Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

5Nis/210

Balıkesir eski Milletvekili Doç.Dr. Hüseyin Kalkan (60) vefat etti. 06 Nisan 2010

752

5 Nisan 2010 tarihinde ebediyete uğurladığımız Doç.Dr. Hüseyin Kalkan hocama Allah rahmet eylesin..

Zaman nasıl da çabuk akıp gidiyor?.. Daha dün gibi..

Balıkesir eski Milletvekili Doç. Dr. Hüseyin Kalkan (60) vefat etti. 06 Nisan 2010 - Salı 00:00
Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde 1950 yılında doğan Doç. Dr. Kalkan, Ankara Yükseköğretmen Okulu'nu bitirdikten sonra, Ankara Üniversitesi Kimya Fakültesi'nde öğrenimine devam etti.
Daha sonra Türk Silahlı Kuvvetleri'ne katılan Kalkan, Deniz Harp Okulu'nda Fen Bilimleri Bölüm Başkanlığı, Deniz Lisesi'nde de öğretim başkanlığı yaptı. Kalkan, öğretim başkanı iken kıdemli albay rütbesiyle emekli oldu.
Doç. Dr. Hüseyin Kalkan, emekliliğinden sonra İstanbul Fazilet Vakfı Koleji okullarının erkek koleji müdürlüğü görevinde bulundu. 18 Nisan 1999'da yapılan genel seçimlerde MHP'den Balıkesir milletvekili seçilen Kalkan, 21. dönemde TBMM'de Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi üyesi olarak görev yaptı.
Milletvekilliğinden sonra Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde öğretim üyeliğini sürdüren Kalkan, evli ve Yavuzhan, Oğuzhan, Denizhan adlarında üç çocuk babasıydı.
Pazartesi Karacaahmet
İstanbul'daki evinde vefat eden Kalkan için bugün saat 15.30'da Karacaahmet Kabristanı'nda bir tören düzenlendi ve sonra cenaze Balıkesir'e gönderildi. Karacaahmet’teki törende taziyeleri büyük oğlu Yavuzhan Kalkan kabul ederken, İzmit’ten Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Ahsen Okyar, Yönetim Kurulu üyeleri Yüksel Özdemir, Hasan Uzunhasanoğlu ve Hüseyin Balcı da katıldı. Prof. Dr. Musa Taşdelen, Av. Zeki Hacıibrahimoğlu, Dr. Zülfikar Özkan, eski Kırşehir Milletvekili Mustafa Haykır, Yrd. Doç. Dr. Kazım Yıldırım, Ozan Arif, Sanatçı İsmail Türüt, İşadamı Resul Atılgan, eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, Prof. Dr. Yümni Sezen, M. Şadi Polat, Prof. Dr. Zeki Arslantürk, Hicabi Meral, Prof. Dr. İbrahim Öztek ve çok sayıda sevenide Karacaahmet törene katıldı.
Salı günü Balıkesir’de
Kalkan'ın cenazesi, yarın öğle namazı vaktinde Balıkesir'deki Zağnos Paşa Camisi'nde, ikindi namazı vaktinde ise Balıkesir'in Dursunbey ilçesindeki Çarşı Camisi'nde kılınacak namazların ardından, Kurtlar Köyü'ndeki aile kabristanına defnedilecek.
Okyar: Milletimizin başı sağ olsun
Hüseyin Kalkan’ı tanımış olmaktan mutluyum diyen Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Ahsen Okyar; “Şuralarda en çok takıldığımız, bilgisinden istifade ettiğimiz, gür sesli yiğit adamı her zaman hatırlayacağız. Rabbim sevgili Kalkan’a rahmeti ile muamele etsin, Ailesi ve sevenlerine sabır versin. Milletimizin başı sağ olsun.” dedi.

http://www.belirtiyorum.com/haber-eski-milletvekili-doc-dr-huseyin-kalkan-vefat-etti-6910.html

Bu yazıyı beğendiniz mi?

RSS Kaynağımıza abone olun!

Kategori: Mesaj Yorum gönder.
Yorumlar (0) Geri izlemeler (0)

Yorum yapılmadı.


Leave a comment

Geri izleme yok.