Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
18Ara/210

Çağdaş Kocaeli Gazetesi, 13 Aralık 2021 Pazartesi

2021.12.13d4

17Ara/210

Mavi Kocaeli Gazetesi, 13 Aralık 2021 Pazartesi

2021.12.13c

16Ara/210

Demokrat Kocaeli Gazetesi, 13 Aralık 2021 Pazartesi

2021.12.13b

15Ara/210

Kocaeli Gazetesi, 13 Aralık 2021 Pazartesi

2021.12.13a

12Ara/210

Mansur Yavaş’ın Misafirleri..

1

9 Aralık 2021 Perşembe / Mansur Yavaş’ın Misafirleri..

Halil Konuşkan Başkanlığındaki Yeniden Aydınlanma Derneği Ankara’da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

Ankara ziyaretine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’la başlayan Yeniden Aydınlanma Derneği yöneticileri; Genel Başkan Halil Konuşkan, Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Temsilcisi İhsan Yavuz, İstanbul İkinci Bölge Temsilcisi Jale Kayaalp, Yönetim Kurulu Üyesi ve Bursa İl Temsilcisi Mehmet Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyesi Aysel Aydın, Murat Onat, Sakarya İl Temsilcisi Adem Arı, Kocaeli İl Temsilcisi Selçuk Pınar, Ankara İl Temsilcisi Kürşat Karacabey, Kocaeli Aydınlar Ocağı Kurucu ve eski Başkanı Ahsen Okyar, Kültür Sanat Komisyonu Başkanı Aspay Çebeci Şener, İlay Aksoy ve Dernek Tüzüğünü yazan emekli Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Kerim Yılmaz katıldılar.

12Ara/210

Gönüllerde taht kurmak! – Mehmet YILMAZ

unnamed - Kopya 

Gönüllerde taht kurmak! – Mehmet YILMAZ

Perşembe günü Yeniden Aydınlanma Derneği olarak Ankara’da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdik. Görüşmelerimize Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyaret ederek başladık.

Çok samimi atmosferde geçen görüşmeye Genel Başkanı Halil Konuşkan, Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Temsilcisi İhsan Yavuz, İstanbul İkinci Bölge Temsilcisi Jale Kayaalp, Yönetim Kurulu Üyesi ve Bursa İl Temsilcisi Mehmet Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyesi Aysel Aydın, Murat Onat, Sakarya İl Temsilcisi Adem Arı, Kocaeli İl Temsilcisi Selçuk Pınar, Ankara İl Temsilcisi Kürşat Karacabey, Kocaeli Aydınlar Ocağı Kurucu ve eski Başkanı Ahsen Okyar, Kültür Sanat Komisyonu Başkanı Aspay Şener, “Türkiye’ye Göç Edenlere Halkın Bakışı” konulu konferansların tamamında, saha çalışmalarında edindiği izlenimleriyle katılımcıları aydınlatan ve desteğini hiçbir zaman esirgemeyen İlay Aksoy ve Dernek Tüzüğünü yazan emekli Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Kerim Yılmaz katıldılar.

Halil Konuşkan Yeniden Aydınlanma Derneği’nin kuruluş amacını, hedeflerini, yurt genelindeki teşkilatlanmasını, şimdiye kadar gerçekleştirdiği çalışmaları ve hedeflerini anlattı.

11Ara/210

İlk mola yerimiz Düzce Türsan Tesisleri..

PHOTO-2021-12-09-04-30-08

9 Aralık 2021 Perşembe / Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Adem Arı ve Yeniden Aydınlanma Derneği Kocaeli İl Temsilcisi Selçuk Pınar ile birlikte Ankara yolundayız..

İlk mola yerimiz Düzce Türsan Tesisleri..

11Ara/210

Ankara Ziyareti – Selçuk PINAR

PHOTO-2021-12-09-17-53-49 

Ankara Ziyareti – Selçuk PINAR

Yeniden Aydınlanma Derneği Kocaeli İl Teşkilâtı olarak Halil Konuşkan Başkan ile birlikte  9 Aralık 2021 Perşembe günü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Mansur Yavaş başkanımıza ziyarette bulunduk.

Mansur Yavaş Başkanımız; havalı olmayan, makyajlı olmayan, mütevazı, halktan biri, aynı zamanda kul hakkı yemeyen, yiyenlere de tepki gösteren, öğrencilere, ihtiyaç sahiplerine ve kadınlara unutulmayan yardımlarda bulunan, milliyetçi kimliğinin yanı sıra, halkçı, dürüst, güvenilir bir lider vasfında olan, hukukçu, ülkücü biriyle sohbet etmek güzel ve mutluluk vericiydi.

Ziyaret esnasında İhsan Yavuz abinin Beşiktaş taraftarı olan Mansur Başkana hediyesi, aynı zamanda İstanbul ekibinden Aspay Cebeci hanımefendinin kitaplarını hediye etmesi de taktire şayan hareketlerdi.

Burada şunu unuttuk. Birbirimizi öveceğiz ama eksik varsa söyleyeceğiz. Burada dernek adına bir şilt yaptırılıp verilseydi sayın Başkana adımız da unutulmazdı, ziyaretimiz de.. Yani net.

Daha sonra Kerim Yılmaz beyin bizi Halk Ekmek işletmesini gezdirmesi, orada sohbet edilmesi ve tabii ikramları, unutulmayan karelerdi.

Biz Kocaeli ekibi olarak Pişmaniye&Saray Helvası almayı unuttuk ama bu eksiğimizi telafi ettik.

Halk Ekmek işletmesinden çıkarken bizim aracın bagajında Adem Arı hocanın bal tatlı kabakları vardı iki tane. Onları hemen Kerim bey ve Kürşat Karacabey beye hediye ettik. Tarifini isteyen Kerim  beye Adem hoca gönderecek...

Bizim gurupta Kocaeli Aydınlar Ocağı’nın kurucu ve Başkanlarından duayen Ahsen Okyar hocamızın olması bize onur ve mutluluk verdi. O’nun tecrübelerinden her daim faydalanıyor ve onu takdir ediyoruz.

Velhasıl toparlayalım, en son İYİ Parti Genel Merkezine gittik. Siyasi İşler Başkanı Cihan Paçacı bey ve Eğitim Politikaları Başkanı Şenol Sunat hanıma ekip olarak ziyarette bulunduk.

Orda beklerken Genel Sekreter sayın Uğur Poyraz’ı arayıp hukuk konusunda teşekkür ettim.

Mali İşler Başkanı Ümit Dikbayır beyi aradım, İstanbul’da olduklarını söyledi. Kocaeli’ye davet ettim İl Başkanına iletin, program yapalım dedi.

Teşkilat Başkanı Koray beye İstanbul’da olduğu için ulaşamadım, daha doğrusu bana verdikleri numara ofis numarasıymış.

Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanı Yavuz Ağıralioğlu hocayı açılışımıza davet etmek için arayamadım, numarası gelmedi henüz.

Yolculuğumuz neşeli, hoş muhabbet ile geçti.

Derneklerde ve STK’lar da eğer tabela derneği değil ise ki, biz değiliz bunu defalarca da kanıtladık.

Dernek yönetimi ve üyelerinin konfor alanlarının genişletilmesi olanağı olur.

Yeni insanlarla, iyi insanlarla tanışma fırsatımız oldu.

Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Selçuk PINAR Yeniden Aydınlanma Derneği Kocaeli İl Temsilcisi

19Eki/190

Yeniden Aydınlanma Derneğinden çok konuşulacak anket

yeniden_aydinlanma_derneginden_cok_konusulacak_anket_h121670_20ecb

Yeniden Aydınlanma Derneğinin başlattığı “Ülkemize Göçle Gelenlere Halkın Bakışı” konulu sahada yapılan anket çalışması tamamlandı.

Anket çalışmasının istatistiksel analizleri ve bu analizler ışığında uzmanların yorumlama ve makaleleştirme süreci sona erdi.

18Eki/190

Yeniden Aydınlar Derneği yöneticileri Tuncer Akşener’i davet etti..

EHPB5281 (1)

10 Ekim 2019 Perşembe / Yeniden Aydınlanma Derneği yöneticileri, İYİ Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER hanımefendinin eşi Tuncer AKŞENER beyi ziyaret etti ve 20 Ekim'de ki etkinliklerine davet etti. Fotoğraf: Ahsen Okyar

15Eki/190

Yeniden Aydınlanma Derneğini davet..

IMG_4292

10 Ekim 2019 Perşembe /  Akça Koca Kültür Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ahsen Okyar, Yeniden Aydınlanma Derneği Genel Başkanı Halil Konuşkan’ı 19 Ekim 2019 Cumartesi Saat:19:00 EmexOtel – İZMİT adresinde yapılacak “Günümüze ve geleceğe iz bırakan, gönül adamı Dr. Nuri ÇAĞLAR için tertiplenen “VEFA” toplantısına davet etti.

14Eki/190

Türkiye’ye Göç Edenlere Halkın Bakışı..

IMG_4294

10 Ekim 2019 Perşembe / Yeniden Aydınlanma Derneği Genel Başkanımız Halil Konuşkan davetiye getirdi. Çok önemli bir toplantı..

5Eki/190

Türkiye’ye Göç Edenlere Halkın Bakışı

72344027_2226573604295439_4815403245058916352_n

Kendi gelecek nesillerinin güvenliğini ve istikbalini düşünmeyen, bunun için endişelenmeyen ve tedbir almayan hiçbir toplum dünya milletler ailesi tarafından hesaba katılmaz. Kendi toplumunu uyarmayan ziyalılar da gerçek aydın değildirler. Bu hassasiyet ile Türk toplumunun geleceği açısından tehlike oluşturduğunu düşündüğümüz sığınmacılar konusunda Yeniden Aydınlanma Derneği olarak 21 ilimizde il ve ilçe temsilcilerimizin katkılarıyla gerçekleştirdiğimiz sığınmacılara Türk halkının bakışını ortaya koyan ve elde edilen veriler üzerine değerlendirmelerimizin kamuoyu ile paylaşılacağı sunum programına davetlisiniz.
Saygılarımızla...
YAD Genel Başkanı Halil KONUŞKAN

12Ağu/190

Yeniden Aydınlanma Derneği Kazdağları Bildirisi

yeniden_aydinlanma_dernegi_kazdaglari_bildirisi_h112514_fb5c2

Edremit Körfezi’nden Çanakkale’ye kadar uzanan Kazdağlarında bir doğa kıyımı yaşanmaktadır. Doğa harikası olan ve Ege Bölgesi'nin akciğerleri olarak tanımlanan Kazdağlarında on binlerce ağaç kesilmiş, doğadaki bu büyük yıkım bölgenin hayvan varlığına da yansımış, milyonlarca hayvan yuvalarından olmuştur. Milli Park olan bölgedeki uygulamanın kısa ve uzun vadede ekolojik sisteme verebileceği zararlar bizleri üzmektedir.

Bilinçsizce atılan adımlar endemik bitkilerin ortadan kalkmasına ve su kaynaklarının kurumasına yol açabilir. Körfez Bölgesinin su ihtiyacının büyük bölümü halk arasında "Binbir Pınarlı Kazdağları" deyişinde kendisini bulmaktadır. Ayrıca, Kazdağları sadece Kazdağları değildir. Oksijen oranında dünya liderliğine oynayan bir bölgenin oksijen kaynağıdır.

30Tem/190

Kocaeli Gazeteleri, 30 Temmuz 2019 Salı

b

29Tem/190

Yeniden Aydınlanma Derneği, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’yu ziyaret etti.

IMG_0789

25 Temmuz 2019 Perşembe / Halil Konuşkan Başkanlığındaki Yeniden Aydınlanma Derneği üyeleri İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu‘yu ziyaret etti.

20Haz/190

Yeniden Aydınlanma Derneği duyurusu..

10426

Değerli üyelerimiz,

Eski İstanbul Ülkü Ocağı Başkanı ve MHP Milletvekili adayı Ahmet Yiğit Yıldırım dün yayımlanan Ülkücü kanaat önderlerinin Ekrem İMAMOĞLU'na yönelik destek bildirisi listesinde ismi olanları twetter'dan açıkça tehdit etmiştir.

Hukukçularımızla konuştuk. Listede olanlar istedikleri takdirde tehdit davası açacaklar. Hukukçularımız başvuru dilekçesini hazırlıyorlar.

Sizlerden isteğimiz bu tehdit veya yapılma ihtimali olan hiç bir tehdide aynı dil ile cevap vermeyiniz. Kendilerine karşı yapacağımız hukuk mücadelesinde elimizi zayıflatacak, karşı tarafa koz verecek, millet olarak kardeşliğimizi bozacak adımlardan geri durunuz.

Halil KONUŞKAN - Yeniden Aydınlanma Derneği (YAD) Genel Başkanı ve Türk Aydınlanması Platformu Sözcüsü

20Haz/190

İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’na destek

12812

Millet İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ülkücülerle buluştu... Yusufiyeli Ülkücüler Vakfı adına açıklama yapan Recep Küçükizsiz, "Ekrem İmamoğlu’nu destekleyeceğimizi kamuoyuna alenen ilan ediyoruz." dedi.

Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçimleri için çalışmalarına devam ediyor. İmamoğlu, geçmişte siyasette aktif rol alan ancak şimdi hiçbir siyasi partiyle bağı bulunmayan demokrat ülkücülerle buluştu.

20Nis/190

Halil Konuşkan üstadımız İzmit’te

IMG_4612

16 Nisan 2019 Salı / Yeniden Aydınlanma Derneği Genel Başkanı Halil Konuşkan İzmit’e gelince Eren Camii karşısındaki Sıla Cafe’de buluştuk, çaylarımızı içtik, sohbet etme imkanı bulduk. Sağolsun, gayret ve hizmetini aralıksız sürdürüyor.

14Oca/190

Dr. Sakin Öner hocamızı dinledik..

HWCV1981

13 Ocak 2019 Pazar / Yeniden Aydınlanma Derneği Kocaeli Temsilciliğinin Yahyakaptan Kandıra Yolu Caddesindeki Lezzet Kebap Dünyasında tertiplediği konferansa katılan Dr. Sakin Öner “Türk Milliyetçiliğinin Güncel Meseleleri” konusunda bilgi verdi.

Akça Koca Kültür Platformu Başkanı Hasan Uzunhasanoğlu ve Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ahsen Okyar ile çok sayıda dernek üyesi katıldı.