Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

15Şub/200

15. Gençlerle Başbaşanın konuşmacıları; Afganistanlı gençler

8

13 Şubat 2020 Perşembe / Koca Kültür Platformunun, 15. Gençlerle Başbaşa Programında Afganistanlı Shah Jahan Hakimi ve Jamila Rayhan Ramaki konuştu.

Akça Koca Kültür Platformu Gençlerle Başbaşa Programının onbeşincisinde; 17. Konuşmacı Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Politikası bilim dalı doktora öğrencisi Shah Jahan Hakimi(Şah Cihan) ve 18.konuşmacı Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4. Sınıf öğrencisi Jamila Rayhan Ramaki (Cemile Reyhan) konuşmacı oldu ve Afganistan’ın terörle, geri kalmışlıkla anılmasının esas nedenleri ile Türk – Afgan İlişkileri konusunda bilgi verdiler.

Akça Koca Kültür Platformunun Kocaeli Emex Otel’deki

toplantısına: Platform Başkanı Hasan Uzunhasanoğlu, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ahsen Okyar, Platform Yöneticileri: Dr. Ayşe Zeynep Turan, Yalova Üniversitesi Bilgisayar Bölümü Öğretim üyesi Dr. Yunus Özen, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Abdullah Köktürk, son Kuruçeşme Belediye Başkanı Ali Kahraman, KOÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Fatih Mutlu, Aile Hekimi Dr. Ali Değirmenci, Körfez Trabzonlular Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Akın ve çok sayıda Platform üyesi katıldı.

Afganistanlı gençlerin toplantısına; Doktora öğrencisi Hamidullah Riaz, Lisans eğitimlerine devam eden Ahmed Farid Hamkar, Eimal Dorami, Nisarullah Nisar, Ahmad Shekiz ve çok sayıda Afgan arkadaşları da katıldı.

8 Mart 2018 tarihinde gerçekleşen, Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü yüksek lisans öğrencilerinin konuşmacı olduğu ve “Özbek – Kırgız - Türkmen Öğrencilerin Türkiye Tecrübeleri: Türkiye’ye gelmeden önceki, geldikten sonraki bakış açıları ve düşünceleri” konusunda bilgi verdikleri 12. Gençlerde Başbaşa toplantısında konuşan Türkmenistanlı Aygül Agayeva’da toplantıya katılarak değerlendirmelerini aktardı.

Cemile Reyhan Rakami’nin Asian Develapment Bank’ta çalışan babası Hafızullah Ramaki ve kızkardeşi Faryal Ramaki de ablasını yalnız bırakmadı.

Afaganlı gençlerin çok sayıda soruyu cevapladığı toplantı plaket ve hediye takdimi ile sona erdi. Cihan Hakimi’ye Plaketini; Abdullah Köktürk, Ecz. Selçuk Arslan ve Dr. Ayşe Zeynep Turan ile hediyesini Dr. Yunus Özen, Jamila Rayhan Ramaki’ye plaketini Dr. Fatih Mutlu, Ali Kahraman, Dr. Ali Değirmenci, Hasan Uzunhasanoğlu ile hediyesini Türkmenistanlı Aygül Ageyava takdim etti.

1

Jamila Rayhan Ramaki, Shah Jahan Hakimi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Abdullah Köktürk,

2 Cemile Reyhan Rakami’in Asian Develapment Bank’ta çalışan babası Hafızullah Ramaki ve kızkardeşi Faryal Ramaki

3

Ecz. Selçuk Arslan, Dr. Ayşe Zeynep Turan, Shah Jahan Hakimi, Abdullah Köktürk ve Hasan Uzunhasanoğlu

 4Yalova Üniversitesi Bilgisayar Bölümü Öğretim üyesi Dr. Yunus , Shah Jahan Hakimi’ye hediyesini takdim ederken

 5

Dr. Fatih Mutlu, Ali Kahraman, Jamila Rayhan Ramaki, Dr. Ali Değirmenci, Hasan Uzunhasanoğlu

6

Cemile Reyhan Ramaki’ye hediyesini Aygül Ageyava takdim ederken

7

Abdullah Köktürk ve Hasan Uzunhasanoğlu Afaganistanlılarla birlikte

8

15.Gençlerle Başbaşa toplantısına katılanlar

Bu yazıyı beğendiniz mi?

RSS Kaynağımıza abone olun!

Yorumlar (0) Geri izlemeler (0)

Yorum yapılmadı.


Leave a comment

Geri izleme yok.