Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

15Tem/220

NERDE? – Ozan ARİF

ozan-arif

NERDE? – Ozan ARİF

Bu kadar mı yani bütün Fetö‘cü?                                  Hani geri kalan yarenler(!) nerde?                                 Kim idi bunların koruma gücü?..                              Bunlara kol kanat gerenler nerde?

Yargılar başladı bu son aylarda,                                   Başladı tamam da yağmurda, karda,                              Bunlarla beraber aynı raylarda(!)                                        Yürüyen, vagonlar trenler nerde?

Türkçe olimpiyat bilmem ne diye,                                       Methiye düzdüler her yıl methiye!                                Methiye düzenler niye yok niye?                                  Fetö ile sefa sürenler nerde?

Ona yardım edip, onu coşturup,                                      Önündeki her engeli aştırıp,                                         Daha dün Fetö‘yü ilahlaştırıp,                                               Bugün sıkışınca yerenler nerde?

Siz onlarla birlik her haltı yerken,                                   Çok erken uyardım ben sizi erken,                                    Ben bunlar Türklüğün düşmanı derken,                             İt gibi peşimden ürenler nerde?

Ne istanbul, ne Van, ne de Konya‘da,                               Okyanus ötesi ayrı dünyada,                                             Bu Fetö‘nün gidip Persilvanya‘da,                                        Kapısına postu serenler nerde?

O Fetö‘nün salya, sümük sesiyle,                                  Televizyon, radyo, gazetesiyle,                                  Yazarı, çizeri, bilmem nesiyle,                                              Parsayı toplayıp derenler nerde?                          

Adamları kapı kapı dolanıp,                                                Kime oy istedi zilleri çalıp?!                                         Mezarda ki ölülerden rey alıp(!)                                      Her seçim murada erenler nerde?!

Ergenekon, Balyoz denen pusunun,                                Ortağı kim idi onu da sunun!..                                           Bunlarla bir olup Türk ordusunun,                            Başına çorabı örenler nerde?

İnin beyler inin derine inin,                                             Üstünü örtmeyin devlete kinin!                                       Bunlarla bir olup Türk devletinin,                                Kozmik odasına girenler nerde?

Ben Arif‘im sormam bilip bilmeden,                                 Bunlar mahkemede neden yok neden?                             O Fetö ne derse ikiletmeden,                                            Neyi isterlerse verenler nerde?

11 Ağustos 2017 Samsun

Bu yazıyı beğendiniz mi?

RSS Kaynağımıza abone olun!

Kategori: Şiir Yorum gönder.
Yorumlar (0) Geri izlemeler (0)

Yorum yapılmadı.


Leave a comment

Geri izleme yok.