Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

7Haz/140

CUMHURBAŞKANI KİM OLMALI? – Cevat Nas

cevat nasCUMHURBAŞKANI KİM OLMALI? - Cevat NAS

Andımızın kaldırılmasını sessiz devrim olarak niteleyen, pkk’nın hedeflerini Kürt sorunu olarak niteleyenlerden bu ülkeye Cumhurbaşkanı olamaz. Talabani o kadar iyi ağırlandı ki, kendi de şaşırdı. Başbakan'ın Kürdistan demesi de çok hoşuna gittiğini söyleyen Talabani, geçmişte dedelerinin alamadıklarını bu iktidardan almıştır ve memnuniyetini defalarca dile getirmiştir. Talabani’yi memnun edenlerden Cumhurbaşkanı olmaz...

Akp'nin ilk dışişleri bakanının; Kürtlerin devlet kurması hayali, meşrudur derken, bu ülkeyi, Türk Halkı'nın kimlere teslim ettiğinin muhasebesini iyi yapmasının gerekliliği, samimi bir gerçektir!
Sırrı Sakık'ın Ağrı Belediye başkanı olunca yaptığı ilk işin M. Kemal Atatürk'ün silah arkadaşı, Doğu illerimizi Ermenilerden kurtaran Kazım Karabekir Paşa'mızın ismini silmesini bu millet iyi değerlendirmelidir!

Şırnak Valisi'nin; Başbakan'ı ve Öcalan'ı taktirle karşılıyorum demesini ise nasıl yorumlamak lazımdır? Binlerce insanın katilini, Türkiye ye yıllardır verdiği zararı, binlerce Türk ve Kürt bebesinin katilini taktir eden bir valiye bu millet nasıl güvenebilir? Bu insanları vali olarak atayanlara ne diyelim? Bu milletin geleceği açıkça görülüyor ki büyük risk altındadır. Açılım süreci denilen bu sürecin sonunda ne bekleniyor? Türkiye'nin büyümesi mi, yoksa parçalanması mı? Yugoslavya örneğini herkes hatırlamalıdır! Bu milletin, Kürt kökenli insanlarımızla sorunu yoktur. Sorun ABD, İsrail güdümlü Ermeni kökenli pkk iledir. Özellikle sol kanat bu cümleyi iyi düşünmelidir. Yapılan eylemlerde sol kanat ,pkk ve dhkp-c militanlarına alet olmamaya dikkat etmelidir.

Yarın bu milletin pişman olmaması için, Cumhurbaşkanlığı ve sonra da milletvekilliği seçimlerini iyi değerlendirmesi lazımdır. Bu hükümet dönemini artık anlatmaya gerek yoktur. Olanlar ortadadır. Türkiye bölünmenin eşiğine gelmiştir. Onun içindir ki duyarlı insanlar, bu ülkede yaşayan herkes, sağ-sol, Sünni-Alevi, Kürt-Türk demeden herkesin Cumhurbaşkanlığı seçiminde taraf olması gerekmektedir. Pkk ya tavizler veren zihniyete, kim olursa olsun, bu ülkenin bölünmesini istemeyen herkesin artık aklını başına alarak birlik olup, T C Devletinin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkanlara, sahip çıkılması lazımdır.

Sokağın ve milletin nabzını tutan basın ve yayınlara göz attığımızda Meral Akşener'in öne çıktığını görmekteyiz. Okumak kadına da erkeğe de farz kılınmıştır. Erkek ne ise kadın da o dur. Saygı, sevgi ve muhabbet erkeğe de, kadına da eş değer olmalı. Belli bir devlet ve meclis kültürü de olan Meral Akşener'i meclisteki ve meclis dışındaki tüm partiler ve sivil toplum kuruluşları değerlendirmelidirler. Toplumumuzda öyle kadınlar vardır ki bilgili, kültürlü çoğu erkekten daha delikanlıdırlar. İşte Meral Akşener Hanımefendi günümüzün Nine Hatunlarından en önde gelenlerden birisidir. 

Kadın elinin değmediği meselelerde başarılı olmanın zorluğu artık ispatlanmıştır. Türklerde Hakanın Hatununa danışıp sefer ve diğer devlet kararları alması örnek alınmalıdır. Bu yüzdendir ki Meral Akşener Hanımefendi Türk Milleti tarafından Cumhurbaşkanı olarak seçilse bu milletin hayrınadır, düşüncesindeyiz. Dik durmanın, adaletli olmanın ne olduğunu da bir nebze bu millet vicdanında yaşamış olur zannederiz...

Cumhuriyet, demokrasi, insan hakları, inançlara saygı, Türk Milleti'nin bölünmez bütünlüğü Meral Akşener Hanımefendi ile yara almaz inancındayız. Türk Milleti hak ettiği yere er geç gelecektir. Bu millete ihanet edenler tarihte aldıkları dersleri, bu milletin bir olması, iri olması, diri olması ile Allah’ın izniyle yine alacaklardır.
Saygılarımla...

Bu yazıyı beğendiniz mi?

RSS Kaynağımıza abone olun!

Yorumlar (0) Geri izlemeler (0)

Yorum yapılmadı.


Leave a comment

Geri izleme yok.