Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
31Ara/140

ÖZGÜR KOCAELİ GAZETESİ 30 Aralık 2014 Salı

zzzza1

31Ara/140

“İsveççenin Türkçe ile Benzerlikleri, İsveçlilerin Türk Ataları”

1-1389476495

Abdullah Gürgün’ün dilimize çevirdiği “İsveççenin Türkçe ile Benzerlikleri İsveçlilerin Türk Ataları” kitabından Dr. Ali Değirmenci’nin göderdiği e-posta ile haberdar oldum.. Sağolsun.. Sırada temin etmek ve okumak var..

31Ara/140

HEMREYLİK GÜNÜ KUTLU OLSUN – Bilal DÜNDAR

rusya029HEMREYLİK GÜNÜ KUTLU OLSUN - Bilal DÜNDAR Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı

31 Aralık Dünya Azerbaycanlıların Hemreylik (Dayanışma) Günü, Azerbaycan Türklerinin sembolik olarak birlik ve beraberlik günüdür, bayramıdır.

Azerbaycan Türkleri binlerce yıl Azerbaycan’ da yaşayarak dünya kültürüne büyük destek vermişlerdir. Savaşlar, inkılâplar, dış baskılar, dünyada olan ayrı ayrı sosyal ve siyasi prosesler sonucunda, 18. Asrın sonu, 19. Asrın başlarında İran ve Rusya arasında Azerbaycan toprakları uğrunda savaşlar olur. Sonuçta, 1828’ de Rusya ve İran’ın yaptıkları Türkmençay anlaşmasına göre Azerbaycan Güney ve Kuzey Azerbaycan olarak ikiye parçalanır. Güney Azerbaycan İran’ın işgali, Kuzey Azerbaycan ise Rusya’nın işgali altına girer. Azerbaycan Türklerinin bir kısmı yurtlarından kovulmuş, sürgün edilmişler, birbirinden ayrı kalmışlardır. Bu nedenle Azerbaycanlılar kendi topraklarından bütün Dünyaya yayılmışlardır.

31Ara/140

Aldığım en güzel hediye…

   Emre Bursalıoğlu,Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okuyor. Başarılı bir öğrenci.. Rahmetli Fikriye Teyzemin de torunu..

31Ara/140

Kocaeli’de İşte Doruktakiler 2014

  29 Aralık 2014 Pazartesi / KOCAELİ Gazeteniz  düzenlediği ‘Doruktakiler 2014’ün son değerlendirmesi KSO Konferans Salonu’nda yapıldı. Büyük jürinin yaptığı kullandığı oylar neticesinde 2014 senesinin Doruktakiler’i seçildi.

 

30Ara/140

Azerbaycanlılar Dayanışma Gecesinde Buluştu

DSC_0242  31 Aralık Dünya Azerbaycanlılarının Birlik ve Dayanışma (Hemreylik) Günü dolayısıyla Seka Park Kocaeli Azerbaycan Haydar Aliyev Kültür Evi’nde Dayanışma günü kutlandı.

30Ara/140

Vefatının 26. yılında Seyit Ahmet Arvasi anıldı..

1898161_10155044292785341_5168510518728291983_n  29 Aralık 2014 Pazartesi / Kocaeli Aydınlar Ocağı vefatının 26. yılında Seyit Ahmet Arvasi’yi andı.

30Ara/140

2014 TÜRK KİMLİĞİNE SALDIRI YILI OLDU – Av. Ruhittin SÖNMEZ

ruhittin sönmez av2014 TÜRK KİMLİĞİNE SALDIRI YILI OLDU – Av. Ruhittin SÖNMEZ

“O bir Alman.” / “Biz Almanlar hayatı fazlasıyla ciddiye alırız.” / “Benim tercihim bir Alman otomobili.”

Bu sözler ünlü Alman manken oyuncu Claudia Schiffer’in, Opel için hazırlanan reklamında dile getirilen sloganlar.

Dikkat ediniz. Almanyalı değilAlman, Almanya malı değil “Alman malı” deniyor.

Reklamda vurgulanan en önemli husus, Almanya’daki vatandaşların ve şirketlerin “Almankimliğine olan aidiyet duygusunun ne kadar güçlü olduğu ve bu kimlikten Almanların ne kadar çok gurur duyduğunun açıklanmasıdır.

Oysa bu marka uluslararası rekabete açık, bütün dünyada satan, yeni pazarlar arayan dev bir şirket.

“Alman malı” olmasının gurur ve güvencesini vurgulayan reklam filmlerini Mercedes, BMW, Bosch, Siemens vd dünyaca ünlü Alman markaların reklamlarında da sıkça görüyoruz.

G. Kore, Japonya gibi dünya markaları çıkarmış ülkelerin de kendi kimliklerini öne çıkaran markalar (Hyundai, Samsung, Honda, Sony, Hitachi vd) kullandığını ve tanıtımlarında milli kimliklerini öne çıkardıklarını görebiliyoruz.

30Ara/140

Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş Kocaeli Umuttepe Camii ve Kültür Merkezinde..

18 Aralık 2014 Perşembe / Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş, KOÜ’de verdiği konferans sonrası Kocaeli Umuttepe Camii ve Kültür Merkezini gezdi. İkindi namazını eda etti.

29Ara/140

KİMLİK BELGELERİNİ KAYBEDEN VEYA ÇALDIRAN KİŞİLERİN DİKKATİNE!

KİMLİK BELGELERİNİ KAYBEDEN VEYA ÇALDIRAN KİŞİLERİN DİKKATİNE!

Kaybettiğiniz veya çaldırdığınız kimlik belgeleri kullanılarak adınıza şirket kurulmasını veya faaliyette olan bir şirkette temsilci olarak atanmanızı engellemek için aşağıda belirtilen işlemleri yerine getirmeniz gerekmektedir:

1. Kaybettiğiniz veya çaldırdığınız kimlik belgesi kullanılarak şirket kuruluşu veya temsilci ataması yapılmaması için bölgenizde faaliyet göstermekte olan ticaret sicili müdürlüğüne şahsen veya kanuni temsilciniz aracılığıyla müracaat edilmesi ve kayıp veya çalıntı kimlik belgeniz için kısıtlama talebinde bulunulmalıdır. Bölgenizdeki ticaret sicili müdürlüğünün iletişim bilgilerine http://www.ticaretsicil.gov.tr/mudurlukler.php adresinden ulaşmanız mümkündür.

2. Kısıtlama işleminin yapılmasına ilişkin başvurunuz dilekçe ile yapılmalıdır. Bu dilekçe kimlik belgesini kaybeden veya çaldıran kişi veyahut varsa o kişinin kanuni temsilcisi tarafından imzalanmalıdır.

3. Dilekçe ekinde imzalayan kişinin TC kimlik numarasının yazılı olduğu geçerli bir resmi kimlik belgesinin ve ayrıca kanuni temsilciler için temsil yetkisini ispatlayan belgelerinin asılları ticaret sicili müdürlüğüne gösterilmesi kaydıyla birer örneği yer almalıdır.

4. Bu işlemler gerçekleştirildikten sonra ticaret sicili müdürlüğü tarafından kimlik belgesini kaybeden veya çaldıran kişiye veyahut o kişinin kanuni temsilcisine kısıtlama kaydının devam ettiği süre boyunca herhangi bir ticari işletme veya şirket kuramayacaklarını ya da şirketlerde temsilci olarak görev alamayacakları hususunda yazılı olarak bilgi verilecektir.

5. Kayıp veya çalıntı kimlik belgenizin yeniden elinize geçmesi halinde bölgenizdeki ticaret sicili müdürlüğüne aynı şekilde başvurmak suretiyle kısıtlama kaydı ticaret sicili müdürlüğünce kaldırılacaktır.

Üyelerimize ve hizmet alıcılarımıza saygıyla duyurulur.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğ.

http://www.ticaretsicil.gov.tr/

29Ara/140

Dostluk maçında Sepetçi(İzmit) -7 Çakırcaali(Kandıra) -1

   28 Aralık 2014 Pazar / İzmit’in Sepetçi Köyü ile Kandıra’nın Çakırcaali Köyü Futbol Takımları Yahya Kaptan Barkın Halı Sahada dostluk maçı yaptı.

29Ara/140

İsmail Kalkandelen ve İshak Aktaş ağabeylerle..

  26 Aralık 2014 Cuma / Eski Dostlar Gurubunun Otel Asya’da gerçekleşen 340.toplantısına İsmail Kalkandelen ve İshak Aktaş ağabeyde katıldı. 

29Ara/140

TÜRK DÜŞÜNCE HAREKETİ – Hayrettin NUHOĞLU

5TÜRK DÜŞÜNCE HAREKETİ - Hayrettin NUHOĞLU 23.12.2014

Değerli arkadaşımız,

Uzun zamandır sizlere yazma imkânımız olmadı. Gün geçtikçe çoğalan meseleler karşısında eylem mekanizmalarımız adeta çalışamaz duruma geliyor. Her ne kadar sözün bittiği yerde olsak da meselelerin bazıları üzerindeki görüşlerimizi sizlerle paylaşmaya devam etmek istiyoruz.

Her gün yeni bir merhale kat eden bölücü hainler, nihayet baklayı ağızlarından çıkararak İmralı’da hazırlanan müzakere taslağında bulunan konuları açıkladılar. Özerklik, genel af, anadilde eğitim ve daha birçok konu için hükümet tarafının söz vermiş olduğu açıkça anlaşılmaktadır.

Ne yazık ki gerçekten Türk Devleti ve Milleti bölünecek duruma gelmiş bulunmaktadır. İsyancı hain tarafın kafasında başından beri hep bağımsız devlet fikri var olmuştur. Hainlere bu imkânları yaratan işbirlikçi tarafın kafasında da özerk eyalet sistemi ve bu eyaletlerin oluşturduğu devlet başkanlığı yatmaktadır.

29Ara/140

Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş’ın KOÜ ziyareti..

  18 Aralık 2014 Perşembe / Hocaların hocası, bilim adamı ve siyasetçi Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş, KOÜ’de konferans verdi.

29Ara/140

Türk Düşmanları!.. / Murat YILMAZ

donkişotvepanço-turk-gri-kucuk (1)

Kategori: Karikatür Yorum yok
28Ara/140

Çakırcaalispor Sepetçispor deplasmanında!

10857814_772520362839203_899626069028913104_n

KANDIRA Çakırcaali - İZMİT Sepetçi DOSTLUK MAÇI

Tarih: 28 Aralık 2014(Bugün)

Saat: 20:00 – 21;00

Yer:  Yahya Kaptan Barkın Halı Saha – İzmit

Çakırcaalispor, Sepetçispor deplasman macına İlgi duyanlar ailece devetli ve beklenyor…...

28Ara/140

YENİ DOLANDIRICILAR TÜREDİ, BUNLARA DİKKAT

ÇEVRE VE TÜKETİCİ HAKLARINI KORUMA DERNEĞİ (ÇETKODER) GENEL MERKEZİ -27. ARALIK. 2014   -  BASIN BÜLTENİ

Kısa adı ÇETKODER olan Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği Genel Başkanı iktisatçı Mustafa Göktaş, Tüm vatandaşlara seslenerek “aman dikkat edin, çağın ve teknolojinin gelişmesi ile yeni dolandırıcı tipleri ortaya çıktı, mağdur olursunuz” uyarısı yaptı.

TELEFON BANKACILIĞI DOLANDIRICILARI TÜREDİ

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş “ Değerli insanlar içimizde kaç kişi kredi kartı mağduru değil yada kredi kullanmamış olsun?! Eminim ülkemizde bu işten muzdarip bir çoğunluk var. Çünkü biz çatımıza bu hususla ilgili gelen şikâyetleri ve talepleri biliyoruz. Bu günkü uyarım biraz belki size güldürecek yâda düşündürecektir. Lütfen anlatacaklarıma dikkat ediniz” dedi.

BANKANIZDAN ARIYORUM İŞİ TEZĞAH

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş,”Son zamanlarda özellikle cep telefonu olan herkese mesaj geliyor. Yada bir bakıyorsunuz sizi bir 850’li yada şehirler arası kodlu (Özellikle 312 – 212- 216 şehirler arası kodlu olan) bir numaradan arıyorlar. Gayri ihtiyari açıyorsunuz. Daha size kendisini tanıtmadan, kim olduğunu söylemeden, lafa acilen başlıyor. ‘Bankanızdan arıyorum. Bakın dikkat edin, hızla bunu söyleyince farkına varamıyorsunuz. Banka-nız-dan arıyorum diyor. Filanca bankadan, Şu bankadan, bu bankadan arıyorum, ben, filan bile demiyor. Hemen lafa giriyor. Bankanızdan arıyorum diyor.  Herkesin mutlaka çalıştığı bir banka var. Aklınıza o anda gelmesi mümkün değil. Siz sanıyorsunuz ki, o çalıştığınız bankadan size telefon geldi. Dertlisiniz ya. Sıkıntılısınız ya. İşin farkına varmanız mümkün değil.

28Ara/140

Efe bey 15 dakika içinde hazırladı..

zzzzv1

Kategori: A. Efe Yorum yok
28Ara/140

Eski Dostların 340. toplantısında Hindi ikramı..

OOO_5  26 Aralık 2014 Cuma / 1966 yılında Emin Saka, ikiside rahmetli olan Fikret Balcı ve Mustafa Ersoy, tarafından kurulan Kocaeli ve Kocaelispor'u sevenlerin bir araya geldiği Eski Dostlar gurubunun 340. geleneksel toplantısı Otel Asya’da yapıldı.

28Ara/140

Ödenmeyen kredi ve kredi kartı borçlarında rekor atış

Ödenmeyen kredi ve kredi kartı borçlarında rekor atış

Ödenmeyen kredi ve kredi kartı borcu yılbaşından bu yana yüzde 21 arttı, 36.6 milyar lira ile rekor kırdı. Batık krediler ve müşteri sayısı arttıkça bankalar sorunlu müşterilerini özel şirketlere satmaya başladı.

"Ödenmeyen kredi ve kredi kartı borçlarında rekor atış"

Ekonomideki yavaşlama, artan enflasyon ve işsizlik vatandaşların borç ödeme gücünü zayıflattı. Borcunu ödemeyen vatandaş sayısı son beş yılda sürekli arttı ve 3.7 milyona ulaştı. Ödenmeyen kredi ve kredi kartı borçları da dağ gibi büyüyor.

BORÇ GIRTLAĞA DAYANDI
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre Ekim 2009’da ödenmeyen kredi ve kredi kartı borçlarının toplamı 21.6 milyar liraydı. Ekim 2014’te bu rakam yüzde 70 artışla 36.6 milyar liraya yükseldi. Resmi rakamlara göre borcunu ödeyemeyenlerin sayısı bu yıldan itibaren artmaya başladı. Yılbaşında 30.3 milyar lira olan ödenmeyen borçlar, 10 ay gibi kısa bir sürede yüzde 21 arttı.

Ekonomistler, borcunu ödeyemeyenlerin sayısındaki hızlı artışı ekonomideki durgunluğa bağlıyor. Son 10 yılda ortalama yüzde 5.2 büyüyen Türk ekonomisi bu yıl sadece yüzde 3 oranında büyüdü. Enflasyon yüzde 9’a fırlarken; memur, işçi ve emekliye sadece yüzde 5 zam yapıldı. İşsizlik yüzde 10 ile rekor kırdı. Ekonomide yaşanan bu yavaşlama, çalışanların ve emeklilerin borç ödeme gücünü zayıflattı.