Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

27Ağu/118

İzmit Bir Beyefendisini Daha Kaybetti.. Dr. M. Şefik POSTALCIOĞLU’nu Kaybettik.

Dr. M. Şefik Postalcıoğlu1954  doğumlu Hacettepe Tıp Fakültesi Mezunu, 1984 yılından bugüne İzmit'te Kulak Burun Boğaz Mütehassısı olarak olarak görev yapan Dr. M. Şefik Postalcıoğlu'nu kaybettik.

Bu akşam SekaPark Otelde dostları ile iftar açan Dr. M. Şefik Postalcıoğlu, akşam namazı için Mescide giderken fenalaşıp kaldırıldığı Seka Devlet Hastanesinde vefat etti.

Uzun yıllar Seka Devlet Hastanesinde idari görev de alan, Kocaeli Devlet Hastanesinde Başhekim olarak hizmet veren Dr. Postalcıoğlu yoğun koşuşturmasına rağmen sosyal sorumluluğunu asla unutmayan ilimizin en renkli ve güzel bir şahsiyeti idi..

Halen;
Kocaeli Valiliği Kültür Müdürlüğü Türk Müziği Korosu Yönetim Kurulu Başkanı,
Kocaeli Afyonkarahisarlılar Derneği Başkanı,
Kocaeli Aydınlar Ocağı Yönetim Kurulu Üyesi,
Tabibler Odası Üst Kurul Delegesi'dir.

Zeynep Postalcıoğlu ile evli 2 kız 1 erkek olmak üzere 3 çocuk babasıdır.

Cenazesi Pazar günü 12:oo ‘de SEKA İZMİT Devlet Hastanesinden alınacak, FEVZİYE CAMİİNDE öğle namazı sonrasında Bahçecik DAMLAR Mezarlığında ebediye uğurlanacaktır.

Bu Kadir gecesinin ilahi rahmeti Doktor ağabeyimizi kuşatsın, Eşi Zeynep yengemiz hanımefendi başta olmak üzere çocuklarına ve sevenlerine sabır versin.. Ahsen OKYAR

Dr. M. Şefik POSTALCIOĞLU kimdir?

03.10.1954 Ankara doğumlu. Afyonlu İsmail ve Hatice Postalcıoğlu'nun 5 çocuğundan 4.cüsü. Tahsil hayatı Ankara'da geçti. 1978 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. İhtisasını Ankara Numune Hastanesinde yaptı. 1982 yılında Kulak-Burun-Boğaz Uzmanı olarak ihtisasını tamamladı.

Mecburi hizmet kurası ile 1982 yılında SSK İzmit Bölge Hastanesine atandı. Aynı yıl askerlik görevi için İskenderun Deniz Hastanesine intikal etti.  Vatani görevinin bitiminde yeniden SSK İzmit Bölge Hastanesine dönerek KBB Uzmanı olarak görevine başladı. Aynı Hastanede 1996-2001 yılları arasında Başhekim Yardımcılığı görevinde bulundu.

04.07.2001-18.11.2005 tarihleri arasında Kocaeli Devlet Hastanesinde Başhekim olarak hizmet verdi. 18.11.2005 tarihinde bu görevinden istifa etti ve yeniden SSK İzmit Bölge Hastanesine (SEKA Devlet Hastanesi)  KBB Uzmanı olarak döndü.  Ve 15.09.2008 tarihinde emekli oldu. Müteakiben İzmit Kızılay Tıp Merkezinde çalışmaya başladı.28.02.2010 tarihinden itibaren Tıp Merkezi kapatılana kadar burada görev yaptı.

İzmit'e gelişinden bu yana Kocaeli Tabip Odası Yönetim Kurulunda (1992-1994 ve 1998-2000) 2 dönem görev yaptı. Halen Kocaeli Tabip Odası TBB Büyük Kongre Delegesi olarak görev yapmakta...

Ayrıca Kızılay İzmit Şubesinde Şube Kurulu üyesi Yönetim Kurulu üyesi olarak görevler aldı..

Geldiği seneden itibaren Kocaeli Aydınlar Ocağı çalışmalarına katıldı...

SSK İzmit Bölge Hastanesi Derneğinde hizmetlere katıldı...

TC Kocaeli Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Korosunda 1989'dan beri görev yapmakta, halen Yönetim Kurulu Başkanı..

Sosyal Hizmetler İl Kurulunda üye olarak bulunuyor...

Kocaeli Afyonkarahisarlilar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneğinde Kurucu üye ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmakta...

D. Zeynep Postalcıoğlu ile evli olup, İsmail Orhan, Hatice Merve, Nur Melike isimli 3 çocuk babasıdır.

Bu yazıyı beğendiniz mi?

RSS Kaynağımıza abone olun!

Yorumlar (8) Geri izlemeler (0)
  1. ALLAH MEKANINI CENNET ETSİN.

  2. Duydum çok üzüldüm inanamadım izmit çok değerli candan samimi dost yardım sever beyefendi renkli kişiliği olan abimizi kaybettik ALLAH rahmet eylesin mekanı cennet toprağı bol olsun.ailesinin başı sağ olsun ALLAH sabırlar versin..

  3. allah rahmet eylesin ruhu şad olsun mekanı cennet olsun.

  4. Allah rahmet eylesin.

  5. allah tahsilatını afve rahmet etsin geride kalan kederli aşlesine metanet ve sabır versin başları sagolsun

  6. İNNALİLLAHİ VE İNA İLEYHİ RACİUN.DİYOR ŞEFİK ABİMİZE ALLAHUTEALADAN RAHMET DİLİYORUN.EVET KOCAELİ DEĞERLİ BİR TABİBİNİ KAYBETTİ.BAŞIMIZ SAĞOLSUN.

  7. O sadece hekimliğiyle değil sanatçı kişiliğiyle de ilimize çok şey kazandıran nadide şahsiyetlerindendi.Yaşarken yeterince değerinin bilinmediğini düşünüyorum.İşte dün vardı, bugün yok.Elimizden kaydı gitti. Demek ki Mevlamın öyle sevgili kuluymuş ki böyle mubarek bir gecede O’nu alıverdi katına.NE MUTLU O’na, ne mutlu ailesine… Rabbim geride bıraktığı evlâd-u iyâline sabr-u cemîl, ecr-u cezîl, âmâl-i sâlihât üzre tûl-i umur nasip eylesin.Rabbim kıymetli hekimimin sa’yini meşkûr, zenbini mağfûr eylesin inşaallah.Bütün meslektaşlarına sanatçı arkadaşlarına,mûsikî âlemine, yakınlarına, dostlarına, sevenlerine en derin taziyelerimi sunuyorum.Rabbim kabrini pür nûr makamını cennettten bir köşe eylesin inşaallah.Rabbim gizli âşikâr yardımını esirgemediği kişilerin mükâfatını O’na kat kat versin.Güneşin bir mızrak boyu yaklaştığı ahiret âleminde O’nu Arş’ın gölgesinde, Habîbinin sancağı altında haşr-u cem eylesin.Biz fânî kullarına da böyle değerli şahsiyetlerin yaşarken değerini hakkıyla bilebilecek idrak, iz’an ve şuûr lutfeylesin.

  8. allah rahmet eylesın mekanı cennet olsun insallah


Leave a comment

Geri izleme yok.