Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

27Kas/190

Kandıra’nın Ulu Çınarı; Rahmiye CANSEVER

9 Rahmiye CANSEVER

26. şeref yaşına ulaşan Kocaeli Kandıralılar Derneği üyeleri, 80 yaşını geride bırakan, Kandıra’nın Yaşayan 13 Ulu Çınarı için Sivil Toplum Merkezin de toplanıyor.

Yaptığı iş ve görevlerde Kandıralıların iftihar kaynağı olan; Eğitimci Bekir Taşçı, emekli Astsubay Erhan Maviş, İlkokul öğretmeni Hüseyin Kocatürk, DPT / Devlet Planlama Teşkilatı Genel Müdürlerinden İsmail Sarıca, emekli Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Güncan, Mimar Okan Gürsoy, Rabiye Acurman, Çiftçi Rafet Bayram, Rahmiye Cansever, İmam Hatip Siyami Yüce, Futbolcu Tezer Soltan, Elektrik Yüksek Mühendisi Yetkin Saner, Yıldız Rençberoğlu konuşma yapacak ve plaket takdim edilecektir.

Ulu Çınarlar için yapılacak dördüncü toplantı, 30 Kasım 2019 Cumartesi günü Saat:14:00’de Fuar İçi Sivil Toplum Merkezin de gerçekleşecektir.

Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Av. Abdurrahman Kaymak Kandıra ile Kandıralıları sevenleri, Kandıranın Yaşayan Çınarlarının yakınlarını ailece bu özel toplantıya bekliyor.

Rahmiye CANSEVER kimdir?

10 Ağustos 1937 tarihinde Kandıra’da doğdu.

1954 yılında Kasap Nail oğlu Mehmet Cansever ile evlendi.

İsimleri Rıdvan, Fitnat ve Fatoş olan üç evlatları oldu.

Küçük yaşta evlenip, eşiyle birlikte evlatlarına iyi bir gelecek hazırlamak için çok çalıştılar.

Rıdvan’dan Volkan ve Cansu, Fitnat’tan Gökalp ve Görkem, Fotoş’tan İnanç Berat olmak üzere beş torun sahibidir.

Özenle yaptığı koyun peynirleri, özellikle de höşmenimin tadı sadece komşularının damağında değil, Kandıra dışında da meşhurdur.

Cefakar, vefakar ve hayırsever insan olarak, Orhan Camiinin karşısındaki evinin önünde otururken gelip geçen eski – yeni dostlarının hatır sormaları mutluluk sebebi olup, 50 yılı geçmiş bir gelenek olarak bugün de sürmektedir.

Bu yazıyı beğendiniz mi?

RSS Kaynağımıza abone olun!

Yorumlar (0) Geri izlemeler (0)

Yorum yapılmadı.


Leave a comment

Geri izleme yok.