Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
31Ağu/150

İnsanları tanımak.. / Mevlana

1413211474_6

31Ağu/150

Dr. İsmail Çapçı Hacca uğurlandı

  25 Ağustos 2015 Salı / Dr. İsmail Çapçı’ya Otel Asya’da hacca uğurlama toplantısı yapıldı.

31Ağu/150

30 Ağustos 2015 Pazar Kocaeli Gazeteleri

Resim (5) 

31Ağu/150

30 AĞUSTOS’TA TÜRK OLMANIN ZORLUĞU!.. / Av. Özcan PEHLİVANOĞLU

özcan pehlivanoğlu30 AĞUSTOS’TA TÜRK OLMANIN ZORLUĞU!.. / Av. Özcan PEHLİVANOĞLU

“Tarihinde batıya doğru yürüyüşünü yüzyıllar öncesinden başlatan Türk Milletinin, Anadolu’ya attığı en büyük askeri ve siyasi adımların yaşandığı günlerin tekrarını bu günlerde yeniden yaşıyoruz.

Her ne kadar gözden, gönülden ve akıldan uzak tutulmaya çalışılsa da Alparslan’ın Malazgirt Ovasında bir kez daha açtığı kilidin Mustafa Kemal Atatürk’le daha da sağlamlaştırıldığı ve Türk Ordusunun zaferlerle yoğrulduğu günleri içeren “Zafer Haftası”nı bir kez daha gururla idrak ediyoruz.

Bu sebeple Türk Milletinin ve bağrından çıkardığı Peygamber Ocağı olarak gördüğü şanlı Türk Silahlı Kuvvetlerinin, 30 Ağustos Zafer Bayramı hepimize kutlu olsun.

Türk Milletini ve Allah’ın nizamını yer yüzüne hakim kılma davasında, toprağı kanları ile sulamış bulunan bütün şehitlerimizin aziz ruhları önünde bir kez daha saygıyla, minnetle ve şükranla eğiliyor, Müslüman Türk Milletinin bu kahraman evlatlarını binlerce Fatiha ile selamlıyorum.

Yine Allah yolunda, Türk Milleti için çarpışarak gazilik mertebesine ulaşmış yiğit insanlarımızın ebediyete intikal etmiş olanlarına rahmet yaşayanlarına da hayırlı ve bereketli bir ömür diliyorum.

31Ağu/150

Ülkücü Kimdir? – Seyyi Ahmet Arvasi / Murat YILMAZ

ülkücükimdir-seyyidahmetarvasi

Kategori: Karikatür Yorum yok
30Ağu/150

30 Ağustos Zafer Bayramı..

11902508_446506485521947_6947473666644749309_n

BU VATAN KİMİN?

Bu vatan toprağın kara bağrında
Sıradağlar gibi duranlarındır.
Bir tarih boyunca onun uğrunda
Kendini tarihe verenlerindir.

Tutuşup kül olan ocaklarından,
Şahlanıp köpüren ırmaklarından,
Hudutta gaza bayraklarından
Alnına ışıklar vuranlarındır.

Ardına bakmadan yollara düşen
Şimşek gibi çakan, sel gibi coşan
Huduttan hududa yol bulup koşan,
Cepheden cepheyi soranlarındır.

İleri atılıp sellercesine
Göğsünden vurulup tam ercesine,
Bir gül bahçesine girercesine,
Şu kara toprağa girenlerindir.

Tarihin dilinden düşmez bu destan,
Nehirler gazidir, dağlar kahraman,
Her taşı yakut olan bu vatan,
Can verme sırrına erenlerindir.

Gökyay'ım ne yazsan ziyade değil
Bu sevgi bir kuru ifade değil,
Sencileyin hasmı rüyada değil
Topun namlusundan görenlerindir ...
~ Orhan Şaik GÖKYAY ~

Kategori: Mesaj Yorum yok
30Ağu/150

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI – Nurullah AYDIN

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI - Nurullah AYDIN

Zaferleri ve mazisi insanlık tarihi ile başlayan Türk Milleti; kahraman Türk Ordusu ile sadece silah gücüyle değil, sahip olduğu yüce değerlerle çağ açmış/çağ kapatmış ve üç kıtaya egemen olmuştur.

Zaferler; ruh ve bedenin buluşması gibidir.

Şanlı Türk Tarihi; bu buluşmalarla yazılmıştır.

Türk Milleti’nin tarihinde Ağustos ayı, tarihi savaşların yaşandığı aydır. Ağustos ayı zaferler ayıdır.

30 Ağustos 1922 zaferi ile Anadolu’ya yönelik batı-haçlı istila amacı yok edilmiştir.

Bugün; Türk Milleti’nin birliği, Türk Devleti’nin varlığı, Türk vatanının bölünmez bütünlüğü tehdit altındadır.

Türk Milleti’nin engin hoşgörüsü altında varlıklarını sürdüren ancak kin ve nefret duygularından sıyrılamayanlar zehir kusmaya devam etmektedirler.

Türk Milleti; azınlıkçılar, vatansız dincilerce teslim alınmaya çalışılmaktadır.

Türk Devleti; Türk düşmanı azınlıkçı kişilerce ve gruplarca sarsılmaktadır.

Türk Vatanı; teröristlerin gizli açık alanı haline getirilmiştir.

30Ağu/150

Cihan Karaman evlendi

11 Nisan 2015 Cumartesi / Cihan Karaman evlendi.

29Ağu/150

Bir Doğu Türkistan Atasözü

11898927_10153556810754452_4040488685583644190_n

29Ağu/150

Kocaeli’nde yaşayanların kanser riski 7 kat fazla!

p_17  Kocaeli Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu, Kocaeli ve Dilovası'ndaki hava kirliliğiyle ilgili yeni bir araştırma yaptı. Sonuçlar korkunç! Değerler, Dünya Sağlık Örgütü'nün belirlediği kriterlerin çok üzerinde.

29Ağu/150

Kocaeli Gazeteleri.. 28 Ağustos 2015 Cuma

Resim (5)

29Ağu/150

HİNDİSTAN VE PAKİSTAN’DA UNUTTUĞUMUZ TÜRKLER: MUGALLAR

HİNDİSTAN VE PAKİSTAN’DA UNUTTUĞUMUZ TÜRKLER: MUGALLAR

İskitlerin Kuzey Hindistan'ı zaptı ile tarihin 900 yıllık döneminde Türklere yurtluk yapmış Pakistan ve Hindistan coğrafyasında bugün nüfusları 22 milyonu bulan, Urduca konuşan ve özbeöz Türk kanı taşıyan Mugal Türkleri’nden ne kadar haberdarız?

İngilizlerin, Hint-Moğol veya Mughal İmparatorluğu diyerek Türk kimliğini gizlemeye çalıştığı Babürlüler’in torunları bugün Hindistan ve Pakistan’da yaşamaktadır. Geniş bir alana yayılmış olan Mugal Türkleri, Pakistan’ın Sind ve Pencap Eyaletlerinde, Jammu-Keşmir’de, ayrıca Hindistan’ın Uttar Pradeş, Karnataka, Andra Pradeş, Delhi, Gucarat, Madhya Pradeş, Tamil Nadu ve Bihar bölgelerinde dağınık biçimde yaşamlarını sürdürüyor.

Pakistan’da yaşayan bir Mugal Türkü arkadaşım bizimle iletişime geçtiğinde ”Biz sizleri unutmadık, Türkiye’de ve diğer ülkelerde çok sayıda kardeşimizin yaşadığını biliyoruz” demişti.

Bizim onlardan haberdar olup olmadığımız sorusuna, evet ben sizleri biliyorum ancak Türkiye’de pek çok kişi sizi tanımıyor, bilmiyor ancak sizi Türkiye ve Türk Dünyası’na tanıtmak için elimden geleni yapacağım yanıtını verdiğimde çok duygulandığını, bu konuşmayı ailesine anlattığında ise dakikalarca ağladıklarını söylemişti.

Türklüğün ve Türk Dünyası’nın pek çok bilinmeyeni, pek çok karanlık noktası var; biz bu paylaşımla bu alanlardan birine az da olsa bir ışık tutabilmişsek ne mutlu bize.

Kategori: Duyuru Yorum yok
28Ağu/150

Yıllar sonra Ramazan Bakkal ağabey ile..

24 Ağustos 2015 Pazartesi / Bazı temaslarda bulunmak üzere İzmit’e gelen Ramazan Bakkal ağabey ziyaretime geldi.

28Ağu/151

Kırdemir Ailesine misafir olduk..

26 Ağustos 2015 Çarşamba / Rahmetli Dr. M. Şefik Postalcıoğlu ağabey ile ilgili toplantıların sonrasında “mutlaka bahçeme bekliyorum” diyen Muhammer Kırdemir kardeşimize Dr. Ali Değirmenci genç kardeşim ile birlikte uğradık.

28Ağu/150

ALLAH EVLÂDIN DA HAYIRLISINI VERSİN – Yrd. Doç. Dr. Sakin ÖNER

sakin önerALLAH EVLÂDIN DA HAYIRLISINI VERSİN – Yrd. Doç. Dr. Sakin ÖNER

Kültürümüzde İslam inancından beslenen güzel bir söz vardır: “Allah her şeyin hayırlısını versin”. Çünkü hayırlı olmayan zenginlik, ilim, eş, evlât insana belâ, musibet, sıkıntı getirir.

Dünyevî âlemden uhrevî âleme göç ettiğinde insanoğlunu hayırla yâdettirecek şeyler; yaptığı hayırlı işler, hayırlı eserler, amel ettiği ilim, hayırlı eş, hayırlı evlâttır. Bunlar içinde özellikle evlât, çok çok önemlidir. Evlât, babasından aldığı manevi mirasa iyi sahip çıkabiliyorsa, babasının itibarını, hâtıralarını iyi koruyabiliyorsa, güzel ve hayırlı işlerini, çalışmalarını devam ettirebiliyorsa ve en önemlisi, ona bıraktığı ismi onurlu ve itibarlı bir biçimde taşıyabiliyorsa, hayırlı evlâttır.

Toplum hayatımıza büyük katkıları ve etkileri bulunan büyük fikir, dava ve inanç adamlarının evlâtlarının içinde maalesef, hayırlı olma konusunda fire çoktur. İsim isim saymaya gerek yok. Şöyle yakın tarihimizin önemli isimlerine bir bakın, söylediğimin ne kadar doğru olduğunu göreceksiniz. İslamî hassasiyeti ile tanınan bir kişinin evlâdının uyuşturucu komasına girerek öldüğünü, milliyetçi bir fikir adamının evlâdının taban tabana zıt mahfillere savrulduğunu, Batının medeniyet ateşini mitoloji kahramanı Promete gibi ülkesine taşımasını istediği evlâdının gittiği ülkede papaz olarak kaldığını, devletin en üst kademelerinde görev almış kişilerin evlâtlarının çok pespaye durumlara düştüklerini tarih kaydetmektedir. Bunun örneklerini çoğaltabiliriz.

28Ağu/150

‘28 Haziran’ belgeselinin galası Ramada Otel’de

28haziranbelgeseli  İzmit’in düşman kurtuluş öyküsünün anlatıldığı “28 Haziran” belgeseli 29 Ağustos Cumartesi günü gerçekleştirilecek gala ile görücüye çıkıyor

28Ağu/150

26/27 Ağustos 2015 Kocaeli Gazeteleri

Resim (6)

28Ağu/150

1 Kasım’da oy kullanacaklar dikkat!.. Bugün son gün…

oy_kullanacaklar_dikkat_son_tarih_28_agustos_h375074_f3039

1 Kasım'da oy kullanacaklar dikkat! Adres kayıtlarını değiştirmeleri için bugün son gün...

Yüksek Seçim Kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre, 1 Kasım'da yapılacak seçimler için adres değişikliğini nüfus müdürlüklerine bildirmeyen vatandaşların, 28 Ağustos Cuma günü mesai bitimine kadar nüfus müdürlüklerine başvuru yaptıktan sonra adres kayıtlarını değiştirmeleri ve yeni adreslerini bildirmeleri gerekiyor.

7 Haziran seçimlerinden sonra adres değişikliği yapan binlerce kişinin adres bildiriminde bulunmadığını tespit ettiklerini söyleyen Yüksek Seçim Kurulu, bu kişilerin ilgili kurumlara başvuruda bulunarak gerekli adres değişikliği işlemlerini yapmaları için 28 Ağustos günü mesai bitimine kadar sürelerinin olduğunu söyledi.

Adres değişikliği yapacak kişiler kendilerine ait tapu, kira sözleşmesi ya da kendi adlarına düzenlenen bir fatura ile beyanda bulunabilme hakkına sahip olacak.

Kategori: Duyuru Yorum yok
27Ağu/150

Kandıra’da Pilav Günü.. / 30 Ağustos 2015 Pazar

11892097_10153794530104578_321062293871069901_n  Kandıra Lisesi Mezunlar Derneğinin tertiplediği geleneksel

Pilav Günü

Tarih: 30 Ağustos 2015 Pazar

Saat: 15:00

Yer: Kandıra Akçakoca Anadolu Lisesi Spor Salonu

Davetliler: Kandıra Lisesi ve Ortaokulunda okuyan, eğitime katkıda bulunmuş Kandıra ve dostlarına gönülden bağlı herkes davetli..

27Ağu/150

Dr. Postalcıoğlu kaybının 5.yılında dualarla anıldı.

   26 Ağustos 2015 Çarşamba / Beş sene önce vefat eden Dr. M. Şefik Postalcıoğlu Bahçecik Damlar Kabristanındaki kabri başında anıldı.