Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

30Haz/220

Canan Şahin büyüğümüzü de kaybettik..

GLR_1414 (2)

GLR_1236 (2)

Canan Şahin'e plaketini 2016-2018/12.dönem Dernek Başkanı SAÜ Öğretim üyesi Prof.Dr. Mehmet Bayrak takdim ederken, Canan Şahin'in evlatları; 1994-1998 yıllarında Kandıra Belediye Başkanı olarak görev yapan Harita Mühendisi Ercüment Şahin ve kardeşi Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi öğretim üyesi Prof.Dr. Bican Şahin

Canan Şahin büyüğümüz yarın CUMA namazına müteakip Kandıra Çarşı Camiinde cenaze namazı kılınıp, Dalca’daki aile Kabristanında ebediyete uğurlanacaktır.

GLR_1236 (2)

Canan ŞAHİN kimdir?

30 Ağustos 1939 yılında Hüseyin ve Namigar Güzey’in ilk çocukları olarak Kandıra’da dünyaya geldi. Canan Şahin’in babası Hüseyin Güzey rençberlik ile hayatını kazanıyordu.

Canan Şahin’in Cevat Güzey, Sunar Aksoy ve Fahri Güzey adlarında üç kardeşi bulunmaktadır. Cevat Güzey emekli kara astsubay, Sunar Aksoy emekli öğretmen ve Fahri Güzey Tarım Kredi Kooperatifleri emekli müfettişidir.

Canan Şahin, 1957 yılında Kandıra’nın Dalca köyünden Hava Astsubay Mehmet Şahin (vefatı 2017) ile hayatını birleştirdi. Bu evlilikten 1958 yılında Ercüment Şahin, 1964 yılında Bilgehan Şahin ve 1973 yılında Bican Şahin dünyaya geldiler. Ercüment Şahin harita ve kadastro mühendisi olup 1994-98 yılları arasında Kandıra Belediye Başkanlığını yürütmüştür. Bilgehan Şahin Karayolları Genel Müdürlüğü’nde memur olarak çalışma hayatını sürdürmektedir. Bican Şahin, Hacettepe Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde profesör olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Canan Şahin’in Nurcan Şahin, Bahar Şahin ve Mine Şahin adlarında üç gelini bulunmaktadır. Canan Şahin’in Nergiz Bay, Kerem Şahin, Alphan Şahin ve Doruk Tolga Şahin adlarında dört torunu vardır.

Canan Şahin, evlenmeden önce dikiş ve nakış kurslarına devam etmiş ve emekli olana değin terzilik ve piko işleri yaparak aile ekonomisine katkıda bulunmuştur. Kandıralı pek çok gelinin çeyizinde Canan Şahin’in el emeği, göz nuru eserleri yer almaktadır.

O tüm Kandıralıların sevgili Canan Ablasıdır.

Bu yazıyı beğendiniz mi?

RSS Kaynağımıza abone olun!

Yorumlar (0) Geri izlemeler (0)

Yorum yapılmadı.


Leave a comment

Geri izleme yok.