Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
25Nis/180

Bilge İnsan Nihat Gürer – Serhat DUYAR

IMG_9843

26Oca/170

Bilge İnsan; Nihat Gürer – Serhat DUYAR

Bilge İnsan; Nihat Gürer - Serhat DUYAR

“80 İhtilalindan sonra mücadeleyi bırakmamak açısından özellikle fikri mücadele için Kocaeli Aydınlar Ocağını kurduk. Bize oturmak yakışmazdı.

Kurucularından ve geçmiş dönem Başkanlığını yaptığım Kocaeli Aydınlar Ocağını Siyasi değil Fikri organizasyon olarak kurduk.

Çekirdek kadroda Vahap Atlı, Beytullah Uslu, Ahsen Okyar ve diğer arkadaşlarla 1985’te fikri boşluğu dolduralım düşüncesiyle Kocaeli de yola çıktık.

Gayesi; sağın tamamına Türk İslam Kültürünü aktarmaktı. 3 Mayıs 1985’te İstanbul ve Ankara’dan sonra 3. Kuruluş Anadolu’ya geçiş noktası olan Kocaeli de, Aydınlar Ocağını kurduk.
Ahmet Kabaklı gibi fikir adamı, İbrahim Kafesoğlu gibi Profesör olmuş akademik kariyeri olan Türk Milliyetçilerinden oluşan bir yapı vardı.

İlimize her Salı akşamı konusunun en iyisi Profesörü getirdik, 139 Hocayı Kocaeli ile buluşturduk. Konferanslar yaptık, Paneller yaptık...”

Evet; bu keyifli sohbet aydın ve mücadeleci duruşu ile Nihat Gürer Ağabey ile yaptığımız bir sohbetten.

11Kas/160

“Çözüm Süreci” Başladı mı? – Serhat DUYAR

  “Çözüm Süreci” Başladı mı? – Serhat DUYAR

HDP’lilerin gözaltına alınmaları ve tutuklanmaları yurdumuzda bayram havasında kutlandı. Adı ne olursa olsun, bütün terör örgütleri ile devletimizin ve hükümetin yaptığı mücadele desteklenmelidir. Terör ile yapılan mücadelede aykırı ses çıkaranlarında önüne, ardına, sağına, soluna bakılmalı. İlişkileri incelenmelidir.

25Ağu/160

Muhsin Yazıcıoğlu’na suikast yapıldı – Serhat DUYAR

2014115234124

“Ben suikast olduğunu düşünüyorum. Bu yaşananlar üst üste konulunca, suikast diyorum. Fetö yapmıştır, yapmamıştır bunun adını yargı koyacak. Bir dönem Hükümet yaptı dediler. Yine bir dönem Ergenekoncular yaptı dediler. Ancak biz bu söylemleri hiç kullanmadık. Ne olduğunu bilmediğiniz bir şey hakkında kamuoyunu yanıltamazsınız.”