Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

18Oca/190

KANDIRALILAR 26.KURULUŞUNU KUTLADI – KANDIRALILARDAN DOSTLUK MESAJI

12

16 Ocak 2019 / KOCAELİ KANDIRALILAR DERNEĞİ 26.KURULUŞUNU KUTLADI – KANDIRALILARDAN DOSTLUK MESAJI

Kocaeli Kandıralılar Derneği’nin kuruluşunun 26’ncı yılı dolayısıyla önceki akşam geniş katılımla bir yemek düzenlendi. Otel Asya’da düzenlenen ve Kocaeli siyasetinin önemli isimlerinin buluştuğu yemek renkli görüntülere sahne oldu. AKP, CHP ve İYİ Parti’nin yöneticileri ile belediye başkan adaylarının birbirleriyle yan yana oturduğu yemekte dostluk mesajları verildi.

ÜÇ PLAKET

Gecenin ilerleyen saatlerinde Kandıralı klarnet üstadı Türkan Kandıralı ile sanatçı Zeynep Doğan, davetlilerin kulaklarının pasını sildi. Gecede; derneğin 11.dönem Başkanı Erdoğan Görgün(25 Mart 2014 - 30 Mart 2016), Prof.Dr. Mehmet Bayrak(30 Mart 2016 - 28 Mart 2018) ve Sanayici  iş adamı Selçuk Uztürk’e katkıları nedeniyle teşekkür plaketleri verildi.

26.yıl pastası

Kocaeli Kandıralılar Derneğinin 26.yıl pastası, Dernek Başkanları: Sanayici Günay Gülcü(4), Av. Hüseyin Acurman(5), Sigortacı Erdal Baykara(6), Dr. İsmail Çapçı(7), İşadamı Recep Yıldız(8), Bürokrat Erdoğan Alkan(9), Elektrik Elektronik Mühendisi Harun Reşit Kocagöz(10), İşadamı Erdoğan Görgün(11), Prof.Dr. Mehmet Bayrak(12) ve Av. Abdurrahman Kaymak(13) ile Denetim Kurulu Başkanı Ahsen Okyar tarafından kesildi.

POLİTİKACILARIN BÜYÜK İLGİSİ

Kocaeli Kandıralılar Derneği’nin 26.kuruluş yemeğine; İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, İYİ Parti Kandıra İlçe Başkanı Hilal Kübra Altınay, İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Serdar Kaman, AKP İzmit Belediye Başkan adayı Sibel Gönül, CHP İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, AKP Kandıra Belediye Başkan adayı Adnan Turan, İYİ Parti Kandıra Belediye Başkan adayı Ercüment Şahin, KOÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Altay Çelebi, e. Kandıra Belediye Başkanı Kenan Evin, e. Kuruceşme Belediye Başkanı Ali, Kahraman, Yalova Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Yunus Özen, e. Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Dr. H. İbrahim Kahraman, Kırkpınar Başpehlivanı Faruk Akkoyun, Çukurovalılar Derneği Başkanı Erdoğan Davut, Akça Koca Kültür Platformu Başkanı Hasan Uzunhasanoğlu, Sanatçı Sertaç Tugay, İşadamı Alpaslan Seymen, Dr. Faruk Şakir Özay ile ve davetliler katıldı.

SEÇİM ÖNCESİ DOSTLUK MESAJLARI

Dernek başkanı Av. Abdurrahman Kaymak, Kandıra’nın dikkate alınacak, sanayi şehri Kocaeli içinde bir çiçek olduğunu belirtti. Bir sivil toplum kuruluşu olarak çok çalıştıklarını dile getiren Başkan Kaymak, “Birçok etkinliğe imza attık ve atmaya devam edeceğiz” dedi. Kocaeli Kandıralılar Derneği’nin kuruluş yemeğinde konuşma yapan siyasi partilerin il başkanları ve belediye başkan adayları 31 Mart seçimleri öncesi samimi sıcak dostluk mesajları verdiler.

AKP’Lİ GÖNÜL

AKP İzmit Belediye Başkan adayı Sibel Gönül, Kandıra’nın önemli insanlar şehri olduğunu, ilçeden başbakanlar, bakanlar, valiler ve sanatçılar yetiştiğini söyleyen Gönül, “İçtenliğiniz ve konukseverliğiniz içimizi ısıttı. Kandıra’yı ve Kandıralıları seviyoruz” dedi.

CHP’Lİ HÜRRİYET

CHP İzmit Belediye Başkan adayı Fatma  Hürriyet Kaplan da konuşmasında, “Yakanızda hangi parti rozeti olursa olsun yüreğimizde sevgi, hizmet etme sevdası taşımak çok değerlidir. Kim bu kent için çivi çakıyorsa, marka değeri katıyorsa Allah razı olsun. Hizmetin siyaseti, partisi olmaz. Birbirimizin derdine çare olmak, siyasilerin boynunun borcudur” diye konuştu.

İYİ PARTİ’Lİ ŞAHİN

Kandıra, Kocaeli’nin en eski ilçesi olduğunu belirten İYİ Parti Kandıra Belediye Başkan adayı Ercüment Şahin de, “Kandıra maalesef şu an için kentimizin en geri kalmış ilçesi durumunda. Kandıra’mızın kalkınması ve daha güzel olması için çalışıyoruz, çalışmalıyız diyen Şahin; 31 Mart süreci ile ilgili olarak da kırıcı olmadan, centilmence geçen ve hak edenin kazanacağı bir seçim olması dileğinde bulundu.

BÜYÜKŞEHİR ADAYI DR. KAMAN

Bu kentte 20 yıldır yaşadığını, en çok gezdiği ilçenin Kandıra olduğunu söyleyen İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Serdar Kaman da, “Bazı hastalarıma ‘Kandıralı gibi ol’ derim; tevekkül sahibidirler. Kandıralıların birisi ana dilleri diğeri de gönül dilleri olmak üzere iki dilleri vardır dedi.

AKPARTİLİ TURAN

3 dönem Kandıralılar Derneği’nin yönetiminde görev yaptığını hatırlatan AKP Kandıra Belediye Başkan adayı Adnan Turan ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Kocaeli’de Kandıra turizminin yazılacak bir hikayesi var; Kandıra’da turizm yanında sanayi de olabilir. Kurulacak Gıda Organize Sanayi Bölgesi, Kandıra’ya değer kazandıracak.” dedi.

İL BAŞKANLARI

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay da konuşmasında 31 Mart’ta seçimlere girecek adaylara seslendi. Sarıbay, “31 Mart sonrasında yine birlikte olacağız. Birbirimizin yüzlerine bakamayacak sözler söylemeyelim. Bir ağabeyiniz olarak söylüyorum, bütün siyasi parti adaylarına başarılar diliyorum. Siyasette doğru olan, doğru iş yapan kazanır.”

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Kandıralılar Derneğinde her siyasi partiye mensup yöneticinin birbirlerine özel ve güzel yaklaştığını, tüm Türkiye’ye yansıması dileğinde bulundu, bu siyasi nezaketi her yerde anlatacağını söyledi.

1Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Av. Avdurrahman Kaymak ve Yönetim Kurulu üyeleri

2İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Sanayici Selçuk Uztürk, Prof.Dr. Altay Çelebi

3Günay Gülcü, Sanayici İshak Aktaş ve toplantıya katılanlar..

4Sibel Gönül (AKPARTİ İZMİT BLD. BŞK. ADAYI), Erdoğan Görgün Kocaeli Kandıralılar Derneği 11.Başkanı, Fatma Hürriyet Kaplan (CHP İZMİT BLD. BŞK. ADAYI), Ercüment Şahin (İYİ PARTİ KANDIRA BLD. BŞK. ADAYI)

5İYİ Parti Kandıra İlçe Başkanı Hilal Kübra Altınay, CHP İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Hürriyet Kaplan ve toplantıya katılanlar

6Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanları 26.yıl pastasını keserken

7Türkan Kandıralı ile sanatçı Zeynep Doğan Kandıralıları eğlendirirken

50224040_133413264349730_6747011747883778048_nSalim Yaşar, Hayati Temügen, Erdal Baykara, Dr. Serdar Kaman, Hilal Kübra Altınay

8Ali Kahraman, Dr. Yunus Özen, Hasan Uzunhasanoğlu, Erdoğan Davut, Dr. İsmail Çapçı, Çetin Mut

9Prof.Dr. Mehmet Bayrak, Harun Reşit Kocagöz ve arkadaşları efe – zeybek oynarken

10Cem Gülpınar, Ahmet Acar, Merziye Mutlu, Nursel Okyar, Ahsen Okyar, Erdoğan Şentürk

11Kandıralılar sahnede

12Nurcan Şahin, Ercüment Şahin, Prof.Dr. Altay Çelebi, Fatma Hürriyet Kaplan, Cengiz Sarıbay, Başkan Av. Abdurrahman Kaymak, Dr. Nevzat Doğan, Şahbaz Yıldız, Sibel Gönül, Ali Güney, Dr. Serdar Kaman, Adnan Turan

Ayaktakiler: Kocaeli Kandıralılar Derneği Yöneticileri; Erdoğan
Alkan, Prof.Dr. Mehmet Bayrak, Zeynep Çakal, Recep Yıldız, Günay
Gülcü, Ahsen Okyar, Harun Reşit Kocagöz, Salim Yaşar, Erdal Baykara,
Faruk Akkoyun, Dr. İsmail Çapçı

Bu yazıyı beğendiniz mi?

RSS Kaynağımıza abone olun!

Yorumlar (0) Geri izlemeler (0)

Yorum yapılmadı.


Leave a comment

Geri izleme yok.