Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

28Nis/140

Kandıralılar İstanbul da

7

25 Nisan 2014 Cuma / Erdoğan Görgün Başkanlığındaki Kocaeli Kandıralılar Derneği üyeleri İstanbul’da Topkapı Sarayını gezdi, Fatih’teki Ali Emiri Kültür Merkezinde Amir Ateş için tertiplenen geceye katıldı.

Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun Herekeli

İzmit’ten giden heyet önce Topkapı Sarayı Müze Başkanı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun ile biraraya geldi. Herekeli olan Prof. Dursun Kandıralıları gezdirdi ve  Topkapı Sarayı ile ilgili geniş bilgiler verdi.

Müze Başkanına Plaket

Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Erdoğan Görgün, Denetim Kurulu Başkanı Ahsen Okyar, ve eski Başkanlar Dr. İsmail Çapcı ve Ali Kahraman, Topkapı Sarayı Müze Başkanı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun’a Derneğin Başarı ve Teşekkür plaketini takdim etti. Prof. Dursun da Ahsen Okyar’a “İncir Çekirdeği - Hereke’den Çıktım Yola” kitabını imzaladı.

Siirt Şeref Büryan Kebap Salonun da..

Kocaeli Kafilesi, Topkapı Sarayı Müze ziyareti sonrasında akşam yemeği için Fatih İtfaiyesi arkasındaki Siirt Şeref Büryan Kebap Salonuna geçti. Menkul Değerler AŞ Kocaeli Şube Müdürü Cihat Kaymas’ın yakın arkadaşı olan Şeref Avcı’nın özel hazırlattığı büryan kebaplar çok beğenildi.

Ali Emiri Kültür Merkezinde Amir Ateş konseri

Fatih Ali Emiri Kültür Merkezinde tertiplenen ve Amir Ateş bestelerinin okunduğu konsere gidildi. Üsküdar Musiki Cemiyeti Başkanı Bestekar Amir Ateş’in de katıldığı konseri sanatçı Recep Ergül sundu. Tayfun Atalay, Hülya Atacan, Tamer Bülbül ve Sezen Cin Özdemir, Amir Ateş bestelerini seslendirdi.

Amir Ateş hocanın salonda bulunan Hafız arkadaşları da birlikte bir ilahi okudu. Konser “Çamlıca Yolları yokuştur” şarkısı ile sona erdi.

İstanbul Kafilesi

İstanbul seyahatine; Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Erdoğan Görgün, eski Başkan Dr. İsmail Çapcı, son Kuruçeşme Başkanı Ali Kahraman, Denetim Kuurlu Başkanı Ahsen Okyar, Menkul Değerler AŞ İzmit Şube Müdürü Cihat Kaymas, Ziraat Mühendisi Hasan Uzunhasanoğlu, Makine Mühendisi Çetin Mut, Av. Naci Kara, Endüstri Mühendisi Hüseyin Mutlu, Petrolcü Orhan Çakar, Bankacı Mehmet Soral, Orman Mühendisi İsmail San ve eşleri katıldı.

1Dr. İsmail – Ayşe Çapcı, Emine – Hasan Uzunhasanoğlu, Çetin – Elvan Mut Topkapı Sarayı girişinde

2Herekeli olan Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun Topkapı Sarayı ile ilgili bilgi verirken

Erdoğan Görgün, Hasan Uzunhasanoğlu, Dr. İsmail Çapcı, Ahsen Okyar, Nurşen Görgün, Nursel Okyar, Aynur Baykara, Sündüs Mutlu4Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Erdoğan Görgün, Ahsen Okyar, Dr. İsmail Çapcı ve Ali Kahraman, Topkapı Sarayı Müze Başkanı Prof. Dr.Ahmet Haluk Dursun’a Derneğin Başarı ve Teşekkür plaketini takdim ederken

5Ayla-Mehmet Soral, Nursel – Ahsen Okyar Arz Odası önünde

Emine Uzunhasanoğlu, Aynur Baykara, Ümmühani Özen, Ayşe Çapcı, Elvan Mut Topkapı Sarayında

7Kocaeli Kafilesi, Topkapı Sarayı Müze Başkanı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun ile birlikte

Cihat Kaymas, Suzan Kaymas, Nursel Okyar, Ahsen Okyar, Erdoğan Görgün, Nurşen Görgün

Aynur Baykara ve toplantıya katılanlar

13Siirt Şeref Büryan Kebap Salonu sahibi Şeref Avcı, Ahsen Okyar, Cihat Kaymas

21Musa Serdar Çelebi, Ahsen Okyar, Hasan Uzunhasanoğlu, Dr. İsmail Çapcı, Mehmet Soral, Av. Naci Kara

22Sanatcılar sahnede.. Tayfun Atalay, Sezen Cin Özdemir, Amir Ateş, Hülya Atacan, Taner Bülbül, Recep Ergül

23Amir Ateş İzmit’ten gelen hemşehrileri ile birlikte

24Dr. İsmail Çapcı, Erdoğan Görgün, hemşehrimiz Prof. Dr. Alaaddin Çelik, Ahsen Okyar

Bu yazıyı beğendiniz mi?

RSS Kaynağımıza abone olun!

Yorumlar (0) Geri izlemeler (0)

Yorum yapılmadı.


Leave a comment

Geri izleme yok.