Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
28Şub/220

Sadi Somuncuoğlu 82 yaşında hayatını kaybetti

eski-bakan-somuncuoglu-egemenlik-elimizden-al-4414195_amp

Sadi Somuncuoğlu 82 yaşında hayatını kaybetti

Eski bakanlardan Sadi Somuncuoğlu, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede 82 yaşında hayatını kaybetti.

Somuncuoğlu, bir süredir tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde bu sabah vefat etti.

TBMM'de yarın düzenlenecek törenin ardından Somuncuoğlu'nun cenazesi, Kocatepe Camisi'nde kılınacak namazı sonrası memleketi Aksaray'da toprağa verilecek.

Aksaray'da 1940 yılında dünyaya gelen Somuncuoğlu, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden mezun oldu.

Türkiye Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsünde bir dönem görev yapan Somuncuoğlu, Türk Ocakları Genel Başkanlığı da yaptı.

Bir dönem devlet bakanlığı görevinde de bulunan Somuncuoğlu, evli ve 3 çocuk babasıydı.

28Şub/220

Çağdaş Kocaeli Gazetesi, 25 Şubat 2022 Cuma

,,202o370

28Şub/220

Kandıra’da İrmik Helvası ikramı..

IMG-0341

27 Şubat 2022 Pazar/ Kandıra Musiki ve Tiyatro Derneği Yöneticileri; Rüştü Uygur, Sabahattin Akyıldız, İsmail Akalın, Kamil Görgün, Levent Aydoğdu ve Aydınlık Mahallesi Muhtarı İsmail Balaban  ile Burak Şirket Müdürü İbrahim Yılmaz, ikindi namazına müteakip Sabri İldeniz’e hazırlattıkları irmik helvalarını Kandıralılara ikram etti.

Orhan Camii İmam Hatibi Soner Balta, Kocaeli Kandıralılar Derneği Denetim Kurulu Başkanı Ahsen Okyar, Gayrimenkul Danışmanı Şenol Akgün, Sobacı Erol Şen, Balıkçı Koçoro Cengiz Sevik ve çok sayıda Kandıralı Miraç Kandili için hazırlanan irmek Helvalarını beğenerek Rüştü Uygur ve arkadaşlarına teşekkür etti.

28Şub/220

Nostalji; 30 sene önce BUGÜN: Özgür Kocaeli Gazetesi, 29 Şubat 1992 Cumartesi

1992.02.29a

28Şub/220

MALİ MÜŞAVİR OLMANIN HAKLI ONUR VE GURURUYLA! – Şükran AKGÜN

page_1

MALİ MÜŞAVİR OLMANIN HAKLI ONUR VE GURURUYLA! – Şükran AKGÜN

1 Mart ülke genelinde 3568 sayılı Serbest Muhasebecilik Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik kanunun verdiği yetkiye istinaden hizmet veren meslek mensuplarının günü olarak kabul edilmektedir.

Bilinmektedir ki dünya üç temel kavram üzerine kurulmuştur. Ekonomi, siyaset ve din. Halen günümüzde de ekonomi, kavram olarak birinci sırada yer almaktadır.

Sosyal sorumluluk kavramı, kişilik kavramı, işletmenin sürekliliği kavramı, dönemsellik kavramı, parayla ölçülme kavramı, maliyet esası kavramı, tarafsızlık ve belgelendirme kavramı, tutarlılık kavramı, tam açıklama kavramı, ihtiyatlılık kavramı, önemlilik kavramı, özün önceliği kavramı gibi muhasebenin aslında hayat felsefelerimizin temel kavramlarıyla biz mali müşavirler ekonomiye yön vermekteyiz.

Oysa ki; 2018 yılında yapılan Türkiye’nin en itibarlı meslekleri çalışmasında ilk yirminci sırasında  dahi yer almayan mesleğimizi icra edenler olarak, ülkemizin ekonomik düzeninin istikrarlı bir şekilde devam etmesi için dur durak bilmeden çalışmaktayız.

Mesleğimizi; 1980 yılından öncesi ya da sonrası, 1990 yılından öncesi ya da sonrası, 2000 yılından öncesi ya da sonrası, 2020 yılından öncesi ya da sonrası her nereden bölersek bölelim her daim eğitimin şart olduğu, dört yıllık üniversite mezunu ve üç yıl zorunlu stajlarıyla, ve bir çok sınav sonrası meslek mensubu olabilen biz meslek mensubu ve meslek büyüklerimin gününü sevgi, saygı ve hürmetlerimle kutluyorum.

Bir kez daha dünyaya gelebilseydim  iki şeyden asla vazgeçmezdim. Türk olmak ve mali müşavir olmak!

MALİ MÜŞAVİR OLMANIN HAKLI ONUR VE GURURUYLA! - Şükran AKGÜN (sukranakgun.com)

Kategori: Makale Yorum yok
28Şub/220

Mavi Kocaeli Gazetesi, 25 Şubat 2022 Cuma

2022.02.25z

28Şub/220

Sıfır yetenek gerektiren 8 şey!..

unnamed

Kategori: Mesaj Yorum yok
27Şub/220

Bu Mübarek akşam da; Günay Gülcü ağabeye Allah Cennetini lütfeylesin!..

202o369

27Şub/220

Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun!..

mirac-kandili-mesajlari-h25673-d3c89

Mübarek kelimesi birkaç manada kullanılır:

1- Mukaddes, uğurlu, kutlu, mutlu, hayırlı manasına gelir. Mesela iyd-i mübarek, mukaddes bayram demektir.

2-
Bereketli, feyizli, verimli manasında kullanılır. Mesela Nil-i mübarek, bereketli, verimli Nil demektir.

3-
Beğenilen, sevilen, kimse veya şey için söylenir. Mesela Veli efendi mübarek bir zattır. Yahut Mekke mübarek bir yerdir gibi.

4-
Son devirde kızılan, şaşılan kimse ve şey için alay yollu söylenmeye başlanmıştır. Mesela Mübarekte akıl denen şey yok gibi.

5-
Çok saygı duyulan kimseler için de kullanılır. Mesela Abdullah efendi mübarek bir ihtiyardır gibi.

6-
Faziletli gün ve geceler için de kullanılır. Mesela Cuma günleri ve Kadir geceleri mübarek günlerdir gibi.

7-
Tebrik etmek için kullanılır. Mesela Bayramınız mübarek olsun veya haccınız mübarek olsun gibi.

Kategori: Mesaj Yorum yok
26Şub/220

Çağdaş Kocaeli Gazetesi, 25 Şubat 2022 Cuma

IMG-0332

26Şub/220

Günay Gülcü ağabeye rahmet!..

unnamed (1)

Bu fotoğraf 19 Şubat 2022 Cumartesi günü çekildi.

Fikriye yengemiz hanımefendi 17 Şubat’ta ebediyete uğurladığımız Günay Gülcü ağabeyin Kandıra Asri Mezarlıktaki kabri başında..

Günay ağabeye Rabbim Cennetini lütfetsin.. Yengemiz hanımefendi başta olmak üzere bütün sevenlerine sabır versin.. Bizlere de ders almayı, hazırlı olmayı…

26Şub/220

Miraç Kandilimiz / Kandiliniz Mübarek olsun

shutterstock_19195591109f5da561c5ac21b2343de9a562d741ca_640x640

27 Şubat 2022 Pazar Miraç Gecesi..

Recep ayının 27. gecesine Miraç gecesi denir. Miraç kelime anlamı itibariyle göğe çıkma, yükselme anlamlarına gelir. İsra ve Miraç hâdisesi, Hz. Muhammedin (s.a.v.) hicretinden 18 ay evvel vukû bulmuştur. Miraç hadisesi, Peygamber Efendimiz’in Mescid-i Harâm’dan Mescid-i Aksâ’ya oradan da Allah’ın huzuruna yükseldiği hadiseye denir. İşte bu gece her yıl Miraç Kandili olarak idrak edilir.

İsrâ ve Miraç olarak ifâde edilen bu ilâhî ikram, bütün beşerî perdeler kaldırılarak idrâklerin ötesinde ve tamâmen ilâhî ölçülerle gerçekleşen bir lutuftur. Meselâ, beşerî mânâda mekân ve zaman mefhûmu ortadan kalkmış, milyarlarca insan ömrüne sığmayacak kadar uzun bir yolculuk ve sayısız müşâhedeler, bir sâniyeden daha az bir zaman içerisinde vukû bulmuştur.

İsrâ Sûresi: 1. Âyet

Hak Teâlâ buyurur:

“Kulunu (Muhammed -aleyhissalâtü vesselâm-’ı) bir gece, Mescid-i Harâm’dan kendisine bâzı âyetlerimizi göstermek için, etrâfını mübârek kıldığımız Mescid-i Aksâ’ya götüren Allâh, her türlü noksan sıfatlardan münezzehtir. Şüphesiz O, her şeyi hakkıyla bilen, hakkıyla görendir.” (el-İsrâ, 1)

MİRAÇ GECESİNİN ÖNEMİ VE FAZİLETİ

Miraç Kandili'ni ibadetle geçirmenin sevabı çok büyüktür. Çünkü bu gece Peygamber Efendimize ve ümmetine "namaz" hediye edilmiştir. Beş vakit namaz farz kılınmıştır. Peygamberimize (s.a.v) “Peygamberlerden hiçbiri Sen’den evvel, ümmetlerden hiçbiri de Sen’in ümmetinden evvel cennete girmeyecektir!” müjdesi verilmiştir. (Râzî, XXVIII, 248)

Yine Müslim’de rivâyet edilen bir hadîs-i şerîfte şöyle buyrulur:

“Rasûlullâh -sallâllâhu aleyhi ve sellem-’e (Miraç’ta) üç şey verildi: Beş vakit na­maz, Bakara Sûresi’nin sonu ve ümmetinden şirke düşmeyenlere büyük günahlarının affedildiği haberi…” (Müslim, Îman, 279) müjdesi verilmiştir.

Miraç’taki en mühim hususlardan biri, beş vakit namazın farz kılınmasıdır. Hak dostları bu gecede namaz kılmanın ehemmiyetine dikkat çekmişler ve namaz borcu olanların kaza namazı kılmalarını tavsiye etmişlerdir.

Kategori: Mesaj Yorum yok
25Şub/220

Kocaeli Gazetesi,18 Şubat 2022 Cuma

2022.02.18f

25Şub/220

Kocaeli Kandıralılar Derneği’nin KOVİAD Ziyareti..

PHOTO-2022-02-24-01-42-47_1

23 Şubat 2022 Çarşamba / Kocaeli Kandıralılar Derneği yöneticileri Harun Reşit Kocagöz Başkanlığındaki Kocaeli Vizyoner İş Adamları Derneği’ni (KOVİAD) ziyaret etti. 

Kocaeli Kandıralılar Derneği 12. Başkanı Prof. Dr. Mehmet Bayrak, KOVİAD Başkanı Reşit Kocagöz ve yönetimine başarılar diledi. Başkan Kocagöz ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerini iletti.
Ziyarete; Prof. Dr. Mehmet Bayrak, Mali Müşavir Ahsen Okyar, Sigortacı Erdal Baykara, Tesisat Teknikeri Salim Yaşar, SS 6 Nolu Dolmuş Taksiciler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Timurçin Sevilmiş, Kocaeli Cimnastik Kulübü Başkanı Tolga Havuç,  İş İnsanları; Recep Yıldız, Murat Topal ve Sabri Yıldız katıldı.
25Şub/220

Kocaeli Gazetesi, 16 Şubat 2022 Çarşamba

2022.02.16b

25Şub/220

FAKİRLİĞİN SEBEBİ SOYGUNLAR – Ruhittin SÖNMEZ

ruhittin sFAKİRLİĞİN SEBEBİ SOYGUNLAR – Ruhittin SÖNMEZ

“Osmangazi Köprüsü'nün yapım maliyeti 1,2 milyar dolar. Köprüyü yapan firma bu maliyetinin 2 katını 4 yılda zaten çıkardı. Şimdi köprüyü önümüzdeki 18 yıl boyunca işletip fazladan 12 milyar dolar fahiş para kazanacak.”

Bu sözlerin sahibi CHP Milletvekili Abdüllatif Şener, Kamu Özel İşbirliği (KÖİ) veya Yap- İşlet Devret (YİD) projelerinin millete ödetilen ağır bedelini TBMM’de ve muhtelif TV’lerde anlattı.

Şener sadece Osmangazi Köprüsü için müteahhite kazandırılan paranın büyüklüğünü anlatmak için “milletimizin yüzde 80’i bir milyon dolara sahip olmak şöyle dursun, bir arada görmemiştir” dedi. 12 milyar dolar demek ise 12 bin tane milyon dolar veya 163 bin tane milyon TL demek olduğunu hatırlatalım.

Kamu Özel İşbirliği (KÖİ) yani Yap-İşlet, Yap-İşlet-Devret, Yap-Kirala-Devret ve İşletme Hakkı Devri modelleriyle yapılan dev projelerde ve enerji üretim ve dağıtımı gibi özelleştirmelerde de dönen paralar böylesine büyük rakamlarla ifade edilebiliyor.

25Şub/220

Nostalji; 30 sene önce BUGÜN: Kocaeli Gazetesi, 25 Şubat 1992 Salı

1992.02.25b

25Şub/220

Bizim Miracımız – Fahri SAĞLIK

fahri sağlıkBizim Miracımız - Fahri SAĞLIK

27 Şubat 2022 Pazar gününü Pazartesiye bağlayan gece, Peygamberimizin (s.a.v.) mucizevi bir yolculukla Cenab-ı Hakkın yüksek huzuruna kabul edildiği “Miraç Gecesi”ni yeniden idrak edeceğiz.

Sevgili Peygamberimizin bir gece, Mekke’deki Mescid-i Harâm’dan Kudüs’teki Mescid-i Aksâ’ya götürülüşüne “İsra”, yüce Allah’ın kudret ve azametine şahit olmak, rahmet ve müjdelerine nail olmak için çıkarıldığı kutlu yükselişine de “Miraç” denir.

Yüce Rabbimiz İsrâ suresinin ilk ayetinde şöyle buyurur: “Kendisine ayetlerimizden bir kısmını göstermek için kulunu bir gece Mescid-i Haram’dan çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ’ya götüren Allah’ın şanı yücedir. Hiç şüphesiz O, hakkıyla işitendir, görendir.”

Miraç, bir yünüyle Rabbe vuslat, bir yönüyle de Rabbin yasakladığı şeyleri terk ediştir. Miraç biz müminler için müjdeler ve hediyeler manzumesidir. Allah Resûlü (s.a.v.), Miraç’tan ümmetine üç büyük hediyeyle dönmüştür. >

24Şub/220

Sevgili Günay abi – Zafer PORTAKAL

5

Sevgili Günay abi - Zafer PORTAKAL 23 Şubat 2022 Çarşamba

Sade, rahat mütevazı

İçimizden biriydi

Her yana koşuşturan

Sevgili gönül eri

Her işte başı çeken

Vefalı candan biri

Bizlerin çok sevdiği

Sevgili Günay abi

Güzeldi tebessümü

Çabuk dostluk kurardı

İhtiyaç sahibinin

Yardımına koşardı

Yapacak çok iş vardı

Bak artık yarım kaldı

Kandıra sevdalısı

Sevgili Günay abi

24Şub/220

Mavi Kocaeli Gazetesi, 16 Şubat 2022 Çarşamba

2022.02.16a