Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
31Ara/160

Her gün yeni bir başlangıçtır. 1 Ocak 2017, sıradan bir başlangıç olmasın. Her türlü belalardan, musibetlerden kötülüklerden, çirkinliklerden ve kirlerden kurtuluşumuzun, temizlenişimizin başlangıcı olsun ya Rabbi!

DSCN3646 

Yeni Yıl - Oğuz ÇETİNOĞLU

http://www.akcakocakulturplatformu.org/yazi/167

Evet! Yılbaşı kutlamalarının, Hz. İsa ile Hıristiyanlıkla, Mûsevîlikle bir alakası yoktur.             Fakat Türk-İslam kültürü ile de hiçbir alakası yoktur.

    Herşeye rağmen yılbaşı gecesini kutlamak isteyenlere körpecik çamların kesilmemesi şartıyla, engel olan da yoktur. Kim, neyi ve neye dayanarak niçin yaptığını bilmelidir. Yeni yıl, yeni bir başlangıçtır. Her yeni güne başlarken olduğu gibi, yeni yılı dua ile karşılamak da bir tercihtir.
30Ara/160

Bizim büronun penceresinden İzmit İnönü Caddesi.. Saat: 14:38

.IMG_4192

29 Aralık 2016 Perşembe / Saat: 14:38 İzmit İnönü Caddesi.. Bizim büronun penceresinden

30Ara/160

Kerpe’de Adnan Dursun’u ziyareti

IMG_4096

24 Aralık 2016 Cumartesi / Kabaağaç Köyü Muhtarı Mustafa Bayram Çelik oğlunu Prof.Dr. Turan Güneş Düğün Salonunda evlendirdi. Ali Kahraman ağabey ile biraz erken Kandıra’ya intikal ettik.

30Ara/160

“TÜRK SİYASETİ KONTROL ALTINDADIR”– Av. Özcan PEHLİVANOĞLU

IMG_4158  27 Aralık 2016 Salı / Av. Özcan Pehlivanoğlu, Selçuklu Düşünce Gurubunun bu yılın son toplantısında “GELİŞMELER KARŞISINDA TÜRK AYDINI” konusunda bilgi verdi.

29Ara/160

Tuğba Havuç konferansı..

16

29Ara/160

Muhtar Nazmi Balaban ebediyete uğurlandı..

IMG_4075 

24 Aralık 2016 Cumartesi / İzmit'in sevilen muhtarlarından Orhan Mahallesi Muhtarı Nazmi Balaban'ın ani ölümü başta ailesi olmak üzere İzmit'te derin üzüntüye neden oldu.

29Ara/160

Yalçın Şakacı kardeşime geçmiş olsun..

IMG_4175

28 Aralık 2016 Çarşamba / Yalçın Şakacı Ortaokul arkadaşım.. Kocaeli İl Müftülüğü Din Hizmetleri Şefliğinden emekli..

29Ara/160

2016’NIN SAĞANAK GEÇİŞLERİ BİR FIRTINA HABERCİSİ – Süleyman PEKİN

sleyman-pekin-2_thumb42016’NIN SAĞANAK GEÇİŞLERİ BİR FIRTINA HABERCİSİ – Süleyman PEKİN

Ve 2017 fırtınalı yılların başlangıcı gibi duruyor ama inşallah yanılırız.

2016’yı Berlin Duvarı’nın yıkıldığı 1989 yılına benzetirsek 2017 de Sovyetler Birliği’nin yıkıldığı 1991 rolüne aday.

Yılın ikinci yarısı hem bizim hem de bölgemiz için heyecan üstüne heyecanla geçti. Yeni yılda da adrenaline adrenalin demeyeceğiz galiba; Allah muhafaza!

Meteoroloji Müdürlüğü gibiydi ABD ve hempaları; Irak’a yağmur gibi bomba yağacak diyorlar ve yağdırıyorlardı, Libya’da Kaddafi sert bir rüzgar darbesiyle devrilecek diyorlar ve devirtebiliyorlardı, Suriye’de lokal kurşun sağanakları başlayacak diyorlar ve başlattırıyorlardı.

Ve daha neler neler... Darbe indi-bindileri: Mübarek gitsin - Mursî gelsin, Mursî gitsin - Sisî gelsin.. Aç-kapa artemalar: Tunus aç-kapa, Tahrir aç-kapa, Yemen aç-kapama..

28Ara/160

“DORUKTAKİLER” bu akşam seçilecek..

DAVETİYE 3 (2)

Kategori: Duyuru, Mesaj Yorum yok
28Ara/160

DEFİNE – Bir Kandıra Hikâyesi -3 / Mustafa YILDIZ

DSC_0016

DEFİNE – Bir Kandıra Hikâyesi -3 / Mustafa YILDIZ

Hatıralarını Hazine Yapan Adam

Hafızamda yolun ortasındaki kuş yahut yılan resimli taşın çocukluğumdaki şekli. Değirmeni, Kurtuluş Savaşı yıllarında Rum bir aileden almış Rüştü abinin büyük dedesi, ondan evveli zaten kasabanın ileri gelenlerinden, büyük büyük dedesi ilk belediye başkanı Hacı Mustafa Efendi. “Değirmeni satan Rum, buraları terk ederken, paraları yanında götürmek istemiyor. Her taraf eşkıya, çete dolu o zamanlar. Paranın gittiğine yanmaz adam canından da olur. Çoluğu çocuğu, kapı kacağı toplamış adam, buradan, öküz arabasıyla Seyrek’e, -bak o zaman da liman varmış Seyrek’te, hatta gümrük memurluğu da vardı bir zaman, Kamuran ve Gönül Akkor’un babası Seyrek’te gümrük şefi- Seyrek’ten de balıkçı teknesiyle ver elini İstanbul. En güvenli kaçış yolu o, o zamanlar. İşte, güya o Rum, sarı liraları saklamış bir yere derler, çocukluğumdan hatta babamın çocukluğundan beri anlatılır durur bu hikâye.”

27Ara/160

APTAL TEKKESİNE TAŞ, AKLIMIZA KUŞ, ÖNÜMÜZE DÜŞ… / Mehmet Fatih DOĞRUCAN

4918a32e3f

APTAL TEKKESİNE TAŞ, AKLIMIZA KUŞ, ÖNÜMÜZE DÜŞ... / Mehmet Fatih DOĞRUCAN

Aşağıdaki soruların peşine düşmeyenler, başkalarının senaryosunda Hardcore Figuran olmaya mecburdur... Sen bu soruları sormayasın diye MERAL AKŞENER'e saldırıyorlar.

1- Mehmet Dişli nerede? Şaban Dişli ne dedi? Bu ikisine kalkışmada direnen ve yakınlarını kaybedenlerin cevabı veya sorusu var mıdır?

2- Adil Öksüz neden Serbest bırakılmış, bırakan KİM???

3- İncirlik Hava üssünden havalanan uçak var mı, o gece bunlar tarafından bombalandık mı? Yoksa tek bombalama eylemi MÜRTED havaalanı mıdır?

4- Yurt dışına ÖZEL uçaklar ile kaçan AKP'li iş adamları var mı? Varsa KİM?

5- Mehmet Partigöç kim ve ne alemde?

6- Lidersiz DARBE olmaz... Kim bu darbenin ASKERİ Lideri...?

7- İhbarcı Binbaşı H.A. MİT'e 14.45'te bilgi verdiği halde neden Devletin başı meseleyi çok sonra ENİŞTE vasıtasıyla öğrenmiştir? Mit Müsteşarı darbe günü yanına Diyanet işleri başkanını alarak Suriyeli Muhalif Lideriyle hiç bir şey olmamış gibi yemek yiyerek ne konuşmuştur? Bu bilgiye sahip olunduğu halde ÜLKE BAŞI neden öncelikli korumaya alınmamıştır?

8- En önemlisi ise kim bu darbenin SİVİL AYAĞI birader...? Açıklayın da bilelim...

Haydi bakalım...

İşte size ÇÖZÜLMEYEN sırlar yumağını ortada bırakarak SİSTEM değiştirmemeniz için 8 neden... Soracağın gündemde tutacağın konular bunlardır?

Her gün sorun ortalama bir iktidar yandaşına... Bıkmadan usanmadan sorun... Bu soruların cevabı REYİZ REYİZ diye yırtındığı halde Reis'ini SATAN Akp'ye mı çıkacaktır?

AKP kendi darbecisini koruyor mu anlayalım?
Ardından deyin ki, işte bu sebeple
REFERANDUM'da HAYIR...

http://qoshe.com/milli-refleks/mehmet-fatih-dogrucan/aptal-tekkesine-tas-aklimiza-kus-onumuze-d/849671

Kategori: Makale Yorum yok
27Ara/160

80/20 KURALI – Av. Ruhittin SÖNMEZ

r-snmez80/20 KURALI – Av. Ruhittin SÖNMEZ

Belki “80/20 kuralını” duymuşsunuzdur. Duymamış olanlar için “Pareto ilkesi” denilen bu kuralı hatırlatalım.

Bu kuralı ortaya çıkaran Pareto ve takipçileri bazı tespitler yapmış.

Herhangi bir ülkede servet ve gelir dağılımını incelediklerinde, ülkenin % 80 zenginliğinin, nüfusun % 20'sine ait olduğunu görmüşler.

Sadece bu konuda değil, önemli azınlık (%20) ile önemsiz çoğunluk (%80) arasındaki bu ilişki hayatın birçok alanında geçerli.

Zamanımızın %80'inde, gardırobumuzdaki kıyafetlerin sadece %20'sini giyeriz.

Vaktimizin %80'i, tanıdıklarımızın yalnızca %20'siyle geçer.

Türkiye’deki yayınların %80’i, üniversitelerin % 20’si tarafından yapılıyor.

Nobel ödüllerinin % 86’sını, ülkelerin %20’si kazanıyor.

Microsoft en fazla raporlanan hataların %20'sini çözerek, çökmelerin %80’inin engellenmesinin mümkün olduğunu belirtmiş.

Bir şirkette giren paranın kabaca %80'i, müşterilerin %20'sinden geliyor. Yani 100 müşteriden en iyi 20'yi elde tutmakla, ciro ve karlılığın %80’ine hükmedilmiş olunuyor.

Aynı şekilde, satışın kabaca %80'ini, satışçıların %20'si yapıyor.

Görülüyor ki, genellikle zihnimiz tüm sebeplerin yaklaşık aynı öneme sahip olduğu varsayımıyla hareket etmeye meyilli olsa da, gerçek pek öyle değil.

“Ortaya çıkan etkinin %80'i, etkenlerin sadece %20'sinden kaynaklanır.”

Ben bunu uygulamada yaşadım.

Petkim ve Tüpraş’ta çalıştığım dönemde “Pareto analizi” çalışmaları yapardık. Ortaya çıkan bir problemin ilk on etkenini sıralar ve istatistiksel değerlendirme yaptığımızda iki etkenin problemin yüzde 80 sebebini oluşturduğunu görürdük. Öncelikle bu iki etkeni çözdüğümüzde problemin yüzde 80 oranında çözüldüğünü görürdük.

26Ara/160

Kocaeli Gazeteleri, 23 – 24 Aralık 2016

IMG_4120

26Ara/160

Kocaeli Gazetesi, 25 Aralık 2016 Pazar

IMG_4134

26Ara/160

Pazar günü bilgisayarımızı değiştirdik.. Bugünde mesleki açıdan çok yoğun bir gün

Pazar günü bilgisayarımızı değiştirdik..

Bugünde mesleki açıdan çok yoğun bir gün..

Kategori: Mesaj Yorum yok
26Ara/160

Tetikçinin tetikçisi – Murat YILMAZ

yanki8 copy

Kategori: Karikatür Yorum yok
25Ara/160

YESİ’DEN TAŞMAK TUNA’DA AKMAK: DEDEDEN TORUNA FETİH – Prof.Dr. Taner TATAR

YESİ’DEN TAŞMAK TUNA’DA AKMAK: DEDEDEN TORUNA FETİH – Prof.Dr. Taner TATAR

Akıllı isen, gariplerin gönlünü avla,.                                                                            Mustafa gibi ili gezip yetim ara.                                                                                       Dünyaya tapan soysuzlardan yüzünü çevir.                                                                       Yüz çevirerek derya olup taştım ben işte.                                                                        Hoca Ahmed-i Yesevî

Mazi-hâl-istikbâl sürecinde halde yaşarken bir elimizle maziye bağlanır, diğer elimizle de istikbâle uzanırız. Her bir gün yeni ise de bir önceki günün devamıdır. Sabah, yeni bir günün başlangıcı ise de karanlığın perdesini açan önceki günlerin güneşidir ve ışık geçmişten gelir, ufka doğru seyreder. Dolayısıyla geçmiş ve gelecek birbirinden bağımsız kesitler değil, biri diğeriyle ilişkili süreçtir. Geçmiş “yaşanmış” olması itibariyle değişmezdir. Ancak geçmişe her bir bakış onu yeniden inşa etmek demektir. Geçmişin sürekli inşasını en iyi anlatan kavram gelenektir. Gelenek geçmişten gelen ama geçmişte kalmamış olandır. Yani geçmişin bugünde yaşanıyor olmasıdır.

24Ara/160

Orhan Mahallesi Muhtarımız Nazmi Balaban’ı da kaybettik.

201_1  Orhan Mahallesi Muhtarımız Nazmi Balaban’ı kaybettik.

Güzel insan Orhan Mahallesi Muhtarı Nazmi Balaban’ın cenazesi 24 Aralık Cumartesi günü(bugün) öğle namazına müteakip Orhan Mahallesi Bağçeşme Camiinden ebediyete uğurlanacaktır.

Kandıra’da doğan değerli hemşehrimize Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve sevenlerine başsağlığı ve sabır dilerim.

24Ara/160

“GELİŞMELER KARŞISINDA TÜRK AYDINI”– Av. Özcan PEHLİVANOĞLU

15726272_1071625832948008_3245588290342461849_n

Kategori: Mesaj Yorum yok
24Ara/160

Gönüllü İhanet… / Alptekin CEVHERLİ

alptekin cevherl,Gönüllü İhanet… / Alptekin CEVHERLİ

Haini bol olan ve okullarında hain yetiştiren istisna ülkelerden biriyiz sanırım. İnsanımız okudukça daha mı bir kendi ülkesinden nefret eder hale geliyor bilmiyorum ki?

Ya eğitim sistemimizde bir hata var, ya da millet olarak bizde bir sorun var…