Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

6Kas/190

Dr. Zülfikar Özkan 15 Kasım’da İzmit’te..

zlfikar_400x400

Dr. Öğretim Üyesi Zülfikar ÖZKAN (Üsküdar Üniversitesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi)

Konu: “NASIL MUTLU OLABİLİRİZ?”

Tarih: 15 Kasım 2019 Cuma

Saat: 19:30

Yer: EmexOtel –İZMİT

Yemekli toplantıya ailece teşriflerinizi

LCV: Hasan UZUNHASANOĞLU Akça Koca Kültür Platformu Başkanı

Dr. Öğretim Üyesi Zülfikar ÖZKAN kimdir?

1952 yılında Gümüşhane’nin Perek köyünde doğdu. 1969 yılında Gümüşhane Lisesi’nden, 1972 yılında Erzurum Eğitim Enstitüsü’nden ve 1978 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

1980 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyal Siyaset Bölümü’nde yüksek lisansını ve 1993 yılında Anadolu Üniversitesi Açık Eğitim Fakültesi Fizik Bölümü’nde de fizik lisans eğitimini tamamladı.

1989 yılında İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktorasını tamamlayarak ‘doktor’ unvanını aldı.

Özkan, orta dereceli okullarda 23 yıl fen bilgisi-fizik öğretmenliği yaptı ve aynı süre içinde avukatlık hizmetinde bulundu.

1995 yılında öğretmenlikten ayrılarak Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Spor Yöneticiliği Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı ve 2002 yılına kadar bu hizmetini sürdürdü.

Hâlen çeşitli kurum ve kuruluşlarda konferanslar veriyor, eğitim faaliyetleri yapıyor ve akademik çalışmalarını sürdürüyor.

Uzun yıllardan beri kişisel gelişim konularında okuyan, dinleyen, konuşan ve yazan Özkan, NLP Trainer’dir.

Mutluluk ve Başarı Yolları”, “Bilgeliğe Yöneliş-Kişisel Gelişimin Dinamikleri”, Bilincin Gücü”, “Mutlu Yuva-Mutlu Yaşam”, NLP Teknikleriyle Aile İçi İletişim”, “Kazandıran Beden Dili”, “Sağlıkta İletişimin Gücü”, “İletişimde Kalp Köprüsü” adlı yayınlanmış sekiz kitabı daha vardır. Bunların yanında yayınlanmamış birçok çalışması bulunmaktadır.

Özkan, hâlen Üsküdar Üniversitesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi olarak hizmet vermektedir.

Özkan, bir ömür boyu babası Ali Özkan’ı kendisine rehber edinmiştir.

Emekli öğretmen rahmetli Suna Özkan’ın eşi, Denizhan ve Emre’nin babaları ve İlayda ve Aysima’nın dedesi olan Özkan, sürekli gelişmeyi ve geliştirmeyi kendisine misyon edinmiştir.

Yazarın Kitapları

Bu yazıyı beğendiniz mi?

RSS Kaynağımıza abone olun!

Yorumlar (0) Geri izlemeler (0)

Yorum yapılmadı.


Leave a comment

Geri izleme yok.