Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
30Kas/150

Büyük Şair ve Adana Valisi Ziya Paşa.. -7

20 Kasım 2015 Cuma / Adana’da ziyaretlerimiz devam ediyor..

30Kas/150

Hop yahyalardan_Fehmi Efendilerden_Mal Müdüru Avni beylerden_Narcılardan-Şerbetcilerden GANDIRALIYIZ… / Kandıralı Fethi DURU

11101834_1431921050454994_1448573695699976764_nHop yahyalardan_Fehmi Efendilerden_Mal Müdüru Avni beylerden_Narcılardan-Şerbetcilerden GANDIRALIYIZ... / Kandıralı Fethi DURU

Benim soyadım, hep DURU..
Anneannemin VAROL,
Anneciğimin SEVEN...
Ağva-İst Cad No.. 18
yazardı kapımızda.
Çarşı maaalesii...
Tahta-tokmaklı kapının üzerinde iki plaka üzerinde,
E..17
Su 23 yazardı...
Elektriği. 17. Suyu. 23.almışız. yaa.. ve vaay.
Vasıf abi (GÜNEŞ-Sevgili kardeşim AZİZ in babası) benle beraber, müracaaat etti, demişti.rahmetli, babam TERZİ. A. FERRUH DURU.

30Kas/150

Kötü huyluda efendilik olmaz

945487_571739402866885_830950970_n

Kategori: Mesaj Yorum yok
30Kas/150

Kandıra’da Araf Cafe..

  29 Kasım 2015 Pazar / Eski Bağırganlı Balıkçılar Kooperatif Başkanı Hüseyin Acar, kayınbiraderim Sabahattin Baykara’nın asker arkadaşı..

30Kas/150

ÇOKKÜLTÜRLÜLÜK TUZAĞI – Prof.Dr. Mustafa E. ERKAL

mustafa erkal profÇOKKÜLTÜRLÜLÜK TUZAĞI - Prof.Dr. Mustafa E. ERKAL

Bazıları yine milletvekili yeminine takıldı. İçlerine sinmeyen bu yeminde “Türk Milleti” mi, yoksa “Türk” mü onları rahatsız ediyor? Nasıl olsa genel seçimler geçti; bakan olma ihtimali de yok; o zaman bazıları içini dışa vurmakta sakınca görmüyor.

İdeoloji kelimesini de yanlış kullanıyoruz. Birkaç sözlük veya ansiklopediye baksak iyi olacak. Yeminde ideoloji varmış. Acaba milli kimlik ve milletimizin adı ideoloji mi oluyor? Dün sorun andımızdı kaldırıldı. Şimdi milletvekili yemini, yarın da İstiklal Marşı mı sorun olacak? Dikkatten kaçmış olabilir ama Diyarbakırspor’un ismini Amedspor yaptılar. Bunda da gaflet mi, yoksa ideoloji mi arayacağız?

Eğer hedefiniz Türksüz, Türk Milletinin olmadığı bir milletvekili yemini ve anayasa ise; terörle mücadelenin esprisini anlamak mümkün değildir. Zaten bölücü ve ırkçı terör örgütü bu ve benzerlerinin gerçekleşmesini istemektedir.

Önümüzdeki dönem ülke ihtiyaçlarına göre bir anayasa değişikliği yapılmayacaktır; yapılacak olan, Anayasa’nın toptan rafa kaldırılmasıdır. Yukarıda belirttiğimiz milletvekili yemini ve yeni anayasada anlaşılan çokkültürlülük tuzağı öne çıkacaktır.

29Kas/150

Dünyanın Kullanılan En Eski Köprüsü: Adana Taşköprü -6

20 Kasım 2015 Cuma / Cuma namazından sonra Adana’yı gezmeye başladık..

29Kas/150

Abdullah Bakar’dan “Devşirmelikten Yeniçeriliğe” konferansı

  28 Kasım 2015 Cumartesi / Abdullah BAKAR Kocaeli Aydınlar Ocağı’nın 73. SÖZ SIRASI GENÇLERDE programında, “Devşirmelikten Yeniçeriliğe” başlıklı bir sunum yaptı.

29Kas/150

Fevzi Genç kardeşime “Meselelerimiz ve Çözümler” kitabını takdim ettim.

DSCN9162

28 Kasım 2015 Cumartesi / Fevzi Genç’e,  Av. Zeki Hacıibrahimoğlu’nun imzalayıp gönderdiği “Meselelerimiz ve Çözümler” kitabını takdim ettim.

29Kas/150

Allah’ın Gazabı Zalimlerin Üzerine Olsun mu ki – Karaçay AHISKALI

Allah'ın Gazabı Zalimlerin Üzerine Olsun mu ki - Karaçay AHISKALI

İslam Aleminin çektiği zulüm şiddetlenerek artıyorsa, uğradığı bu zulme Allah'ın Gazabı denebilir mi... Ve Allah'ın Gazabına uğradığımızı düşünürsek, "Allah'ın Gazabı zalimlerin üzerine olsun" bedduasının muhatabının da biz olduğumuz sonucuna varılabilir mi dersiniz... Hasılı, meseleye farklı bir açıdan baktığımızda Allah'ın Gazabı, Ruslar ya da Amerikalılar mıdır acep... Veya İngilizler ya da Yahudiler midir ki...

Kıblem Kâbe deyip, paraya secde edenlere zalim denir mi sizce...

İslam'ın içini boşaltmak zulüm değil midir...

Ya, Allah'ın haram kıldıklarını meşruymuş gibi göstermeye çalışmak ya da helalleştirme gayretinde bulunmak zalimlik değil de nedir Allah Aşkına...

Millet'in malını haraç mezat satana, çatır çatır kul hakkı yiyene, kafirlerle işbirliği yapana, batılın önüne paspas olana zalim demeyelim de ne diyelim...

28Kas/150

Çınarlıdaki Köfteci İlhan’da Tolga Havuç Başkan ile..

12285684_904684832942248_403567980_n  27 Kasım 2015 Cuma / 11:30 sularında büroma uğrayan Tolga Havuç kardeşimle Cuma sonrası İzmit Çınarlı’daki Tarihi Köfteci İlhan’a geçtik.

28Kas/150

Hacı Ahmet Özel Türkay Camiinde Cuma Namazı -5

   20 Kasım 2015 Cuma / Sabah kahvaltısı sonrası Seyhan Kurtuluş Mahallesindeki Hacı Ahmet Özel Türkay Camiinde Cuma namazlarımızı eda etme imkanı bulduk.

28Kas/150

YAKIN TARİH SOHPETLERİ-4 HER SAHİFESİ İBRETLİK GELİŞMELER / Mehmet Cemal ÇİFTÇİGÜZELİ

mehmetcemal-iftigzeli2YAKIN TARİH SOHPETLERİ-4 HER SAHİFESİ İBRETLİK GELİŞMELER / Mehmet Cemal ÇİFTÇİGÜZELİ

TEK RUMELİ TELEVİZYONU’ndaki programımız paket yayın olarak çekilirken medyada Çetin Altan’ın vefat haberleri yayınlanıyordu. Soner Yalçın ise Sözcü’deki yazısında Çetin Altan’ın savının aksine “Enseyi ilk o kararttı” derken, tercümeci, aktarıcı münevver diye tarif ettiği Çetin Altan’ı solgun kırmızı karanfile benzetiyordu.

Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş’ın ise Çetin Altan’ın oğlu meslektaşı Prof. Dr. Mehmet Altan’ın aynı gün televizyonda babasını anlatırken boğazının düğümlendiği dikkatini çekmiş. Gerçekten insanın babasının vefatındaki duygularını, ancak babası ölen bir başka biri anlayabilirdi.

28Kas/150

Kocaeli Gazeteleri..

Resim - Kopya

27Kas/150

Ahmet Güngör kardeşim ile..

26 Kasım 2015 Perşembe / Ahmet Güngör kardeşim ile birlikte Kocaeli Kandıralılar Derneğinin Denetim Kurulunda birlikte görev yapıyoruz.

27Kas/150

Adana Seyhan Nezihe Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli -4

IMG_3811

20 Kasım 2015 Cuma / 3 gün sürecek Adana seyahatimizde Adana - Seyhan - Nezihe Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde kalacağız.

27Kas/150

Kocaeli Aydınlar Ocağında Söz Sırası Abdullah Bakar’da

logo-aoKocaeli Aydınlar Ocağında Söz Sırası Abdullah Bakar’da

30. şeref yılını idrak eden Kocaeli Aydınlar Ocağı nüfusumuzun en dinamik kesimi olan gençleri bir bir kürsülere çıkartmaya devam ediyor. İlginç ve farklı konular hazırlayan gençler başarılı sunumları ile dikkat çekiyor.

Kocaeli Aydınlar Ocağı’nın 73. SÖZ SIRASI GENÇLERDE programında, 76. konuşmacı olarak, Kocaeli Üniversitesi, Tarih bölümü 3. Sınıf öğrencisi olan ve Kocaeli Üniversitesi Tarih Kulübü Başkanlığı görevini yürüten Abdullah BAKAR

“Devşirmelikten Yeniçeriliğebaşlıklı bir sunum yapacaktır.

28 Kasım 2015 Cumartesi akşamı Saat: 18:00-20:00 Antik Barış Otel – İzmit (Defterdarlık arkası) adresinde çay ikramı da yapılacak olan toplantıya üye ve gönül dostlarımızı, konuya ilgi duyanları bekliyoruz.

Av. Ruhittin SÖNMEZ Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı

27Kas/150

прощай Россия (Güle Güle Rusya) – Alptekin CEVHERLİ

alptekin cevherl,прощай Россия (Güle Güle Rusya) - Alptekin CEVHERLİ

1970’li yıllarda bazı kimseler önce Sovyetler Birliği’nin ardından ABD’nin dağılacağını ve tarihe gömüleceğini söylediğinde çoğu insan müstehzi bir ifade ile suratınıza bakıyordu.

1980’lerin sonunda komünist sistemin çökmesi ve Sovyet Birliği’nin dağılmasıyla birlikte Rusya’nın içinde düştüğü durumdan bir daha çıkamayacağı fütüralistlerce açıkça dile getirilmeye başlanmıştı. O dönemde Rus generallerinin üniformaları ve madalyaları İstanbul Beyazıt meydanında 2 – 3 dolara satılıyor, her gün bir eski Sovyet Cumhuriyeti bağımsızlığını ilan ediyordu.

Bu süreci ve tahmini doğrularcasına Kızılordu’nun düzenlediği başarısız darbe girişimi ve Boris Yeltsin’in demokrasi kahramanı olarak tankların üzerine çıkarak buna engel olması Rusya’da artık geri dönülmez bir sürecin başladığının en önemli nişanesi olarak tarihe geçmişti.

Hatta öyle ki, Sovyet Cumhuriyeti bile olmayan Çeçen-İnguş Özerk bölgesi dahi bağımsızlığını ilan etmiş, müdahale eden Rus ordusunu bozguna uğratarak Yeltsin’le eşit şartlarda masaya oturmuş ve Rusya, resmen Çeçenistan’ın bağımsızlığını tanımıştı.

26Kas/150

Adana’da ilk sabah kahvaltısı Dilber Cafe’de -3

5  20 Kasım 2015 Cuma / Adana Havalimanına iner inmez sabah kahvaltısı yapmak üzere Seyhan Nehri kenarında yer alan Yenibaraj Mh. Özdemir Sabancı Bulvarı Dilberler Sekisi adresindeki Dilber Cafe’ye geçtik.

26Kas/150

Yrd.Doç.Dr. Yüksel Korkmaz hocamız ile..

23 Kasım 2015 Pazartesi/ Yrd.Doç.Dr. Yüksel Kormaz İzmit’e Kocaeli Üniversitesinde okumak için geldiği talebelik günlerinde tanıdığım bir hocamız.

26Kas/151

İSTİHBARATA VE İSTİHBARATÇIYA NASIL KARŞI KONULUR – Dr. Cüneyt DİLER

4627_1İSTİHBARATA VE İSTİHBARATÇIYA NASIL KARŞI KONULUR - Dr. Cüneyt DİLER

İstihbarat Toplama ve Biriktirme süreci sadece teknolojik ve bilimsel yönetmelerle yapılmıyor, daha farklı simbiyotik süreçlerde (ruh ilmi,simya v.b) istihbarat elde etmede kullanılıyor, bu sebeple gen haritası ele geçirilmiş bir ülkenin insanları olarak, kendimizi, ailemizi ve sevdiklerimizi korumamız ve kollamamız gerekli;

Çok değer verdiğim ve özel eğitim aldığım bir büyüğümün "İstihbarata Karşı Koyma Teknikleri"nden izin verdiği kadarını paylaşacağım sizinle.

Gönül ister ki bu ciddi konu gerçekten ciddiye alınır ve her fert tarafından bire bir uygulanır, Benden yazması ve söylemesi geriye kala okuyanların bileceği konu, ister dalga geçin, ister gülün geçin, ister "zaten çatlaktı, iyice çatlatmış kafayı, çok okumuş sıyırmış iyice" gibi kelimelerle kendi kendinize kazdığınız çukuru dahada derinleştirin bu benim problemim değil, başınıza gelince, demişti ama deyip kafayı taşlara vuracak olan sizlersiniz ben değil.

"Bir yandan iktidarıyla muhalefetiyle, yandaşı ve karşıtı medyasıyla, akademisyenleriyle iktidar mücadelesi veriliyor. Tabiî ki kullanılan en önemli argüman bilgi. Ve bilgiyi elde etmek için kullanılan yöntem ve araçlar.
Dünya'da siyasi casusluk yanında teknoloji ve sanayi casusluğu da yeni teknolojilerle birlikte ileri düzeye geldi.

Bununla birlikte yabancı ülkelerin gizli servislerinin faaliyetlerini önlemek amacı ile Casusluk konusunda bilgilendiren istihbarata karşı koyma eğitimi de her alanda verilmeye başlandı.