Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

15Eki/120

BAKANI MAHİR YAĞÇILAR, İBRAHİM KARAOSMANOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

 DSC_0027   13 Ekim 2012 Cumatesi Saat:15:00 /KOSOVA KAMU YÖNETİMİ BAKANI MAHİR YAĞÇILAR, KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM KARAOSMANOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

Aydınlar Ocağı tarafından düzenlenen vefa törenine katılmak üzere İzmit’e gelen Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar Başkan Karaosmanoğlu’nu Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası’nda ziyaret etti.

Kosova’nın genel yapısına yönelik bilgi aktaran Bakan Yağcılar, kendisinin 4 dönemdir milletvekili olduğunu ve iki dönemdir bakanlık yaptığını ifade etti. Bakan Yağcılar, mecliste kendisiyle birlikte üç Türk milletvekilinin bulunduğunu ve belediyelerde temsilcileri olduğunu dile getirdi. Kosova’da Osmanlı’dan gelen gelenek ve göreneklerin devam ettiğini ve Türkiye’nin son yıllarda kendilerine gösterdiği ilgiden memnuniyet duyduklarını söyledi.

Başkan Karaosmanoğlu’nun aynı zamanda Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) Başkanı olduğunu da hatırlatan Bakan Yağcılar, ‘’Destekleriniz için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ve TDBB’ye teşekkür ediyoruz. Türk dünyasının bir parçası olarak birbirimize sahip çıkmalıyız, birlik ve beraberliğimizi gelecek nesillere taşımalıyız’’ dedi.

Ziyarette; Kocaeli Büyükşehir Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, Başkan Vekili Zekeriya Özak, Genel Sekreter Yardımcıları; Tahir Büyükakın ve Mustafa Çöpoğlu ile Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez, İlim ve İstişare Kurulu Başkan Vekili Ahsen Okyar, Av. Zeki Hacıibrahimoğlu, Türk Standartları Enstitüsü Marmara Bölge Koordinatörü Mehmet Hüsrev, Doğuş Üniversitesi Araştırma Görevlisi Nuran Hacıibrahimoğlu, Dr. Mithat Bora Bulut, Kosova Türk Hava Yolları Müdürü Gökhan Hacıibrahimoğlu ve eşi hazır bulundu.

Ziyaret sonunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Konuk Bakan Mahir Yağcılar’a işlemeli bir vazo hediye etti.

20121014_kosovabakanKocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Konuk Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar’a işlemeli bir vazo hediye ederken

DSC_0017Başkan ve Bakan birarada görüşürken

DSC_0016Ziyaret

DSC_0020Bakan Başkanlık çıkışında

DSC_0027Arkadakiler;Türk Standartları Enstitüsü Marmara Bölge Koordinatörü Mehmet Hüsrev, Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez, İlim ve İstişare Kurulu Başkan Vekili Ahsen Okyar ve Büyükşehir Başkanlık Özel Kalem Müdürü Arif Usta, Öndekiler; Büyükşehir Başkan Vekili Zekeriya Özak, Av. Zeki Hacıibrahimoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar,Kocaeli Büyükşehir Genel Sekreteri Ersin Yazıcı,  Genel Sekreter Yardımcıları; Tahir Büyükakın ve Mustafa Çöpoğlu

DSC_0029Konuk Bakan uğurlanırken

Bu yazıyı beğendiniz mi?

RSS Kaynağımıza abone olun!

Yorumlar (0) Geri izlemeler (0)

Yorum yapılmadı.


Leave a comment

Geri izleme yok.