Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

26Ağu/180

BAYRAMLARIN OLMAZSA OLMAZI KÖYLER ARASI DOSTLUK MAÇLARI – KOCABAYRAMLAR 9 – KARAGÖLLÜ 2

2

22 Ağustos 2018 Çarşamba / Kandıra’da artık bayramların olmazsa olmazı olan köyler arası dostluk maçları bu bayramda da devam ederken Çakırcaali Kocabayramlar köyü ile Karagöllü köyü arasında oynanan maç müthiş bir mücadeleye sahne oldu.

Kocabayramlar Kadro; Özkan Bayram(Kaptan), Sinan Satılmış(Kaleci), Serkan Bayram, Özcan Özkul, Furkan Ergün, Bilal Özbaysar, Çağrı Başaran

Goller; Özcan(3), Bilal (2), Serkan(2), Furkan(1), Mücahit(kk)

Karagöllü Kadro; Mücahit Baştan(Kaptan), Beytullah Zeyren(Kaleci), Okan Okatan, Salih Çetin, Ensar Daş, Barış Elmas, Gürkan Zeyren

Goller; Gürkan(1), Okan(1)

Bayramın ikinci gününün akşamında oynanan maça köylerini desteklemeye gelen sporseverler Kandıra Tayfun Halı Sahasını doldurdu. İki köy arasında dostlukların pekiştiği, bayramlaşmaların yaşandığı heyecanın üst seviyede olduğu bu güzel bayram akşamı Kocabayramlar’ın 9-2’lik skor üstünlüğüyle tamamlandı.

RÖVANŞLARIN TAKIMI KOCABAYRAMLAR

Ramazan Bayramında oynanan ve Karagöllü’nün Kocabayramlar karşısında 6-3 galip geldiği maçın rövanşında Kocabayramlar bu sefer rakibini 2-1 geri düştüğü maçta tecrübeli kadrosuyla 9-2 gibi net bir skorla mağlup ederek rövanşı almayı başardı. İki takımında çok istekli olması ve galibiyeti istemesi izleyenlere bayramda zevkli bir futbol akşamı yaşattı.

Maçın ilk 10 dakikasında oyunu istediği gibi yönlendiren rakip sahada baskı yaparak rakibini bunaltan takım Karagöllü takımıydı fakat Kocabayramlar, etkili forveti Serkan Bayram’ın ayağından bulduğu golle 1-0 öne geçmeyi başardı. Bu dakikadan sonra daha da sıklaşan Karagöllü ataklarında kaleyi gole kapatan Kocabayramlar kalecisi Sinan Satılmış, takımını ayakta tutan isimdi. İlk yarı birçok pozisyona sahne olsa da hem Sinan’ın hem de Karagöllü kalecisi Beytullah Zeyren’in üstün performansları iki takıma da gol sevinci yaşatmadı.

Bambaşka Bir İkinci Yarı

İkinci yarının başlamasıyla iki takımda varını yoğunu ortaya koydu ve goller yağmur gibi yağmaya başladı. Karagöllü hücum hattında Salih, Ensar ve Barış’la etkili olduğu dakikalarda Gürkan ve Okan’ın ayağından 2 gol bularak Kocabayramlar karşısında öne geçmeyi başardı. Kocabayramlar kalesinde yediği 2 golün etkisinde kalsa da tecrübeli ayaklarıyla maça geri dönmeyi başardı. Kocabayramlar savunması kalecileri Sinan’ın önderliğinde Furkan, Özkan ve önlerinde Çağrı ile birlikte gösterdiği mücadele maçın seyrinin değişeceğinin göstergesiydi.

Karagöllü yıldız ismi Gürkan Kocabayramlar savunmasını zorlayan isimlerin başında gelirken sazı eline alan Kocabayramlar’ın yıldızları Özcan Özkul ile Bilal Özbaysar kalitelerini sahaya yansıtmayı başardılar. Karşılıklı ataklarda golleri Özcan Serkan ve Bilal üçlüsünden bulan Kocabayramlar 7 - 2 öne geçen tarafken Çağrı’ın ortasında kafasıyla ağları sarsan Furkan Karagöllü’nün gardını düşürdü. Karagöllü kaptanı Mücahit ise defansta bütün gayretini gösterirken kalesinde yaşadığı talihsiz bir pozisyonda topu kendi ağlarına gönderdi. Maçın son dakikalarında son sözü söyleyen Bilal Özbaysar maçın skorunu tayin etti ve Kocabayramlar takımı köylerine bir bayram daha yaşattılar.

Maçın Adamı Sinan Satılmış

Kocabayramlar takımında hem kurtarışlarıyla hem de kaleden oyunu yönlendirmesiyle Sinan herkesin takdirini toplamayı başardı. Maçın kaderini adeta Sinan’ın ellerindeydi. Kocabayramlar takımında galibiyetin baş mimarı olan Sinan izleyenlerin ve diğer rakip futbolcularının sevgisini ve takdirini kazandı.

Ayrıca Karagöllü’den Gürkan’ın özverili mücadelesi, Kocabayramlar’dan Özcan’ın güzel çalımları ve Bilal’in güzel golleri, izleyenlerin hafızalarında yer edindi.

1Kocabayramlar Takımı: Bilal Özbaysar, Çağrı Başaran, Serkan Bayram, Özkan Bayram, Furkan Ergün, Yönetici: İlker Altınten, Özcan Özkul, Sinan Satılmış

4Maçta Havai Fişekleri atıldı

3Batuhan Altınten, Özkan Bayram, Özcan Özkul, Çağrı Başaran, Bilal Özbaysar, Furkan Ergün, Serkan Bayram ve Berke Koca, Kocabayramlar Köy meydanında maçtan sonra gerçekleşen toplantıda büyük alkış aldılar

2Kocabayramlar ve Karagöllü takımları taraftarları ile birlikte

Bu yazıyı beğendiniz mi?

RSS Kaynağımıza abone olun!

Yorumlar (0) Geri izlemeler (0)

Yorum yapılmadı.


Leave a comment

Geri izleme yok.