Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
20Şub/150

Müfteri İlişkileri – Zekeriya SOYDAŞ

Müfteri İlişkileri – Zekeriya SOYDAŞ

Hayır yanlış okumadınız, müşteri değil, müfteri ilişkileri!

Türk Dil Kurumu'na göre müfteri “karacı, kara çalan, iftira atan” kimselerin sıfatıdır.
Bir insana, bir müslümana göre ise bir insanın içine düşebileceği en derin faziletsizlik çukurlarından biridir.

Müfteri kimseler hayatlarını iftira atma, karalama, leke sürme üzerine kurmuşlardır.

Zaman zaman her insan dikkatsizlik sonucu müfteri durumuna düşebilir.

Müfterilik bazen öfkeyle ağızdan çıkan bir ifadenin asılsız olması nedeniyle içine düşülen bir durum olsa da, çoğu zaman bile isteye karalamak ve çamur atmak için gönüllü olarak yapılan bir erdemsizlik örneğidir.

Günümüz Türkiye’sinin içinde bulunduğu büyük sıkıntıların başında maalesef Müfterilik gelmektedir.

Her gün medyada, sosyal medyada ve sokakta o kadar büyük iftiralar atılıyor ve insanlar – gruplar karalanıyor ki, “bize ne oluyor” diye sormadan edemiyoruz!

İnsanlar kendilerine siyasi, şahsi ya da kurumsal destek sağlamak ya da rakip - düşman gördüğü kişileri – grupları karalamak için o kadar asılsız haberler yayınlıyor, bilgiler paylaşıyorlar ki, insanın aklı almıyor!

Müfteriliğin ulaştığı boyutları gören ve bunun da “araştırmayan, incelemeyen, irdelemeyen, sorgulamayan” toplum üzerindeki etkisinin farkına varanlar, Müfreriliği sektör haline getirdiler.

30Nis/140

Sağlıklı Yaşam Deposu; Kandıra Yoğurdu, Tavuğu, Sebzesi – Zekeriya SOYDAŞ

image

Yiğit namıyla güzel endamıyla anılır” şeklinde güzel bir söz vardır.

Bu söz daha çok insanlar için kullanılsa da, yörelerde ön plana çıkan yönleriyle anılırlar. İlimiz “il ve ilçeleri olarak” çoğunlukla “sanayisi” ile anılsa da, Kandıra ilçesi bu özelliğin çok ötesindedir.

Eskiden beri en az gelişmiş ilçe olarak görülen Kandıra’nın en büyük özelliği ise, Doğal güzelliği ve DOĞAL ÜRÜNLERİDİR.

11Nis/141

Bakara – Makara, Yeni Şafak – Akit / Zekeriya SOYDAŞ

image  Son derece gerilimli geçen bir yerel seçimin, yorgunluğunu attığımız şu günlerde Türkiye’de her zaman olduğu gibi gündem dopdolu geçiyor.

Anlaşılan odur ki, Türkiye’nin gündemi asla durulmayacak. En azından önümüzdeki 10 -15 yıl boyunca birçok konuda yalpalayıp duracağız.

Tapelerin sosyal paylaşım sitelerinde uçuştuğu, her gün yeni bir skandal ses kaydının internete düştüğü 2014 yerel seçimlerinde en çok akıllarda kalan ancak özellikle muhafazakâr basının kafasını kuma gömdüğü bir ses kaydı var ki, kendine Müslüman diyen geniş bir kesimin ne kadar ucuz bir İslami inanca sahip olduğunu göstermek açısından son derece önemliydi.