Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

19Mar/171

AKŞENER DURDURULAMIYOR..

IMG_7745 (1)

Aydınlar Ocağı’nın davetlisi olarak ilimize gelen Meral Akşener'e İzmitliler sahip çıktı. Çağlayan Restaurant'ın hem içi hem de dışı tamamen doldu. 

Kocaeli Aydınlar Ocağı’nın davetlisi olarak ilimizdeki toplantıya katılan Akşener, referandum sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Akşener’in gelmesine saatler olmasına rağmen vatandaşlar salonun önünde uzun kuyruklar oluşturdu. . Ayrıca toplantı öncesinde Gölcüklü ülkücüler tarafından hayır lokması dağıtıldı.

İZMİR MARŞLARI ÇALINIYOR

Salonun etrafında Akşener’in dev bir fotoğrafa asıldı.  Ayrıca Akşener’i dinlemeye gelenlere ücretsiz olarak Ümit Özdağ’ın yazdığı kitap hediye edildi. Toplantıya gelenlere ayrıca Meral Akşener’in fotoğrafının da yer aldığı ‘ 80 milyon kere hayır’ yazılı kurdele dağıtıldı.. Akşener’in konuşacağı Çağlayan Restaurant’ta çok sık olarak İzmir Marşı’nın çalınması dikkatlerden kaçmadı.

DERVİŞOĞLU DA KATILDI

Akşener’in konuşacağı toplantıya ayrıca eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Musavvat Dervişoğlu ile çok sayıda MHP’li de katıldı. 

KADINLAR AĞIRLIKTA

Çağlayan Restaurant’ın içerisinde ise bayanların ağırlığı görülmeye değerdi. Salonun neredeyse tamamı kadınlar oluşturdu. Milli İrade isimli toplantıya Kocaeli Rumeli Balkan Derneği’nin kadın üyeleri de katıldı, hemşerilerini destek verdi.

BÜYÜK İLGİ

Meral Akşener’in konuşmacı olarak katılacağı toplantıya CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, eski ilçe başkanı Selman Yıldırım ,CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Cuma Karavar,  Av. Hüseyin Acurman, eski milletvekili Bekir Yurdagül, eski meclis üyesi Temel Çağlayar, eski il yöneticilerinden Nejat Bayhan, eski il genel meclis üyelerinden Fevzi Canbaz, eski ilçe başkanlarından Orhan Dönmez, eski il gençlik kolları başkanlarından Gökhan Orhan ile CHP’nin çok sayıda eski yöneticisi katıldı. Ayrıca toplantıya DYP’liler de ilgi gösterdi. DYP’li ilimizde önemli isimlerinden DYP eski Milletvekili Halil İbrahim Artvinli, eski il ve ilçe başkanları, Petrol-İş eski şube başkanı da olan Yaşar Erbaş, Adnan Yaman’ın yanı sıra çok sayıda partili de salonun önüne geldi. Toplantıya ayrıca; Kocaelisporlu eski futbolcu ve antrenör Zeki Kaya, Biz İzmit’iz Platformu Başkanı Hüseyin Erol, Oğuz Boyu Başkanı Mehmet Özer,  HEPAR il Gençlik Kolları üyeleri, ADD Karamürsel İlçe Yönetimi de katıldı. Salonun tamamen dolması nedeniyle erkekler Çağlayan Restaurant’ın önünde beklemeye başladı.

KOCAELİSPOR ATKISI

Aslen İzmitli olan Meral Akşener’i İzmitliler adeta bağrına bastı. Akşener’e gösterilen yoğun ilgi nedeniyle salonun içerisinde onu bekleyen kadınlar da salonun dışına çıkarıldı. Adeta bir miting havasını alan toplantıda Akşener’in yanında eski vekiller Türkkan ile Cumali Durmuş yer aldı. Akşener’e vatandaşlar tarafından Kocaelispor atkısı hediye edildi. Akşener, atkıyı hemen boynuna taktı. Toplantının ilk sözünü alan Kocaeli  Aydınlar Ocağı Başkanı Ruhittin Sönmez, Çanakkale Zaferi’nde yaşamını yitirenleri andı. Sönmez, “Ne pahasına olursa olsun söz veriyoruz, son söz Türkün olacak” dedi.

DESTANSI DİRENİŞ

Başkan Sönmez, “Meral Akşener’i dinlemek için salonlara sığmıyoruz. Kocaeli Aydınlar Ocağı’nı 1980 yılında Nihat Gürer kurdu. Meral Akşener’de bu ocağın aktif bir üyesiydi. Kendisi ile hep gurur duyduk, duymaya da devam ediyoruz. Destansı bir direnişin içinde.” diyerek sözü Meral Akşener’e bıraktı. Akşener, başkan Sönmez’e kendisini İzmitlilerle buluşturduğu için teşekkür etti. Akşener, en acemi zamanında siyasete İzmit’te başladığını söyledi. Kendisini dinlemeye gelen CHP, DYP, Anap, HEPAR, SP temsilcilerine de teşekkür etti.

Akşener, konuşmasında şunları söyledi: “Dün neler vadettiğimizi Kocaelili hemşerilerimiz ile ne konuştuğumuz siyasetten, iftira ile bel altına inen siyasete indik. Kocaelili olmayı hiçbir zaman unutmadık. Cumhurbaşkanına sesleniyorum. İzmitli siyasetçilerden örnek alın, dilinizi düzeltin. Kocaeli’deki kardeşlik hukukundaki bu milletin karşısına dikmekten vazgeçin. 16 Nisan’da yapılacak olan referandumda hayır tercihimizi paylaşmaktır, sizlerle paylaşıp aziz milletimizle bu görüşlerimizi paylaşmamıza yol açmaktır.

BURADA CESURLAR VAR

Demokrasinin olmazsa olmazı milli iradedir. Ama bu seçimin eşit şartlarda olması gerekir. OHAL şartlarında referanduma gidilmez. Fikirlerimizi her şartta söylemeye çalışarak sizlere buluşarak bu referandum meşruiyetini sağlayan bir yol izliyoruz. Şu meydanı dolduran teröristlerle masaya oturan var mı? Sayın Öcalan diyen var mı? Hayır. Hainler korkak olur, burada cesurlar var.

KÖROĞULLARI’NIN TORUNLARIYIZ

Sayın Başbakan Çanakkale’ye gitti. Ne olur 100’er sayfa tarih okusa. Başbakan Çanakkale geçilmez diyordu şimdi ise geçiyoruz diyor. Şayet o Çanakkale geçilmezin ne manaya geldiğini bilmiyorsa başbakan yandı gülüm keten helva. Sonra Bolu’ya geldi. Böyle bir kalabalık öğrenciler getirilmiş, çocuklar getirilmiş. Dedi ki Bolu beyinin torunları, Bolular şok. Çünkü Bolu beyi zalimliğiyle tanınan bir şahıs. Ama ben bilirim ki Bolu Beyi Köroğlu ile tanınır. Ama hayır iradesini tercihini ortaya koyanlar her zaman bir Bolu beyi vardır tarih boyunca. Burada da bu cesur insanlar, elbette ki Köroğlu’nun torunlarıdır.

EVET DEDİĞİNİZDE

Bizim gemiciğimiz yok, Hollanda’da şirketlerimiz, zırhlı arabalarımız yok, büyük büyük para sahibi dostlarımız yok, ayakkabı kutucuklarımız yok. Bir kişiye her şeyi veriyorsunuz. Beşer şaşar.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Hayır çıkınca, nefes alan seçmenin odakta olduğu millet siyasetçinin efendisidir anlayışı hakim olacak. Siz ne derseniz ne isterseniz, Siyasetçinin önünüzde hazır olduğu bir dönem olacak.

Bu milleti ezdirmesinler. İlelebet payidar kılsın.

Bayram sofralarında bayram günü heyecanı içerisinde sofrada buluştursun.

Devletimiz var olsun.

Yıkılmayacağız,

Yılmayacağız.

Başaracağız.

Ne mutlu Türküm diyene.”

Konuşmasının ardından Akşener alkışlar içerisinde alandan ayrıldı.

IMG_7745 (1)IMG_7754 (1)           Dr. Meral Akşener konuşmasını yaparken

IMG_7695IMG_7696   Gölcüklü arkadaşlarla

IMG_7700IMG_7697       Oğuz Boyları Konfederasyonu Başkanı Mehmet Özer, Ahsen Okyar, Başkanlık Sistemi(Bile bile lades) kitabı yazarı Halil Konuşkan,Emlakçı Ahmet Bozdemir

IMG_7706IMG_7698   Satranç Hocası Mustafa Yıldız, Mehmet Özer, Ahsen Okyar, Stratejist Hasan Yılman, Ahmet Bozdemir

IMG_7707IMG_7708

IMG_7709IMG_7710

IMG_7730IMG_7718  Kandıra Çakırcaali Divanı Kocaeli Mahallesi e. İmam Hatibi Muhammet Sakaoğlu ve bizimkiler

IMG_7742 (1)IMG_7721             E. Teknik Öğretmen Osman Ölçer, Ahsen Okyar, Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez, Dr. A. Gülden Sönmez, İzmit Buluşmalarının mimarı Duygu Mert, e. Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş

IMG_7728IMG_7714  Dilovası Sakaryalılar Derneği e.Başkanı Ergün Özcan, Ahsen Okyar, Dilovası Sakaryalılar Derneği yöneticisi Yunus Bozdemir

IMG_7741 (1)IMG_7724          Av. Ruhittin Sönmez, Dr. A. Gülden Sönmez, Duygu Mert, e. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Osman Ölçer

IMG_7752 (1)

Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez ve Sakarya Aydınlar Ocağı Başkanı Dr. Mustafa Kemal Cerrahoğlu ile Aydınlar Ocağı yöneticileri

Bu yazıyı beğendiniz mi?

RSS Kaynağımıza abone olun!

Yorumlar (1) Geri izlemeler (0)
  1. Helal olsun İzmitliler yalnız bırakmadı.Yine her zaman ki gibi mükemmel bir birliktelik oldu
    .


Leave a comment

Geri izleme yok.