Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
26Haz/180

TÜRKİYE’NİN SEÇİMİ – Prof.Dr. İbrahim ÖZTEK

TÜRKİYE’NİN SEÇİMİ - Prof.Dr. İbrahim ÖZTEK

24 Haziran 2018 günü Türkiye önemli bir seçim gerçekleştirdi. İkisi bir arada olan bu seçimde Millet hem Cumhurbaşkanını, hem de Parlamento üyelerini seçti.

Erken seçim veya baskın seçim olarak isimlendirilen bu seçimde iki ayrı önemli ittifak oluşturuldu.

6Haz/180

ERMENİSTAN’IN YENİ BAŞBAKANI PAŞİNYAN NE YAPMAK İSTİYOR? ERMENİSTANDA ABD VE SOROS DÖNEMİ Mİ? – Prof.Dr. İbrahim ÖZTEK

ermenistan-in-yeni-basbakani-pasinyan-461004-5

ERMENİSTAN’IN YENİ BAŞBAKANI PAŞİNYAN NE YAPMAK İSTİYOR?

ERMENİSTANDA ABD VE SOROS DÖNEMİ Mİ? - Prof.Dr. İbrahim ÖZTEK / Anadolu Aydınlar Ocağı Genel Başkanı

17Ara/170

BÜYÜK AMERİKAN PROJESİNİN (BAP) SON AYAĞI; KUDÜS – Prof.Dr. İbrahim ÖZTEK

BÜYÜK AMERİKAN PROJESİNİN (BAP) SON AYAĞI; KUDÜS -  Prof.Dr. İbrahim ÖZTEK

10Ara/170

BÜYÜK KÜRDİSTAN MASALDIR. BU MASALIN ARKASINDAKİ GERÇEK BÜYÜK İSRAİL’DİR – Prof.Dr. İbrahim ÖZTEK

ibrahim-öztek-profBÜYÜK KÜRDİSTAN MASALDIR. BU MASALIN ARKASINDAKİ GERÇEK BÜYÜK İSRAİL'DİR – Prof.Dr. İbrahim ÖZTEK

Devlet adamları kendi milli kültürlerini, tarihlerini, yaşadığı coğrafyanın özelliklerini ve sosyal yapısını çok iyi bilmek zorundadır. Her şeyden evvel coğrafyalarında kimlerin ne tür çıkarları olduğunu bu çıkarların kimlerle paylaşılacağını, gerçek dostun düşmanın kimler olduğunu, kimlere itimat edilip edilmeyeceğini çok iyi bilmeleri gerekmektedir. Bir devlet adamı kolay kolay aldanmamalı ve aldatılamamalıdır. Bilgili kültürlü akıl hocaları veya danışmanları olmalıdır.

7Eki/170

BÜYÜK KÜRDİSTAN MASALDIR. BU MASALIN ARKASINDAKİ GERÇEK BÜYÜK İSRAİL’DİR – Prof.Dr. İbrahim ÖZTEK

vaad-edilmis-topraklar

BÜYÜK KÜRDİSTAN MASALDIR. BU MASALIN ARKASINDAKİ GERÇEK BÜYÜK İSRAİL'DİR - Prof.Dr. İbrahim ÖZTEK

Devlet adamları kendi milli kültürlerini, tarihlerini, yaşadığı
coğrafyanın özelliklerini ve sosyal yapısını çok iyi bilmek zorundadır. Her şeyden evvel coğrafyalarında kimlerin ne tür çıkarları olduğunu bu çıkarların kimlerle paylaşılacağını, gerçek dostun düşmanın kimler olduğunu, kimlere itimat edilip edilmeyeceğini çok iyi bilmeleri gerekmektedir. Bir devlet adamı kolay kolay aldanmamalı ve aldatılamamalıdır. Bilgili kültürlü akıl hocaları veya danışmanları olmalıdır.

9Nis/170

BÜYÜK AMERİKAN PROJESİNDE (BOP) SON OYUN: ANTİDEMOKRATİK TÜRKİYE VE BAŞKANLIK SİSTEMİ – Prof.Dr. İbrahim ÖZTEK

BÜYÜK AMERİKAN PROJESİNDE (BOP) SON OYUN:

ANTİDEMOKRATİK TÜRKİYE VE BAŞKANLIK SİSTEMİ - Prof.Dr. İbrahim ÖZTEK Anadolu Aydınlar Ocağı Genel Başkanı

3 HARİTA: Bu haritaların anlamını artık herkes biliyor.

Birincisi; Amerika’nın Orta Doğuda kurduğu BOP uygulama haritası.

Orta_Doğu_Projesi_Genişletilmiş_Çalışma_Alanı[1]  

15Oca/170

KIBRIS TÜRK CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI; RUM’LARIN SUNDUĞU HARİTAYI KABUL EDECEK KIBRISLI TEK BİR TÜRK DAHİ ÇIKMAZ – Prof. Dr. İbrahim ÖZTEK

3. kıbrıs  KIBRIS TÜRK CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI; RUM’LARIN SUNDUĞU HARİTAYI KABUL EDECEK KIBRISLI TEK BİR TÜRK DAHİ ÇIKMAZ. - Prof. Dr. İbrahim ÖZTEK - Anadolu Aydınlar Ocağı Genel Başkanı

Bravo sayın Kıbrıs Türk Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, o haritalar bugün de yarın da hiçbir zaman kabul edilemez. Siz de kabul edecek olana, kim olursa olsun şiddetle karşı çıkın. Neden her önüne gelen bir harita hazırlayıp Türk’e sunuyor? Bizim Kıbrıs’la ilgili bir sorunumuz yoktur. Harita sorunumuz hiç yoktur. Sorunu biz icat ettik. Başkalarının sorununu üstlenmeye kalktık. Lütfen Yeşil hatlı haritalara dönelim. Bizim haritamız odur. Rum’a verecek bir karış toprağımız da yoktur.

15Şub/160

PYD VE ROJAVA – Prof. Dr. İbrahim ÖZTEK

PYD VE ROJAVA - Prof. Dr. İbrahim ÖZTEK

5 yıl önce Suriye savaşı başladığında Esat, Türkiye’ye kızgınlığından Suriye’nin kuzeyini Kürtlere armağan etti. Türkiye’nin güneyindeki huzursuzluğu artırmak, güney doğusundaki huzursuzluğa yeni bir huzursuzluk eklemenin önemini çok iyi görüyordu. Sonra bu bölgede kantonlar ve özerkliğe giden yapılanmalar başladı. Ülkeyi yönetenler, açılım sevdası ile C. Perver, Tatlıses ve Barzani ile kol kola yeniufuklara yelken açma düşüncesindeydiler. Herkesin kötü niyetini anlamak mümkün değildi. Hatta İŞİD denilen bir örgüt, Rojava’ya zarar vermesin, Onların elindeki Kobani zarar görmesin diye buradaki Kürtlere, basın haberlerine göre 650 kamyon insani yardım gönderilmişti. Aynı zamanda İŞİD’e karşı savaşmak için Irak’tan gelen Peşmerge’ye, ülkemizden 500 km. geçer ek Kobani’ye gitme izni verildi.

15Oca/160

AYDIN KİMDİR? AYDIN İNSAN NASIL OLUR? – Prof. Dr. İbrahim ÖZTEK

AYDIN KİMDİR? AYDIN İNSAN NASIL OLUR? - Prof. Dr. İbrahim ÖZTEK

Tüm aydınlarımıza ve kendini aydın sananlara sunulur.

Günümüzde aydın’ın pek çok tarifi ve çeşidi vardır. Her sınıf, her eğitim kurumu, her sosyal, sanatsal, siyasal ve kültürel hatta dini kurumlar, toplumlar ile etnik gruplar kendi aydınlarını oluşturmaktadırlar.

Sağcı, solcu, devrimci, komünist, proleter, faşist, milliyetçi ve dinci şeklinde sıfatlandırılmış büyük insan kitlelerinde veya işçi, köylü, şehirli, sanatçı, edebiyatçı, spor adamı, bilim adamı, iş adamı ve de herhangi bir meslek grubundan herhangi bir kişi, kendilerine göre aydın olabilir.

26Oca/140

AMERİKA’NIN, ÇOK ÖZEL STRATEJİK ORTAĞI – Prof. Dr. İbrahim ÖZTEK -2

AMERİKA’NIN, ÇOK ÖZEL STRATEJİK ORTAĞI - Prof. Dr. İbrahim ÖZTEK Anadolu Aydınlar Ocağı Başkanı

Egemen güçlerin sömürü düzeneği

a- Egemen/emperyal güçler, önce provakatörleri ile bir ülkede uzun süre sosyal güçler, etnik ve dini gruplar ile üniversite gençliği üzerinde oynadığı oyunlarla onları harekete geçirir ve yönlendirir. Etkinliği ile terör ve kaos oluşturur. Milleti birbirine kırdırır. Kan ve dehşet alabildiğine yayılır. Bir kısmı devrim adına, bir kısmı ise Allah adına kardeşini boğazlar. Türkiye’de Kürt devleti projesi de bunlardan biridir. Arkasından ajanları ve işbirlikçileri ile darbe yapar. İstedikleri kişileri devirir, istedikleri güçleri iş başına getirir. Sonra ajanlarını, provakatörlerini sahneden çekerler.

b- Kaos bir anda bıcakla kasilir gibi biter. Yeni iş başına gelenler artık kurtarıcıdır. Masum halk veya taraflarca alkışlanırlar. Bu nedenle her istediklerini uygulayabilirler.

c- Üçünçü aşamada o ülkeye ucuz ürünlerini ve ardından şirketlerini sokarak, o ülkenin ekonomisini çökertirler.

d- Hedefdeki ülke, yeni ithalatlar için giderek borçlandırılır ve borç batağına sürüklendirilir.

e- Zarar eden devlet işletmeleri kapatılır veya özelleştirilerek el konur.

f- Yollardan biri de yapay sorunlar sonucu iki komşu ülke savaştırılır. Değişik yollardan her ikisine de silah verilir. Savaş sonrası tüm zenginlikleri elden giden bu ülkelere yardım amacı ile girilir. Yaraları sarılır, ülkeleri onarılır, onlara ayrıca demokrasi götürülür.

25Oca/140

AMERİKA’NIN, ÇOK ÖZEL STRATEJİK ORTAĞI – Prof. Dr. İbrahim ÖZTEK -1

AMERİKA’NIN, ÇOK ÖZEL STRATEJİK ORTAĞI - Prof. Dr. İbrahim ÖZTEK Anadolu Aydınlar Ocağı Başkanı

Amerika’nın Türkiye’ye olan aşırı ilgisi ve çok özel stratejik ortaklık

1. BOP (Büyük Ortadoğu Projesi/Büyük Amerikan Projesi)’nde Türkiye’nin eşbaşkanlığı nedeni ile yaklaşım

BOP’un masumane amacı:

a- Enerji kaynaklarının güvenli yönetimi

b- Bu coğrafyanın teröristlerden temizlenmesi

c- Bölgenin ekonomik kalkınmışlığı

d- Demokrasinin tesisi

imageimage   Çakışan haritalar: Osmanlı İmparatorluğu-Amerikan Büyük Ortadoğu İmparatorluğu

17Ara/130

ORTADOĞUDA GASP EDİLEN TÜRK HAKLARI VE YANLIŞ STRATEJİLER / Prof. Dr. İbrahim ÖZTEK

ORTADOĞUDA GASP EDİLEN TÜRK HAKLARI VE YANLIŞ STRATEJİLER / Prof. Dr. İbrahim ÖZTEK  - Anadolu Aydınlar Ocağı Başkanı

1950 yılından itibaren Amerika Türkiye için ağabey rolüne soyunmuştur. Bu kötü ağabeyliktir. Kendi şahsi çıkarlarını ön planda gören siyasiler de, küçük Amerika oluşturmaktan, Amerika’dan icazet almaya kadar “yabancılardan nasihat alma” yolunu tercih etmişlerdir. “Halbuki hangi istiklal vardır ki, yabancıların nasihatlarıyla, yabancıların planları ile yükselmiş olsun. Tarih böyle bir şey kaydetmemiştir”. O hale gelinmiştir ki Amerika’dan müsaade alınmadan hiçbir iş yapılamaz ve milli güvenlik sistemleri tesis edilemez olmuştur.

Ortadoğu’da ipleri eline geçiren Amerika, kendi güdümünden çıkabileceğini düşündüğü şeriat özlemlilerine de karşıdır. Afganistan, Rusya için kötü deney olduğu gibi Amerika için de kötü deney olmuştur. Amerikan vatandaşı Mısırlı Mursi için de bu nedenle sonradan gerçek niyet ortaya konmuştur. Türkiye’nin kendisi için yakıştırılan ılımlı İslam’dan, dindarlığa dönüşümü de hem Amerika, hem de Avrupa için hoş gelmemektedir.