Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

10Şub/200

15. Gençlerle Başbaşa’nın konuşmacıları; Afgan Öğrenciler… İlgi ve teşriflerinizi..

15-genclerle-basbasanin-konusmacilari-afgan-ogrenciler_771

Akça Koca Kültür Platformu, 15. Gençlerle Başbaşa Programına Afganistanlı Shah Jahan Hakimi ve Rayhan Ramaki ile devam ediyor.

Akça Koca Kültür Platformu, Gençlerle Başbaşa Programının onbeşincisinde; 17. Konuşmacı Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Politikası bilim dalı doktora öğrencisi Shah Jahan Hakimi ve 18.konuşmacı Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4. Sınıf öğrencisi Jamila Rayhan Ramaki konuşmacı olacaklar ve Afganistan’ın terörle, geri kalmışlıkla anılmasının esas nedenleri ve Türk – Afgan İlişkileri konusunda bilgi vereceklerdir.

Kocaeli Emex Otel’deki toplantı 13 Şubat 2020 Perşembe günü akşamı 19:30’da başlayacak saat 21:30’da sona erecektir. Konuşmacıların soruları da cevaplayacağı toplantıda çay ikramı yapılacaktır.

Akça Koca Kültür Platformu Başkanı Hasan Uzunhasanoğlu toplantıya platform üyelerini ve konuya ilgi duyanları bekliyor.

http://www.kocaelihaberci.com/15-genclerle-basbasanin-konusmacilari-afgan-ogrenciler-h29478.html

Şah Cihan Hakimi,

1992 yılında Kabil’de akademisyen bir ailede doğdu. 8 kardeşler. Baba kimya profesörü anne ev hanımı. En büyük abi; Kabil Üniversitesinde Hukuk Fakültesinde öğretim görevlisi. İki tane abi Kabil Tıp Fakültesinde öğretim görevlisi. Bir abi eczacı, bir tanesi diplomat, bir tane de Ziraat okumuş olan abisi var. Bir de en büyük ablası var doktor.
Ve ailenin en küçük çocuğu Şah Cihan Hakimi.
Ana okul, orta okul ve liseyi Kabil’de bitirdi ve üniversite için Türkiye’ye geldi. Türkçe eğitimini İzmir’de gördü. Lisansı Eskişehir Anadolu Üniversitesinde tamamladı, yüksek llisansı  Kocaeli’de bitirdi.
Okul hayatı boyunca bir çok sosyal faaliyet yaptı. Onlardan birisi 2015 yılında Türkiye  ilk defa uluslararası öğrenci kulübü kurdu ki daha sonra bir çok şehirde kuruldu.
Birleşmiş Milletlerde Mülteci hakları konusunda saha çalışanı olarak çalıştı. 30 dan fazla konferansa katıldı ve bu başarıları hepsini aileme ve Türkiye’deki güzel kalpli insanlarına minnettarım.
En son Türkiye için bir söz söyledim.
YA BEN ÇOK ŞANSLIYIM YA DA TÜRKLER İYİ İNSANLARDIR

Jamila Rayhan Ramaki,

2000 yılında  Kabil’de entellektüel bir ailede doğdu.
2 kız ve 2 Erkek  kardeşi var. Ailenin ikinci çocuğu. Baba, İktisat mezunu ve Asya’daki fakir ülkeleri geliştirme amaçlı bir kurumda çalışmaktadır. Anne, ev hanımı.
Ana okul, orta okul ve liseyi Kabil’de bitirdi. Daha sonra lisans eğitimi için ailesiyle birlikte 2015 Türkiye’ye geldi. Türkçe eğitimini İstanbul’da gördü ve yös sınavı üzerinden  Kocaeli Üniversitesi iktisat bölümünü kazandı.
Şu an 4. sınıf Öğrencisi.
Okul hayatı boyunca birçok sosyal faaliyette bulundu. 2018-2019 yılında Kocaeli Afgan Öğrenci temsilciliğini yaptı.
Şu ana kadar ki başarılarında ailesine ve Türkiye’ye minnettar.

Teşekkürler güzel Türk halkı…

Bu yazıyı beğendiniz mi?

RSS Kaynağımıza abone olun!

Yorumlar (0) Geri izlemeler (0)

Yorum yapılmadı.


Leave a comment

Geri izleme yok.