Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

29Ara/130

İstanbul’un Güzelliklerini Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mevlüt Şan da Kandıralı -6

SAM_8765   28 Aralık 2013 Cumartesi / Bir konferansa katılmak üzere arkadaşlarımla birlikte İstanbul’a gittik. Konferans ve akşam yemeği sonrası İstanbul’dan bir gurup arkadaşla, Çemberlitaş Divan Yolu, Bab-ı Ali Caddesindeki Türk Ocaği Kültür ve Sanat Merkezi İktisadi İşletmesi Çay Bahçesinde sohbet etme imkanı bulduk.

SAÜ emekli Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Emin Sezer anlattığı konuya şahit olarak beni gösterince, ben biliyorsunuz Kandıralıyım, Kandıra’nın klarneti meşhurdur, davulcunun şahidi de zurnacı olur dediğimde Kandıra sevdalısı Mevlit Şan hemen konuşmaya girdi. 

Böylece, birçok sivil toplum kuruluşunda hizmet veren ve halen İstanbul’un Güzelliklerini Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı olan Mevlüt Şan’dan haberdar ve tanışmış olduk. Başkan Mevlüt Şan aslında Kayseri, Develili. En son Beşiktaş Belediyesi Zabıta Müdürlüğünden emekli olmuş. Yaz aylarında Kandıra, Kerpe, Kefken sahillerini ziyaret eden Mevlüt Şan 1965 yılında askerliğini 197. Piyade Alayında yapmış. Kısa da olsa Askerlik günlerini ve Kandıra hatıralarını heyecanla aktardı.

SAM_8765Ahsen Okyar, İstanbul’un Güzelliklerini Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mevlüt Şan ile Çemberlitaş Divan Yolu, Bab-ı Ali Caddesindeki Türk Ocaği Kültür ve Sanat Merkezi İktisadi İşletmesi Çay Bahçesi merdivenlerinde

Bu yazıyı beğendiniz mi?

RSS Kaynağımıza abone olun!

Yorumlar (0) Geri izlemeler (0)

Yorum yapılmadı.


Leave a comment

Geri izleme yok.