Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
5Mar/24Kapalı

Mavi Kocaeli Gazetesi, 28 Şubat 2024 Çarşamba

2024.02.28d

4Mar/24Kapalı

Demokrat Kocaeli Gazetesi, 28 Şubat 2024 Çarşamba

2024.02.28c

3Mar/24Kapalı

Kocaeli Gazetesi, 28 Şubat 2024 Çarşamba

2024.02.28b

27Şub/24Kapalı

Eski Dostlar kuruluşunu 4 başkanla kutladı

1

Rahmetli Mustafa Ersoy, Fikret Balcı ve Emin Saka tarafından 1966 yılında kurulan “Kocaeli ve Kocaelispor’u seven Eski Dostlar Grubu” kuruluşunun 58’nci yılını ve 390’ıncı toplantısını Pasha Palas Otel’de yaptı. Toplantıya Kocaelispor’un başkanı Engin Koyun, önceki dönemlerde başkanlık yapan İsmet Kaya, İbrahim Saral ve Rafet Kırgız ile grubun üyeleri katıldı

Eski Dostlar, kuruluşunun 58’nci yılını ve 390’ıncı toplantısı Orhan Balcı, Birol Öztürk, Mehmet Akif Şen, Yasin Şengel, Yakup Kalmuk, Mustafa Elbi ve Tamer Tüfekçi’den oluşan komisyonun ev sahipliğinde Pasha Palas Otel’de gerçekleşti.

TOPLANTIYA KATILAN ESKİ DOSTLAR                            Rahmetli Mustafa Ersoy, Fikret Balcı, ve Emin Saka tarafından 1966 yılında kurulan “Kocaeli ve Kocaelispor’u seven Eski Dostlar Grubu”nun bu birlikteliğine Kocaelispor mevcut başkanı Engin Koyun, yönetim kurulu üyesi Orhan Dönmez, önceki dönem başkanlarından İsmet Kaya, İbrahim Saral, Rafet Kırgız, grup üyeleri Durmuş Ali Yalnız, Rahmi Tüfekçi, Yetkin Saner, Remzi Aybar, Reha Yıldırım, Ahsen Okyar, İshak Aktaş, Av. Raif Kandemir, Enver Kılıç, Hamza Baştürk, Mehmet Akif Şen, Kamuran Öner, Halim Dedeoğlu, Rıdvan Tokgöz, Cemil Çetin, Mustafa Güner, Tayfun Ersöz, Erdinç Özden, Tahir Ersöz, İbrahim Kolay, Kamil Yıldız, Mehmet Çınar, Ertan Süral, Özkan Demirer, Elazığ’dan gelen Necdet Sezgenç, Melih zeteci, İbrahim Çizer, Ekin Akyollu, Mehmet Açık, komisyon üyeleri Orhan Balcı, Birol Öztürk, Mehmet Akif Şen, Yasin Şengel, Yakup Kalmuk, Mustafa Elbi, Tamer Tüfekçi ve misafirler katıldı.

ARAMIZDAN AYRILANLAR İÇİN SAYGI DURUŞU

Toplantının yönetimini üstlenen Orhan Balcı’nın kuruluş kutlamasını ve 390. toplantıyı gerçekleştiren komisyon üyeler ile birlikte yaptığı açılış konuşmasının ardından grubun kuruluşundan bu yana yaşamını yitiren İbrahim Küçükörs, Fuat Özçelebi, Hüseyin Özlem, Şükrü Baydar, İrfan Yeni, Fikret Ok, Orhan Saka, Burhan Balkaya, Necati Batgün, Av. Ömer Türkçakal, Mustafa Ersoy, Mustafa Serdar, Kemal Şenyontar, Turgut Kolukısaoğlu, Şehabettin Süloğlu, Av. Turgut Kayı, Yakup Şensöz, Remzi Çakar, Dr. Rıdvan Atay, Fikret Balcı, Necdet Balcı, Şefik Güler, Rıza Saka, Nasut Kayalı, Şükrü Kuşaksız, Yıldırım Akyollu, Ahmet Topçu, Ahmet Küçükörs, Nihat Kanbur, Hayati Terzi, Fikret Özalp, Selehattin Öztop, Av. Yılmaz Güler, Av. Hayrettin Çetinkaya, Çetin Atan, Emin Saka, Hilmi Girgin, Günay Gülcü ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu.

Toplantının ilk bölümünde Kocaelispor’un altyapısından sorumlu yönetim kurulu üyesi Razfet Kırgız ve Kocaelispor Kulübü Başkanı Engin Koyun görüşlerini paylaştı.

YEŞİL SİYAH BİLEKLİKLER TANITILDI

Toplantıya katılan, kayyum yönetiminde başkanlık yapan günümüzde altyapıdan sorumlu yönetim kurulu üyesi olan Rafet Kırgız, ilkokul ziyaretlerinde çocukların Kocaelispor ile tanışması için iş insanlarının katkılarıyla yaptırılan yeşil siyah renkteki bileklikleri tanıtarak grup üyelerine torunlarına vermek üzere hediye etti.

KOYUN, “SÜPER LİG’E YÜKSELECEĞİZ”

Kocaelispor Kulübü Başkanı Engin Koyun, göreve geldiğimiz ilk dönemde ledlere kendi firmalarımızın reklamını veriyorduk. Bugün artan ilgi ve birlik beraberlikle reklam alanlarımızda yer kalmadı. Kentteki birlik beraberlik arttığı müddetçe biz hedefimiz olan Süper Lig’e çıkacağız diyerek, teknik direktör değişikliğinin takımın oyununa artı motivasyon katacağına vurgu yaptı. Başkan Koyun, “Kentteki ve futbolseverlerdeki Kocaelispor sevgisinin biz yöneticilere güç veriyor. Onların bu sevgisine layik olmak için gayret sarfediyoruz” dedi

KOYUN, “MUHTEŞEM BİR TESİS YAPILACAK”

Kocaelispor Kulübü Başkanı Engin Koyun, Körfez İlçesi Sevindikli’de 75 bin metre kare alanda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve yapılacak olan Kocaelispor Tesisleri’nin Tahir Büyükakın’ın seçim beyannamesinde yer almasını sağladığını belirterek, profesyonel futbol takımlarına uygun tesis, kamp merkezi ve 7 açık futbol sahası olan Kocaelispor Tesisleri’nin yapılacağını açıkladı.

ÇETİN VE ERSÖZ’DEN ŞARKI, YALNIZ’DAN ŞİİRLER

Konuşmalar sonrasında Cemil Çetin’in seslendirdiği grup üyelerinin eşlik ettiği “Eski Dostlar” şarkısı hep birlikte söylendi. Tahir Ersöz’ün seslendirdiği “Haydar Haydar” şarkısı toplantıya damga vurdu.Durmuş Ali Yalnız’ın seslendirdiği şiirler ise beğeniyle dinlendi. Otelde her cuma ve cumartesi akşamları canlı müzik yapan Özgür Say’ın söylediği şarkılarla toplantı neşe içinde gerçekleşti. Oyun havalarında ise grup üyeleri pisti boş bırakmadı.

391. TOPLANTI 26 NİSAN’DA

Ramazan ayı nedeniyle mart ayı pas geçilecek. 391’inci toplantı 26 Nisan 2024 Cuma günü yapılacak. Bu toplantıyı düzenleyecek olan Kamuran Öner ile Özkan Demirer’e listeyi kuruluş yemeğini düzenleyen komisyondan Mehmet Akif Şen verdi.

7Şub/240

Demokrat Kocaeli Gazetesi, 31 Ocak 2024 Çarşamba

2024.01.31a

31Oca/240

Mavi Kocaeli Gazetesi, 31 Ocak 2024 Çarşamba

IMG-20240130-WA0023

30Oca/240

Eski Dostlar’dan Kocaelispor’un altyapı projesine tam destek

4 - Kopya

26 Ocak 2024 Cuma / Eski Dostlar’dan Kocaelispor’un altyapı projesine tam destek

Rahmetli Fikret Balcı, Emin Saka ve Mustafa Ersoy tarafından 1966 yılında kurulan “Kocaeli ve Kocaelispor’u seven Eski Dostlar Grubu” 389’ncu toplantısını yaptı. Toplantıya katılan Kocaelispor’un altyapısından sorumlu yönetim kurulu üyesi Rafet Kırgız yapımına devam edilen altyapı projesiyle ilgili bilgi aktardı.

Eski Dostlar, 2024 yılının ilk toplantısını Mustafa Güner’in ev sahipliğinde 389’ncu toplantısını İzmit Marina’da bulunan Tarihi Eminönü Balıkçısı’nda gerçekleşti. Denizin üstünde teknede balık yemenin mutluluğunu yaşayan grup üyeleri, şarkılar ile türküler söylendi, şiirler okudu ve bol bol sohbet edip özlem giderdi.

TOPLANTIYA KATILAN ESKİ DOSTLAR

Rahmetli Fikret Balcı, Emin Saka ve Mustafa Ersoy tarafından 1966 yılında kurulan “Kocaeli ve Kocaelispor’u seven Eski Dostlar Grubu”nun bu birlikteliğine Mustafa Güner ev sahipliği yaptı. Yemeğe Kocaelispor’un önceki dönem başkanlarından İbrahim Saral, Durmuş Ali Yalnız, Rahmi Tüfekçi, Reha Yıldırım, Ahsen Okyar, İshak Aktaş, Mehmet Akif Şen, Kamuran Öner, Halim Dedeoğlu, Rıdvan Tokgöz, Tayfun Ersöz, Erdinç Özden, Mustafa Yaman, Yasin Şengel, Birol Öztürk, Orhan Balcı, Tahir Ersöz, Yakup Kalmuk, Tuncay Aşkın, İbrahim Kolay, Sami Zobooğlu, Şenol Mandacı, Kamil Yıldız, Mehmet Çınar, Mustafa Elbi, Tamer Tüfekçi, Özkan Demirer, Elazığ’dan gelen Necdet Sezgenç ve misafirler katıldı.

SARAL-KIRGIZ BİRLİKTELİĞİ

Zorlu bir dönemde Kocaelispor kulübü başkanlığı yapan İbrahim Saral, yönetim kurulunu oluştururken o dönemde TFF yönetim kurulu üyeliği yapan Rafet Kırgız’a teklif götürdüm. Olumlu karşıladı ve iki yerden izin alırsam evet derim dedi. Birincisi ailesiydi ikincisi ise TFF Başkanı Haluk Ulusoy’du. Ailesinden izin aldıktan sonra akrabam olan TFF Başkanı Haluk Ulusoy’a birlikte gittik ve izin aldık. Kocaelispor’da birlikte zorlu süreçte görev yaptık ifadesini kullandı.

5Oca/240

Özgür Kocaeli Gazetesi, 30 Aralık 2023 Cumartesi

doc03605620240103125441_001

4Oca/240

Demokrat Kocaeli Gazetesi, 29 Aralık 2023 Cuma

2023.12.29a1

3Oca/240

Mavi Kocaeli Gazetesi, 29 Aralık 2023 Cuma

doc03600620240101175414_001

28Ara/230

Eski Dostlar’ın 388. Toplantısı Artvinliler Lokalinde

IMG-20231223-WA0071 - Kopya

Eski Dostlar’ın 388. Toplantısı Artvinliler Lokalinde

    

Rahmetli Fikret Balcı, Mustafa Ersoy ve Emin Saka tarafından 1966 yılında kurulan

“Kocaeli ve Kocaelispor’u seven Eski Dostlar Grubu” 388’ncı toplantısını yaptı.

Mehmet Akif Şen ile Mehmet Çınar’ın ev sahipliğinde “Eski Dostlar” grubunun 388’ncı

toplantısı Artvin Lokali Ormancı Zeki’nin Yerinde gerçekleşti.

ESKİ DOSTLAR

57 yıl önce Rahmetli Fikret Balcı, Mustafa Ersoy ve Emin Saka tarafından 1966

yılında kurulan Eski Dostlar Grubu’nun bu birlikteliğine Mehmet Akif Şen ile Mehmet

Çınar ev sahipliği yaptı. Yemeğe İbrahim Saral, Durmuş Ali Yalnız, Mahir Dönmez,

Yetkin Saner, Reha Yıldırım, Ahsen Okyar, İshak Aktaş, Yılmaz Kavafoğlu, Cemil

Çetin, Nadir Birok, Mustafa Güner, Kamuran Öner, Tayfun Ersöz, Erdinç Özden,

Mustafa Yaman, Yasin Şengel, Nizamettin Kamış, Birol Öztürk, Orhan Balcı, İbrahim

Çizer, Tahir Ersöz, Yakup Kalmuk, İbrahim Kolay, Sami Zobooğlu, Kamil Yıldız,

Mustafa Elbi, Özkan Demirer, Elazığ’dan gelen Necdet Sezgenç, Mehmet Emiştekin

ve misafirler katıldı.

ŞARKILAR CEMİL ÇETİN’DEN TÜRKÜLER ORMANCI ZEKİ’DEN

2023 yılının son haftasında Yeni Yıl dileklerinin dile getirildiği Orhan Balcı’nın sunup

yönettiği toplantıda; Durmuş Ali Yalnız ve Mahir Dönmez’in okuduğu şiirler beğenildi.

Cemil Çetin’in söylediği Türk Sanat Müziği eserlere toplantıya katılanlar eşlik etti.

Bağlaması ile sesini birleştirerek birçok türküyü seslendiren Zeki Nalbantoğlu

(Ormancı Zeki) toplantıda farklı dakikaların yaşanmasını sağladı.

BAÇ’TAKİ KOCAELİSPOR BİNASI

İzmit, İnönü Caddesi Baç mevkiindeki Kocaelispor’un kuruluşundaki kararların

alındığı, üzerinde bir çok icra dosyasının bulunduğu binanın Kocaeli Büyükşehir

Belediyesi tarafından kamulaştırılıp yıkılmasının sonrasında yerine ne yapılacağının

araştırılması ve burada Kocaelispor isminin yaşatılması için çalışma yapılmak üzere

Mehmet Akif Şen Başkanlığında kurulan komisyon temasları ile ilgili bilgi verdi.

Komisyonun temaslarının devam ettiği Kocaelispor Başkanı Engin Koyun ve Kocaeli

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’dan randevu isteği yapıldığı yanıt

beklendiği bilgisi paylaşıldı.

GRUBUN İÇİNDEN ADAY ADAYI OLANLAR

Grubun içerisinde yer alan Cemil Çetin İzmit Tepecik Mahallesi’nde 31 Mart 2024’de

yapılacak yerel seçimlerde muhtar adayı olduğunu belirtti. Muhtar seçildiği taktirde

yapacağı çalışmalarla ilgili kısa bir konuşma yaptı. İzmit Belediyesi Meclis Üyeliğine

CHP’den aday adayı olan günümüzün Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Yaman

süreci takip ediyorum. Kentin sorunlarını çözmek için böyle bir yola çıktım dedi.

SARAL, “KOCAELİSPOR HEDEFE YÜRÜYOR DESTEK OLALIM”

Kocaelispor’da çok zorlu bir süreçte kulüp başkanlığı yapan İbrahim Saral, “Olumlu

bir hava yakalayan takımımızın hedefi Süper Lig, bu hedefe yürüyor. Bir başkanı ve

yönetim kurulu var çalışmalarını sürdürüyorlar. Hataları olabilir, ancak onları zamanı

gelince konuşuruz şimdi kentin Kocaelispor’a destek olma zamanıdır, bu desteği hep

birlikte verelim” dedi.

SIRA 389. TOPLANTIDA

Toplantı; 388’ncı toplantının ev sahipleri Mehmet Akif Şen ile Mehmet Çınar’ın,

389’inci toplantıyı düzenleyecek olan Mustafa Güner’e listeyi teslim

etmesi ile sona erdi.

   

27Ara/230

Mavi Kocaeli Gazetesi, 18 Aralık 2023 Pazartesi

2023.12.18b

25Ara/230

Özgür Kocaeli Gazetesi, 20 Aralık 2023 Çarşamba

2023.12.20a

24Ara/230

Mavi Kocaeli Gazetesi, 11 Kasım 2023 Cumartesi

2023.11.11a

17Ara/230

Nuri Avcı dostlarıyla…

2 - Kopya

15 Aralık 2023 Cuma / Antalya’ya yerleşen Emekli Bürokrat Nuri Avcı çeyrek asırdır dostlarıyla İzmit’te bir araya geliyor. Bu yıl da geleneği bozmadı. Avcı, yılın son ayında İzmit Öğretmenevinde düzenlediği yemekli toplantıda dostlarıyla bir araya geldi

Emekli Bürokrat Nuri Avcı, yıllardır istikrar içinde gerçekleşen ve geleneksel hale gelen yemekli toplantısında; İstanbul, Yalova ve Kocaeli’den katılan dostlarını ağırladı.

Eski bürokrat Nuri Avcı’nın Kocaeli Öğretmenevi'nde gerçekleşen Aralık ayı toplantısına; KOÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Göktuğ Şirin, e. Yalova Devlet Hastanesi Hekimi Dr. Osman Güneş, KBB Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Av. Ruhittin Sönmez, Diş Hekimi Ömer Erdal, Yalova Taşköprü Belediyesi eski Başkanı Şaban Ertan, Emekli Kocaeli Defterdarı Süleyman Dal, Akçakoca Kültür Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ahsen Okyar, İzmit Öğretmenevi Müdürü Halil İbrahim Soylu, Polis Müfettişi Ahmet Yılmaz, Sağlıkçı Süreyya Öngün, son  Kuruçeşme Belediye Başkanı Ali Kahraman, Koreana Otel’in İşletmecisi Sadettin Acar, Yalova Kabaklı Köyü Muhtarı Çetin Kaya, Jeofizik Mühendisi Ahmet Güneş, Yeminli Tercüman Cemal Barış, Av. Alperen Erdal, İzmit Belediysi e. Zabıta Müdürü Erdoğan Alkan ve Nuri Avcı’nın Kocaeli’de yaşayan akrabaları katıldı.

1 Temmuz 1937 doğumlu emekli Bürokrat Nuri Avcı; Ayva Tatlısı ikram edilen davetine gelen dostlarına ayrı ayrı teşekkür etti. Toplantı söylenen şarkılar ve katılanların görüş ve değerlendirmelerini aktarmaları ile sona erdi.

1Ara/230

Mavi Kocaeli Gazetesi, 28 Kasım 2023 Salı

2023.11.28b

30Kas/230

Mavi Kocaeli Gazetesi, 28 Kasım 2023 Salı

20231129_174002

27Kas/230

ESKİ DOSTLAR 387. TOPLANTISINDA 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

IMG-20231126-WA0320 - Kopya

24 Kasım 2023 Cuma / Rahmetli Emin Saka, Fikret Balcı ve Mustafa Ersoy tarafından 57 yıl önce 1966 yılında kurulan “Kocaeli ve Kocaelispor’u seven Eski Dostlar Grubu” 387’ncı toplantısını yaptı

Rıdvan Tokgöz ve Kamil Yıldız’ın ev sahipliğinde “Eski Dostlar” grubunun 387’ncı toplantısı İzmit Marina’da bulunan Tarihi Eminönü Aile Balık Restaurant’nda gerçekleşti.

TOPLANTIYA KATILANLAR

Rahmetli Emin Saka, Fikret Balcı ve Mustafa Ersoy tarafından 57 yıl önce 1966 yılında kurulan Eski Dostlar Grubu’nun bu birlikteliğine Rıdvan Toksöz ile Kamil Yıldız ev sahipliği yaptı. Yemeğe, Durmuş Ali Yalnız, Yetkin Saner, Ahsen Okyar, Halim Dedeoğlu, Mehmet Akif Şen, Cemil Çetin, Mustafa Güner, Tayfun Ersöz, Mustafa Yaman, Birol Öztürk, Orhan Balcı, İbrahim Çizer, Tahir Ersöz, Yakup Kalmuk, Sami Zobooğlu, Mehmet Çınar, Mustafa Elbi, Altan Adaklı, Levent Gülcü, Ekin Akyollu, Melih Gazeteci, Elazığ’dan gelen Necdet Sezgenç katıldı.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Orhan Balcı’nın sunup yönettiği toplantıda; 24 Kasım Öğretmenler günü kutlandı. Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yaşamını yitiren öğretmenlerimiz özlemle anıldı. Toplantıda yer alan ve öğretmenlik yapan, Halim Dedeoğlu ile hocaların hocası Yetkin Saner mesleklerinin ne kadar kutsal olduğuna söylediler. Eğitim sistemimizin giderek bozulduğuna vurgu yaptılar. Grup Cemil Çetin’in söylediği Türk Sanat Müziği eserlerine eşlik ederek farklı saatler yaşadı.

KOMİSYON OLUŞTURULDU

İzmit İnönü Caddesi Baç mevkiindeki Kocaelispor’un kuruluşundaki kararların alındığı, üzerinde bir çok icra dosyasının bulunduğu binanın Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırılıp yıkılmasının sonrasında yerine ne yapılacağının araştırılması ve burada Kocaelispor isminin yaşatılması için çalışma yapılmak üzere komisyon kuruldu. Komisyonda Mehmet Akif Şen, Birol Öztürk, Cemil Çetin, Mustafa Güner, Yakup Kalmuk, Orhan Balcı, Mustafa Elbi yer aldı.

SIRA 388. TOPLANTIDA

387’ncı toplantının ev sahipleri Rıdvan Toksöz ve Kamil Yıldız 388’inci toplantıyı düzenleyecek olan Mehmet Akif Şen ile Mehmet Çınar’a listeyi teslim etti.

22Kas/230

Eski Dostların 387. toplantısı Cuma akşamı

indir

Değerli Eski Dostlar

387. toplantımızı;

Yer: Tarihi Eminönü Aile Balık Restaurant’ında

Tarih: 24 Kasım 2023 Cuma

Saat: 19.00’da

Rıdvan Tokgöz &Kamil Yıldız ev sahipliğinde gerçekleştireceğiz.

Sonbahar mevsiminin kışa doğru evrildiği zaman diliminde yapacağımız bu buluşmamızda hem hasret gidereceğiz hem de bize okuma yazmayı, insan olmayı, vatanına milletine yararlı bir birey olmayı öğreten öğretmenlerimizin gününü şiirlerle, marşlarla kutlayıp, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını şükranla özlemle anacağız.

Buluşmak dileğiyle…

MENÜ FİYATI 450 TL

*Seçmece balık çeşitleri (Levrek Çipura vs)

*İki kişiye duble salata

*Serpme tüm mezeler

*Ara sıcak kalamar

*Duble meyve tabağı

*Meşrubat

12Kas/230

Eski Dostların 386.cı toplantısı..

IMG-20231028-WA0020

27 Ekim 2023 Cuma / Rahmetli Emin Saka, Fikret Balcı ve Mustafa Ersoy tarafından 57 sene önce 1966 yılında kurulan “Kocaeli ve Kocaelispor’u seven Eski Dostlar Grubu” 386.ci toplantısını yaptı.

Yakup Kalmuk ve Mustafa Elbi’nin  ev sahipliğinde “Eski Dostlar” grubunun 386.ci toplantısı Tarihi Eminönü Aile Balıkçısında gerçekleşti.

Eski Dostlar, yemekte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hep birlikte marş, şiir, şarkı ve türkülerle kutladılar.

Orhan Balcı’nın sunup yönettiği toplantıya Eski Dostlar büyük ilgi gösterdi.