Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
30Nis/180

Belgesel İnsan: Nihat Gürer–Süleyman PEKİN

IMG_9848

29Nis/180

Ülkücülerin Nihat Ağabeyi..–Yavuz Selim DEMİRAĞ

IMG_9846

28Nis/180

Vefa Günü Vesilesi İle Nihat Ağabey–Dr. H. İbrahim KAHRAMAN

IMG_9844

25Nis/180

Bilge İnsan Nihat Gürer – Serhat DUYAR

IMG_9843

18Nis/181

Dolu dolu birlikte geçen yılların sonrasında Nihat Gürer ağabey ile ilgili birkaç not!.. / Ahsen OKYAR

yunanistan gezisi 10 eylül 1997

Dolu dolu birlikte geçen yılların sonrasında Nihat Gürer ağabey ile ilgili birkaç not!.. / Ahsen OKYAR

1970 yılların ortasında üç arkadaşım ile birlikte Kandıra’da Ülkü Ocaklarını kurmuştuk. MHP Kocaeli İl Başkanı olan Nihat Gürer ağabey ile 1975 yılında tanıştık. 1980 yılının Şubat ayında Kuruçeşme’de evime yakın bir yerde Dev-Sol’cuların silahlı saldırısına uğradım. 20 metre mesafeden atılan 7 adet kurşundan üç isabet aldım. Beni Yenidoğan’daki Sigorta Hastanesine götürdüler. Ailemden önce, bir düğünde bulunan ve haber alan Nihat Gürer Başkanımız ile kardeşi Meral Akşener hanımefendi ilk ziyaretçilerim olmuştu.

Nihat Gürer ağabey ile ilk yurt dışı gezimiz Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş hocamızın Kafile Başkanlığında 10 Eylül 1997 Çarşamba günü başladı. Batı Trakya - Yunanistan Gezisine; eski İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, Dr. Alaattin Büyükkaya, Prof.Dr. Asaf Ataseven, Doç. Dr. Rehat Faikoğlu ve İzmit’ten dostlarımız ile birlikte 40 kişi katıldı. Otobüs ile gerçekleşen seyahat 15 Eylül'de sona erdi. Yanya, Kavala, Selanik, Gümülcine ve Ferecik'i gezip görürken, İskece eski Milletvekili Ahmet Faikoğlu, seçilmiş İskece Müftüsü Mehmet Emin Aga, Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Başkanı Işık Ahmet, Gümülcine seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif ile de görüşme imkanı bulmuştuk. Melek yengemiz hanımefendi ile rahmetli Nihat Gürer ağabey seyahatin en neşeli kişileri olarak otobüsle gerçekleşen yorucu seyahatimizi kolaylaştırmışlardı.

17Nis/180

DIŞ GÜÇLERİN EKONOMİK OYUNU İMİŞ… / Ruhittin SÖNMEZ

r sönmezDIŞ GÜÇLERİN EKONOMİK OYUNU İMİŞ… / Ruhittin SÖNMEZ

Ekonomide sıkıntılar bir türlü örtülemiyor.

İstatistik hesap yöntemlerini değiştirip, bir yere kadar rakamlarla oynayabilirsiniz. Ama döviz kurlarının anormal artışı, iki günde bir benzin ve mazota gelen yüklü zamlar birer şamar gibi vatandaşın suratına çarpınca gerçeği örtemezsiniz.

Tarım ve sanayi ürünlerinde sattığınız ile aldığınız arasında verdiğiniz açık büyüyorsa.. Borçlar ve faizlerini ödemek daha da güç hale gelmişse.. İşsizlik azaltılamamışsa.. İşlenmeyen tarım arazileri artıyorsa.. Köyden kente göç durdurulamıyorsa..

Yandaş medyanın propagandası acı gerçeği örtmeye yetmez olur.

12Nis/180

Gönül ve Dava adamı Nihat Gürer Anma Toplantısı

EATJ0919 (1)

OIMX2080

5Şub/170

Mehmet Nusret Esi üstad İzmit’te..

IMG_5460 

22 Ocak 2017 Pazar / Mehmet Nusret Esi üstad; eski Erenköy Ülkü Ocakları Başkanı, eski MHP Kadıköy İlçe Başkanı, Marmara Üniversitesi Türk Dili Edebiyatı Mezunu…

Sosyal medyayı en iyi kullananlardan… Benim de facebook arkadaşım…

Nihat Gürer ağabeyi ebediyete uğurlayanların arasındaydı.. Sağolsun..

4Şub/170

Şahlanış Hareketinden taziye…

IMG_5504

22 Ocak 2017 Pazar / Şahlanış Hareketi Teşkilat Başkanı Mehmet Mahmut Yıldız ve Genel Koordinatör Av. Salih Altun, ağabeysi Nihat Gürer’i kaybeden Dr. Meral Akşener’e taziyede bulundu.

31Oca/170

Ülkücü Abimiz Nihat Gürer vefat etti – Yusuf TUNA

Ülkücü Abimiz Nihat Gürer vefat etti - Yusuf TUNA

Eski M.H.P Kocaeli il başkanımız,                                                                                  Ülkücü Abimiz Nihat Gürer vefat etti.
Ülkücülüğe hizmet eden yiğit canımız,
Ülkücü Abimiz Nihat Gürer vefat etti.

Nizam-ı Alem aşkı ile yüreği dolan,
Ülkücü teşkilatlar içinde görev alan.
Meral Akşener bacımızın kardeşi olan,
Ülkücü Abimiz Nihat Gürer vefat etti.

Ülkücünün bu dünyadaki haykıran sesi,
Sevdası ile yiğidin hası idi hası.
Özde İlayı Kelimetullah sevdalısı,
Ülkücü Abimiz Nihat Gürer vefat etti.

Oğuz Han gibi at koştururdu ata binse,
Nara atarken yer sarsılırdı yere inse.
Binlerce Ülkücüye abilik yapan kimse,
Ülkücü Abimiz Nihat Gürer vefat etti.

Yusuf onun adına şiir yazıp söylesin,
Siz söyleyin şimdi Ülkücü gençler neylesin?
Rabbimiz ona gani gani rahmet eylesin,
Ülkücü Abimiz Nihat Gürer vefat etti.</DIV>

http://www.antoloji.com/ulkucu-abimiz-nihat-gurer-vefat-etti-siiri/

30Oca/170

22 Ocak’ta Nihat Gürer ağabey ebediyete uğurlandı -2

22

22 Ocak 2017 Pazar / Nihat Gürer ağabeyi ebediyete uğurlayanlar..

Katılanlardan Allah razı olsun..

30Oca/170

Bu Diyardan Bir Nihat Gürer Geçti! – İdris TÜRKTEN

Bu Diyardan Bir Nihat Gürer Geçti! – İdris TÜRKTEN

Şu bir gerçek ki, her ölüm erken ve zamansız bir göçüştür. Göçen insanlar yaş itibariyle ne kadar yaşlı olurlarsa olsunlar, çevresindekilerin hala onlardan beklentileri varsa, bu daha da bariz şekilde göze çarpar. Artık dünyanın sizler için ne kadar beyhude olduğunu düşünmeğe başlar, ne tarafa baksanız etrafınızda bir boşluk hissedersiniz, kolunuz kanadınız kırılır, kendinizi manevi bir boşluğun içinde sanırsınız.

İşte Nihat ağabey'in aramızdan zamansız ayrılışı kendisini sevenlerin dünyasında böyle bir boşluk uyandırdı.

Kendisini ve ailesini ne zaman hatırlayacak olsam, gençlik yıllarımda okuduğum ve bana ülkücülüğe ilk adımımı attıran Emine Işınsu Öksüz Hanımefendinin yazdığı "Azap Toprakları" adlı kitap aklıma gelir. Dedelerinin Rumeli'den hazin göç hikâyesini anlatırken, sanki Azap Toprakları'ndaki olayları bire bir onlar yaşamışlardı.

Aramızdaki 42 yıllık ağabey-kardeşlik hukuku, 1975 yılının sıcak temmuz ayında başlar. Petkim Kauçuk Fabrikasına iş başı yaptığımda siyasi görüşümü öğrenen arkadaşlardan birisi: "Komando Nihat'ı tanıyor musun" diye sordu. Çok merak ettim kendisini kauçuk fabrikasının BDX ünitesinde çalışıyormuş. En kısa zamanda tanışmamız gerçekleşti. Anadolu'nun küçük bir şehrinden gelip Kocaeli gibi bir yerde Nihat ağabeyle karşılaşmak, benim için büyük bir moral ve güven kaynağı olmuştu. O unutturmuştu bana gurbetteki yalnızlığımı.

29Oca/170

NİHAT MUKÂDDER YOLCULUĞUNA ÇIKTI – İ.Yüksel BAŞER

201241214240NİHAT MUKÂDDER YOLCULUĞUNA ÇIKTI – İ. Yüksel BAŞER

İlk tanışmamız, dostluğumuzun da başlangıcı oldu. Kesintisiz ve giderek güçlenerek devam etti. 1990’lı yılların ilk yıllarında İzmit Ticaret Odası seçimleri yapılacaktı, Nihat Bey uygar bir davranışla görüşme talep etti. İsteği derhal kabul edildi.

Tanıştık, görüştük… Oda seçimlerine katılmak arzusunu dile getirerek, bazı bilgilere ihtiyaç duyduğunu ve başarılı olurlarsa, hizmete hazır olduklarını anlattı.

Bu ilk birlikteliğimizde güngörmüş, sakin, saygılı, dengeli tavırlarıyla ve çok mantıklı talepleriyle isteklerini özetlemişti. Konuşmalarımız esnasında, kimliklerimiz hakkında da bilgi sahibi olmuştuk.

Kendisine ve arkadaşlarına başarılar diledim.

Sür’atle seçim ekiplerini oluşturdular ve seçime hazır hale geldiler.

Çok güçlü, deneyimli ve tanınmış kişilerden oluşan bir grupla mücadele ettiler, başarılı oldular.

Seçim kazanan listelerinden iki arkadaşlarını, Oda Meclisi’ne gönderdiler ki, bu isimlerden biri de Nihat Bey’di.

Artık İTO hizmet günleri başlamıştı.

Yasaya göre, Oda’ya seçimle gelenlere hiçbir maddi ödeme yapılmıyordu.

Kendisine yönetim kurulu üyeliği teklif ettim. Çok mutlu olduğunu ifade ederek teşekkür etti.

Nihat Bey iyi bir kurul üyesiydi. Yüklendiği her görevi, titiz ve ciddi bir çalışma ile yerine getiriyordu.

İlerleyen zaman içerisinde, Nihat Bey’le Oda dışındaki çeşitli konularda da görüş alışverişinde bulunuyorduk. Sohbet ile zihinlerimizi rahatlatıyorduk.

Nihat Bey, Aydınlar Ocağı’nın da kurucu üyelerindendi. Değişik zamanlarda, konularında şöhrete erişmiş uzman kişileri kentimize davetlerinde toplantıya beraber gitmemizi çok arzu ederdi. Ben de o toplantılara katılmaktan mutluluk duyardım.

Artık Nihat Bey yok. Ama anılarımız, bütün canlılığı ile devam edecektir.

Nihat mukâdder yolculuğuna çıktı. Nurlar içinde yatsın. Allah rahmet eylesin. Amin.

29Oca/170

Geçen Pazar günü Nihat Gürer başkanımızın cenazesinde karşılaştıklarımız.. -1

IMG_5412  22 Ocak 2017 Pazar / Nihat Gürer Başkanımızı ebediyete uğurlayanlarla..

Rabbim Nihat Gürer başkanımıza/ağabeyimize rahmeti ile muamele etsin..

28Oca/170

Gerçek bir ülkü adamı Nihat Gürer – Dr. H. İbrahim KAHRAMAN

h i kahraman drGerçek bir ülkü adamı Nihat Gürer – Dr. H. İbrahim KAHRAMAN

Şehrimizde sosyal olaylara,siyasete ilgisi olanların çoğunun bildiği, konuştuğu, danıştığı bir Bilge Adamdı, O 1983’de bir tanıdığının sağlık sorununu çözmek için geldiği çalıştığım İzmit SSK Hastanesinde tanışmıştık. Uzun boyu, mert fakat güler yüzü ve güven veren duruşu ile çok kolay ilişki kurulabilen ve konuşulabilen birisi idi. Daha sonra sosyal olaylara bakışımız, ülke ve toplum meselelerine yaklaşımımızdaki benzerlikler tanışıklığımızı dostluğa dönüştürmüştü.

Kocaeli Aydınlar Ocağı’nın çalışmaları tanışıklığımızın sürdürülmesinde önemli bir yer tutar. Ocak milli ve manevi duyguları korumak, geliştirmek, milli birlik ve beraberliğimizin sürdürülmesi hususundaki toplumun beklentilerini karşılamak amaçlı 1985’de kurulmuştu. Konulara günlük siyasetin dışında yaklaşarak bilinçlenme-bilgilenmek temel hedef idi. Bu amaçla yüzlerce toplantı yapılmış, İstanbul’dan, Ankara’dan bilim adamları, kıdemli siyasetçiler getirilip konuşturulmuştur. Prof. Nevzat Yalçıntaş, Prof. Turan Yazgan, Ahmet Kabaklı, Muzaffer Özdağ, Mahir Kaynak gibi Türk ilim ve fikir hayatından önemli isimler bunlardan bazılarıdır. Ayrıca Ahmet Özhan, Yıldırım Gürses gibi sanatçılarla konserler; hat, ebru sergileri ile şehrimizin kültür faaliyetlerine katkı verilmesinde Nihat beyin payı büyüktür. Bu toplantıların bir kısmı İstanbul’da yapılmıştır. Eşli yapılan bu toplantıların bizi bilgilendirme ve toplumda daha faydalı olma yönümüze katkıları çoktur. O yıllarda muhafazakar kesimin eşleri ile birlikte etkinlikler yapması yadırganmış iken Aydınlar Ocağımız bu konuda da örnek olmuştur. Ocağımız, yönetimi devretmekle beraber çalışmalara katkı vermeyi sürdüren üye özelliği ile diğer ocak ve derneklere de örnektir. Bu özelliği ile Nevzat Yalçıntaş hocamızın Kocaeli Ocağı BİR İNCİdir iltifatını almıştır. Bu konuda da Nihat Abi’imizin demokrat tavrının payı büyüktür.

27Oca/170

Savaş Poyraz ve Nihat Gürer – Galip ATAMAN

h

27Oca/170

Kocaeli Gazetesi, 22 Ocak 2017 Pazar

IMG_5624

27Oca/170

Ülkücülerin Ağabeyi Hakka yürüdü – Nurettin KOLAYLI

z