmen yine orada kalırsa, başkan onu kolluk aracılığı ile uzaklaştıracak.

31Eki/150

Torun Tuna balkondan bakarken…

Kategori: Tuna Okyar Yorum yok
30Eki/150

Emekli Kandıra Veteriner Hekimi Cemal Akgün vefat etti.

img328 - KopyaEmekli Kandıra Veteriner Hekimi Aydın Cemal Akgün vefat etti.

Yıllarca Kandıra’da Veteriner Hekim, Kandıra Belediyesi Encümen üyesi ve Kandıra Kaymakam Vekili olarak görev yapan Bayburt 1930 doğumlu A. Cemal Akgün büyüğümüz bugün Baç Çınarlı Camiinde öğle namazına müteakip kılınan Cenaze namazından sonra Kandıra Kefken Mezarlığında ebediyete tevdi edildi.

21 Mayıs 1978 tarihinde Nikah şahidim de olan Aydın Cemal Akgün büyüğümüze Allah’tan rahmet, ailesi, dostları ve Kandıralılara başsağlığı ve sabır dilerim.

30Eki/150

A. Efe Küçük 11 yaşında!..

29 Ekim 2015 Perşembe / 29 Ekim 2005 Cumartesi günü doğan Ahmet Efe Küçük 11. yaşına girdi.

30Eki/150

Akça Koca Platformu Mut ailesine misafir oldu..

4  28 Ekim 2015 Çarşamba / Hasan Uzunhasanoğlu Başkanlığındaki Akça Koca Kültür Platformu yöneticileri Elvan – Çetin Mut çiftini evlerinde ziyaret etti.

30Eki/150

ATATÜRK DÜŞMANINI, ATATÜRK HAYRANINA DÖNÜŞTÜREN CUMHURİYET – Fazlı KÖKSAL

29-ekim-cumhuriyet-bayrami

ATATÜRK DÜŞMANINI, ATATÜRK HAYRANINA DÖNÜŞTÜREN CUMHURİYET - Fazlı KÖKSAL

29Eki/150

Kandıralı şehidimiz Binbaşı Yavuz Sonat Güzel için Cumartesi günü Şefik Camii’nde Mevlit-i Şerif okutulacak..

kandirali_binbasi_yavuz_sonat_guzel_sehit_oldu_1   Tunceli’de PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Özel Harekât Timleri’nin Tabur Komutanı Kandıralı şehidimiz Binbaşı Yavuz Sonat Güzel için  Mevlit-i Şerif okutulacak.

29Eki/150

Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun

indir

Kategori: Mesaj Yorum yok
29Eki/150

Bugün 29 Ekim 2015.. İlk göz ağrısı torunumuz Ahmet Efe 11 yaşında..

   Bugün 29 Ekim 2015.. İlk göz ağrısı torunumuz Ahmet Efe 11 yaşında..

29Eki/150

ANKARA’DA 7,5 ASIRLIK CUMHURİYET MÜCADELEMİZ – Süleyman PEKİN

ANKARA’DA 7,5 ASIRLIK CUMHURİYET MÜCADELEMİZ – Süleyman PEKİN

5 bin yıllık Türk tarihinin Ankara eksenli iki sayfasında cumhuriyet yani halk idaresi vardır: Biri Âhi Cumhuriyeti (1290-1354), diğeri Türkiye Cumhuriyeti (1923 –> ).

Birincisini Âhi Evran kurmuştur, ikincisini Mustafa Kemal Atatürk. İlkinde Moğol zulmü ve sonrasındaki iç karmaşa ana etkendir, ikincisinde de Balkan Savaşları ve Büyük Dünya Savaşı sonrasındaki işgaller - iç karışıklıklar.

İlki sosyal yönü kuvvetli, silahlı bir derviş esnaflar hareketiydi; ikincisi topyekûn bir milletin diriliş ve kurtuluş hareketiydi. İlki ancak Ankara ve Kırşehir havalisinde etkili oldu, ikincisiyse Ankara merkezli olarak tüm yurtta.

İlki 64 yıl sürebildi, 3 cumhur(halk)başkanı görebildi ve kurucusu o yıllara yetişemedi. İkincisi ise 92 yıldır hükümferma ve 12’nci cumhurbaşkanıyla yoluna devam ediyor. İkincisini cephelerde kuran adam aynı zamanda sosyal, siyasal, iktisadî, hukukî, dinî ve fikrî alanda da bir büyük organizatördür / teşkilatçıdır.

Her ikisinde de Anadolu insanı kadınlar, erkekler, gençler, dervişler olarak ayrı ayrı teşkilatlanmıştır ve tamamı kahramanlık organizasyonlarıdır. İlki ordusuz bir halkın ordulaşarak devletleşme deneyimi; ikincisiyse orduları dağıtılmış, tersanelerine girilmiş ve vatanının neredeyse her köşesi bilfiil işgal edilmiş bir milletin namus mücadelesidir.

29Eki/150

Serhat Duyar’dan Kent Konut’a suç duyuru..

3   28 Ekim 2015 Çarşamba / BBP Genel Başkan Danışmanı ve Kocaeli Milletvekili Adayı Serhat Duyar, Kent Konut davasının peşini bırakmıyor. Hazırladığı 4 klasör ile Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunan Duyar'ı İl Başkanı Nihat Yıldız ve BBP Kocaeli Milletvekili Adayları da yalnız bırakmadı.

29Eki/150

“Kültürün Temelleri ve Eğitimde Gaye; İnsan” / 17 Ekim 1987 Cumartesi–Nostalji

Resim (5) - Kopya

KOCAELİ AYDINLAR OCAĞI

“Kültürün Temelleri ve Eğitimde Gaye; İnsan”

28Eki/150

Ahmet Güngör kardeşim bir yaş daha kocamış!.. Sağlık ve huzur içinde nice yaşlara..

  21 Ekim 2015 Çarşamba / Kocaeli Kandıralılar Derneği yöneticileri sabah kahvaltısında Lastik –İş Sosyal Tesislerinde buluştu. Toplantının sonunda getirilen ve Denetim Kurulu üyesi Ahmet Güngör’ün kesmesi için önüne konulan pasta günün sürprizi oldu.

28Eki/150

"1nci Dünya Savaşı ve İstiklâl Harbi sürecinde Türk-Rus İlişkileri" – Jack SNOWDEN

unnamed

Değerli Dostlar,

Dönemin 2.nci Boğaziçi Sohbetimizin tarihi 3 Kasım Salı saat:18.00’dır. Lütfen not ediniz.

Sohbet toplantısında değerli araştırmacı (tarih) Amerikalı dostum Jack Snowden "1.nci Dünya Savaşı ve İstiklâl Harbi sürecinde Türk-Rus İlişkileri" konusunu sunacaklardır.

Not: Boza ikramımız bâki ve de belki seçimleri konuşuruz..

Saygılarımla.

Dr. Metin ERİŞ -Kültür Konseyi Başkanı

Kategori: Duyuru Yorum yok
28Eki/150

Şunlara bak MAŞALLAH.. hiç yorgun gibi de değiller!… gezdikçe dinlenmişler sanki!.. – 35 / SON

  15 Mart 2015 Pazar Saat: 23:50 / 3 gün süren K.K.T.C seyahatimizi hayırlısıyla tamamlayıp, yurdumuza döndük.

28Eki/150

Anne hakkı ödenmez!..

11159997_888307641232596_4249282065597682242_n

1 yaşınızdayken sizi elleriyle besledi ve yıkadı. Bütün gece ağlayıp onu uyutmayarak teşekkür ettiniz.

27Eki/150

Üzeyir Bayram ağabey de çok kalabalık seveni tarafından ebediyete uğurlandı..

  26 Ekim 2015 Pazartesi / Trafik kazasında kaybettiğimiz Üzeyir Bayram ağabey büyük bir kalabalık sevenleri tarafından ebediyete uğurlandı.

27Eki/150

Sohbet edelim!..

11836906_1611631002428910_1476060637179208868_n

27Eki/150

GÖNÜL ZENGİNLİĞİ NEDİR? – Dr. Zülfikar ÖZKAN

zülfikar özkan y doçGÖNÜL ZENGİNLİĞİ NEDİR? – Dr. Zülfikar ÖZKAN

Gönlü zengin kişi, ekonomik gücünden çok, gönlü tok ve duygu zenginliği için olan kimsedir.

Nereden ve nasıl olursa olsun kazanmaktan başka bir düşüncesi olmayan mal hırsı içindeki kimse, mal zengini olabilir, ama gönlü fakirdir. Gerçek zenginlik, mal zenginliğinden çok, duygu zenginliğidir.

Gönül zenginliği başkalarını kıskanmamaktır. Kendi mutuluğunu, başkalarının fakirliğinde aramamaktır. Fakir kimse, az para kazanan kimse değildir.

Eğer bir kimse çok fazla paraya sahip bile olsa, başkalarının varlığını, başkalarının mutluluğunu, başkalarının zenginliğini kıskanıyorsa onun zenginliğinin hiçbir değeri yoktur. Bir kimsenin tek başına zengin olması bir şey ifade etmez.

Bir topluluğun bütün fertleri zengin olmalı. Daha az kazananlar daha çok kazananlara imrenerek çalışırlarsa herkes zenginliğe doğru gider. Toplumda zenginler çoğalır.

Bize göre günümüzde depresyonun temel sebebi, kişinin manevi açıdan açlığıdır. İnsanı bunalıma sürükleyen fakirlik, işsizlik, hastalık veya yaşlılık değildir. Asıl sebep insanın kendini mutluluğa ulaştıracak yollardan haberdar olmamasıdır. Maddi olarak doyuma ulaştığı zaman mutlu olacağını sanmasıdır. İnsanoğlu tek boyutlu varlık değil ki çok para kazanarak mutlu olabilsin!

Mutsuz adama zengin veya başarılı diyebilir miyiz?

Gayretler zengin olanı fakir düşürmek, yukarıdakini aşağıya çekmek uğrunda harcanırsa, bütün toplum aşağı düşer. Bu duruma toplumda hayat seviyesi yükseleceğine alçalır.

Daima daha iyiye doğru! Toplum halinde daima iyiye doğru!