Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
30Haz/140

Prof . Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu – Tarık BAĞDAT

indirProf . Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu - Tarık BAĞDAT

Hafta başı Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafsız halkın genelini kucaklayan kişi olması gereken Cumhurbaşkanı adaylarını açıkladılar.

Evet! Cumhurbaşkanı olacak kişiyi artık halk olarak bizler seçeceğiz. Cumhur’u yani halkı ayırım yapmadan, ötelemeden ve herkesimi kucaklayan bir aday gerekiyordu. Aday partiler üstü olduğu kadar geldiğimiz noktada da Türkiye’nin getirildiği siyasi konjektörü de gören bilen aday olmalı.

Şu bir gerçek ki siz sol kökenli bir tarafsız aday getirseniz % 65 hayır diyecekti. Milliyetçi ve tarafsız birini getirseniz % 82 hayır diyecekti. Böylece toplumu ayıran sadece belli bir kesimin ve ehven işer aday yok buna vereceğim diyenlerin olduğu bir topluluğun adayı çıkacak kazanacak. Türkiye hak etmediği kötü mecrada daha fazla ayrışarak bir birine kötü gözle bakan, dedikoducu tarzda bir aday Cumhurbaşkanı olacak. Nerden bakarsanız bakın % 49’u temsil etmeyecek kişi o koltuğa oturacak işler ülke’de daha daha kötüye gidecek. Yaşananlar ortada. İnsanları siyasi görüşüne göre değerlendirilerek yok etmenin her şekli ortada, yaşıyoruz.

Aday ismi telefuz edildiği zaman oğlum Bilgutay, Prof Dr Ekmeleddin İhsanoğlu’nun İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden hocası olduğunu söyledi. Muhafazakar ama herkesin görüşüne saygılı adaletli kişiliğinden bahsetti. Kişileri siyasi görüşüne göre değil yaptığı işteki başarısına göre değerlendirdiğinden bahsetti.