Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
31Ara/120

TÜRK-İSLÂM ÜLKÜSÜNÜN MÜTEFEKKİRİ SEYYİD AHMET ARVASİ – 1( ŞAHSİYETİ ) / Yrd. Doç. Dr. Sakin ÖNER

indirTÜRK-İSLÂM ÜLKÜSÜNÜN MÜTEFEKKİRİ SEYYİD AHMET ARVASİ – 1( ŞAHSİYETİ ) / Yrd. Doç. Dr. Sakin ÖNER

Türk-İslâm Ülküsünün Mütefekkiri, “Asrın Yesevisi” Seyyid Ahmet Arvasi 24 yıl önce 31 Aralık 1988 tarihinde İstanbul’da vefat etti. Arvasi, çok yönlü bir şahsiyetti. Bir fikir ve dâva adamı olmasının ötesinde eğitimci, şair ve yazardı. Büyük bir idealist ve eylem adamıydı. Çok kültürlü gerçek bir entelektüeldi. Bir “Mektep adam”dı. Tavizsiz bir müslüman ve şuurlu bir Türk milliyetçisiydi.

31Ara/120

Cem Gülpınar 29. yaşına girdi.. İhtiyarlıyormu ne?

SAM_7639Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Mezunu (2009) Cem Gülpınar, Kocaeli SMMMO Meclis Başkan Vekili Ahsen Okyar’ın ofisinde Mali Müşavirlik Stajını yapıyor.

31Ara/120

MÜNFESİH OLMASINA VEYA SAYILMASINA RAĞMEN TASFİYE EDİLMEMİŞ ANONİM VE LİMİTED ŞİRKETLER İLE KOOPERATİFLERİN TASFİYELERİNE VE TİCARET SİCİLİ KAYITLARININ SİLİNMESİNE İLİŞKİN TEBLİĞ

30 Aralık 2012 Tarihli Resmi Gazete

Sayı: 28513

Gümrük ve Ticaret Bakanlığından:

MÜNFESİH OLMASINA VEYA SAYILMASINA RAĞMEN TASFİYE EDİLMEMİŞ ANONİM VE LİMİTED ŞİRKETLER İLE KOOPERATİFLERİN TASFİYELERİNE VE TİCARET SİCİLİ KAYITLARININ SİLİNMESİNE İLİŞKİN TEBLİĞ

Amaç

MADDE 1 – (1) Bu Tebliğin amacı; münfesih olmasına veya sayılmasına rağmen tasfiye edilmemiş anonim ve limited şirketler ile kooperatiflerin, ilgili kanunlardaki tasfiye usullerine uyulmaksızın tasfiyelerine ve ticaret sicili kayıtlarının silinmesine ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.

Kapsam

MADDE 2 – (1) Bu Tebliğ, 29/6/1956 tarihli ve 6762 sayılı mülga Türk Ticaret Kanununda sayılan sebeplerle münfesih olan veya sayılan anonim ve limited şirketleri;  13/1/2011 tarihli ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun yürürlük tarihinden itibaren iki yıl içinde münfesih olacak anonim ve limited şirketler ile 24/4/1969 tarihli ve 1163 sayılı Kooperatifler Kanunu uyarınca halen münfesih olan veya 1/7/2014 tarihine kadar münfesih olacak kooperatifleri kapsar.

31Ara/120

YILBAŞI TEBRİĞİ

YILBAŞI TEBRİĞİ

Yeni yılınızı kutlar; 2013 yılının Size, ailenize, yüce Türk Milletine, insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini dilerim.

Selam ve Saygılarımla...

Ahsen OKYAR

www.ahsenokyar.com

31Ara/120

Fethi Gemuhluoğlu Sakarya"da Anıldı

IMG_0560Fethi Gemuhluoğlu Sakarya"da Anıldı

“35. Ölüm Yıldönümünde Fethi Gemuhluoğlu” paneli Adapazarı Belediyesi Orhangazi Kültür Merkezi"nde gerçekleşti.

31Ara/120

Başkan Misafirlerim

SAM_7585 - Kopya

26 Aralık 2012 Çarşamba / Türk Eğitim Sen Kocaeli 1.nolu Şube Başkanı Süleyman Pekin, e. Nizami Alem Ocakları İl Başkanı Şener Keser, e. Alperen Ocakları İl Başkanı İrfan Memiş, Kocaeli Aydınlar Ocağı İlim ve İstişare Kurulu Başkan Vekili Ahsen Okyar’ı Çınarlı’daki Ofisinde ziyaret etti.

31Ara/120

Aydınlar Ocağı İstanbul’da

1 - Kopya  Kocaeli Aydınlar Ocağı yöneticileri İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Mesut Gür’ü Üsküdar’daki evinde ziyaret etti.

30Ara/120

Bu akşam saat 23.15’te CNN TÜRK’te ilginç bir program / Suç ve Delil programı 30 Aralık 2012 Pazar

CNN TÜRK'te Suç ve Delil programı 30 Aralık 2012 Pazar gün saat 23.15 de

KONUŞMACI KONUKLAR

Hon.Prof. Dr. Nurullah AYDIN / Gazi Üni. İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi (ANKARA BÜRO)

Yaşar DUMAN / Haberleşme ve Telekomünikasyon Uzmanı

Yücel YAYLA / Adli Tıp Ürünleri Üreticisi

Atıf ÜNALDI / Bilişim Stratejisti

PARMAK İZİ

*Parmak izi nedir?

*Parmak izini kimler neden alır?

*Parmak izi nasıl alınır? (Stüdyoda canlı yayında parmak izi alma deneyi)

*Parmak izini yok etmeye çalışanların yöntemleri nelerdir? Bunda başarılı olurlar mı?

*Parmak izi veri tabanları nasıl oluşturulur, ne işe yarar?

*Parmak izi transferi mümkün mü?

*Delil olarak parmak izinin güvenilirliği nedir?

*Çocukların parmak izi alınır mı?

*Parmak izi doğumdan bu yana aynı mı kalır?

*Parmak izinden elde edilebilecek diğer bilgiler nelerdir?

30Ara/120

Bireysel emeklilik sistemi orta yaşlılarda çok avantajlı

Bireysel emeklilik sistemi orta yaşlılarda çok avantajlı

Şaka değil, bu gün 45-50 yaş aralığında olanlar bireysel emeklilik sisteminin avantajından yararlanma konusunda yaşı daha genç olanlara göre daha şanslı.

Anlatmaya çalışalım.

Geçen haftakilerdeki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi bireysel emeklilik sistemi tepeden tırnağa değişti ve yeni uygulama 2013 yılı ile birlikte başlayacak.

Yeni uygulamaya göre yatırılan katkı payının yüzde 25’i oranında da Devlet katkı yapacak.

Her ne kadar devletin katkı payı sınırsız olmasa da yabana atılır bir tutar da değil.

30Ara/120

Kocaeli Kandıralılar Derneği 20. Yaşında

SAM_7577

DSC_1078

25 Aralık 2012 Salı / Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanları “daha nice 20. yıllara temennisi ile” 20. Yıl Pastasını keserken

30Ara/120

Kocaeli SMMMO Yeni Yıl mesajı

Resim (5)

30Ara/120

Kandıralı Feridun Gülekim

SAM_7591

27 Aralık 2012 Perşembe / Feridun Gülekim Kandıralı Katip Mehmet’in oğlu. 1961 yılında Balıkesir’de Ordudonatım Astsubay Okulundan mezun oldu. Yurdumuzun birçok yerinde görev yaptı. Şimdilerde Balıkesir İli, Edremit İlçesi, Akçay, Zeytinli Beldesinde emekliliğin tadını çıkartıyor.

30Ara/120

Yeni Yıl Girdi!.. / Murat YILMAZ

yenıyil-kazık-renkli-yazılı-kucuk

Kategori: Karikatür Yorum yok
29Ara/120

Kat Karşılığı İnşaat İşinde Kurumlar, KDV ve Belge Düzeni -Koray ATEŞ / SMMM-E. Öğretim Görevlisi

Kat Karşılığı İnşaat İşinde Kurumlar, KDV ve Belge Düzeni -Koray ATEŞ / SMMM-E. Öğretim Görevlisi

Soru: Kat karşılığı inşaat işinde Kurumlar, KDV ve Belge Düzeni Nasıl Olmalıdır?

Cevap: VERGİ USUL KANUNU YÖNÜNDEN: 213 sayılı Vergi Usul Kanununun 262 nci maddesinde maliyet bedelinin, iktisadi bir kıymetin iktisap edilmesi veyahut değerinin arttırılması münasebetiyle yapılan ödemelerle bunlara müteferri bilumum giderlerin toplamını ifade ettiği, 269 uncu maddesinde, iktisadi işletmelere dahil bulunan gayrimenkullerin maliyet bedeliyle değerleneceği ve 270 inci maddesinde de gayrimenkullerde, maliyet bedeline, satın alma bedelinden başka, noter, mahkeme, kıymet takdiri, komisyon ve tellaliye giderleri ile Emlak Alım ve Özel Tüketim Vergilerini maliyet bedeline ithal etmekte veya genel giderler arasında göstermekte mükelleflerin serbest oldukları hükmü yer almaktadır.

Mezkur Kanunun 267 nci maddesinde; "Emsal bedeli, gerçek bedeli olmayan veya bilinmeyen veyahut doğru olarak tespit edilemeyen bir malın, değerleme gününde satılması halinde emsaline nazaran haiz olacağı değerdir.

29Ara/120

Eski Sendikacı Durmuş Ali Yalnız’a “BİR ZAMANLAR KANDIRA Anılar – Anlatılar” kitabı

21 Aralık 2012 Cuma / E. Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Durmuş Ali Yalnız’a “BİR ZAMANLAR KANDIRA Anılar – Anlatılar” kitabı takdim edildi.

29Ara/120

Mehmet Akif Ersoy, Fevzi Camiinde Dualarla anıldı

27 Aralık 2012 Perşembe / Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Başkanlığı Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u Fevziye Camii’nde Kur’an -ı Kerim Tilavet ettirerek andı.

29Ara/120

Yuvacıklı Fatih Karaaslan Şehit Oldu

fotoğraf (1)  28 Aralık 2012 Cuma / Yuvacık eski Belediye Başkanı Hikmet Karaslan’ın oğlu Fatih Karaaslan Kütahya'da şehit oldu.

28Ara/120

Prof. Dr. Atilla Çetin Kocaeli Devlet Hastanesinde

SAM_7596

27 Aralık 2012 Perşembe / Prof. Dr. Atilla Çetin’in tedavisi Kocaeli Devlet Hastanesinde sürüyor.

28Ara/120

Dr. Rıdvan Atay’ı eski dostları ziyaret etti

  10 Aralık 2012 Pazartesi / 1966 yılında kurulan Kocaeli ve Kocaelispor'u sevenlerin bir araya geldiği "Eski Dostlar" gurubu temsilcileri Dr. Rıdvan Atay’ı Karabaş Mahallesindeki evinde ziyaret etti.

27Ara/120

HEMŞERİLERİMLE ONUR GECEM… / Tolga Havuç

4 - KopyaHEMŞERİLERİMLE ONUR GECEM… / Tolga Havuç

İnsanlar yaptıklarıyla, duruşlarıyla, saygısıyla, başarılarıyla, mevcudiyetiyle sevgi kazanırmış, bir kere daha anladım...

Kandıralılar Derneğimizin gecesine davet edildim ve anlamlı bir akşam yemeğine katıldım...

Kimler yoktu ki; Ahsen Okyar ağabey, spor camiasından Erdal Baykara ve Yiğit Özcan ağabey( tabi not geçeyim hemen sevgili ağabeyim Yiğit Özcan Kocaelispor atkısını yine takmış, tabi görür görmez şakayı patlattım), sayın Mustafa Küpçü, Cengiz Başkan, Mustafa Ören(geçen dönem Chp Belediye Başkanı), Muzaffer Yağız, İsmail Sarıca(bir not daha; İsmail Sarıca'dan öğrenecek çok şeyimiz var Kandıramız adına), değerli ağabeyim Dr. İsmail Çapçı, Dernek Başkanı Harun Reşit Kocagöz, Recep Yıldız ağabey, Av. Hüseyin Acurman...