Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

13Oca/200

BEYAZ GECELER St. Petersburg (2) & Talin (1) & Riga (2) Türk Havayolları ile 5 Gece 6 Gün 22 – 28 Haziran 2020

image

BEYAZ GECELER

St. Petersburg (2) & Talin (1) & Riga (2)

Türk Havayolları ile 5 Gece 6 Gün 22 – 28 Haziran 2020

1.GÜN 22 Haziran 2020 Pazartesi İSTANBUL – ST. PETERSBURG

Büyük İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Vizyon Turizm kontuarı önünde saat 07.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK401 tarifeli seferiyle saat 11.00’de St. Petersburg’a hareket. Yerel saate göre saat 14.20'de varış ve havalimanında bekleyen özel aracımız ile önce otelimize giriş işlemlerimizi yapacağız ardından St. Petersburg şehir turumuz başlayacak. Rusya’nın 2. Büyük Avrupa’nın 4. Büyük kentinin kanallarını göreceğiz. Neva nehri üzerindeki kanalları teknemiz ile dolaşacağız, ardından Rus Çarı I. Petro tarafından 1703 yılında kurulan şehrin önemli yerlerini göreceğ iz. 4.5 km’lik uzunluğu ve şehrin kalbinin attığı Nevski Caddesi, Kanlı Katedral, Avrora Gemisi, Bakanlık Binaları, Kış Sarayı ve Saray Meydanı göreceğ imiz yerelden bazılarıdır. Tur bitimi akş am yemeğ imizi alacağ ımız restorana transfer olacağ ız. Konaklama otelimizde.

2.GÜN 23 Haziran 2020 Salı ST. PETERSBURG

Sabah Kahvaltımızın ardından Dünya'nın ve Rusya'nın en büyük müzelerinden Hermitaj Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinness Rekorlar Kitabı'na da girmiştir. Bu güzel müzenin gezilmesinin ardından Çar 1 Pedronun yaptırdığı Peterof Sarayı ve Bahçelerini gezeceğiz. 607 hektarlık arazi içine konumlanan sarayda, havuzlar, heykeller, çardaklar, çeşmeler ve yazlık evler yer alıyor. Bölgenin ağaçlandırılması için Rusya dışından getirilen bitkiler sarayın dört bir tarafına dikilmiş. İsveçlilere karşı kazandığı zaferin ardından Versailles Sarayı’na benzer bir yapı inşa etmek isteyen Petro, inşaatta beş binden fazla işçiyi çalıştırmış. Gezimizin bitiminde akş am yemeğ i alacağ ımız restorana transferimiz gerçekleş ecek konaklama otelimizde olacaktır.

3.GÜN 24 Haziran 2020 Çarşamba ST. PETERSBURG –TALLINN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Tallinn’e gitmek üzere otelimizden hareket. Otobüsümüz ile yapacağımız yolculuğun ardından varışa istinaden Tallinn şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. En iyi korunmuş Ortaçağ şehirlerinden biri kabul edilen Tallinn şehir turumuzda, UNESCO’nun “Dünya Mirası” olarak koruma altına aldığı ve şehrin karakteristik özelliklerini taşıyan tarihi yapılar ziyaret ediliyor. Estonya bayrağının dalgalandığı Tall Hermann Kulesi, Toompea Kalesi, Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz ve Toompea Tepesi’nden şehrin en güzel panoramik manzarasının fotoğraflarını çektikten sonra St. Nicholas Kilisesi’ne geçiliyor. Şehir turunun bitiminde serbest zaman ve ardından otele hareket.

Ardından akşam yemeği için hareket ve alınacak akşam yemeğinin ardından geceleme Tallinn'deki otelimizde.

4.GÜN 25 Haziran 2020 Perşembe TALLINN - RİGA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Riga’ya gitmek üzere otelimizden hareket. Varışımıza istinaden Riga şehir turumuz başlıyor. 1201 yılında kurulan Riga şehir turunda, Old Town denilen tarihi merkezdeki şehrin dokusuna tanık olacağımız önemli yapılar ziyaret ediliyor. St. Peter’s Kilisesi, Brotherhood of the Blackheads Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob’s Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız yapılarıyla süslü sokakları görülecekler arasında yer alıyor. Şehir turunun ardından serbest zaman. Alınacak akşam yemeğinin ardından geceleme Riga'daki otelimizde.

image

5.GÜN 26 Haziran 2020 Cuma RIGA

Kahvaltının ardından Sigulda Turu için otelimizden hareket. Riga’ya 51 km. uzaklıktaki, Letonya’nın en güzel şehirlerinden kabul edilen Sigulda şehir turunda Sigulda Kalesi, Gauja Milli Parkı, Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor. Kalelerin arasında gezerken kendinizi Ortaçağ Avrupası’nda hissedeceğiniz Sigulda, yemyeşil ağaçları, ovaları, Gauja Nehri’nden oluşan muhteşem doğası ile sizi büyüleyecek. Turumuzun ardından Riga’ya geri dönüyoruz. Alınacak akşam yemeğinin ardından geceleme Riga'daki otelimizde.

6.GÜN 28 Haziran 2020 Cumartesi RIGA - İSTANBUL

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemleri ve rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Rehberimiz belirttiği saatte Riga havalimanına hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK1758 numaralı tarifeli seferi ile saat

12.15’de İstanbul’a hareket. Yerel saate göre 15.15’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

OTELLER

İki Kişilik Odada Kişi Başı

4* Rusya Otel vb. (St. Petersburg – 2 Gece)

4* PARK INN BY RADISSON vb. (Tallinn – 1 Gece)

4* Talink Riga vb. (Riga – 2 Gece)

1.280 Euro

Fiyatlarımıza Dahil Olan Hizmetlerimiz :

• Türk Havayolları ile İstanbul – St. Petersburg / Riga – İstanbul arası ekonomi sınıf gidiş & dönüş uçak bileti ve havalimanı vergileri

• St. Petersburg – Tallinn – Riga arası otobüs ile transferler

• Programda belirtilen tüm transferler

• Belirtilen kategori otellerde 5 gece oda + kahvaltı konaklama

• 5 adet akşam yemeği

• Programda belirtilen tüm geziler

• Vizyon Turizm Türkçe rehberlik hizmeti

• Seyahat sağlık sigortası (Belirli limitler dahilinde)

• Seyahat Kiti

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Hizmetlerimiz :

• Otelde yapılacak ekstra masraflar (ütü, telefon vb.)

• Yemekler esnasında alınacak içecekler

• Programda belirtilmeyen tüm hizmetler

• Vize Schengen Ücreti 135 €

Bu yazıyı beğendiniz mi?

RSS Kaynağımıza abone olun!

Yorumlar (0) Geri izlemeler (0)

Yorum yapılmadı.


Leave a comment

Geri izleme yok.