Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
18Haz/190

Oğuzhan Baykara kardeşimiz askere uğurlandı..

QQSL5189

8 Haziran 2019 Cumartesi /Oğuzhan Baykara kardeşimizi askere uğurladık.. Aydın 1.Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığında askerliğini tamamlayacak. Hayırlı tezkereler..

18Haz/190

HAYRETTİN KARAMAN’IN FETVASI – Ruhittin SÖNMEZ

ruhittin sHAYRETTİN KARAMAN’IN FETVASI - Ruhittin SÖNMEZ

İnsanlar kendi seçtikleri kişilerin / partilerinin yaptıkları yanlış işler sonucu yaşadıkları kötü sonuçları duymak istemiyor.

Çünkü “suça ortaklık duygusu” içlerini kemiriyor.

Belki de bu yüzden, 17 yıl içinde yapılan bütün yanlışlarına, ülkenin ekonomi, terör, dış politika, eğitim, yolsuzluklar gibi alanlarda duvara çarpma noktasına gelmemize rağmen.. Kibir, şatafat, israf, ayrıştırıcı dil gibi tavırlarına rağmen AKP seçmeni bir ders verme tepkisi gösteremedi.

Üstelik, AKP müthiş bir propaganda gücü ile kendi seçmeninin vicdanıyla başbaşa kalmasına izin vermemek için çaba sarfediyor. “Beka sorunu” gibi kampanyalarla kitlesini konsolide etmeyi başarıyor.

Ama bu defa yaşanan olumsuzluklar çok fazla ve rakip güçlü.

Bir defa ekonomik krizin en önce ve en fazla hissedildiği şehir olan İstanbul’da seçim yapılacak.

İstanbul Belediye Başkanlığı seçiminin iptali ve yenilenmesine dair YSK kararının bağımsız ve tarafsız yargının eseri olmadığı, siyasi baskı ile alındığı algısı toplumda daha hakim. Hatta AKP seçmeninin önemli bir bölümü dahi İmamoğlu’nun kazandığı seçimin “haksız şekilde gasp edildiğine” inanıyor.

AKP seçmenleri genellikle kendilerini muhafazakar veya dindar olarak tarif eder.

Yapılan haksızlıkların dini hassasiyetler ve vicdanlar üzerinde yarattığı rahatsızlık bu defa her zamankinden daha şiddetli olduğu kamuoyu araştırmaları ile tespit edilmiş olmalı.

Bıçaksırtı giden bir seçim kampanyasında AKP’li dindar kesimden çok az bir kesimin bile vicdanlarına göre oy vermesi seçimi kaybettirebilir.

İşte bu ahval ve şerait içinde devreye Prof. Dr. Hayrettin Karaman girdi.

Karaman AKP yöneticilerini rahatlatan, gerçek dindarları şaşırtan ve üzen bir fetva verdi.

18Haz/190

Kocaeli Gazeteleri, 17 Haziran 2019 Pazartesi

2019.06.17c

18Haz/190

Köfteci Hacı Sebahattin’in Yerinde..

IQZF3776

15 Haziran 2019 Cumartesi / Hasan Uzunhasanoğlu kardeşim Cumartesi günü ziyaret ve katıldığımız programlardan sonra Köfteci Hacı Sebahattin Yerinde ağırladı. Sağolsun.

18Haz/190

SURİYELİLER VE GÖÇÜN ETKİLERİ

64593163_10157199722057432_4387145480379826176_n

Kategori: Mesaj Yorum yok
17Haz/190

Fevzi Genç’in çiçekleri..

IMG_8740

8 Haziran 2019 Cumartesi / Kandıra da Fevzi Genç’in bahçe kenarlarındaki çiçekler..

17Haz/190

Av. Naci Kara kardeşimize uğradık..

EXTB5271

15 Haziran 2019 Cumartesi / Akça Koca Kültür Platformu Başkanı Hasan Uzunhasanoğlu Başkanım ile birlikte hazır Tütünçiftliğe gitmişken Av. Naci Kara üstadımıza da uğradık.

17Haz/190

Mehmet Akif Bekiroğlu hocamızı 16 Haziran 1978 tarihinde kaybettik. 41 yıl ne çabuk geçti..

13434708_1378865975473543_7249226261845982321_n

Kaybettiğimiz Tarih: 16 Haziran 1978

İstanbul’da Kocaeli Yurdunda,

Gölcük’te Ocak Başkanlığında,

Kandıra’da öğretmen olarak görev yaparken yollarımız kesişti.

41 sene sonra da, bu güzel insana Rabbim rahmet eylesin..

16Haz/190

KOÜ Sağlık Hizmetleri MYO’da Mezuniyet Sevinci..

IMG_8967

13 Haziran 2019 Perşembe / KOÜ Prof.Dr. Baki Komsuoğlu Konferans Salonunda Sağlık MYO’nun 427 öğrencisi mezuniyet diplomalarını aldı.

15Haz/190

TÜRKLER’DE VATAN TELAKKİSİ – Dr. Şahin CEYLANLI

şahin ceylanlıTÜRKLER’DE VATAN TELAKKİSİ - Dr. Şahin CEYLANLI

Türklerde vatan anlayışı, atalarından miras kalan bir yadigar, şehitlerin kanıyla kazanılmış, tarihi zenginlikleri sinesinde saklayan, sınırları belirlenmiş kutsal topraklardır. Bu konuda ünlü şair Mithat Cemal Kuntay şunları söylüyor:

“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır.                                                                Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır!“ ,

Konumu itibarıyla; dünyanın en güzel yerinde olan Türkiye üzerinde oynanan oyunlar, tertiplenen tezgahlar henüz bitmemiş ve bitmesi de mümkün görünmüyor. Onun için milli eğitim müfredatlarında, televizyon yayınlarında, gazete sayfalarında, yapılacak filimlerde v.s. yerlerde vatanın ne anlama geldiğini, vatan sevgisini ve vatan anlayışını sürekli gündemde tutarak beyinlere nakşetmek gerekmektedir.

15Haz/190

TANTAN, SURİYELİ GERÇEĞİNİ AÇIKLADI!

safe_imageTANTAN, SURİYELİ GERÇEĞİNİ AÇIKLADI!

Eski İçişleri Bakanı Tantan, Suriye politikasıyla ilgili çok çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Tantan, "Ateş Türkiye'ye sıçrayabilir" dedi.

15Haz/190

Kandıra’da Nazım Hikmet anıldı

62605818_576420479549283_569111547863891968_o

13 Haziran 2019 Perşembe / Bizkandıra’yız Şiir Topluluğunun tertiplediği Nazım Hikmet Ran’ı anma ve şiir etkinliği Kandıra Belediyesi Çay Bahçesinde gerçekleşti.

14Haz/190

CAMİLER ÇOCUK DOLSUN, AHLAKI KUR’AN OLSUN – Fahri SAĞLIK

fahri sağlıkCAMİLER ÇOCUK DOLSUN, AHLAKI KUR’AN OLSUN - Fahri SAĞLIK

Çocuklarımız, Yüce Allah’ın bize en büyük emanetlerindendir. Onları kendini ve Rabbini bilen, sorumluluklarının farkında olan, milletine ve insanlığa faydalı nesiller olarak yetiştirmek ise her anne babanın  en önemli vazifesidir. Peygamberimiz (s.a.s)’in “Hiç bir anne baba çocuğuna güzel terbiyeden daha kıymetli bir bağışta bulunmamıştır.”  hadisi gereği yavrularımıza imanı ve İslâm’ı milli ve dini değerlerimizi öğretmek, güzel ahlak ile donatmak onlara bırakacağımız en büyük mirastır.

Çocukların dini eğitimi asla ihmale gelmez. Dini eğitimi ihmal edilmiş olan çocuklar ileride maddi ve manevi külfete, telafisi mümkün olmayan zararlara ve mahcubiyetlere yol açabilirler. Hiç şüphesiz çocuklarımızın elde ettiği her başarı iftihar vesilemiz, yol açtıkları her zarar da üzüntü ve mahcubiyet vesilemiz olacaktır.

Hayırlı nesiller yetiştirmemize katkı sağlayacak, gözümüzün nuru evlatlarımızı Kur’an’la ve Peygamberimiz (s.a.s)’in örnek hayatıyla buluşturacak bir zaman dilimi daha başlıyor. Yaz Kur’an kurslarımız, 17 Haziran’da açılıyor.Hatırlanacağı gibi geçen yıl “Camide Çocuk Sesi, Vatanımın Neşesi” şiarıyla şenlenen camilerimiz, bu yıl da “ Camiler Çocuk Dolsun, Ahlakı Kur’an Olsun.”sloganı ile  milyonlarca çocuğumuz için bir eğitim yuvasına dönüşecek.

14Haz/190

GERÇEK İNSANLAR – SAHTE İNSANLAR

PLOK8305

Kategori: Mesaj Yorum yok
13Haz/190

Mete Küçük bey Hollanda dan döndü..

IMG_8869

11 Haziran 2019 Çarşamba / Küçük Ailesi bir hafta süren Hollanda seyahatinden döndü.  Babası, annesi ve Efe ağabeysi ile Mete Küçük, Sabiha Gökçen Havalimanında, İzmit’te dönüşlerini sağlayacak Hasan Dayısının midibüsüne geçerken..

13Haz/190

Prof.Dr. Esad Coşan 29 sene önce ne demişti?

Prof.Dr. Esad Coşan 29 sene önce ne demişti?

Prof. Esad Coşan’ın bundan tam 29 sene önce 5 Mayıs 1990 tarihinde söylediklerine bırakmak istiyoruz. “Hocamız” “şeyhimiz” “gavsımız”diyerek aklını, mantığını, ruhunu, parasını, ahiretini, kayıtsız şartsız ve İslam’a da aykırı olarak başkalarına teslim etmiş olanların dikkatine sunuyoruz.

5 Mayıs 1990 sohbetinde şöyle diyordu Prof.Dr. Esad Coşan:

“İslam'da cemaatle beraber olunması tavsiye edilir. Cemaatle beraber olmak "hakla", "hakikatle" beraber olmaktır! Tek başına olsa bile, hakikatle beraber olan cemaattir. Hakikatten kopmuş olanlar, milyonlarca da olsa tefrikadadır.”

“Bugün maalesef tüm İslâm âlemi emperyalist güçlerin sultası altındadır. Kuş uçurtmazlar, takip ederler... Hem de kendisi takip etmez... Amerika seni John'la takip etmez, Smith'le takip etmez. Adı senin benim gibi olan Müslümanla takip eder; canına okur. O milletin içinden çıkmış hain vasıtasıyla takip eder ve millete en büyük zararı, kendi içinden çıkmış insanlara yaptırır. Parayla satın alır, ajan edinir ve öyle kullanır.”

“Herkese ajan demiyoruz; metot bilmediğinden, ilimden uzak olduğundan emperyalist onu kullanır, fark etmez. Sahte bir takım organizasyonlar var, topluyorlar insanları etraflarında, ondan sonra onları toptan satıyorlar! Götürüyor, olmadık yere bağlıyor... Mü'min feraset gözüyle bunları anlayabilmeli. Hizmet ediyorum diyen insanları, organizasyonları irfan teraziniz ile tartın!”

“Böyle birtakım insanlara, organizasyonlara körü körüne bağlanmayın! Her birinize istiklâl tavsiye ediyorum. Hür olun, hizmeti kendiniz tespit edin, yapmaya çalışın!”

“Emperyalistlerin türlü oyunları var. İslâm, bir kimsenin hizmetiyle yürüyecek hâle gelirse, o kimseyi yok ederler, öldürürler, satın alırlar, tehdit ederler. Ne yapmak lâzım? Hizmeti yaygınlaştırmak lâzım, herkesin lider olması lâzım. "Tek lider, vazgeçilmez insan..." diye bir şey olmaz. Bakın, Filistinli çocuklarla niye başa çıkamıyorlar? Hepsi lider.”

“Bir lidere, tek hocaya, tek ekibe bağladığı bir yığın insanı, böyle üzüm salkımını sapından tutar gibi, istediği yere götürüyor!”

“Onun için, teşkilât kurdurtuyorlar; teşkilâtın başına kendi adamlarını --hain bir kimseyi-- koyuyorlar. Öteki insanların hepsini, üzüm salkımı gibi oraya buraya götürüyorlar.”

“Müsaadeli, ağabeyli, bilmem neyli hizmet olmaz... Tâbî olmayın kimseye! Bana da tabi olmayın! Bana tabi olursanız, beni sıkıştırırlar. Ondan sonra, "Sen bu adamlarına şöyle yap!" derler. İslâm'a, Allah'ın emrine tabi olun! Allah'ın dinine hizmet edin! Tek başınıza olsanız da, hakla beraber olun! O zaman İslâm kalkınır; başka türlü kalkınamaz! "Aa, efendim, dirlik, düzenlik, birlik, beraberlik, organizasyon bozulmasın" diyorlar.

“Her biriniz İslâm için, kendinizin dünyada kalmış tek adam olduğunuzu düşünün. Ama senin gibi aynı hedefe yürüyen başka insanlar varsa; onlarla da işbirliği yap! Yapmıyorsa, silkele at be! Sen onu sırtında taşımak zorunda mısın? Beni sırtında taşımak zorunda mısın? Kimse kimseye hürriyetini vermesin! Hürriyet aziz şeydir. İnsan, ancak Allah'a kul olur.

"Allahım! Ancak sana kulluk eder ve yalnız senden yardım dileriz."

Kategori: Makale Yorum yok
12Haz/190

DİYANET İŞLERİ BAŞKANINA ARZUHAL – Fazlı KÖKSAL

Arzuhal

DİYANET İŞLERİ BAŞKANINA ARZUHAL – Fazlı KÖKSAL

Medyada yer alan haberlerden ve internette yayımlanan videolardan, anladığımıza göre, Gaziantep İli İyinacar Camii'nin imamı, Fadıl Yılan'ın 04.06.2019 Günü Ramazan Bayram Namazı Sırasında Hutbe okurken, Başkanlığınızın web sitesinde yayımlayarak bir örneğini Müftülükler aracılığı ile tüm imamlara gönderdiğiniz hutbede[i] yer almayan şu cümleleri sarf etmiştir; “Kurtuluş mücadelesinde bizi kandırdılar. 1.İnönü’de şöyle zafer kazandılar, 2.İnönü’de şöyle zafer kazandılar. Sakarya’da şöyle zafer kazandılar. Şöyle kahramanlık yapılmış, böyle kahramanlık yapılmış. Yunanlıları denize döktüler. Nerde döktüler. Hepsi yalan. Yunanlıların hepsi yaşıyor işte. Keşke o gün savaşı kaybetseydik, belki Osmanlı’yı daha sonra yeniden kurabilirdik ”

12Haz/190

Bizkandıra’yız Platformunun ziyareti..

IMG_8857

11 Haziran 2019 Salı / Aygün Aynagöz Başkanlığındaki Bizkandıra’yız Türk Sanat Müziği Platformu yöneticileri Ahsen Okyar’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

12Haz/190

Kocaeli Gazeteleri, 11 Haziran 2019 Salı

IMG_8879

11Haz/190

CIA’in hedefindeki gıda uzmanı: “TARHANA OSMAN” – Soner YALÇIN

2CIA’in hedefindeki gıda uzmanı: “TARHANA OSMAN” – Soner YALÇIN

Büyük yalanlara karşı mücadele vermiş bir isim… Okyanus Ötesi'nden pompalanan gıda üretimi ve beslenmeyle ilgili ezberleri bozan bir akademisyen… O yıllarda gıda yönünden kendi kendine yeten ender ülkelerden olan Türkiye'nin, yanlış tarım politikalarıyla ithal tarım pazarı haline getirileceğini ilk kaleme alan bir yazar… Kimyasal yiyeceklerin insan sağlığını nasıl perişan ettiğini yazdığında kara listelere alınan bir beslenme uzmanı… Ülkesinde dışlanan, aç bırakılan, suikaste uğrayan vatansever bir aydının portresi…