Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

29Mar/190

Kandıra’da Şiir Akşamı

TDRA580327 Mart 2019 Çarşamba / Kandıra’da Şiir Akşamı

Sosyal medyada Bizkandırayız adıyla bir araya gelen ve İzmit’te Türk müziği topluluğu kuran Kandıralılar, Kandıra Öğretmenevinde şiir dinletisi düzenlediler.

Etkinlik Platform sözcüsü Aygün Aynagöz’ün açılış konuşmasıyla başladı. Aynagöz şiirin insanları birbirlerine yakınlaştıran ve kaynaştıran sosyal bir etkinlik olduğunu bu gerekçeyle 15 günde bir araya gelip Kandıra’da şiir okuyacaklarını söyledi.

Emekli edebiyat öğretmeni Mustafa Yıldız yönetiminde yapılan ilk buluşmada Ahmet Muhip Dıranas’ın yaşamı, edebi kişiliği anlatıldı. Platform üyeleri Sabahat Ulutaş, Ebru Turhan Çetiner, Figen Şentürk, Deniz Tokdemir, Kadir Özdemir, Şahin Ecevit, İbrahim Ark ve Engin Ecevit tarafından Dıranas’ın Serenad adlı şiirini okudu.

Türk müziği topluluğundan Şahin Ecevit, Engin Ecevit, Aygün Aynagöz, Levent Açıkgöz, Mustafa Yıldız, Kadir Özdemir; Kandıra türküsü olan “Üç güzel oturmuş gergef işler” adlı parçayı Ahmet Muhip Dıranas’ın bestelenen parçasını okudular.

Geceye, eski DPT Genel Müdürü İsmail Sarıca, Ecz. Sevim Deren, Ayfer Kocatürk, Murat Yüksel, İpek Sümer, Hayrettin Soydan, Müfide Ecevit, Olcay Tokdemir, Birten Kaya, Belgin Yüksel, Vahdettin Soydan, Aytaç Kürekçioğlu ve şiir severler katıldı.

İkinci şiir buluşması etkinliği 10 Nisan Çarşamba akşamı Kandıra Öğretmenevinde Oktay Rıfat ve şiirleri içeriğiyle yapılacaktır.

JRIQ5818Emekli Edebiyat Öğretmeni Mustafa Yıldız Şiir Buluşması hakkında bilgi verirken

KFVM6430Engin Ecevit Ahmet Muhip Dıranas’ın şiirini okurken

TDRA5803Kandıra’daki Şiir Buluşmasına katılanlar

NOSU0404

CBGO6273

Bu yazıyı beğendiniz mi?

RSS Kaynağımıza abone olun!

Yorumlar (0) Geri izlemeler (0)

Yorum yapılmadı.


Leave a comment

Geri izleme yok.