Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
31Ağu/121

Türkiye’ye Terör üssü Kuzey Irak’a giremezsin diyenler, Suriye’ye gir diye niye yırtınıyorlar?

Basit ve kolay olduğunu düşündüğüm SORU;
Türkiye'ye terör üssü Kuzey Irak'a girmezsin ama, Suriye'ye gir diyen ve terör örgütünü koruyan kollayan ABD-İngiltere-Fransa ile birlikte Türkiye'de terörle mücadele edilebilir mi?

Cavaplardan birkaç tanesini yazdım, yeni ilaveleri de  Sizden bekliyorum..

-Evet

-Hayır

-Belki

-Bağlı bulunduğum maaş aldığım ülkenin Gizli Servisine danışayım

-Cemaatin başındaki bilir

-Şeyhimin bu konuda hala fetvası yok

31Ağu/120

Şükrü Kızılot: "Sağlık turizmine ciddi destekler geldi"

imageŞükrü Kızılot:"Sağlık turizmine ciddi destekler geldi"

Sağlık turizmine, çok önemli destekler sağlandı. Çok kişinin farkında olmadığı bu destekler; pazara giriş, yurt dışı tanıtım, yurt dışı birim, belge alma, ticaret heyeti ve alım heyeti desteği ile danışmanlık desteklerinden oluşuyor.

Bu destekler; 13 Ağustos’ta yazdığımız, yatırımcılara sağlanan KDV istisnası, Gümrük Vergisi muafiyeti, vergi indirimi, faiz desteği, sigorta primi desteği gibi desteklerin dışında ayrıntılarını 2012/4 No.lu “Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticaretinin Desteklenmesi Hakkında” Tebliğ’de bulabileceğiniz farklı desteklerden oluşuyor.

31Ağu/120

Torun A. Efe Küçük için çok özel bir gün…

SAM_4470

Torunum A. Efe Küçük’ü 30 Ağustos’u bayram olarak hissetmesi ve hatırlaması için İzmit Çocuk Parkı Cumhuriyet Meydanındaki Sütten Pastanesine götürdüm.

31Ağu/121

Av. Sönmez; “Anadolu’yu ebedi vatan yapanlara şükranlarımızla…”

3   30 Ağustos 2012 Perşembe / Av. Sönmez; “Anadolu’yu ebedi vatan yapanlara şükranlarımızla…”

30Ağu/120

ATATÜRK VE 30 AĞUSTOS ZAFERİ – Cevat Nas

ATATÜRK VE 30 AĞUSTOS ZAFERİ - Cevat Nas

Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olan Sakarya Savaşı'ndan sonra, büyük bir taarruzla düşmanı tamamen yok etme kararı alındı.

1922 yılı Ağustos’una kadar, hazırlıklar tamamlandı. Güneydeki Türk birlikleri, büyük bir gizlilik içinde Batı cephesine kaydırıldı. İstanbul'daki cephane depolarından silah ve cephane kaçırıldı. İtilaf Devletleri tarafından tahrip edilerek kullanılmaz hâle getirilen toplar onarıldı. Yeni silâhlar satın alındı. Ordumuza taarruz eğitimi yaptırıldı. Bu hazırlıklardan sonra, Gazi Mustafa Kemal'in Başkomutanlığını yaptığı ordumuz, 26 Ağustos 1922'de düşmana saldırdı. Bir saat içinde düşman mevzileri ele geçirildi. 30 Ağustos'ta düşman çember içine alındı. Sağ kalanlar esir alındı. Esirler arasında Yunan Başkomutanı Trikopis'te vardı. Bu savaş, Atatürk'ün başkomutanlığında yapıldığı için Başkomutanlık Meydan Muharebesi olarak adlandırıldı.

30Ağu/120

Bizim Kocaeli Gazetesi 12. kuruluş yıldönümünü kutladı..

SAM_4457

Bizim Kocaeli Gazetesi 12. kuruluş yıldönümünü kutladı.. 12 yıl önce “Kocaeli basınında yeni bir ses, yeni bir soluk” sloganı ile yayın hayatını başlayan Bizim Kocaeli Gazetesinin yeni yaşının ve yeni binasının açılışı büyük ilgi gördü.

30Ağu/120

30 Ağustos Sebep ve Neticeleri, Öğrenilmesi -Kutlanması Gereken Çok Önemli Bir Milli Günümüz

386883_10151135977485890_1894258078_n

26 Ağustos1071 Malazgirt Meydan Muharebesiyle Anadolu’nun kapıları Türk Milleti’ne açılırken, 30 Ağustos1922 Dumlupınar Meydan Muharebesiyle de; bu topraklarının ebediyete kadar “Türk Vatanı" olduğunu dosta-düşmana göstermiştir.

30Ağu/120

Mustafa Aydınoğlu Ağabey..

SAM_4430

29 Ağustos 2012 Çarşamba / 77 yaşındaki genç adam (maşallah) Mustafa Aydınoğlu ağabey yıllar sonra ziyaretime geldi..

29Ağu/120

KAMADER’in Daveti..

2012 sazan davet

Çok önemli bir hizmeti gerçekleştiren Kamader’e ve onun sevgili Başkanı Engin Uztürk’e teşekkürlerimi sunar ve başarılar dlerim. Ahsen OKYAR

29Ağu/120

2012- 2013 eğitim döneminde burs veren kuruluşlar

2012- 2013 eğitim döneminde burs veren kuruluşlar

Aşağıda listesi olan kurum ve kuruluşlar öğrenci bursu veren kurumlardır. bazı kurum ve kuruluşların burs imkanı sınırlı olabilir veya burs verme işlemi yıllara göre değişebilir burs verip vermeme kurumun yetkisindedir. Bu bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Burslar karşılıklı burs veren kurumlar yani sonrada ödemeli yada karşılıksız burs veren kurumlar yani geri ödemesiz olarak 2 ye ayrılabilir.

21.YÜZYIL EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI
http://www.yekuv.org/ 0212 274 15 02
15 Eylül-15 Ekim arasında başvuran adaylar sıra numarasına göre mülakata alınıyor. Belli bir puanlamaya tabi tutulan adaylara daha sonra burs veriliyor. Burs alabilmek için gerekli koşullar: Öğrencinin başarılı olması, İstanbul içindeki üniversitelerin ilgili fakültelerini bu yıl kazanması ve kaydını yaptırmış olması, eğitim desteğine ihtiyacı olması, ailenin kırsal kesimde ikamet etmesi.

28Ağu/120

Salim Yaşar Sahnede…

SAM_4333   Kocaeli Kandıralılar Derneği Yönetim Kurulu üyesi Salim Yaşar ufak ufak sahne çalışmalaına başlamış..

28Ağu/120

Nihat Aytür’den İkindi Çayı

SAM_4328

Emekli Bankacı Nihat Aytür dost insandır.. Bizim evin altındaki Salon Sefa’ya takılır.. Gelip geçerken de çay davetin de bulunur…

28Ağu/120

ZAYİ OLAN MALLAR – İsmet ARGIN

ZAYİ OLAN MALLAR – İsmet ARGIN

Bu yazımda zayi olan malların vergisel boyutunu irdeleyeceğim. Ticari organizasyonların risklerinin doğal bir sonucu olarak yangın, su basması, deprem v.b. doğal afetler neticesinde “zayi mal” kavramı ortaya çıkmaktadır.
Ticari faaliyet gösteren şahıs ve kurumların iradesi dışında ortaya çıkan bazı giderler için, vergi kanunlarında net hükümler içermemektedir. Bu hususlardan biri de “Zayi Olan Mal” olarak karşımıza çıkmaktadır.
Yazımın içeriğini oluşturan “Zayi Olan Mallar” kavramına vergi kanunlarımız açısından net bir tanım ve hüküm getirilmemiştir. Yazımda, ticari faaliyet süreci içerisinde, zayi olan mallara vergi kanunları açısından ne tür uygulamalar yapılması gerektiği hususunda değerlendirmelerde bulunacağım.
Zayi olma kavramı, lügatta yitik, kayıp, yok olma, kaybolma, bulunamama olarak geçmektedir. Yani varolan bir şeyin fiziki olarak yok olması demektir. “Zayi olma” kavramı ekonomik açıdan o malın piyasa değerinin yok olması anlamına gelmektedir.
28Ağu/120

Kandıra Lisesi Mezunları Toplandı

201282825537

Kandıra Orta Okulunun 1967 – 1970 eğitim ve öğretim döneminde 96 numaralı öğrencisi oldum.

27Ağu/120

Birnur Aydın ile Berkant Bozdemir’in Mutlu Günü

33944

Birnur Aydın ile Berkant Bozdemir evlendi..

27Ağu/121

NEDEN TERÖRLE DEĞİL DE, SURİYE İLE SAVAŞIYORSUNUZ?

SORU

27Ağu/121

BİZANSLAŞAN TÜRKİYE – Prof. Dr. Nurullah AYDIN

BİZANSLAŞAN TÜRKİYE – Prof. Dr. Nurullah AYDIN

Terör, yolsuzluk, haksızlık, adaletsizlik, adam kayırma, fuhuş, ahlaksızlık, cinayetler, yalan, talan ve gözboyama ile yüzyüze Türkiye gerçeği var.

Bizansın çocukları şimdi; Vahhabi, Haşhaşi, ılımlı İslamcı, dinlerarası diyalogcu, liboş, dönek, ateist, sahte demokrat, sahte milliyetçi, sahte sosyalist, sahte Atatürkçü, sahte Türkçü, sahte Kürtçü. Ama hepsinin ortak özelliği; Bizansın çocukları olmaları. Birlikte güç ve yetki sahibi oldular. Halkın, saf temiz iyi niyetli özlem ve beklentilerini istismar edenler, büyük şeytan şer devleti eğitiminden geçtiler, aldıkları programları uygulamaya koydular

ABD-İngiltere ve Fransa'nın Yeni Ortadoğu düzeni vizyonu son aşamasına girmiş durumda. Afganistan ve Irak’ın işgali ile başlayan Tunus, Libya, Yemen, Mısır'la devam eden süreçte Suriye ve İran hedef tahtasında son aşama ise tabi ki Türkiye.

27Ağu/120

Kandıra Aptipaşa Köyünde Bayramlaşma

27Kandıra Aptipaşa Köyü Cami Yaptırma ve Güzelleştirme Derneğinin organize ettiği Bayramlaşmaya ilgi büyük oldu.

26Ağu/120

Doktor Ağabeye Allah Rahmet Eylesin..

tam

26Ağu/120

26 AĞUSTOS 1071 – 26 AĞUSTOS 1922 – M.Yavuz ELBİRLER

26 AĞUSTOS 1071 - 26 AĞUSTOS 1922 - M.Yavuz ELBİRLER (1.Sınıf Emniyet Müdürü,Polis Başmüfettişi)

“Yılmam ölümden, yaradan, askerim;

Orduma gazi dedi Peygamberim.

Bir dileğim var, ölürüm isterim;

Yurduma tek düşman ayak basmasın.

Âmin desin hep birden yiğitler,

Allahû ekber gökten şehitler.

Âmin âmin Allahû ekber!”

M.Akif ERSOY

Selçuklu Türkleri, Sultan Alparslan’ın komutasında 22 Şubat 1064 tarihinde Başkent Rey şehrinden hareketle önce Gürcistan, sonra Kars’tan aşağı tüm Ermeni krallıklarını Temmuz ayı ortalarına kadar idareleri altına almışlardı. 1071 yılına gelindiğinde Türk akınları Anadolu içlerine kadar devam ediyordu.