Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
31Mar/170

Bütün kaybettiklerimize Allah’tan rahmet dilerim..

IMG_8171

26 Mart 2017 Pazar / Bir anma günü için gittiğimiz Bağçeşme Kabristanın da program sonrası değerli Müftümüz Hikmet Kutlu hocamızın kabrini de ziyaret etme imkanı bulduk.

31Mar/170

Bu vicdansızlığa ‘Evet’ diyecek misiniz? – Levent GÜLTEKİN

levent-gultekin-kelle-300x297Bu vicdansızlığa ‘Evet’ diyecek misiniz? - Levent GÜLTEKİN

Başbakan Binali Yıldırım Burdur’da yaptığı konuşmada şöyle demiş: “Bu ülke nice gençleri terör olaylarında kaybetti. Bu anayasayla eğer devam edersek kayıplarımız artarak devam edecek.”

2014 yılında yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminde iktidar mensupları şöyle dediler: “Erdoğan’ı seçin, terör bitsin, çocuklarımız artık ölmesin.” “Erdoğan’ı seçin, Gazze kurtulsun, İslam dünyası ayağa kalksın.” “Erdoğan’ı seçin, ekonomi şaha kalksın.” “Erdoğan’ı seçin, Türkiye düşmanları ağır bir yenilgi alsın.”

Size, bize, bütün ülkeye… hepimize böyle sözler veridiler.

Sonunda Erdoğan seçildi.

“Beni Meclis değil halk seçti, bundan dolayı da farklı bir cumhurbaşkanı olacağım” dedi ve işe koyuldu. Bakanlar kuruluna başkanlık etmeye, ekonomi kurmaylarını toplamaya başladı. Merkez Bankası’nın politikalarından güvenlik konularına kadar hemen her konuda tek söz sahibi ve tek yetkili oldu.

7 Haziran seçim sonuçlarını beğenmedikleri için 1 Kasım’da erken seçim kararı aldılar.

31Mar/170

Çarşı pazarın ağası varmış…

17499022_1202649276498935_7616038666467584785_n

Kategori: Mesaj Yorum yok
31Mar/170

ŞEYH SAİD’İN ŞIHLIĞI VE ANARŞİSTLİĞİ – Süleyman PEKİN

ŞEYH SAİD’İN ŞIHLIĞI VE ANARŞİSTLİĞİ – Süleyman PEKİN

Türkiye’de ihanetin tarihi yazılamaz. Yazılsa;

1.Beş–on ciltlik ansiklopedi olur,

2.İllâ biri birilerinin hısım-akraba-tanış olma keyfiyetindedir.

Kurtuluş Savaşı bunun turnusol kâğıdıdır. Ve büyük güçlüklerle halkın ancak 3’te 1’inin desteği alınarak gerçekleştirilmiştir. Tabii ki en büyük güçlük de Türk Milletini İstiklâl Savaşı’na ikna güçlüğü.

Atomu parçaladılar ve iki yerde bunun acımasızca ıspatına giriştiler. Bizse yüzyıldır iki algı veya alışkanlığı kıramadık. Bir; dinî jargon ve ünvanların geçiş üstünlüğü ve iki; etnik kökene dayalı suçlama yada sahiplenme.

Bir dersimde bir öğrencim “Şeyh Said’le beraber asılanlardan biri arkadaşımın dedesiydi” demişti. Ben de “Sülâlemden Kurtuluş Savaşı’nda eşkiyalık yapan veya 15 Temmuz’da Darbecilere katılan olsa onu savunmak zorunda mıyım yoksa kendi içimdeki çürük elmalara ilk tepkiyi benim mi göstermem gerekir?”

diye sormuştum.

30Mar/170

Regaib Kandiliniz kutlu olsun…

17553565_10209352192824650_7243116686384111551_n

Kategori: Mesaj Yorum yok
30Mar/170

Dost ve arkadaşlarımın Dikkatine!..

 

Perşembe günü teknik bir sebepten dolayı hiçbir şekilde bloguma bilgi aktaramadım.

Takipcilerimden özür diliyorum.

 

Ahsen OKYAR

 
Nuray Savcı kardeşimin dünkü mesajı

Dün, 08:21 · Döngel, Kocaeli · 

Regaip gecesinin feyzine inananların Regaibi mübarek olsun, Müslüman aleminin uyanışı ve bütün emperyalist güçlerin tesirlerinden çıkmaları için başlangıç olması icin yüce Allahıma dua edelim. Müslüman Türk Milletini’nin de İslama tekrar önder olmasını niyaz ederim.

Amin.. Amin..

Kategori: Mesaj Yorum yok
29Mar/170

BOSTANCI’DA GECE VAKTİ BİNLERCE İNSAN, AKŞENER’LE BULUŞTU!../ Özcan PEHLİVANOĞLU

IMG_8279

BOSTANCI'DA GECE VAKTİ BİNLERCE İNSAN, AKŞENER'LE BULUŞTU!../ Özcan PEHLİVANOĞLU

Türkiye 16 Nisan'da bir referanduma gidiyor. Devlet ve hazine desteği ile propaganda yapanlar ortada... Kimse onlara bu parayı nereden bulupta harcıyorsunuz diye sormuyor ve soramıyor!

Buna karşılık Meral Akşener'in dediği gibi "cep delik, cepken delik" misali imece usulü ile bir "HAYIR" kampanyası sürüyor.

29Mar/170

Orhan Balcı üstada teşekkür ederim..

g

Kategori: Ahsen Yorum yok
29Mar/170

GENÇLERİMİZE NE OLUYOR ALLAH’IM? – Yrd.Doç.Dr. Süleyman COŞKUNER

süleyman coşkunerGENÇLERİMİZE NE OLUYOR ALLAH’IM? - Yrd.Doç.Dr. Süleyman COŞKUNER Kaliteli Yaşam Uzmanı

Önceki gün Konyaaltı caddesi Serdengeçti Parkı’nda akşam yürüyüşü yapıyordum. Ortaokul son veya lise birinci sınıfta olduklarını tahmin ettiğim iki erkek arkadaş kaykay yapıyorlardı. Bir tanesi akrobasi hareketleri denerken diğeri de onu cep telefonu ile videoya çekmeye gayret ediyordu.

Akrobasi hareketleri oldukça zor ve zaman zaman düşme tehlikesi geçiren gencin ağzından bu makaleyi yazmamı zorlayan olumsuz cümlecikler dökülüyordu.

“Hay ananı s……m”. keşke bir defaya mahsus istemeyerek ağzından kaçmış olsaydı. Her hareketinin başarısız olmasında aynı negatiflik dozajındaki küfrünü yapıyordu. O kadar çok alışmışlar ki, video çeken diğer arkadaşı bu durumdan hiç rahatsız olmuyor. (gibi görünüyordu).
Bir uzman olarak müdahale etmeyi düşündüm. Ama başıma geleceği muhtemelen çok iyi biliyordum. Oğlum arkadaşının anasına niye küfür ettin dediğimde alacağım cevap: Amca sen manyak mısın? Hiç ben arkadaşımın anasına küfür eder miyim? Olacaktı. Çünkü, hareketi istem dışı hale gelmişti.

29Mar/170

Av. Ömer Türkçakal anıldı.

IMG_8225

8. Dönem SHP Milletvekili Av. Ömer Türkçakal, 8’inci yıldönümünde sevenleri ve dostları tarafından anıldı.

29Mar/170

İlhan Kesici İzmit’te..

17499369_10154578259202874_7441780886519830917_n

29Mar/170

KAPIDA KALIRIZ.

IMG_8332

Kategori: Mesaj Yorum yok
28Mar/170

ÖMER TÜRKÇAKAL, KABRİ BAŞINDA ANILDI

images

İlimizin eski milletvekillerinden olan ve kentimizin örnek şahsiyeti, güzel insan Av.Ömer Türkçakal, ölümünün 8. yılında Bağçeşme’deki kabri  başında anıldı.

28Mar/170

Muhasebecilerden vefa..

IMG_7498 (1)

15 Mart 2017 Çarşamba / Muhasebeciler vefat eden  arkadaşlarının Bağçeşme’deki kabirlerini ziyaret etti.

28Mar/170

“Evet” kampanyası ve kul hakkı – Av. Ruhittin SÖNMEZ

r sönmez“Evet” kampanyası ve kul hakkı – Av. Ruhittin SÖNMEZ

Evet” kampanyasının lokomotifi şüphesiz Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dır. Anayasaya göre Cumhurbaşkanının  “partisi ile ilişiği kesilmiştir.” “Görevini tarafsızlıkla yerine getireceğine” de yemin etmiştir. Ama fiili durum budur.

“Evet” kampanyasının diğer önemli aktörleri ise Başbakan, bakanlar, milletvekilleri, AKP’li belediye başkanları ve diğer kamu görevlileridir.

Bu makamları işgal eden kişilerin yaptığı “evet” kampanyalarında devletin maddi, manevi bütün gücü kullanılmakta. Bu muhteremler kendilerine tahsis edilmiş uçaklar, makam araçlarıyla yurtiçi ve yurt dışı toplantılara gidiyor.

Devlet TV ve özel TV’lerin tamamına yakını çok büyük bir adaletsizlikle “evet” kampanyasını yürütenlere tahsis edilmiş durumda. Sözde “açılış mitinglerinin” bütün masrafları valilikler ve Belediye Başkanlıklarınca (Milletin parasından) karşılanıyor. Kamu çalışanları toplantılara katılmaya ve “evet” oyu vereceklerini açıklamaya mecbur ediliyor. Devletten ihale alan müteahhitler büyük para yardımları ve çalışanlarının mitinglere taşınması gibi katkılara zorlanıyor.  İnanılmaz masraflar ediliyor.

Bunun karşılığında “hayır” kampanyası yapanlara toplantı yasağı getirilebiliyor. Salon tahsisi yapılmaması, elektriklerinin kesilmesi, afiş astırılmaması, toplantılara yapılan provokasyonlar sıradan uygulamalar oldu.

28Mar/170

Mutad Pazar buluşması..

IMG_7773

19 Mart 2017 Pazar / Pazar günlerinin mutad buluşması Şelale Cafe’de..

28Mar/170

Seyfettin Karamızrak 23. kişisel karakalem resim sergisini açtı

IMG_8204  27 Mart 2017 Pazartesi / İzmitli eğitimci Seyfettin Karamızrak, 23. kişisel karakalem sergisini Cumhuriyet Parkı’ndaki Sanat Galerisi’nde açtı.

27Mar/170

Ece Kılıç ile Av. Semih Ergün evlendi

IMG_8149

25 Mart 2017 Cumartesi / Nigar – Haydar Kılıç çiftinin güzel kızları Ece ile Halise – Mehmet Ergün çiftinin yakışıklı oğulları Av. Semih ile evlendi.

27Mar/170

EN SADE VE ANLAŞILIR BİLGİLENDİRME…

AKLI BAŞINDA HERKES OKUSUN VE CEVAPLASIN

1. Cumhurbaşkanının taraflı olmasını, bir partinin genel başkanı olmasını doğru buluyor musunuz ? (Madde 101)
EVET ( ) HAYIR ( )

2. Cumhurbaşkanının eşini, oğlunu, damadını ya da seçilmemiş herhangi bir kişiyi sayı sınırlaması olmaksızın yardımcı ve bakan olarak atayabilmesini doğru buluyor musunuz? (Madde 106)
EVET ( ) HAYIR ( )

3. Cumhurbaşkanlığı makamının hastalık, yurtdışına çıkış ya da ölüm gibi nedenlerle boşalması durumunda halkın seçmediği bir cumhurbaşkanı yardımcısının ülkenin başına geçerek tüm yetkileri kullanabilmesini doğru buluyor musunuz? (Madde 106)
EVET ( ) HAYIR ( )

4. Cumhurbaşkanının kendisini yargılama yetkisine sahip tek mahkeme olan Anayasa Mahkemesi’nin 15 üyesinden 12 sini bizzat atamasını, 3 üyeyi de genel başkanı olduğu parti aracılığı ile Meclis’te seçtirmesini doğru buluyor musunuz? (Madde 159)
EVET ( ) HAYIR ( )

5. Aynı zamanda bir parti lideri olan Cumhurbaşkanının, hakim ve savcıları atayan, görevden alan ve görev yerini değiştiren HSYK’nın 13 üyesinden 6’sını doğrudan kendisinin atamasını, 7’sini ise partisinin çoğunluğu elinde bulundurduğu TBMM’ye seçtirmesini doğru buluyor musunuz? (Madde 159)
EVET ( ) HAYIR ( )

6. Cumhurbaşkanının hem partisinin il başkanını, hem valiyi, hem de mahkeme heyetini atamasını doğru buluyor musunuz? ( Madde 101, 104, 159)
EVET ( ) HAYIR ( )

7. Bir partinin üyesi/tarafı olan cumhurbaşkanının atadığı hakim ve savcıların, yani adaletin bağımsız ve tarafsız olacağını düşünüyor musunuz? (Madde 159)
EVET ( ) HAYIR ( )

8. Yüzde 51 ile seçilmiş cumhurbaşkanının yüzde 100 oyla seçilmiş meclisi feshedebilmesini doğru buluyor musunuz? (Madde 156)
EVET ( ) HAYIR ( )

9. Cumhurbaşkanının tek başına OHAL ilan edebilmesini, OHAL süresince ülkeyi kararnamelerle yönetmesini, Cumhurbaşkanı istemedikçe meclisin toplanmamasını doğru buluyor musunuz? (Madde 119)
EVET ( ) HAYIR ( )

10. Halktan toplanan vergilerden oluşan bütçenin nerelere harcanacağını Cumhurbaşkanının tek başına karar vermesini doğru buluyor musunuz? (Madde 161)
EVET ( ) HAYIR ( )

Kategori: Kişisel, Mesaj Yorum yok
27Mar/170

Kimler Uzun Yaşar? – Yrd.Doç.Dr. Süleyman COŞKUNER

süleyman coşkunerKimler Uzun Yaşar? - Yrd.Doç.Dr. Süleyman COŞKUNER

Sağlıklı, dengeli ve kaliteli beslenmeyi alışkanlık haline getirip, son nefesine kadar uygulayanlar.

Sürekli ve dengeli hareket ve spora son nefesine kadar devam edenler.

Dengeli, ölçülü ve sürekli çalışmaya son nefesine kadar devam edenler.

Sürekli başarı üretip, başarıdan zevk almayı başarabilenler.

,Kaliteli ve nitelikli okumayı son nefesine kadar alışkanlık haline getirenler.

Dost ve arkadaşlık portföylerini başarı ile dizayn edebilenler.

Gülümseme, naiflik, nezaket ve kibarlığı son nefesine kadar bırakmayanlar.

Olumsuzluklar karşısında sabretmeyi becerebilenler.

Olumsuzluklar karşısında yüksek kaliteli çözümler üretebilenler.

Başarmaya ve güzelliklere odaklananlar.