Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

27Kas/170

Her Ne Yapıyorsanız Bırakıp Acilen Tanık Olmanız Gereken Birbirinden Tuhaf 15 Olay

Her Ne Yapıyorsanız Bırakıp Acilen Tanık Olmanız Gereken Birbirinden Tuhaf 15 Olay

1. İnsanlar olarak kurtları evcilleştirdiğimizde, aslında onlara Williams sendromunu kazandırmış olduk. Yani tıbbi tanımıyla ‘bilişsel problemler ve herkesi sevmeye yatkınlık’

2. Metallica’nın Master of Puppets albümü ‘kültürel, tarihsel ve estetiksel olarak önemli’ olduğu gerekçesiyle 2016 yılında ABD ulusal kayıt kütüphanesine dahil edildi.

Albüm bu arşive dahil edilen ilk ve tek metal albümü olma özeliğini taşıyor.

3. John F. Kennedy’nin beyni öldükten sonra özel olarak araştırılması için Ulusal Arşive gönderildi. Devam eden süreçte beyin çalındı ve bir daha bulunamadı.

4. Akdeniz’in sularını çektirip birleşen Avrupa ve Afrika’dan bir süper kıta yaratma planları olan Alman bir bilim adamı vardı.

5. 2012’de Amerika’da yapılan bir ankette insanların %45’inin finansal nedenlerden dolayı ‘keşke hiç christmas olmasa’ düşüncesine sahip olduğu ortaya çıktı.

6. Antik kent Pompeii’de rastlanan 2000 yıllık graffitilerde yazan yazılardan iki örnek: “19 Nisan’da ekmek yaptım” ve “Venus’ün gerçek olduğuna inanmayanlar kız arkadaşıma bakmalı”

7. Çürük elma etilen salgıladığı için, etilen de çürümeyi hızlandırdığı için, bir sepetteki çürük elma diğer elmaların da çürümesine neden olabiliyor.

8. ABD başkanı Richard Nixon, henüz bir çocuk olan Jet Li’den kişisel koruması olmasını istemiş.

Jet Li teklifi reddetmiş ve şöyle cevaplamış: “Ben birinin koruması olmak istemiyorum. Büyüdüğüm zaman 1 milyar Çinli hemşerimi korumak istiyorum!”

9. Kristof Kolomb Jamaika’da mahsur kaldığında yerliler onu hiç sevmemiş ve yemek vermemişler. O sıralar ay tutulması olacağını bilen Kolomb yerlilere, ‘Bana yemek vermediğiniz için tanrılarım çok kızgın’ demiş ve ay tutulmasını beklemiş.

Tutulma yaşanınca çok korkan yerliler ona yemek vermiş ve merhamet dilenmeye başlamışlar.

10. Virgin Group’un sahibi Richard Branson kravattan o kadar çok nefret ediyormuş ki, bazen yanında bir makasla geziyor ve mecbur olmadığı halde kravat takanların kravatlarını kesiyormuş.

11. Geçtiğimiz günlerde ölen Charles Manson, ilk duruşmasında hakime kurşun kalemle saldırmış.

Hakim, devam eden duruşmalara cüppesinin altında bir silahla gelmiş.

12. Borat filminden sonra Kazakistan turizmi patlama yaşamış. Hatta ülkenin dışişleri bakanı, Sacha Baron Cohen’e bizzat teşekkürlerini iletmiş.

13. Ananasa tuz serperseniz tatlılaşır. Kulağa ilginç geliyor öyle değil mi?

Şöyle ki, tuz ananastaki asitlere tepkime olarak nötr bir bileşen haline geliyor ve tadını kaybediyor. Bu yüzden ananas daha bir tatlılaşıyor.

14. Aslında insan gözü ultraviyole ışınlarını görme yetisine sahip, fakat bu ışın gözlerimizdeki mercekler tarafından engelleniyor.

Ressam Claude Monet katarakt rahatsızlığından dolayı bir gözündeki merceği aldırmıştı, bu yüzden sağ gözüyle ultraviyole ışınları görebiliyordu.

15. Roma İmparatoru Diocletian 305 yılında tahttan kendi isteğiyle çekildi. Gerekçesiyse bahçesinde lahana yetişmek istemesiydi.

https://onedio.com/haber/her-ne-yapiyorsaniz-birakip-acilen-tanik-olmaniz-gereken-birbirinden-tuhaf-15-olay-797031

Bu yazıyı beğendiniz mi?

RSS Kaynağımıza abone olun!

Kategori: Mesaj Yorum gönder.
Yorumlar (0) Geri izlemeler (0)

Yorum yapılmadı.


Leave a comment

Geri izleme yok.