Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

4Nis/112

Kandıra Kurtyeri Köyünün yeni Muhtarı; Erol Taşçı

01 ocak 2011 kumcağız 005 Kandıra Kurtyeri Köyü`nün muhtarlığına Erol Taşçı seçildi.

628 seçmeni var
628 seçmeni bulunan köyde seçimler için köy muhtarlığı binasına ve iki kahvehaneye sandık kuruldu. Sabah 08:00`de başlayan oy kullanma işlemi akşam 17:00`ye kadar sürdü. İlçe seçim kurulunun verdiği karar doğrultusunda; Kumcağız Köprüsü ve Kaynarca Sapağı`nda oturanlar da köy muhtarlığındaki sandığa yazıldı. Bazı köylüler, oy kullanmak için 1,5 kilometre yol yürümek zorunda kaldı. Resmi kayıtlara göre 244 hanede 834  kişinin yaşadığı köy; beş mahalleden oluşuyor ve turizm, tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlıyor.

Dört Aday Yarıştı
Seçim sabahına kadar dört isimin ön plana çıktığı ancak başka aday çıkıp çıkmayacağı belli olmayan seçimde; sürpriz yaşanmadı. Daha önceden muhtarlığa aday olduklarını açıklayan; Saygın Apart`ın sahibi Erol Taşçı, Kefken Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İzzet Küçük, odun tüccarı Selim Tiryaki ve birinci aza İsak Tanrıverdi  arasında kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu.

Kurtyeri yeni Muhtarı; Erol Taşçı Muhtarlık seçimlerinde 628 seçmenden 559`u sandık başına gitti. Kullanılan bu oylardan 247`sini alan Erol Taşçı Kurtyeri`nin yeni muhtarı oldu. Diğer adaylar ve aldıkları oylar şöyle; “İsak Tanrıverdi (143), İzzet Küçük (140) ve Selim Tiryaki (29).

Erol  Taşçı’nın azaları Hasan Bahadıroğlu, Ramazan Ceylan, Mustafa Aslan, Mehmet Aydın, Yılmaz Koyun, Mehmet Aydın, Recep Önder ve Halim Aka.

Hemşehrim, Dost insan, Muhtar Erol Taşçı’ya başarılar dilerim. Ahsen Okyar

01 ocak 2011 kumcağız 005

01 ocak 2011 kumcağız 004 Bir Kandıra ziyaretinde Ekrem Özkul, Erdal Baykara, Ahsen Okyar, Sadi Baykara yeni Muhtar seçilen Erol Taşçı ile birlikte.. Saygın Apart - Kumcağız

Bu yazıyı beğendiniz mi?

RSS Kaynağımıza abone olun!

Yorumlar (2) Geri izlemeler (0)
  1. Bizler Kurtyeri halkı olarak Erol beyi sevdik inandık, seçim çalışmalarına katıldık yardımcı olduk başardık. Kurtyeri Köyünde devrim yaptık aslında vesayet sultasını yıktık. Bundan sonra çalışma zamanı beraber çalışacağız.

  2. Arkadaşlarım haber verdi.

    Kandıra’daki bir internet sitesine; “Bakalım kim kazanacak? “İsak Tanrıverdi’nin arkasında Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan var. Erol Taşçı’nın arkasında Kocaeli Kandıralılar Derneğinin Onursal Başkanı Ahsen Okyar var. İzzet Küçük arkasında Balıkçılar var. Selim Tiryaki arkasında Manavlar var. Bakalım kim kazanacak? Gön.: Misafir , 00:02 03 Nisan 2011” şeklinde bir yorum yazılmış.

    Erol Beyi tanırım, severim, ancak kazanması için veya başka bir adayın kaybetmesi için gayretim olmadı. Başarılı olmasını temenni ediyorum. Bütün neticeler hemşehrilerim için hayırlı olsun..


Leave a comment

Geri izleme yok.